Chcesz dowiedzieć się jak przedłużyć stosunek o dodatkowe minuty? Co na przedłużenie stosunku jest najskuteczniejsze? Te jednaście wskazówek, wydłuży czas Twojego stosunku o nawet 15-25 minut! Opóźnienie wytrysk jest możliwe na wiele sposobów – sam wybierz który jest dla Ciebie odpowiedni i ciesz się seksem jeszcze dłużej.

Jak przedłużyć stosunek u mężczyzny – domowe sposoby

Statystycznie niespełna 1/10 ciepiących na przedwczesny wytrysk udaje się po poradę lekarską. Pozostała część lekceważy problem lub próbuje nieco przedłużyć stosunek seksualny korzystając z metoda opisanych w internecie.

Dane wskazują, że PW jest najczęściej występującą dolegliwością seksualną mężczyzn – wśród pacjentów z problemami seksualnymi około 30% z nich ma problem z przedwczesnym wytryskiem.[1].

Jeśli krępujesz się przed rozmową ze specjalistą, pomocne mogą być nasze propozycje domowych sposobów na opóźnienie wytrysku.

Domowe metody na przedłużenie stosunku

1. Prezerwatywy, żele i chusteczki

Pierwszą metodą na przedłużenie stosunku, która działa doraźnie jest używanie prezerwatyw nasączonych benzokainą lub ilodokainą. Polecane prezerwatywy: Durex Performa, Unimil MaxLove, Durex Performax Intense, Pastante Delay/Infinity. Osoby, które nie używają prezerwatyw mogą stosować podobne produkty w formie żelu, spreju bądź chusteczek. 

Metoda skuteczna, jednak nie wszystkim odpowiada ze względu na często występujące odrętwienie członka. Zbyt mocne znieczulenie przyrodzenia może prowadzić do problemów z osiągnięciem bądź utrzymaniem wzwodu. 

Skuteczność benzokainy wykazano w badaniu na grupie 21 mężczyzn z przedwczesnym wytryskiem[2]. Dwu miesięczne badanie wykazało wydłużenie stosunku, prowadzącego do ejakulacji w porównaniu do grupy placebo. Jeśli nie używasz prezerwatywy należy mieć na uwadze, aby substancja wchłonęła się w skórę zanim rozpoczniesz penetrację. W przeciwnym wypadku resztki preparatu mogą znieczulić Twoją partnerkę. 

2. Tabletki

Kolejną metodą pomagającą opóźnić wytrysk jest przyjmowanie specjalnych suplementów. Jak dyskretnie przedłużyć stosunek? Tabletki są do tego idealnym rozwiązaniem. Według nas najlepszym preparatem dostępnym bez recepty jest Climax Control i to właśnie ten środek jest najczęściej polecany w rankingach. Porównanie suplementów znajdziesz w naszym rankingu tabletek na przedwczesny wytrysk. Suplementy regulują gospodarkę hormonalną oraz metabolizm neuroprzekaźników. Pozwala to na zwiększenie kontroli nad wytryskiem oraz czerpanie większej przyjemności z seksu.

TOP1
ClimaxControl

Climax Control

ClimaxControl to zdecydowanie numer 1 wśród tabletek na przedłużenie stosunku w naszym rankingu. Są dostępne bez recepty i całkowicie bezpieczne. Działanie tego preparatu opiera się na regulacji poziomu serotoniny, która jest ściśle powiązana z przedwczesnym wytryskiem. Pierwsze efekty można odczuć już po kilku dniach stosowania preparatu.

Strona producenta

3. Ćwiczenia mięśni Kegla

Jeśli jesteś typem mężczyzny, który nie lubi używać prezerwatyw, ćwiczenia Kegla będą świetnym rozwiązaniem pozwalającym nieco opóźnić wytrysk. Mięsień łonowo-guziczny odpowiedzialny jest za trzymanie moczu oraz ejakulację. Wyćwiczenie mięśni Kegla pozwoli Ci na lepszą kontrolę nad wytryskiem, a ponadto zwiększy jakość odczuwanych doznań podczas seksu.

ZaletyWady
 • mogą wydłużyć czas seksu o nawet kilka minut,
 • łatwa i dyskretna metoda
 • działa u mężczyzn w każdym wieku,
 • zwiększają doznania podczas stosunku,
 • regularnie ćwiczone zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób układu moczowego.
 • ćwiczenia trzeba wykonywać regularnie,
 • wymagają czasu, aby nauczyć się prawidłowej techniki,
 • ćwiczenia są dość monotonne.

Ćwiczenie mięśni Kegla w 4 prostych krokach.

 1. Na początku zlokalizuj mięsień, poprzez próbę wstrzymania moczu podczas jego oddawania.
 2. Mięsień, którego do tego używamy jest mięśniem łonowo-guzicznym.
 3. Staraj się napinać mięsień kilkanaście razy dziennie w ciągu dnia.
 4. Liczba powtórzeń jest kwestią indywidualną, warto zacząć od niewielkiej liczby, a następnie zwiększać intensywność ćwiczeń.

Pamiętaj o tym, że aby ćwiczenia były miarodajne powinieneś ćwiczyć regularnie. Technika jest łatwa do opanowania i można z niej dyskretnie korzystać praktycznie wszędzie. W artykule: Mięśnie Kegla – plan ćwiczeń znajdziesz więcej informacji oraz propozycje ćwiczeń dla zaawansowanych.

4. Metoda start-stop

Metoda może być wykonywana podczas masturbacji lub seksu z partnerką. Opanowanie właściwej techniki wymaga czasu, jednak przynosi zauważalne efekty i może naprawdę skutecznie opóźnić wytrysk.

 1. Rozpocznij masturbację bądź penetrację, aż poczujesz zbliżający się orgazm.
 2. Kiedy poczujesz, że jesteś już naprawdę blisko przerwij.
 3. Spróbuj się zrelaksować, nie myśląc o wytrysku i konieczności jego powstrzymania, zrelaksuj się i pozwól aby podniecenie nieco opadło.
 4. Staraj się skupiać na doznaniach jakie odczuwasz w członku oraz okolicach miednicy.
 5. Po chwili przerwy znów postaraj się doprowadzić do stanu bliskiego wytrysku, a następnie przerwij.
 6. Powtórz to kilka razy, za każdym przerywając będąc coraz bliżej szczytowania.
 7. Po około 5-6 takich powtórzeniach możesz doprowadzić do wytrysku.

5. Metoda uciskowa

Z angielskiego jest to tzw. „Squeeze Technique”[3]. Technikę tą możesz stosować zarówno sam jak i z partnerką, cała sztuka polega na dokładnym znalezieniu miejsca ucisku przy pomocy trzech palców.

 1. Podobnie jak w przypadku metody Start-Stop doprowadź do stanu bliskiego orgazmu.
 2. Uciśnij wędzidełko trzema palcami – wskazujący i środkowy od strony dolnej członka, kciuk od strony górnej, tuż pod żołędzią – ucisk powinien być dość mocny, jednak tak aby nie sprawiał bólu.
 3. Po około 30 sekundach wznów penetrację i powtórnie wykonaj ucisk w momencie zbliżania się orgazmu.
 4. Staraj się doprowadzić do niego nie wcześniej niż po kilku minutach trwania stosunku – finalnie aż do osiągnięcia 15-20 minut.

6. Technika trzech palców

Technika trzech palców to metoda na przedwczesny wytrysk wywodzącą się z Chin, gdzie praktykuje się ją od tysięcy lat. Podobnie jak w przypadku wcześniejszej metody należy ucisnąć odpowiedni punkt w momencie uczucia wysokiej poziomu podniecenia. Punkt ten znajduje się pomiędzy jądrami a odbytem – w centralnej części krocza. Ucisk wykonujemy z użyciem trzech palców, aż do momentu, w którym poczujesz, że możesz dalej kontynuować stosunek.

Poszukiwane miejsce pomiędzy moszną, a odbytem nazywane jest punktem miliona dolarów. Obszar ten wyczuwalny jest jako miękki wgłębiony punkt. Jego lokalizacja tak jak w przypadku wcześniejszej metody, wymaga wyczucia i praktyki. Jeśli go znajdziesz możesz znacząco przedłużyć stosunek.

7. Głęboki oddech

Przedłużenie stosunku wymaga kontroli na swoim organizmem. Głęboki oddech jest formą medytacji, która pomaga kontrolować poziom podniecenia. Jego nadmiar jest jedną z przyczyn przedwczesnego wytrysku. Krótkie, płytkie oddechy przyśpieszają bicie serca, przez co mogą prowadzić do znacznie wcześniejszego finiszu.

Spróbuj wdychać powietrze powoli przez 5 sekund, następnie wstrzymuj je w płucach przez około 3 sekundy. Kolejny wykonaj powolny wydech, trwający tak samo jak wdech około 5 sekund. Kiedy będziesz w stanie wykonywać ćwiczenie przez około 5 minut bez utraty rytmu zacznij stosować metodę głębokiego oddechu podczas zabaw w sypialni i sprawdź jak wpłynęła na długość stosunku.

8. Dłuższa gra wstępną

Generalnie seks można podzielić na dwie części – gra wstępna oraz penetracja. Wierz lub nie, ale spora cześć kobiet nie potrzebuje nie więcej jak 15-20 minut intensywnej gry wstępnej – tylko tyle i aż tyle – aby być w pełni gotową do stosunku. Więc czemu nie spełnić ich życzenia? Dzięki temu nie tylko sprawisz, że będzie bardziej usatysfakcjonowana, ale także wydłużysz czas zbliżenia.

Podczas gry wstępnej nie śpiesz się. Drocz się z nią, aż sama Ci zasygnalizuje, że czas przejść do konkretów. Pomysły na urozmaicenie gry wstępnej znajdziesz w artykule: Gra wstępna przed seksem – 8 wskazówek. Jeśli dobrze ją rozegrasz o wiele szybciej doprowadzisz kobietę do szczytu rozkoszy.

ZaletyWady
 • około 15 minut seksu więcej,
 • bardziej usatysfakcjonujesz swoją partnerkę,
 • przyjemność dla obu ze stron,
 • łatwiej doprowadzisz kobietę do orgazmu,
 • działa z innymi powyżej opisanymi technikami.
 • nie przedłuży Twojej wytrzymałości podczas penetracji,
 • nie pomaga bezpośrednio w rozwiązaniu problemu przedwczesnego wytrysku,
 • wymaga sporej dozy fantazji.

9. Taoistyczna technika 9 pchnięć

Odpowiednia technika penetracji może skutecznie pomóc zdobyć kontrolę nad wytryskiem. Głębokie szybkie pchnięcia są Twoim wrogiem. Zamiast tego wykonuj urozmaicone pchnięcia: głębokie, płytkie, powolne, szybkie. Stosowanie wszystkich podczas aktu miłosnego ubarwia kobiece przeżycia i jest o wiele bardziej stymulujące niż głęboka monotonna penetracja. Najbardziej wrażliwe miejsce erogenne kobiet – punkt G – znajduje się tuż za wejściem do pochwy.

Staraj się częściej wykonywać płytkie pchnięcia, rzadziej głęboki. Taoistyczni praktycy polecają wykonanie zaledwie 1 głębokiego pchnięcia na 9 płytkich, 2 szybkie na 8 powolnych. Pozwoli Ci to zwiększyć kontrolę nad wytryskiem i wydłużyć czas stosunku. Jeśli poziom podniecenia będzie zbliżał Cię do wytrysku, zacznij płytszą i wolniejszą penetrację.

Podobnie technika działa w drugą stron. Chcąc zakończyć stosunek szczytowaniem, zacznij zwiększać ilość głębokich i szybkich pchnięć w stosunku do płytkich i wolnych.

10. Pozycje seksualne przedłużające stosunek

Pozycje podczas aktu miłosnego różnią się nie tylko finezyjnością, ale również intensywnością stymulacji seksualnej. Oprócz stymulacji psychicznej, wpływ na orgazm i długość stosunku ma stymulacja fizyczna. Każdy może nieco inaczej ją odbierać – jednego będzie podniecała pozycja na jeźdźca kiedy to kobieta dominuje, innego pozycja na pieska, kiedy to mężczyzna nadaje ton akcji.

Z reguły najlepiej sprawdzają się:

 1. Klasyczna pozycja misjonarska – w tej pozycji mężczyzna dominuje i nadaje rytm, kiedy poczujesz narastające podniecenie zrób serię powolnych ruchów, pieszcząc przy tym jej najbardziej erogenne sfery.
 2. Pozycja siedząca – pozwól partnerce usiąść na Twoich udach – możesz korzystać z tej pozycji na łóżku, krześle lub fotelu.
 3. Na łyżeczkę – idealna pozycja na wydłużenie stosunku, ze względu na ustawienie ciał, możesz swobodnie pieścić piersi lub łechtaczkę zwiększając intensywność doznań swojej partnerki.

11. Więcej seksu

Przedwczesny wytrysk szczególnie u młodych adeptów sztuki miłości, jest często spowodowany niewielkim doświadczeniem oraz nadmiernym pobudzeniem seksualnym. W wyniku wysokiego napięcia seksualnego podczas zbliżenia dochodzi do przedwczesnego wytrysku. Rozwiązaniem w takim przypadku jest regularne uprawianie seksu. Dzięki temu zredukujesz napięcie seksualne oraz oswoisz się z reakcją organizmu na bodźce psycho-fizyczne.

12. Alkohol

Alkohol posiada działanie znieczulające oraz rozluźniające. Odrobina alkoholu nieco znieczuli zakończenia nerwowe członka, zmniejszając intensywność stymulacji seksualnej oraz przedłużając stosunek. Pamiętaj, że co za dużo to nie zdrowo! Nadmiar alkoholu krążącego we krwi może uniemożliwić osiągnięcie erekcji.

Lampka wina czy drink przed namiętnym seksem nie zaszkodzi, jednak powinno być to jedynie przejściowe rozwiązanie. Regularne spożywanie dużych ilości alkoholu nie wpływa korzystnie na zdrowie i może prowadzić do uzależnień.

13. Farmakologia

Farmakologia również stara się pomóc mężczyznom opóźnić wytrysk. Do leczenia przedwczesnego wytrysku używa się leków wychwytu zwrotnego serotoniny (stosowanych głównie w przypadku depresji), bądź środki miejscowego znieczulenia.

O rozpoczęciu terapii terapii może zadecydować jedynie lekarze – niestety wiąże się z ona z możliwością wystąpieniu skutków ubocznych jak rozdrażnienie czy … problemy z erekcją. Przed przystąpieniem do terapii przedwczesnego wytrysku lekarze może zalecić metody alternatywne – między innymi te, które opisaliśmy powyżej.

Idealny czas trwania stosunku

Ile powinien trwać idealny stosunek? Na to pytanie nie ma jednoznaczniej odpowiedzi. Seksuolodzy podają, że przedwczesny wytrysk występuje w momencie wystąpienia ejakulacji zanim oboje parterów jest usatysfakcjonowanych seksualnie. Zazwyczaj PW definiuje się jako wytrysk następujący przed upływem 2 minut od rozpoczęcia penetracji. Czasu idealnego stosunku nie sposób określić.

Mężczyźni na ogół są zdolni do szybkiego osiągania erekcji oraz ejakulacji. W przypadku kobieta sprawa ma się nieco inaczej. Potrzebują dłuższej gry wstępnej oraz intensywnej stymulacji waginalnej by osiągnąć szczytowanie.

Ważną kwestią jest również nastawienie psychiczne partnerów, klimat oraz odpowiednia technika pobudzania stref erogennych. Idealny stosunek jest więc uzależniony od danej pary, znajomości swoich preferencji seksualnych oraz doświadczenia.

Co można kupić w aptece na przedłużenie stosunku?

Szukając preparatów na przedłużenie stosunku w aptece, warto zapytać się farmaceuty o dobre środki. Rozmowa na ten temat może być o wiele bardziej krępująca, niż wizyta w gabinecie lekarskim. W stacjonarnych punktach aptekarskich znajdziesz prezerwatywy przedłużające stosunek, suplementy (np. Selectin) oraz tabletki wydawane na receptę (Prilgy lub leki z grupy SSRI).

Która metoda na opóźnienie wytrysku jest najskuteczniejsza?

Skuteczność danych metoda jest uzależniona od wielu czynników. W przypadku przyjmowania tabletek, kluczowy wpływ na efektywność kuracji ma skład danego preparatu. Decydując się na ćwiczenia, dużo zależy od techniki ich wykonywania. Mimo wielu poradników dostępnych online, może się okazać, że bez specjalistycznego instruktarzu, ćwiczenia mogą nie przynosić oczekiwanych rezultatów.

Od czego zacząć leczenie przedwczesnego wytrysku?

Optymalnym rozwiązaniem jest udanie się po poradę do specjalisty. Ze względu na intymność problemu niewielu mężczyzn decyduje się na ten krok. W pierwszej kolejności warto zacząć od wykonywania ćwiczeń. Jest to całkowicie darmowa metoda, a być może okaże się ona rozwiązaniem problemu. Ćwiczenia można wspomóc stosowaniem suplementów lub korzystanie ze środków znieczulających.

Rola kobiety w leczeniu przedwczesnego wytrysku

Zdajemy sobie sprawę, że również część kobiet szuka pomocy dla swojego partnera. Rola kobiety w walce z przedwczesnym wytryskiem jest również bardzo ważnym czynnikiem. Wg. badań 60% ciepiących na PW zdecydowałoby się na leczenie, gdyby zasugerowałaby im to partnerka. Kobieta może więc skutecznie pomóc mężczyźnie zrobić pierwszy krok.


Źródła:
 1. Premature ejaculation: definition and prevalence.” Int J Impot Res, 2006 Sep-Oct.[]
 2. Study Demonstrates Effectiveness of Topical 4% Benzocaine Wipes to Improve Symptoms of Premature Ejaculation.” American Urological Associations, 2017 May.[]
 3. Squeeze technique for the treatment of premature ejaculation.” American Urological Associations, 2009.[]