Spora część kobiet nie jest zadowolona z rozmiaru swoich piersi. Dla dobrego wyglądu biustu zuchwałych rozmiarów, cześć decyduje się na operację plastyczną. Jest to najszybsza metoda, jednak tracimy na naturalności. Na szczęście operacja nie jest jedyną drogą do powiększania rozmiaru biustu. Ćwiczenia są jedna z metod, którą opiszę w tym wpisie. Jeśli tylko będziesz wykonywała je regularnie zobaczysz znaczącą różnicę.

Ćwiczenia na powiększenie i ujędrnienie biustu

Wykonywanie ćwiczeń zmusza Twoje piersi do pracy i budowania mięśni piersiowych. Regularnie ćwicząc, rozbudujesz mięśnie klatki piersiowej, dzięki którym twoje piersi będą większe i jędrniejsze. Pamiętaj, że ważne jest prawidłowe – techniczne – wykonywanie ćwiczeń. Lepiej zrobić mniej powtórzeń prawidłowo, niż więcej byle jak.

Podstawowe ćwiczenia możesz wykonywać w domu. Z czasem kiedy nabierzesz więcej siły będziesz mogła dołożyć dodatkowe obciążenie. Ćwiczenia to jedyna z wielu domowych metod na powiększenie biustu – wraz z nimi możesz zwiększyć skuteczność stosując pozostałe.

Rozgrzewka przed każdym treningiem

Przed przystąpienie do treningu zawsze wykonuj rozgrzewkę. Ma to na celu rozgrzanie ciała oraz przygotowanie do treningu. Formą rozgrzewki może być kilkaście minut truchtu, jazda na rowerku czy skakanie na skakance. Po podniesieniu temperatury organizm, rozruszaj wszystkie stawy oraz wykonaj rozciąganie dynamiczne (np. szybkie wymachy rąk, nóg, skłony). Po rozgrzewce możesz bezpiecznie przystąpić do kolejnych ćwiczeń.

Jakie ćwiczenia na powiększenie biustu wykonywać?

Skupiaj się na ćwiczeniach angażujących mięśnie klatki piersiowej, pleców i ramion. Wykonywanie ćwiczeń wzmocni Twoje mięśnie, ujędrni biust oraz poprawi postawę. Odpowiednia postawa ciała jest szczegółem istotnie wpływającym na poprawę estetyki piersi.

1. Pompki

Pompki są podstawowym ćwiczeniem jakie powinnaś wykonywać.

 1. Połóż obie ręce na podłodze, trochę szerzej niż szerokość barków, ciało utrzymuj w prostej linii – w łatwiejszej wersji możesz oprzeć kolana na podłodze.
 2. Opuść się na około centymetr od podłoża i wykonaj ruch wypychający do góry.
 3. Zrób 3-4 serie po 12 powtórzeń.

2. Pompki przy ścianie

Wykonuje się je podobnie jak normalne pompki, jedyna różnica wynika z odpychania się od ściany zamiast podłogi.

 1. Stań przed ścianą rozkładając ręce na wysokości klatki piersiowej. Postawa powinna być lekko pochylona.
 2. Wykonując powolne kontrolowane ruchy, obniżaj ciało do ściany, a następnie nieco szybciej wykonuj odepchnięcie.
 3. Wykonaj 3 serie, po 12-15 powtórzeń.

3. Rozpiętki

Ćwiczenie to wymaga dodatkowe sprzętu, potrzebne Ci będą hantle oraz ławeczka do ćwiczeń.

 1. Połóż się na ławce, ramiona powinny znajdować się nad klatka piersiowa, dłonie skierowane wewnątrz do siebie, a łokcie lekko ugięte.
 2. Płynnym ruchem opuszczaj sztangielki po szerokim łuku, pamiętaj aby łokcie były lekko ugięte.
 3. Ruch opuszczania wykonuj niemal do poziomu klatki piersiowej, a następnie powróć do pozycji wyjściowej.
 4. Ciężar dostosuj, tak abyś mogła wykonać płynnie 3 serie po 10-12 powtórzeń.

Przeczytaj koniecznie: Tabletki na powiększenie biustu – Ranking i Opinie.

4. Rozpiętki odwrotne

Rozpiętki odwrotne są podobne do tych tradycyjnych, jednak bardziej wymagające. Zamiast ławeczki możesz oprzeć się na piłce do ćwiczeń. Będzie to dodatkowe utrudnienie, angażujące mięśnie stabilizujące.

 1. Połóż się na piłce do ćwiczeń twarzą skierowana w dół.
 2. Płynnym ruchem unieś ramiona, aż do linii barków, następnie powoli je opuszczaj.
 3. Wykonaj 3 serie po 12-15 powtórzeń.

5. Pompki w podporze tyłem

W zależności od siły możesz wykonywać je w różnych kombinacjach – z nogami ugiętymi, wyprostowanymi lub opierając na drugiej ławeczce czy krześle.

 1. Dłonie powinny być skierowane w stronę tułowia.
 2. Uginając przedramiona w łokciach powoli opuszczaj ciało, a następnie wypychając powróć do postawy wyjściowej.
 3. Wykonaj 3 serie po 12-15 powtórzeń.

6. Pompki z nogami na podwyższeniu

Kiedy nie będziesz miała już problemów z wykonaniem tradycyjnych pompek, może przejść do wykonywania pompek z nogami na podwyższeniu.

Jeśli użyjesz do tego piłki, zmusisz ciało do balansowania oraz aktywizacji mięśni głębokich. Wykonuj powolne, płynne ruchu tak samo jak w przypadku normalnych pompek.

Podsumowanie

Wykonywanie ćwiczeń nie sprawi, że powiększysz piersi o 2 rozmiary. Takie efekty daje jedynie operacja plastyczna biustu. Ćwiczenia pomogą Ci natomiast uzyskać smukła sylwetkę wpływając na ogólną estetykę ciała. Co więcej działają ujędrniająco na tkanki biustu, dzięki czemu optycznie piersi będą wyglądały na większe.