Masaż kojarzony jest najcześciej z relaksującym zabiegiem obejmującym plecy, kark oraz nogi. Podobnie jak inne części ciała, członek jest również podatny na zdrowotne korzyści masażu. Masowanie penisa wzmacnia mięśnie Kegla oraz wspomaga prawidłowy przepływ krwi, a co za tym idzie wzmacnia erekcję. Poznaj więcej korzyści masażu członka oraz techniki wykonywania.

Dlaczego warto postawić na masaż penisa?

Masaż penisa poprawia krążenie krwi w obrębie tkanek przyrodzenia, a co za tym idzie wpływa na jego sprawność. Okazuje się bowiem, że umiejętnie przeprowadzony masaż penisa może wymusić na męskim organizmie wprowadzenie pewnych wyuczonych reakcji, które przyspieszą erekcję.

Należy podkreślić, że mechanizm erekcji opiera się na podnieceniu seksualnym oraz zwiększonym napływie krwi do genitaliów. Masaż wydaje się więc świetnym rozwiązaniem prowadzącym do efektywności tego procesu od strony mechanicznej.

Korzyści masażu penisa

Zaletą opisywanych poniżej technika jest to, że z łatwością można przetestować je na sobie od zaraz. Co więcej ich ostrożne stosowanie nie powinno wiązać się skutkami ubocznymi. Mało tego, w ten sposób można nawet nieco powiększyć penisa. Choć informacje na ten temat są sprzeczne, anegdotyczne doniesienia wskazują, że możliwe jest wydłużenie członka o nawet 2-3 centymetry.

Spośród korzyści wynikających z masażu penisa najważniejsze z nich to:

 • usprawnienie pracy mięśni Kegla,
 • powiększenie przyrodzenia,
 • większa pewność siebie,
 • skuteczna metoda na przedłużenie stosunku,
 • mocniejsze erekcje,
 • większa satysfakcja seksualna podczas zbliżenia.

Przygotowanie do masażu członka

 1. Unikaj ściskania i zbyt mocnego nacisku – męskie genitalia są dość delikatne, włączając do masażu również jądra pamiętaj aby ich nie ściskać. Masaż wymaga sporej dozy wyczucia, jeśli powoduje dyskomfort należy zmienić technikę bądź zmniejszyć siłę nacisku.
 2. Weź kąpiel – do masażu najlepiej przystępować po kąpieli, pamiętaj również aby obciąć paznokcie, tak aby podczas nieco szybszych ruchów nie doprowadzić do zadrapań. Ciepły prysznic rozszerza naczynia krwionośnego co również stanowi element przygotowania do masażu.
 3. Przygotuj olejek – stosowanie olejku do masażu sprawi, że będzie on znacznie przyjemniejszy a do tego skuteczniejszy. Możesz użyć specjalnych olejków do miejsc intymnych, oleju kokosowego bądź kakaowego. Rozcierając nieco olejku wmasuj go od moszny, aż do żołędzi.
 4. Nastrojowa muzyka – zdrowotny masaż penisa nie jest jednoznaczny z orgazmem, choć nie ma przeciwskazań, aby tak właśnie się zakończył. To jednak nie tylko seksualna przyjemność ale chwila relaksu dla ciała i umysłu. Spokojna, nastrojowa muzyka z pewnością pomoże Ci oderwać się od codziennych trosk.
 5. Pachnidła – kolejnym dodatkiem aktywującym zmysł węchu są świece, olejki eteryczne oraz patyczki zapachowe do rozpalania.
 6. Miejsce i czas – podobnie jak w przypadku każdego innego masażu musisz znaleźć miejsce, w którym będziesz czuł się komfortowo. Wyłącz również telefon, tak aby nic Ci (lub Wam) nie przeszkadzało.

Jak masować penisa?

Praktycznie każdy sposób manualnej stymulacji członka będzie dobry. Najważniejsze to obserwować efekty jakie daje masaż – jeśli zauważasz korzyści to z pewnością jesteś na dobrej drodze. Poniżej przedstawimy kilka technik, które można wykorzystywać solo jak i z pomocą drugiej połówki.

Masaż solo

Techniki masażu członka niewiele różnią się od tych stosowanych podczas zabiegu innych części ciała. Najbardziej znaną metodą jest jelqing, które polega na zsuwaniu dłoni lub palców zaciśniętych wkoło przyrodzenia od nasady, aż do żołędzi. Ruch powinien być powolny z umiarkowanym uściskiem (o czym warto pamiętać szczególnie na początku przygody z masażem prącia).

Podczas ćwiczenia członek powinien być w stanie wiotkim – naturalnie poprzez wzrost ciśnienia dojdzie do nabrzmienia penisa, należy wtedy przerwać ćwiczenie. Pierwsza sesja masażu może obejmować około 20-30 ruchów zsuwających dłoń. Taki masaż wykonuj co drugi dzień. Jeśli zbyt szybko dojdzie do erekcji, przerwij masaż, kontynuując go kiedy członek nieco zwiotczeje.

Podczas masażu warto również nieco czasu poświęcić na stymulację krocza oraz moszny. Chwyć jedną ręką przyrodzenie, a drugą mosznę delikatnie zsuwając dłonie w przeciwnym kierunku. Kolejną techniką jest przesuwanie dłoni od krocza, następnie obejmując mosznę i kolejno przesuwając dłoń aż do nasady penisa.

Masaż z partnerką

Masaż penisa można uprzyjemnić wykonując go z partnerką. W takiej formie czerpiemy nie tylko z szeregu wyżej wspomnianych korzyści, ale również możemy wykorzystać go jako element gry wstępnej.

Przed masażem członka, warto zacząć od odprężającego masażu całego ciała – karku, ramion, pleców oraz ud. Kiedy Twój partner będzie już nieco bardziej zrelaksowany intensywnie masuj wewnętrzną stronę ud przechodząc coraz bliżej miejsca docelowego.

W przypadku masażu we dwoje ważne jest wyczucie partnera oraz poznanie jego preferencji. Kilka przykładowych technik masażu penisa, które możesz wykorzystać:

 1. Złap członka u podstawy palcami wskazującymi oraz kciukami, następnie powoli przesuwaj, aż do żołędzi.
 2. Chwyć obiema dłońmi penisa, a następnie delikatnie obracaj dłonie w przeciwnych kierunkach, w przypadku tej techniki warto użyć olejku bądź lubrykantu.
 3. Naciągając skórę pokrywającą członka przytrzymaj ją, zaś drugą ręką delikatnie masuj żołądź opuszkami palców
 4. Kiedy nie używasz obu rąk, wolną możesz pieścić mosznę, bądź pulsacyjnym ruchem uciskać krocze partnera.

Masaż na opóźnienie ejakulacji

Masaż członka jest jedną z kilku metod na opóźnienie wytrysku. Najpopularniejszą techniką jest ćwiczenia start-stop polegające w skrócie na stymulacji członka przerywając w momencie zbliżającej się ejakulacji. Kiedy podniecenie opadnie należy kontynuować masaż, wykonując kilka takich sesji.

Przeczytaj koniecznie: 7 ćwiczeń na przedwczesny wytrysk – 5 minut do przedłużenia stosunku!

Podsumowanie

Masaż penisa podobnie jak innych części ciała ma na celu stymulację krążenia krwi. Tkanki przyrodzenia poddane takiemu zabiegowi chętniej absorbują krew, dzięki czemu łatwiej o częstsze i mocniejsze erekcje. Masaż warto jednak traktować jako dodatek. Fundamentami zarówno zdrowia seksualnego jak i ogólnego jest zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i dbanie o czas na relaks.