Piękny biust to marzenie chyba każdej kobiety i… mężczyzny. Nic więc dziwnego, że przez wieki stał się on obiektem marzeń, pożądania, a nawet aspektem wierzeń religijnych. Do dziś zresztą uważa się (całkiem słusznie), że jędrny, kształtny biust to oznaka zdrowia, kondycji fizycznej i sił witalnych. Jak zatem go pielęgnować, aby takim pozostał lub… stał się?

Jak ujędrnić piersi domowymi sposobami?

Zabieg chirurgiczny cieszący się wysoką skutecznością zarówno w przypadku kształtowania jak i powiększania piersi wymaga niestety dużych nakładów pieniężnych. Istnieje jednak wiele domowych sposobów na ujędrnianie piersi, które wymagają jedynie poświęcenia odrobiny czasu.

1. Kostki lodu na jędrne piersi

Aby biust prezentował się jędrnie i zdrowo, można masować go za pomocą dwóch kostek lodu. Jest to zabieg niezwykle prosty, aczkolwiek wymaga sporo samozaparcia i… odporności na zimno.

Cały proces jest banalnie prosty, wystarczy wziąć do rąk dwie kostki lodu i masować nimi piersi okrągłymi ruchami przez około minutę. Po upływie tego czasu należy osuszyć piersi za pomocą miękkiego ręcznika, a następnie założyć odpowiedni i wygodny biustonosz np. typu push-up. Konieczność wyboru takiego stanika wynika głównie stąd, że będzie on stanowił odpowiednią podporę dla piersi, których układ krwionośny został pobudzony przez zimno.

Należy też pamiętać, że lód ten nie może oddziaływać na skórę dłużej niż przez minutę. W przeciwnym razie może on prowadzić do uczucia drętwienia. Zaleca się też, aby masaż wykonywać do 4 razy w tygodniu, dzięki czemu uzyskane efekty będą dobrze widoczne i to po stosunkowo krótkim czasie.

2. Oliwkowe odżywianie biustu

Nie wszyscy wiedzą, że ujędrnianie biustu jest możliwe również poprzez stosowanie oliwy z oliwek. Jej skuteczność wynika przede wszystkim z dużej zawartości tłuszczów, które nawilżają tkankę piersi i odżywiają ją. Poza tym oliwa z oliwek jest świetnym antyoksydantem, chroniąc skórę przed przyspieszonym procesem starzenia i tym samym – przed oddziaływaniem wolnych rodników.

Co ważne, oliwa z oliwek sprawia, że jędrne piersi utrzymują się przez bardzo długi czas. Jest zatem jedną z najskuteczniejszych form odżywienia i wzmocnienia ich tkanki, a także samej skóry (na wszystkich jej poziomach).

Aby ujędrnienie biustu za pomocą oliwy z oliwek było możliwie najskuteczniejsze, koniecznie należy rozetrzeć i rozgrzać ją w dłoniach, a następnie rozprowadzić na powierzchni piersi i wmasowywać w skórę za pomocą klasycznych ruchów kolistych.

Nawiasem mówiąc, zabieg ten należy wykonywać dokładnie tak samo, jak w przypadku zabiegu z kostkami lodu. Najlepiej, jeśli trwa on od 10 do 15 minut i jest wykonywany średnio 4 razy w tygodniu. W obydwu przypadkach istotny jest nie tyle czas trwania zabiegu, co raczej częstotliwość jego stosowania..

3. Pasta z kozieradki – środek na piękne piersi

Myliłby się ten, kto uważa wyciąg z kozieradki za „lek na wszystko”. Niemniej substancja ta jest – całkiem słusznie – traktowana jako jeden z najlepszych środków wspierających mechanizmy odpowiedzialne za kobiecą seksualność. Tak też jest w przypadku piersi, gdyż roślina ta jest jednym z najbardziej znanych antyoksydantów. Oznacza to, że jej stosowanie znacznie spowalnia procesy starzenia, ujędrniając tym samym skórę piersi, jak i ich wewnętrzne tkanki.

Aby wykorzystać w praktyce potencjał, jaki niesie ze sobą ta roślina, warto postawić na pastę z kozieradki. Co ważne – najlepiej sporządzić ją we własnym domu. Jest to banalnie proste: wystarczy wymieszać ćwierć szklanki mielonej kozieradki z wodą, aby uzyskać w ten sposób gęstą pastę. Ważne, aby uzyskana w ten sposób substancja miała dosyć ciężką i gęstą konsystencję, gdyż dzięki temu dużo łatwiej utrzyma się na piersiach.

Po jej nałożeniu na skórę, należy wmasowywać ją w strukturę biustu, a następnie – po kilku minutach masażu – pozostawić ją na piersiach przez około 10 minut. Po upływie tego czasu należy spłukać ją za pomocą ciepłej wody.

Przeczytaj również: Kremy na powiększenie i ujędrnienie biustu – Ranking i opinie.

4. Zimna woda na ujędrnienie biustu

Nie jest tajemnicą, że w walce o piękne i zdrowo wyglądające piersi, można, a nawet trzeba stawiać na zimną wodę. Zimno jest w tym przypadku o tyle istotne, gdyż wspiera krążenie krwi w organizmie, a co za tym idzie – korzystnie wpływa na proces odżywienia i dotlenienia tkanek. Efekt ten jest jeszcze lepiej widoczny w sytuacji, gdy zimno oddziałuje bezpośrednio na rozgrzaną skórę. Dlatego tak dużą popularnością w procesie pielęgnacji biustu cieszą się naprzemiennie ciepłe i zimne kąpiele.

Oczywiście nie chodzi tu o długotrwałe przebywanie w wannie! Dużo lepszym rozwiązaniem jest prysznic, który – oddziałując na piersi – znacznie poprawia ich kondycję i korzystnie wpływa na ich odżywienie. Aby zintensyfikować ów proces, należy przez 20 sekund polewać piersi wodą ciepłą, a następnie – przez kolejne 20 sekund – zimną. Optymalna liczba takich cykli nie powinna przekraczać 10.

5. Serum ujędrniające piersi

Skutecznym sposobem na pielęgnację i ujędrnienie piersi jest dedykowane serum, które można nabyć w praktycznie każdej, dobrej aptece. Najlepiej, jeśli posiada ono dużo naturalnych składników odżywczych, w tym wyciągi ze sprawdzonych ziół (ogórecznik, skrzyp polny itd.). Można też postawić na produkty bogate w żeń-szeń, lawendę i rumianek lekarski, gdyż charakteryzują się one bardzo dużą skutecznością w walce o piękne i jędrne piersi.

Jak stosować serum? Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Warto przy tym sugerować się dołączoną do opakowania instrukcją. Nie należy jednak brać wszystkiego za „dobrą monetę”, gdyż niektóre, wchodzące w skład tychże substancji składniki, mogą źle wpływać na funkcjonowanie skóry. Mowa tu przede wszystkim o sztucznych barwnikach, silikonach, a nawet o sztucznych substancjach zapachowych. Co prawda, niektóre z nich potęgują efekt ujędrnienia skóry piersi, ale jest to raczej efekt maskujący.

6. Masaż ujędrniający

Z punktu widzenia kobiety, masaż biustu jest jedną z najprzyjemniejszych form jego pielęgnacji. Co więcej, może być on wykonywany zarówno przez nią samą, jak i przez partnera, co oczywiście dodaje temu „zabiegowi” jeszcze większej dawki pikanterii.

Wracając jednak do tematu, zabieg ten powinien być wykonywany okrężnymi i w miarę powolnymi ruchami. Najlepiej wykorzystać do tego celu swój ulubiony olejek, gdyż zapewni on nie tylko dobry poślizg, ale też pobudzi mikrokrążenie i zintensyfikuje wiele innych, równie istotnych doznań.

7. Olejki

W codziennej, „domowej” pielęgnacji biustu, szczególną rolę odgrywają różnorodne olejki. W związku z tym, że ich konsystencja pozwala na ich łatwe nakładanie, kobieta może wybierać z – dosłownie – całej masy różnych produktów.

Największym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza te olejki, które są – z punktu widzenia zdrowia – najbardziej wartościowe. Mowa tu o tych, które efektywnie nawilżają skórę i jednocześnie ją zmiękczają m.in.:

  • arganowy,
  • migdałowy,
  • z czarnuszki.

Jak stosować wspomniane olejki? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby przed ich aplikacją starannie oczyścić skórę. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w produkty, które dodatkowo wykazują właściwości rozjaśniające.

8. Peelingi i maseczki

Chyba każda kobieta, której zależy na pielęgnacji biustu, słyszała o olbrzymim potencjale peelingu i różnorodnych maseczek. Co ważne – stosować je można nawet w zaciszu własnego domu, gdyż składają się one z dobrze wszystkim znanych składników codziennego użytku.

Jednym z nich jest kawa, a konkretnie – fusy z niej. Ich specyficzna struktura sprawia, że można nimi (najlepiej 1 – 2 razy w tygodniu) wykonywać peeling skóry piersi. Warto przy tym pamiętać, aby po jego zakończeniu fusy pozostały na ciele przez około 30 minut. Dzięki temu, zawarte w nich składniki odżywcze (a konkretnie kofeina) skutecznie pobudzą i ujędrnią skórę piersi.

Opcjonalnym rozwiązaniem jest zastosowanie maski, którą można wykonać poprzez nałożenie wspomnianych fusów i owinięcie się folią spożywczą. Dzięki niej nałożenie ubrania będzie znacznie łatwiejsze.

9. Ćwiczenia na jędrne piersi

Ostatnim w tym zestawieniu, aczkolwiek bardzo skutecznym sposobem na podniesienie biustu, jest dobrze zaplanowany zestaw ćwiczeń. Ich zadaniem jest skuteczne wzmocnienie mięśni podtrzymujących biust, a co za tym idzie – jego ujędrnienie i podniesienie.

To właśnie ćwiczenia pomagają owym mięśniom w walce z wszechobecną grawitacją, a zarazem pozwalają na efektywniejsze dotlenienie i odżywienie tkanki skórnej i mięśniowej. Które z ćwiczeń będą najlepsze w kontekście ujędrniania biustu? Aktywnością godną polecenia będzie z pewnością pływanie, gra w siatkówkę, a także tenis. Można też wykonywać wymachy ramionami wraz z obciążeniem (z biegiem czasu można je zwiększać!). Doskonałym rozwiązaniem są też pompki, przy czym warto pamiętać również o ich „damskiej” wersji.

Zaletą ćwiczeń na biust jest ich… dowolność. W zasadzie większość z nich stosowana jest głównie jako ćwiczenia na rozbudowę klatki piersiowej, co nie jest niczym nowym biorąc pod uwagę fakt, że mięśnie podtrzymujące biust właśnie w niej się znajdują. Do ujędrniania świetnie sprawdzi się opisany przez nas zestaw ćwiczeń na powiększenie biustu.

Podsumowanie

Zaletą wszystkich powyższych metod jest ich komplementarność. Oznacza to, że można je ze sobą łączyć i to bez obaw, że wpłynie to negatywnie na stan zdrowia kobiety. Nie można też zapominać, że aktywność fizyczna to trud, który należy podejmować w każdym momencie. I to nie tylko wtedy, gdy w grę wchodzi poprawa wyglądu kobiecych piersi.

A co się tyczy pozostałych zabiegów kosmetycznych, warto je stosować co dwa, góra trzy dni. Oczywiście wyjątkiem jest sytuacja, gdy zalecenia te są określone przez producenta wybranego preparatu (np. serum do piersi).

Podsumowując, podniesienie i ujędrnianie biustu za pomocą prostych, domowych środków pielęgnacyjnych i wielu ćwiczeń jest możliwe, aczkolwiek ich skuteczność jest zależna od samozaparcia i regularności. Warto mieć to na uwadze, gdyż od tego zależeć będzie wygląd kobiecych piersi.