Dopadała Cię rutyna? Seks nie daje już takiej satysfakcji jak wcześniej? Nie martw się, to zdarza się nie tylko małżeństwom z długim stażem. Urozmaicenie gry wstępnej pomoże Ci przełamać rutynę i monotonię. Sprawdź nasze pomysły na grę wstępną!

Czym jest gra wstępna?

Gra wstępna jest aktywnością pomiędzy partnerami następująca przed stosunkiem seksualnym. Może przybierać formę przytulania, całowania, pieszczot, flirtu czy innych interakcji zagrzewających do stosunku. Proces podniecenia u kobiet jest nieco bardziej skomplikowany – może wynikać to z czynników ewolucyjnych. Dawniej w czasie częstych wojen mężczyzna musiał być w stanie szybko osiągnąć erekcję i doprowadzić do ejakulacji, aby przekazać geny następnemu pokoleniu. Teoria ta nieco wyjaśniałaby dlaczego mężczyźni są chętni do szybszego rozpoczęcia ostatecznej części stosunku – czyli penetracji.

Badacze z Uniwersytety w Kansas postanowili zbadać jaką rolę spełnia w naszym życiu gra wstępna. Eksperymentem objęto 39 mężczyzn i 49 kobiet, którzy wypełnili kwestionariusz z zawartymi w nim pytaniami[1]. Dane wskazują, że gra wstępna jest znacznie ważniejsza dla kobiet i stawni dla nich najważniejszą cześć podczas zbliżenia! W przypadku mężczyzn wstępne zabawy schodzą nieco na bok – tutaj stosunek gra pierwsze skrzypce. Badanie wykazuje znaczne różnice pomiędzy płciami oraz ich potrzebami seksualnymi.

Pomysły ma urozmaicenie gry wstępnej

Przyjęło się mówić – ile ludzi tyle pomysłów. W grze wstępnej w zasadzie nic nas nie ogranicza. Traktuj ją jako przystawkę do głównego dania. Gra wstępna ma pobudzić Was obojga! Jeśli potrzebujesz więcej czasu, powiedz o tym swojej drugiej połówce. 

Podczas gry wstępnej uwalniane są hormony, które zwiększają potrzebę bliskości oraz przygotowują narządy rozrodcze do stosunku – nawilżenie waginy oraz wypełnienie krwią ciał jamistych przyrodzenia.

1. Wspólny prysznic

Trzeba dbać o środowisko więc po co marnować niepotrzebnie wodę? Wspólną kąpiel jest idealnym momentem, aby rozpocząć grę wstępną. Użyjcie aromatycznego żelu, który spieni Wasze ciała wypełniając swoim zapachem całą łazienkę.

Jaka rozegrać grę wstępna pod prysznicem? Do tego wykorzystaj nasze poniższe wskazówki. Wspólna kąpiel pozwoli się Wam odświeżyć i nabrać apetytu na więcej.

2. Namiętne pocałunki

Namiętne pocałunki podczas gry wstępnej

Podczas całowania wydziela się oksytocyna, dopamina oraz serotonina. Są to związki redukujące poziom hormonu stresu – kortyzolu. Całowanie wzmacnia więź, pozwala się zrelaksować oraz prowadzi do pobudzenia seksualnego.

Przy grze wstępnej nie ma mowy o zbyt dużej ilości pocałunków. Nie ograniczaj się jedynie do ust! Możesz całować również ramiona, plecy, szyję, uda, brzuch, piersi – w zasadzie każdy fragment ciała, tak aby rozpalić zmysły do czerwoności.

Delikatne pocałunki działają najskuteczniej w obszarach gdzie skóra jest trochę cieńsza. Na początku gry wstępnej omijajcie miejsca najbardziej intymne – te zostawcie na koniec.

Przeczytaj również: Strefy erogenne – Seksualna mapa kobiet.

3. Masaż

Zmysłowy masaż

Masaż jest bardzo intymny – szczególnie podniecający jest jeśli wykonuje go atrakcyjna lub bliska osoba. Kiedy uświadczysz swoją drugą połówkę masażem możesz doprowadzić nawet do orgazmu!

Wskazówki, które powinny pomóc, aby masaż był niesamowitym doznaniem:

  • olejek – używaj aromatycznych olejków, które zwiększą doznania oraz sprawią, że masaż będzie jeszcze przyjemniejszy,
  • skup się na obszarach szyi, pleców, brzuchu oraz udach,
  • muzyka – skomponowana z pozostałymi elementami zbuduje intymną atmosferę,
  • światło – delikatne światło idealnie się sprawdzi podczas masażu.

4. Droczcie się podczas rozbierania

Budowanie napięcia

Przed stosunkiem, musicie ściągnąć swoje ubrania, więc czemu by przy tym nie pofiglować? Podczas rozbierania można wykazać się nie mała dozą kreatywności, wzajemnie budując napięcie.

  • kąsanie – używaj swoich zębów do delikatnego ściągania kolejnych części garderoby,
  • buduj stopniowe napięcie – rób to powoli, całując najbardziej erogenne obszary po każdej części ściągniętego ubrania,
  • używaj rąk – czułe pieszczoty podczas rozbierania są jak najbardziej wskazane.

5. Zadbaj o nastrój

Przygotuj się na dalszy rozwój sytuacji ścieląc łóżko delikatnym satynowym nakryciem, rozłóż poduszki i zadbaj o naświetlenie. Światło powinno być nieco przyćmione – świetnie sprawdzą się podgrzewacze. Stwórz listę utwór, które lubicie razem słuchać.

Przeczytaj również: Tantra – sztuka kochania. Czym jest i na czym polega?

6. Taniec

Flitr

Wspólny taniec, a może striptiz? Nie musi być to element gry wstępnej, który będzie waszą rutyną. Koronkowa bielizna, przebranie czy odgrywanie ról stanowi idealnie dopełnienie. Punkt ten dotyczy par, które dobrze się znają lub do osób, które są śmiałe i pewne siebie.

7. Seks oralny

Zacznij od czułych pocałunków ust, szyi, schodząc coraz niżej do brzucha i wewnętrznej strony ud. Następnie zbliżaj się powoli do najbardziej intymnych miejsca. Taka zabawa rozluźnia oraz przygotowuje na główną część seksualnego spektaklu.

Porada dla mężczyzn! Kobiecy orgazm nieco się różni od męskiego. Najbardziej erogennym miejscem jest łechtaczka. Stymulacja oralna bądź manualna zwiększa szanse na doprowadzenie do szczytowina Twojej partnerki. W przypadku większości kobiet, drażnienia łechtaczki daje znacznie więcej przyjemność niż sama penetracja. Dbaj o łechtaczkę nie tylko podczas gry wstępnej – korzystaj z pozycji, które podczas penetracji umożliwiają Ci stymulację łechtaczki, delikatnie pieszcząc ją palcami.

8. Opaska na oczy

Zabawa z opaską na oczach

Tracąc jedne ze zmysłów pozostałe się wyczulają. To co się wydarzy po założeniu opaski zależy wyłącznie od Ciebie.

9. Dodatki i gadżety

Truskawki w czekoladzie i bita śmietana sprawdzi się świetnie do zabawy z karmieniem i lizaniem. Truskawki zaliczają się do owoców o właściwościach afrodyzjaków! Zalecany unikać produktów moczopędnych – na przykład arbuza – lepiej, aby nie popsuły Wam niespodziewanie klimatu. Lampka wina czy szampana jest również wskazana.

Dodanie gadżetów najlepiej wspólnie przedyskutować. Mogą być pomocne w przełamaniu rutyny oraz otworzenia się na nowe doznania. Jeśli mężczyzna ma problem z utrzymaniem wzwodu można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Producenci „ringów” uciskowych zatrzymujących krew w przyrodzeniu oferują pierścienie erekcyjne z końcówką do stymulacji łechtaczki. Jeśli jesteście otwarci na takie dodatki koniecznie przejrzyjcie ofertę sklepów erotycznych.

10. Poznawajcie i zaskakujcie siebie nawzajem

Seks to ciągłe poznawanie siebie nawzajem. Kluczem do udanego życia intymnego jest mówienie otwarcie o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Seks przynosi także wiele korzyści zdrowotnych – zwiększa libido, płodność, redukuje stres oraz uśmierza ból.

Grę wstępną można zacząć dużo wcześniej, niż przekroczenie progu sypialni. Wspólna kolacja, komplementy, drobny prezent – to wszystko wpływa na nasz nastrój oraz zwiększa ochotę na seks. Spróbujcie kochać się inaczej niż zwykle – nie musi być to zawsze wygodne łóżko w sypialni – spontaniczny seks na kanapie w salonie czy łazience może być równie emocjonujący.


Źródła:
  1. Sex differences in sexual needs and desires.” Arch Sex Behav, 1984 Jun.[]