Niewerbalna komunikacja pomiędzy ludźmi odgrywa szalenie ważną rolę. Odpowiedzialne za nią feromony sprawiają, że dwie osoby są dla siebie atrakcyjne. Feromony to jednak nie tylko sfera seksualna, ale także życiowa. Naturalny zapach ma wpływ na wybór przywódcy w grupie oraz na tworzenie swoistej więzi. Mając na względzie te atuty pora zastanowić się, czy feromony męskie w postaci perfum słusznie zyskują tak dużą popularność.

Badania na temat skuteczności feromonów męskich

Feromony pod lupę wzięła Martha McClintock z Uniwersytetu w Chicago[1]. W pierwszym badaniu dowiodła, że za sprawą męskich feromonów występuje synchronizacja cyklów miesiączkowych, wśród kobiet odbywających karę w zakładzie karnym. Przeprowadziła, również kolejne badania, w którym dowiodła, że w męskim pocie i oddechu występują feromony wpływające na ocenę mężczyzn przez kobiety. 

Podobny eksperyment[2] przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu w Liverpoolu. Celem było zbadanie wpływu androstadienonu na postrzeganie atrakcyjności mężczyzn podczas tzw. szybkich randek. Mężczyzn podzielono na 3 grupy, każdemu na kilkanaście minut przed spotkaniem zaaplikowano na górną wargę wodę, olejek goździkowym lub androstadienon przy czym badani nie wiedzieli jaką substancją zostali nawilżeni. Kobiety będące pod wpływem działania androstadienonu przyznawały mężczyznom wyższe oceny – średnia ocena 3,8 pkt. – w porównaniu do kobiet, które nie były pod jego wpływem – średnia ocena 3,1 pkt.).

Ranking feromonów dla mężczyzn

MIEJSCE 1

PheroStrong for Men

Perfumy z feromonami PheroStrong meskie
Pierwsze miejsce rankingu należy do PheroStrong, który pełnią zarówno rolę feromonów jak i codziennego zapachu. Świeże, pikantne nuty zapachowe świetnie odnajdują się podczas spotkań towarzyskich. PheroStrong dodaje mężczyznom charyzmy, wzbudza zaufanie i otwartość – czyli wszystko czego oczekuje się od dobrych perfum z feromonami.

Aplikować na szyję i nadgarstki, podobnie jak inne perfumy.

80 złotych / 50 ml.

MIEJSCE 2

Pheromax Man

Pheromax Man
Drugie miejsce należy do Pheromax Man, który działa na 3 płaszczyznach: dodaje pewności siebie, otoczenie uznaje Cię za osobę dominującą i co dla większości istotne kobiety stają się bardziej rozmowne i skłonne do flirtu. Produkt ten jest znacznie droższy od konkurencji, jednak warto dodać, że jest również produktem o solidnym stężeniu feromonów, a pełny flakon wystarcza na 80-160 aplikacji. Według badań producenta, aplikacja Pheromax zwiększa pobudzenie seksualne aż o 200%.

1-2 psiknięcia na nadgarstki, szyję, kark bądź zgięcia łokci.

296 złotych / 14 ml.

MIEJSCE 3

BLovely Lovers BeMINE Pure

BeMine meskie
BeMine to propozycja bezzapachowych feromonów dla mężczyzn w formie koncentratu, które można aplikować łącznie ze swoim ulubionym zapachem. Podświadome oddziaływanie feromonów zwiększa zainteresowanie płci przeciwnej, budując aurę dominacji. Zauważalne korzyści odnotowuje się również na polu zawodowym oraz codziennych kontaktach interpersonalnych.

Przy użyciu zakraplacza nanieś 3-4 krople BeMINE w okolicy szyi i nadgarstków, feromony można dodać również do perfum używanych na codzień. .

60 złotych / 10 ml.

MIEJSCE 4

Pheromax Oxytrust

Pheromone Oxytrust Man
Na czwarty miejscu plasuje się kolejny produkt z lini Pheromax. W tym przypadku do podstawowej wersji (Pheromax Man) producent dodał oksytocynę, związek znany potocznie jako „hormon miłości”. Kolejną różnicą jest nieco wyższą cena (około 40 złotych), niezmienna została podstawa formuła feromonów, wysokie stężenie oraz wydajność. Również w tym przypadku produkt jest bezwonny i można do używać jako dodatek do codziennych perfum.

1-2 psiknięcia na skórę szyję, kark lub nadgarstki.

337 złotych / 14 ml.

MIEJSCE 5

Love & Desire Premium Edition

Love Desire Premium - dla mezczyzn
Love & Desire to produkt 2w1, czyli po prostu feromony w postaci gotowe pachnidła do codziennego stosowania. Cechuje się energetyzującymi nutami zapachowymi, w których znajdziemy grejpfruta, liście brzozy, cyprysa, szałwię, wetiwerię oraz paczulę. Zapach zawiera 4 postacie feromonów w 2-krotnie wyższej dawce niż wersja podstawowe z lini Love & Desire.

Stosować podobnie jak zwykłe perfumy spryskując szyję, nadgarstki i zgięcia łokci.

110 złotych / 100 ml.

MIEJSCE 6

Alluramin

Alluramin meskie feromony
Kolejne miejsce rankingu zajmuje Alluramin w składzie, którego znajdziemy 4 powszechnie stosowane związki w tego typu produktach (Androstadienon, Androstenol, Androstenon oraz Androsteron). Feromony są w postaci bezzapachowej, idealnym rozwiązaniem jest więc aplikacja łącznie z ulubionym zapachem. Ogromną zaletą jest długa trwałość, efekt aplikacji Alluramin utrzymuje się przez nawet 12 godzin.

Aplikować na skórę nadgarstków, szyi bądź wewnętrzną stronę łokci, najwygodniej zmieszać Alluramin z używanymi perfumami.

169 złotych / 14 ml.

MIEJSCE 7

Pheromone Essence

Pheromone Essence dla mezczyzn
Bezwonne feromony Pheromone Essence podobnie jak inne produkty można mieszać z perfumami. Jego zadaniem jest oczywiście zarówno wzbudzenie zainteresowania i pożądania przez płeć przeciwną jak i zdobycie sympatii oraz autorytetu wśród mężczyzn.

Niewielką ilość (1-2 krople) nanieść na skórę.

85 złotych / 5 ml.

MIEJSCE 8

BTB men

BTB men
Dobrze znane i renomowane feromony męskie BTB należą do grona produktów bezzapachowych. Zadaniem tych feromonów jest zwiększenie pewności siebie, a wsród osób wystawionych na ich działanie zainteresowanie Twoją osobą, otwartości do rozmów oraz wzbudzenie zaufania.

Od 1 do 6 kropel na pojedynczą aplikację, nakładając na skórę wewnętrznej części nadgarstków oraz szyi.

360 złotych / 10 ml.

MIEJSCE 9

The EDGE

The EDGE
Ranking męskich feromonów zamyka The EDGE o klasycznym męskim zapachu z nutami piżma, wetiweri, drewna dębu, mchu leśnego, mentolu oraz cytrusów. Producent jednak nie ujawnia zbyt konkretnych informacji na temat zawartości samych feromonów, poza tym, że znajdziemy w nim androstenon oraz 2 nieujawnione formy chronione patentem. Cena produktu w stosunku do wydajności i opinii uplasowało ten produkt na ostatnim miejscu zestawienia.

Analogicznie do stosowanych na codzień perfum, rozpylając w okolicach szyi i nadgarstków.

172 złotych / 25 ml.

Zapach komunikacji

Feromony męskie odgrywają szczególną rolę w kontaktach personalnych. Są one swego rodzaju przekaźnikiem, który sprawia, że otoczenie podświadomie odbiera charakterystyczne sygnały. Mówią one o naszym nastawieniu, nastroju, emocjach. Ciało w naturalny sposób dopasowuje je do sytuacji, wiadomo bowiem, że skóra emituje takie substancje, które odpowiadają naszym aktualnym stanom emocjonalnym.

Liczne opinie dotyczące stosowania feromonów w postaci perfum mogą skłaniać do sięgnięcia po te substancje. Ich skład jest oparty na szczególnych właściwościach zwiększających atrakcyjność. Działają jak magnez i poniekąd skupiają uwagę otoczenia na danej osobie. Największą popularnością na rynku cieszą się feromony męskie, które otwierając drogę do „sławy” nawet nieśmiałym i postrzeganym jako mało atrakcyjni.

Cechy feromonów

Warto wiedzieć, że naturalne feromony to bezwonne substancje produkowane przez tzw. gruczoły ekranowe zlokalizowane na całej skórze. Najsilniej są wydzielane w takich miejscach jak pachy, pachwiny, okolice narządów płciowych i ust. Wybitny polski seksuolog Lew-Starowicz słusznie określił je narkotykiem miłości.

Opinie użytkowników wybierających specjalistyczne feromony nie pozostawiają zbyt wiele miejsca na sceptyczne głosy. Ponad 90% osób stosujących feromony wskazuje na ich skuteczność. Kluczem do uzyskania powodzenia jest sięgnięcie po renomowane preparaty. Należy przy tym pamiętać, jaki cel chcemy osiągnąć. Jeśli zamierzamy stać się biznesowym rekinem, wybieramy takie receptury, które działają w tej konkretnej sferze. Zupełnie inne będziemy kupowali, jeśli naszym celem jest zwiększenie seksualnej atrakcyjności

Rodzaje feromonów

Feromony męskie i żeńskie są w istocie produktem naszego ciała. Nie zawsze jednak jesteśmy zadowoleni z tych efektów. Na szczęście i w tym przypadku na pomoc przychodzi nauka i zaawansowana technologia, dzięki której uzyskano androstenol, androstenon, androsteron, androstadienon — ludzkie feromony.

  • androstenol – obecność tej substancji wykryto w męskim pocie i moczu, największe nasilenie produkcji obserwuje się podczas okresu dojrzewania. Według badań androstenol sprawia, że mężczyźni w oczach kobiet stają się bardziej atrakcyjni i pociągający. Feromony zawierające tą substancją są wręcz idealne do wabienia kobiet.
  • androstenon – kolejny męski feromon, który jest produktem utleniania androstenolu. Utożsamiany często z agresją,  przez co może być negatywnie odbierany. Badania dowiodły, że większe stężenie andostenonu występuje u osób przebywających w więzieniu. Odpowiednia dawka sprawi, że będziesz postrzegany jako osoba silna z twardym charakterem. Działa nie tylko na kobiety, ale również na mężczyzn wśród których wzbudzisz respekt – z pewnością będzie to odpowiednia substancja jeśli chcesz odnieść sukcesy na tle biznesowym.
  • androsteron – podobne jak androstenon wzbudza respekt i zaufanie jednak bez efektu agresji. Kobiety będące pod wpływem androsteronu odbierają mężczyznę jako opiekuńczego i zapewniającego bezpieczeństwo. Co więcej wzmacnia działanie pozostałych feromonów stanowiąc dla nich katalizator.
  • androstadienon – efektem działania tej substancji jest zwiększone tętno, częstotliwość oddechów oraz podwyższona temperatura skóry. Korzystne efekty zauważalne są pomiędzy interakcją kobiety i mężczyzny, natomiast nie odnotowuje się efektów, kiedy interakcja zachodzi między dwoma kobietami lub mężczyznami. Kobiety będące pod wpływem androstadienonu przez 10 minut stają się spokojniejsze i bardziej towarzyskie, a efekty są widoczne nawet przez 75 minut od ekspozycji.

Struktura syntetycznych feromonów jest bliźniacza z naturalnymi, dlatego skuteczność preparatów dostępnych na rynku jest tak wysoka i — wbrew głosom sceptyków — nie ma nic wspólnego z efektem placebo. Spoglądając na liczne opinie feromony męskie nie tylko są skuteczne, ale przynoszą długofalowe korzyści w wielu sferach życia.

Feromony męskie – nie tylko seksualne mają znaczenie

Powiedzieliśmy, że feromony męskie mają wielorakie znaczenie. Oczywiście, najczęściej są one kojarzone ze sferą seksualną. Mają bowiem zwiększać atrakcyjność w oczach potencjalnych partnerek. Nie mniej jednak nie można nie zauważyć, że mają one znaczenie o wiele szersze. Tym samym mają one wpływ na całe życie społeczne, ich głównym zadaniem jest wzbudzenie pozytywnych, niemal magnetycznych reakcji. To siła przywódców i osób, które skupiają wokół siebie grono zwolenników.

Pomagają więc w pracy i w codziennych zmaganiach społecznych, a kontakty z ludźmi stają się łatwiejsze. Oczywiście, taki efekt można uzyskać, sięgając po odpowiednie feromony męskie, które w swojej recepturze zawierają kilka kluczowych składników.


Źródła:
  1. Regulation of ovulation by human pheromones.” Nature, 1998 Mar.[]
  2. Evidence that androstadienone, a putative human chemosignal, modulates women’s attributions of men’s attractiveness.” Horm Behav, 2008 Nov.[]