Jak naturalnie powiększyć penisa? Sprawdź 7 skutecznych sposobów na powiększenie penisa. Poznaj domowe metody na wydłużenie i pogrubienie penisa oraz triki, które sprawiają, że Twój członek będzie wyglądał na większego!

Czy powiększenie penisa jest możliwe?

Przegląd literatury specjalistycznej obejmujący różne sposoby powiększania penisa wskazuje, że powiększenie penisa jest możliwe w maksymalnym zakresie do 4,9 cm[1]. Pomimo skuteczności poszczególnych metod należy zachować szczególną ostrożność podejmując się powiększania na własną rękę.

Jak powiększyć penisa? 6 domowych sposobów

Powiększanie penisa w domowym zaciszu warto zacząć od ćwiczeń. Jest to bezapelacyjnie najbardziej naturalna metoda. Niestety wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i wytrenowanej techniki.

Zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem są tabletki. Te również można zaliczyć do naturalnych ze względu na ich skład, w którym znajdziemy skoncentrowane wyciągi z ziół, witaminy i minerały.

Kolejne metody wymagają natomiast użycia specjalnych urządzeń – pompek lub ekspanderów. Ich używanie może wydawać się kłopotliwe, jednak przynosi wymierne efekty. Jak widzisz domowych, naturalnych sposobów na powiększenie penisa jest całkiem sporo. Zapoznaj się dokładniej z każdym z nich i sam zdecyduj, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

1. Tabletki

Tabletki na powiększanie penisa to jedna z najbardziej popularnych metod. Dlaczego? Coraz więcej czasu poświęcamy pracy co prowadzi do tego, że jesteśmy coraz bardziej zabiegani – ta metoda ogranicza się jedynie do codziennego zażycia tabletki. Dobre preparaty nie są bardzo drogie, a często dają o wiele lepsze rezultaty niż byśmy się tego spodziewali. 

Tabletki zwiększające rozmiar penisa działają poprzez stymulację procesów metabolicznych. Wskutek wzmożoną produkcję tlenku azotu do tkanek fallusa napływa więcej krwi. Następuje „rozpychanie” ciał jamistych, adaptujących się do natężonego ukrwienia. Zwiększenie pojemności tkanek skutkuje zwiększeniem gabarytów przyrodzenia.

TOP1 XtraSize

Tabletki na powiększenie penisa

XtraSize to lider wśród tabletek na powiększenie penisa według większości rankingów. Środek zawiera silnie skoncentrowane wyciągi z ziół w naprawdę sporych dawkach dlatego też cieszy się największą popularnością na rynku tego typu preparatów.

STRONA PRODUCENTA

2. Pompki próżniowe

Jak powiększyć penisa szybko i skuteczne? Odpowiedzią są aparaty próżniowe! Pompki powiększające są bardzo skutecznymi urządzeniami zwiększającymi grubość i długość członka. Stosowane są również przez osobą borykające się ze słabą erekcją. Pompki możemy podzielić na próżniowe oraz pompki wykorzystujące środowisko wodne.

 • pompki próżniowe – mechanizm działania opiera się na odessaniu powietrza wewnątrz cylindra, co skutkuje powstaniem podciśnienia. Efektem działania pompki jest powstawanie mikropęknięć, w konsekwencji czego następuje proces regeneracji i rozrostu tkanek.
 • pompki próżniowo-wodne – działa na tej samej zasadzie co pompka próżniowa z ta różnicą, że wykorzystuje środowisko wodne, które zwiększa skuteczność oraz bezpieczeństwo.

Chcesz szybkiego efektu? Koniecznie sprawdź nasz Ranking pompek do penisa!

Uwaga: wybierając pompkę do penisa zwróć uwagę na jakość wykonania, pompki z niższej półki cenowej są najczęściej również niższej jakości. Przy częstym używaniu może dojść do podrażnienia lub uszkodzenia tkanek penisa. Pompki nie dają trwałych rezultatów – po odstawieniu pompki rozmiar członka z biegiem czasu wraca do początkowych rozmiarów.

3. Ekspandery

Ekspandery stosuje się w celu stopniowego rozciągnięcia członka. Rozciąganie przyrodzenia służy głównie wydłużeniu członka, jednak mężczyźni stosujący ekspandery odnotowują również nieznaczny przyrost grubości.

Na efekty trzeba stosunkowo długo czekać, urządzenie jest o wiele droższe od pompek, a sam ekspander zaleca się nosić po kilka godzin dziennie. Brzmi to niezbyt zachęcająco, jednak trzeba dodać, że dobre urządzenie jest praktycznie nie widoczne pod ubraniem.

Efekty powiększenia w przeciwieństwie do pompki są trwałe, po której odłożeniu członek szybko wraca do wcześniejszych rozmiarów.

Chcesz trwałych efektów? SprawdźRanking ekspanderów do rozciągania członka.

4. Ćwiczenia

Metodą którą warto się zainteresować są ćwiczenia manualne. Sposób ten nie kosztują nic więcej jak tylko odrobiny wolnego czasu oraz samozaparcia. Manualne techniki powiększania penisa opisaliśmy w artykule: 8 MEGA ćwiczeń na powiększenie penisa.

Ćwiczenia są bardzo bezpieczną metodą. Zdaniem wielu specjalistów niemożliwe jest, aby techniki te powodowały jakiekolwiek komplikacje o ile są wykonywane prawidłowo.

5. Kremy

Dostępnych jest wiele kremów, które według producentów skutecznie powiększają penisa. Jednak nie ma dowodów naukowych na poparcie tych twierdzeń. Ponadto kremy te mogą powodować podrażnienia skóry i inne skutki uboczne. Jeśli mimo wszystko postanowisz wypróbować, wykonaj wcześniej test nakładając na niewielki fragment skóry, upewniając się czy krem nie powoduje reakcji alergicznych.

6. Optyczne powiększenie członka

Jak powiększyć penisa bez karkołomnych ćwiczeń czy wymyślnych urządzeń? Wystarczy trochę iluzji, a Twój penis może wyglądać na nieco większego. Podobnie jak kobiety używają swoich sztuczek, aby uwydatnić biust czy ukryć niedoskonałości tak i my mężczyźni może skorzystać z kilku trików.

 •  Zrzuć zbędne kilogramy

Pozbycie się zbędnego balastu sprawi, że Twój członek będzie wyglądał na większego oraz doda Ci seksapilu. Może i nie wpływa bezpośrednio na jego długość, ale jeśli chcesz zaimponować kobiecie to na pewno podziała. W ten sposób nie powiększysz bezpośrednio swojego członka, dlatego zaliczyliśmy tę metodę jedynie w połowie.

 •  Wydepiluj miejsca intymne

Wygolenie miejsc intymnych na tak zwane „zero” wizualnie powiększy Twojego penisa o dodatkowe centymetry. Jeśli jeszcze tego nie robisz to zacznij, a zauważysz jak Twój członek „urósł” po tej prostej czynności.

Zabiegi powiększające męskość

Wiele placówek chirurgii plastycznych, kieruje swoja ofertę do facetów z problemem rozmiaru męskości. Zazwyczaj korzystają z nich mężczyźni, których członek uległ uszkodzeniu podczas wypadku lub innych losowych okoliczności. Niestety na taki kaprys ze względu na wysoką cenę mogą pozwolić sobie jedynie nieliczny.

7. Operacja chirurgiczna

Operacja jest na tyle skomplikowana, że przeprowadza się ją jedynie w wyspecjalizowanych klinikach. Zabieg powiększający nie gwarantuje 100% skuteczności oraz bezpieczeństwa, nawet kiedy wykonuje go najlepszy specjalista.

Przebieg operacji w praktyce:

 • Poluzowanie więzadła procowatego i wieszadłowego, skutkujące wyciągniecie części penisa schowanego za wałem skórnym, stosowana do wydłużenia członka, przyrost jaki możemy uzyskać to około 3 cm.
 • Kolejną możliwością powiększenia członka jest pobranie tłuszczu z dowolnej części ciała, a następnie przemieszczenia go celem zwiększenia rozmiaru penisa. Zabieg wykonany w ten sposób jest znacznie bezpieczniejszy – stosowany do zwiększenia obwodu oraz długości męskości.

6 zagrożeń które mogą Cię czekać w wyniku operacji:

 • deformacja penisa,
 • zakażenie,
 • trwała impotencji,
 • kompletna utrata doznań seksualnych,
 • niezdolność do osiągnięcia erekcji lub orgazmu.

Ze względu na ryzyko powikłań powinieneś porozmawiać ze swoim lekarzem i ocenić zasadność operacji. Zachęcamy do rozważenia skorzystania z innych bezpieczniejszych metod, które są opisane w tym artykule.

8. Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Alternatywną dla operacji chirurgicznej jest powiększanie penisa kwasem hialuronowym. Zabieg wykonuje się pod znieczuleniem miejscowym, całość trwa około 40 minut, po czym pacjent może udać się do domu. Po zabiegu należy wykonywać masaże, zapobiegające przemieszczaniu się zaaplikowanego kwasu w formie żelu.

Powiększając członka tą metodą można zyskać 1-2 cm w długości oraz 2-5 cm w grubości penisa, w zależności od ilości wstrzykniętego kwasu hialuronowego. Efekty są naprawdę dobre, zważając na fakt, iż to właśnie grubość penisa jest ważniejsza dla kobiet (co udowadniają badania i ankiety). Według badań na grupie 230 pacjentów, zabieg taki skutkował zwiększeniem obwodu penisa średnio o 2.66 centymetra po miesiącu i 1,8 centymetra po 6 miesiącach.[2]

Mimo, iż zabieg wstrzyknięcia kwasy hialuronowego jest bezpieczny ma też swoje wady. Kwas jest biodegradowalny, a więc efekty nie są na stałe. Zabiega należy powtórzyć po około roku lub dwóch latach oraz wykazać się wstrzemięźliwością seksualną na okres 2-4 tygodni po zabiegu.Koszt zabiegu nie jest mały, w zależności od wybranej kliniki kosztuje około 4 000 – 5 000 złotych.

9. Implanty

W niedawno opublikowanym badaniu w Journal of Sexual Medicine lekarze odkryli, że trwałe implanty umieszczane pod skórą penisa mogą być skutecznym sposobem leczenia nieuleczalnych zaburzeń erekcji. Implanty wykonane ze stopu tytanu umieszcza się pod skórą prącia i łączy z kością łonową.

Implanty pomagają podtrzymać penisa i zapobiegać jego zapadaniu się. Ponadto implanty mogą również pomóc w zwiększeniu rozmiaru penisa. Badanie wykazało, że implanty były skuteczne w leczeniu zaburzeń erekcji u wszystkich pacjentów, którzy je otrzymali. Pacjenci zgłaszali również wzrost zadowolenia z życia seksualnego po wszczepieniu implantów.

W kontekście wyglądu warto przedstawić dane zebrane w grupie 70 pacjentów, którzy przeszli operację w latach 2019 – 2021. Przed operacją 65,4% pacjentów było niezadowolonych z wyglądu penisa, po operacji 96% zgłosiło zadowolenie. Aż 84,6% mężczyzn było po zabiegu zadowolonych z naturalnego wyglądu członka oraz zdecydowaliby się ponownie na operację. [3]

Warto nadmienić, że specjaliści raczej nie zalecają implantów w celu powiększenia członka, a jedynie w przypadku nieuleczalnego zaburzenia erekcji. Zwiększenie rozmiar jest jedynie skutkiem ubocznym. Na koniec dodamy, że zabieg ten jest niebywale drogi, koszt wynosi około 50 000 złotych.

Czynniki, które mogą zmniejszyć rozmiar członka

Kiedy wiesz już jak powiększyć członka warto zapoznać się z czynnikami, które mogą zmniejszyć rozmiar Twojej męskości.

1. Obrzezanie

Obrzezanie to zabieg polegający na usunięciu napletka pokrywającego żołądź przyrodzenia. Zazwyczaj przeprowadza go się z pobudek religijnych – w Judaizmie oraz Islamie.

Po usunięciu napletka powstaje na skórze prącia blizna, która z czasem się kurczy. Statystycznie obrzezani mężczyźni tracą około 5% długości penisa w wyniku tego zabiegu. 

2. Blizny powstałe w wyniku wypadku

Blizny powstałe w wyniku poparzenia, przejechania członka suwakiem czy innych nieszczęśliwych wypadków wpływają na rozmiar męskości podobnie jak wspomniane wcześniej obrzezanie. Niestety są to sytuacje losowe i jedynym lekarstwem jest ostrożność.

Blizny powstają również, w wyniku uszkodzenia tkanek penisa podczas nadmiernej masturbacji. Są to przypadki skrajne wynikające z uzależnienia lub agresywnej onanizacji. „Zdrowa” masturbacja przynosi wiele korzyści, szczególnie podczas dłuższego okresu posuchy.

3. Niski poziom testosteronu

Poziom testosteronu ma duże znaczenie w fazie płodu. Niski poziom testosteronu wpływa na rozmiar penisa, a ponadto może być przyczyną mikopenisa. Hormon ten jest równie ważny w fazie dojrzewania. W późniejszym okresie, kiedy narządy płciowe są w pełni wykształcone odpowiada za poziom libido – czyli chęć do podjęcia aktywności seksualnych.

Poziom testosteronu można zwiększyć spożywając odpowiednie produkty oraz wprowadzając zdrowe nawyki życiowe.

4. Palenie papierosów

Nałogowe palenie papierosów niszczy sieci naczyń włosowatych między innymi w dystalnych częściach kończyn oraz w przyrodzeniu. Badania dowodzą, że nałogowi palacze wykazują się zmniejszoną płodnością oraz podwyższonym ryzykiem występowania zaburzeń erekcji.

5. Zaburzenia rozwoju w fazie płodu i dojrzewania

Związki chemiczne, metale ciężkie, zanieczyszczenia czy nawet dieta uboga w mikro i makroelementy może wpłynąć na zaburzenie rozwoju prącia w fazie płodu. To samo tyczy się fazy dojrzewania, kiedy narządy płciowe rozwijają się.

Punkt ten odnosi się do obecnych i przyszłych rodziców. Warto zadbać o zdrowe środowisko dla swojego potomstwa. Uchroni je to od wielu chorób oraz kompleksów.

6. Promieniowanie

Eksperci uważają, że nadmierne promieniowania w rejonach narządów płciowych może zaburzyć ich dalszy rozwój. U dorosłych może natomiast powodować kurczenie się członka oraz problem z prawidłowym funkcjonowaniem.

7. Urazy członka

Uraz penisa w postaci złamania czy drobniejszego uszkodzenia może spotkać Cię w najmniej spodziewanych okolicznościach. Badania przeprowadzone przez badaczy z Brazylii donoszą, że najczęściej do złamania członka dochodzi podczas seksu! Pozycje podczas których należy zachować szczególną ostrożność:

 • od tyłu: 41% przypadków,
 • misjonarska: 25,5% przypadków.
 • na jeźdźca: 10% przypadków,

Złamanie jest na tyle bolesne, że z pewnością nie będziesz miał ochoty na dalsze igraszki. Konieczna będzie wizyta u lekarza i wstrzemięźliwość przez około 6 tygodni. Złamanie to termin niezbyt dokładany (w wyniku urazu nie dochodzi do pęknięcia kości), w zasadzie chodzi o przerwanie ciągłości tkanek. Zdarzają się również drobniejsze urazy w postaci delikatnego uszkodzenia czy nadwyrężenia. Wszelkie urazy przyczyniają się do zmniejszenia rozmiaru oraz sprawności seksualnej.

8. Wściekła kobieta

Punkt nieco humorystyczny, choć życie pisze różne scenariusze. Być może słyszałeś o historii John i Lorene Bobbitt. Kobieta w furii obcięła swojemu mężowi penisa na pół. Lekarze zdołali zrekonstruować prącie Johna jednak ten nigdy nie odzyskał w pełni swojej sprawności. W wyniku operacja rozmiar jego prącia został również nieco zredukowany.

Czy warto powiększyć penisa?

Wokół tematu rozmiaru penisa krąży wiele mitów i stereotypów. Powołując się na „Badanie Seksualności Polaków” z 2012r. wynika, że 33% mężczyzn uważa rozmiar przyrodzenia za istotny. Takiego samego zdania jest 25% kobiet, które uważają rozmiar penisa za ważny czynnik satysfakcji seksualnej. Średnia długość penisa ankietowanych rodaków wynosi 17,26 cm – aż 83,7% Polaków jest zadowolona z rozmiaru swojego przyrodzenia.

Czy masturbacja zmniejsza rozmiar penisa?

Badania wykazują, że masturbacja jest zdrowa i przynosi sporo korzyści. Pomimo tego może wpływać na zmniejszenie rozmiaru penisa. Tego typu sytuacje są skraje i wynikają z silnego uzależnienia. Agresywna masturbacja może uszkodzić tkanki i skórę prącia, powodując powstawanie blizn.

Dieta a rozmiar członka

Pozornie mogłoby się zdawać, że dieta nijak łączy się z rozmiarem prącia. Zazwyczaj spożywamy odpowiednie produkty, aby schudnąć, nabrać tężyzny czy uchronić się przed chorobami. Objętość członka w stanie wzwodu zależy od pojemności ciał jamistych oraz ilości krwi, która zostanie „wpompowana” w tkanki członka. Należy więc regularnie spożywać produkty odpowiedzialne za sprawne działanie mechanizmu wzwodu.

Przykładowo arbuz jest świetnym owocem dla każdego mężczyzny. Zawiera cytrulinę, która następnie syntezuje się w l-argininę (obecna w wielu preparatach na potencję). L-arginina jest niezbędna do produkcji tlenku azotu – kluczowej substancji w procesie prawidłowej erekcji.


Źródła:
 1. Penile Girth Enlargement Strategies: What’s the Evidence?” Sex Med Rev, 2019 Jul.[]
 2. Complications and management of penile augmentation with hyaluronic acid injection.” Asian J Androl., 2021 Jul.-Aug.[]
 3. Outcomes and Satisfaction after Penile Silicone Implant Surgery.” The Journal of Sexual Medicine, 2022 Apr.[]