Zarówno długość jak i grubość penisa w procesie kobiecego orgazmu odgrywa istotną rolę. Mężczyźni z kompleksem na punkcie rozmiaru członka powinni zwracać uwagę jego obwód. Z przeprowadzonych badań wynika, że grubość penisa jest znacznie ważniejsza od jego długości. Jaka jest średni i idealny rozmiar członka?

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Z badania[1] przeprowadzonego przez Russella Eisenmana z Uniwersytetu w Texasie jednoznacznie wynika, że o wiele istotniejsza jest grubość penisa. W eksperymencie uczestniczyło 50 kobiet, z których aż 45 (90%) odpowiedziało, że preferuje grubsze fallusy. Co więcej zaznaczyły, że długość jest sprawą drugorzędną i w zupełności wystarcza, jeśli jego długość oscyluje w granicach 14-16 cm.

Potwierdzeniem dla powyższego badania jest ankieta[2] wykonana przez doktor Francken oraz jej zespół. Do tego eksperymentu zaangażowano 375 aktywnie seksualnie kobiet. Wśród pań, które udzieliły odpowiedzi na pytania, 20% zaznaczyło, że rozmiar penisa ma znaczenie. Większość z nich podobnie jak w poprzednim badaniu zaznaczyła, że ważniejsza od długości jest grubość. Warto zaznaczyć, że czynniki takie jak wykształcenie, wyznanie czy wiek nie miało wpływu na udzielone odpowiedzi.

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Średnia długość i grubość penisa

Odpowiedź na pytanie o średni rozmiar penisa również znajdziemy opierając się na publikacjach naukowych. W zależności od warunków badania, dane mogą się nieco różnić. Przeglądając badania należy zwrócić uwagę czy wykonywano pomiar czy może wynik podawany był na podstawie deklaracji mężczyzn.

Cenne informacje można znaleźć w badania Dr. Ed, którym objęto kobiety i mężczyzn z Europy i Ameryki Północnej. Celem badania było określenie idealnego rozmiaru penisa. Wśród przeszło 2100 respondentów ponad połowę stanowili mężczyźni.

Według kobiet średnia długość penisa wynosi 13,5 cm, natomiast idealna długość 15,8 cm. Mężczyźni natomiast ocenili średnią długość na 14,1 cm, idealną na 16,8 cm. Największy średni rozmiar penisa zanotowano wśród respondentów z Polski, aż 15,7 cm.

Według przedstawionych danych, zaledwie 45% mężczyzn jest w pełni zadowolone z rozmiaru swojego przyrodzenia. Wśród kobiecego grona 67,4% odpowiedziało, że wielkość członka jest ważna, 21,4%, że nie jest ważna natomiast zaledwie 11,2% przyznaje że rozmiar jest bardzo ważny. Badanie pokazało, że znacznie większą uwagę do rozmiaru członka przykładają mężczyźni.

Badanie Dr. Eda skupiając się na długości członka pozostawiają pewną lukę jaką jest grubość fallusa. Do określenia średniej grubości przyrodzenia można zaczerpnąć informacji z badania Alfreda Kinseya. Według niego średni obwód penisa w stanie erekcji wynosi około 12,3 cm przy 15,8 cm długości.

Rozmiar penisa zależy od narodowości

Średni rozmiar penisa może znacznie różnić się w zależności od narodowości. Według Australijskiej Narodowej Agencji Zdrowia i Opieki Społecznej największym przyrodzeniem mogą pochwalić się mężczyźni z:

  • Demokratycznej Republiki Konga – 17,93 cm,
  • Ekwadoru – 17,7 cm,
  • Ghany – 17,3 cm.

Jeśli wprawia Cię to w kompleksy, nie martw się na zapas. Mieszkańcy wielu innych krajów posiadają znacznie mniejsze fallusy, są to między innymi panowie z:

  • Korei – 9,66 cm,
  • Kambodży – 10,04 cm,
  • Indii – 10,24 cm,
  • Japonii – 10,85 cm,
  • Filipin – 10,85 cm.

Długość penisa wśród Polaków

Odpowiedzi na to pytanie starał się dostarczyć prof. Zbigniew Izdebski, który jest jednym z czołowych polskich seksuologów. Badanie przeprowadzone w 2011 roku wskazuje, że średnia długość penisa wśród Polaków wynosi 17,26 cm. Wynik badania może być nieco zawyżony, bowiem opiera się na deklaracji mężczyzn. Wpływ nie nie może mieć nieumiejętne dokonywanie pomiaru oraz skłonność do dodawania sobie kilku centymetrów więcej.

Jak prawidłowo zmierzyć rozmiar członka?

Prawidłowy pomiar rozmiaru penisa może zaspokoić męskiego ego, ale również jest pomocny w doborze odpowiedniej prezerwatywy. Żle dobrana prezerwatywa może być niewygodna lub się ześlizgiwać.

Pomiaru należy dokonywać kiedy członek jest w stanie erekcji. Długość oraz grubość penisa warto wykonać kilkukrotnie wyciągając średnią z pomiarów. Mogą się one bowiem nieco różnić w wyniku takich czynników jak: zmęczenie, okresowy stres, częstotliwość aktywności seksualnej czy intensywność bodźców seksualnych.

Pomiar długości penisa

Doprowadź do erekcji, a następnie przyłóż linijkę do członka, odczytując uzyskany pomiar. Zamiast linijki możesz użyć taśmy krawieckiej czy po prostu kawałka sznurka, który następnie przykładając do miarki pozwoli na dokładne odczytanie pomiaru.

Pomiar grubości penisa

Pomiaru grubości penisa dokonasz równie łatwo jak długości. Owiń prącie taśmą krawiecką lub sznurkiem w najgrubszym miejscu. Producenci kondomów podają naczęściej szerokość/średnicę danego modelu. Aby odpowiednio dopasować prezerwatywy odczytany wynik należy podzielić przez 3,14.

Jak zwiększyć rozmiar penisa?

Zwiększenie grubości jest możliwe poprzez wykorzystanie specjalnych metod na powiększenie członka. Większość z nich działa zarówno na wydłużenie jak i pogrubienie przyrodzenia. Są to metody mało inwazyjne oraz skuteczne.

Największą ostrożność podczas powiększania penisa trzeba zachować w przypadku ćwiczeń, w początkowym etapie mogą wystąpić problemy z siłą ucisku, jednak z biegiem czasu nabiera się wprawy. Jeśli mimo to masz pewne obawy przed tym sposobem, polecamy spróbować tabletek na powiększenie penisa lub urządzeń do pompowania czy rozciągania penisa. Dobre preparaty i urządzenia znajdziesz w naszych rankingach, które zawierają w naszej opinii najlepsze produkty na rynku.

Czy warto powiększyć przyrodzenia?

Posiadacze średnich rozmiarów penisa, nie powinni zaprzątać sobie głowy powiększaniem członka. Wagina kobiety jest rozciągliwa – dopasowuje się do wielkości przyrodzenia partnera. Co więcej najsilniejszych doznań seksualnych dostarcza stymulacja przedniej ściany pochwy. Warto się natomiast skupić na innych istotnych szczegółach jak: odpowiedni klimat podczas seksu, dobre relacje partnerski czy gra wstępna.

Badania udowadniają, że mężczyźni bez nałogów i uprawiający sport są bardziej aktywni w sypialni. Warto zadbać również o to co jesz, jeśli zadbasz o te dwie rzeczy to na pewno zauważysz znaczny wzrost libido, a Twoje erekcje będą dłuższe i silniejsze. Zamiast skupiać się na samym rozmiarze, warto przykładać większą wagę do kondycji seksualnej.

Większy penis – lepszy w łóżku?

Mężczyźni obdarzeni przez naturę większym przyrodzeniem są pewniejsi siebie, co nieco ułatwia znalezienie partnerki. Pomimo braku anatomicznego potwierdzenia, aby członki rozmiarów powyżej średniej ułatwiały osiągniecie kobiecie orgazmu warto wziąć pod uwagę aspekt psychologiczny. Utarty stereotyp – większy jest lepszy – skutkuje efektem placebo, który rzeczywiście może pomóc kobiecie w szczytowaniu.

Zbyt mały członek może również eliminować z części pozycji – rozwiązaniem jest znalezienie takich, które dostarczają intensywnych doznań obojgu partnerom. Większy rozmiar penisa może wydawać się atrakcyjniejszy, warto jednak dodać, że zbyt duże przyrodzenia może zamiast przyjemności powodować ból. Wagina rozciąga się średnio od 7 cm do 15 cm, posiadacze dużych członków – 20 cm i więcej, muszą zachować ostrożność.


Źródła:
  1. Penis size: Survey of female perceptions of sexual satisfaction” BMC Women’s Health, 2001 Jun.[]
  2. What importance do women attribute to the size of the penis?” Eur Urol, 2002 Nov.[]