Każda erotyczna gra dla dorosłych ma swój ładunek napięcia i podniecenia seksualnego. Zasada ta dotyczy zarówno tych tradycyjnych gier, wymagających planszy i innych akcesoriów, ale i tych gier, które są „na bieżąco” tworzone przez pary. Może zatem warto skupić się nie tyle na samej fabule gry, co raczej na jej efektywnym zakończeniu? Bądź co bądź – to właśnie zakończenie jest w tym przypadku najważniejsze.

Gry i zabawy erotyczne przełamaniem rutyny

Seks to z pewnością jedna z najprzyjemniejszych rzeczy, która towarzyszy ludziom od zarania dziejów. I choć dawniej utożsamiano go wyłącznie z chęcią posiadania potomstwa, dziś jest on traktowany również jako romantyczna przyjemność. Praktycznie każda młoda para na swój sposób przeżywa te wyjątkowe chwile. Czasem jednak zdarza się, że pomysły na romantycznie spędzony czas gdzieś tam uciekają. W takich sytuacjach warto zasugerować się gotowymi „przepisami” na udanie spędzony, romantyczny i… erotyczny wieczór. Czas zagrać w grę!

Oczywiście nie chodzi tu o szachy lub warcaby. Czasem po prostu warto improwizować i spróbować czegoś nowego. A że tym czymś będą gry erotyczne… No cóż, przecież nie ma w nich nic złego. Oto kilka propozycji gier, dzięki którym życie erotyczne każdej pary zmieni się na lepsze. Czas dowiedzieć się na ich temat czegoś więcej!

Gry rozbierane

Rozbierane gry, to jeden z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów na… pozbawienie partnera lub partnerki całej garderoby. Co ciekawe, gra w rozbieranego, może mieć bardzo zróżnicowaną, a często nawet zaskakującą formę. Wiele par z pewnością próbowało jej w wersji karcianej, w ramach której trzeba było wygrać pojedynczą grę, by przegrany (lub przegrana) musiał ściągnąć jeden z elementów swojej garderoby.

W związku z tym, że nie każdy lubi gry karciane, rozebrać przeciwnika można na wiele innych sposobów. Jednym z nich są rozbierane warcaby. Tu fabuła jest bardzo prosta. Wystarczy włożyć na siebie tyle elementów garderoby, ile pionków posiada każda ze stron. Nic nie stoi na przeszkodzie, by – w razie potrzeby – liczbę dwunastu pionków ograniczyć do zaledwie ośmiu. Zbicie każdego z nich będzie się wiązało z automatycznym ściągnięciem określonego elementu garderoby.

Odkrywanie fantazji erotycznych

Erotyczna gra dla dorosłych nie musi mieć wyłącznie tak wysublimowanej jak na powyższym przykładzie fabuły. Ciekawą propozycją dla par jest np. gra w fantazje, która polega na odkrywaniu poszczególnych kart strony przeciwnej i… spełnianiu opisanych na nich fantazji. Sposób prowadzenia takiej gry jest bardzo elastyczny. Im większa liczba kart, tym – przynajmniej w teorii – dłuższy czas prowadzenia rozgrywki. Pozostaje pytanie, czy po spełnieniu choć części tych fantazji, nadal będziemy chętni do kontynuowania rozgrywki…

Co ważne – ta na pozór prosta gra, wymaga od partnerów komunikacji na bardzo dobrym poziomie. Każde z nich musi być świadome pragnień i oczekiwań drugiej strony, aczkolwiek… musi być też gotowe na ich późniejszą realizację. Dlatego przed rozpoczęciem takiej gry, warto zaznajomić naszego partnera lub partnerkę, z treścią zapisanych na danej karcie informacji. Jeśli obydwie strony je akceptują, to w zasadzie… po co czekać?

Coś dla nieśmiałych

Niektóre gry erotyczne są przeznaczone dla konkretnej grupy osób. O ile powyższa gra byłaby idealna dla dobrze rozumiejących się partnerów, o tyle poniższa, będzie idealna głównie dla „początkujących” w tej dziedzinie. Propozycja „gry dla nieśmiałych” składa się z dość prostego mechanizmu rozgrywki, w którym karty (a jakże!) zostają podzielone na dwa zestawy. W pierwszym zestawie będą znajdować się wyłącznie opisy delikatnych pieszczot. W drugim… to już zależy od graczy.

Na czym polega fenomen tej rozgrywki? Przede wszystkim na tym, że to gracze decydują, którą pulą chcą aktualnie grać. Łatwo się domyślić, że cała ta rozgrywka rozpocznie się przede wszystkim od niewinnej aktywności, np. w formie pocałunku, dotyku a także głaskania. Gdy para już się ze sobą oswoi, można przejść do drugiej puli, w skład której wejdą karty z bardziej pikantnymi zadaniami. W ten sposób można się bawić nawet całą noc, o ile… ktokolwiek tyle wytrzyma.

Gra z kośćmi w tle

Gry dla par wcale nie muszą być skomplikowane. Jeśli kobieta i mężczyzna tworzą udany związek, podczas gry można się oprzeć wyłącznie na najprostszych gadżetach. Takim gadżetem mogą być np. zwykłe, sześcienne kości do gry, kartka papieru i… długopis. Jak to działa? Otóż para wypisuje na kartce jedenaście pozycji seksualnych, z których każda jest opisana inną cyfrą bądź liczbą (zakres od 2 do 12). Po wylosowaniu odpowiedniego numeru, para powinna uprawiać seks jedynie w wybranej pozycji.

Oczywiście nie oznacza to, że trzeba się skupić wyłącznie na tej jednej, wylosowanej wcześniej pozycji. Równie dobrze można jeszcze bardziej urozmaicić swoje życie seksualne, ograniczając czas pełnego stosunku do np. 2 – 3 minut. Po upływie tego czasu para kończy współżycie i wraca do gry. Oczywiście po wylosowaniu kolejnej pozycji wszystko odbywa się tak jak wcześniej, aczkolwiek w zupełnie innej pozycji. Taki stosunek może trwać nawet godzinę, aż do niezwykle przyjemnego zakończenia.

Krok po kroku do pełni szczęścia

Niektóre gry erotyczne nie wymagają żadnych akcesoriów, no może poza wygodnym łóżkiem dla dwojga. Taką grą może być np. swoisty konkurs, w którym jedna z osób będzie odpowiadała na pytania drugiej osoby. Schemat ten można nawet ciekawie zaaranżować! Przykładowo jedna z osób kładzie się do łóżka, a druga… staje w drzwiach do sypialni. Osoba leżąca na łóżku zadaje swojemu partnerowi (partnerce) pytania dotyczące własnych zainteresowań, preferencji, a nawet fantazji seksualnych. Gdy druga osoba odpowie na dane pytanie poprawnie, może wykonać krok w stronę łóżka…

Taka zabawa z pewnością „zmusi” każdą parę do lepszego poznania się. Niemniej warto pamiętać, że przebieg tej gry można w dowolny sposób modyfikować. Gry dla par, które oparte są na prostym schemacie pytanie – odpowiedź, to nie tylko sposób na wzrost popędu seksualnego, ale przede wszystkim doskonała metoda, by – tuż przed stosunkiem – móc się w pełni odprężyć (np. po męczącym dniu). Zresztą kto powiedział, że zabawa ta musi zakończyć się seksie?

Zabawy z domieszką fantazji i niewielką ilością czasu

Życie pary zakochanych w sobie nastolatków wcale nie jest łatwe. Nic dziwnego, że chciałoby się spędzić z ukochaną osobą jeszcze kilka chwil, choć rodzice – całkiem dosłownie – dobijają się do drzwi ich pokoju. Dzięki niektórym grom erotycznym, powrót do tych czasów będzie możliwy. Zwłaszcza, jeśli poza niezbyt dużym i wygodnym łóżkiem, ma się do dyspozycji timer nastawiony na zaledwie kilka minut.

W tej grze ważną rolę odgrywa wyobraźnia. Wystarczy sobie wyobrazić powrót do tych czasów, gdy na intymne chwile z bliską osobą ma się zaledwie kilka minut. Można się z nią zamknąć (dosłownie) w niewielkim, niewygodnym pokoju, a następnie włączyć timer na określony czas, aczkolwiek nie dłuższy, niż 10 minut. Seks w takich warunkach jest niezwykle podniecający. Co więcej – może być on punktem wyjściowym do kolejnych form wspólnej, łóżkowej aktywności.

Szybciej, szybciej, coraz… wolniej?

Do tej zabawy również będzie potrzebny timer. Należy go ustawić na określony czas (np. na 30 sekund), a następnie… przygotować się, aż rozpocznie on odliczanie. Od tego momentu – przez wspomniane 30 sekund – obowiązkiem jednej osoby, będzie sprawienie przyjemności partnerowi lub partnerce.

Po upływie tego czasu, role się zmieniają, aczkolwiek każdorazowo należy ustawić timer od samego początku. W tej zabawie liczy się nie tylko kreatywność, ale i skuteczność. Osoba, która doprowadzi partnera do rozkoszy naturalnie wygrywa.

Olbrzymią zaletą tej gry jest jej dowolność. Może być ona rozgrywana w oparciu o różne interwały czasowe. Oczywiście jeśli okaże się, że para nie może już wytrzymać ciągłego, seksualnego napięcia, można tą grę zakończyć cudownym i niezapomnianym seksem. Z kolei jeśli jedna osoba wygra (np. w czasie 30 sekund), będzie miała prawo, do nałożenia na partnera specjalnej, jeszcze przyjemniejszej kary.

Gry planszowe? Czemu nie!

Erotyczna gra dla dorosłych nie musi mieć wyłącznie umownego charakteru. Rozgrywka ta może się również opierać na specjalnej, erotycznej planszy, która – dzięki pomysłowości twórców – może mieć dowolną formę i fabułę. Erotyczne gry planszowe są popularne zwłaszcza wśród młodych par, którym zależy na jeszcze intensywniejszych doznaniach w trakcie wspólnego pożycia. Co ważne – taką planszówkę można dość łatwo schować, dzięki czemu nikt się o niej nie dowie.

Gdzie można takie gry znaleźć? Najczęściej są one dostępne w sklepach erotycznych, działających w formie stacjonarnej. Jeśli zależy nam na zachowaniu prywatności, możemy zakupić taką grę również przez Internet. Z pewnością oczekiwanie na nią będzie równie intensywne, co całodzienne wyczekiwanie na upragnione, intymne chwile z bliską osobą.

Gry erotyczne – kilka wskazówek

Decydując się na wprowadzenie do swojego łóżkowego życia wielu różnych, interesujących gier erotycznych, warto pamiętać, że największą przyjemność dają gry o wysokim stopniu kreatywności.

  1. Z punktu widzenia kochanków, najwięcej radości oferują te gry, których fabuła jest wymyślona niejako „na poczekaniu”. Taka zabawa jest nie tylko bardzo przyjemna, ale też pełna różnych niespodzianek. Może zatem warto z nich skorzystać?
  2. Gry erotyczne na urządzenia mobilne, to wciąż mało popularny segment rynku. Wynika to z faktu, że taka forma aktywności seksualnej wciąż traktowana jest jako coś gorszego. Należy jednak pamiętać, że to właśnie na smartfonie można znaleźć wiele ciekawych propozycji gier erotycznych. Może zatem warto szukać?
  3. Warto postawić na takie gry, które gwarantują kochankom maksymalne pole manewru. Nie jest tajemnicą, że granie w pozycje o skomplikowanej fabule, może być w trakcie podniecenia seksualnego bardzo utrudnione. Dlatego – idąc za radą doświadczonych par – im prościej, tym lepiej!
  4. Jeśli gra erotyczna ma otwartą formę, jej przebieg należy koniecznie uzgodnić z partnerem lub partnerką. W przeciwnym razie może się okazać, że jedna ze stron rozczaruje się brakiem aktywności ze strony partnera, co z pewnością zepsuje wspólny wieczór i wszystkie związane z nim plany. Cóż… lepiej zapobiegać, niż rozpaczać.
  5. Przebieg gry erotycznej należy dostosować do poziomu relacji w danym związku. Im jest ona głębsza, tym na więcej można sobie pozwolić w trakcie prowadzenia rozgrywki.