Prawdą jest, że w łóżku mężczyźni… nie zawsze są wzrokowcami. Owszem, niektóre pozycje seksualne preferują oni bardziej, a inne mniej, ale wniosek jest prosty: oni też lubią czułość, miłość i…pewność siebie! Poniższy artykuł zostanie poświęcony takim właśnie zachowaniom i temu, jak wpływają one na seksualność i podniecenie u mężczyzn. Zapraszamy do lektury!

Co podnieca facetów od strony psychologicznej?

Co podnieca facetów?

Kiedyś jeden z czołowych, polskich portali dla kobiet, przeprowadził krótką, acz bardzo rzeczową analizę męskich preferencji seksualnych. W badaniu wzięło udział kilkunastu mężczyzn, którzy – jeden po drugim – opowiadali o swoich erotycznych pragnieniach. Co ciekawe, większość z nich nie dotyczyła wyglądu partnerki, a nawet – w niektórych przypadkach – zastosowanej pozycji seksualnej, lecz prostych „czynności o charakterze seksualnym„.

Mężczyźni kochają kobiety pewne siebie, silne, ale też i takie, które szukają ich opieki i wsparcia. Prawdę mówiąc nie ma w tym stwierdzeniu nic odkrywczego, ale… dużo mówi ono na temat tego, czego mężczyźni oczekują w łóżku.

Wzbudź emocje

Wielu mężczyzn jednoznacznie podkreśla, że nic nie podnieca ich tak bardzo, jak kobieta, która w trakcie gry wstępnej i stosunku patrzy im się prosto w oczy. To jednak nie wszystko! Często facet uwielbia być wtedy trzymany za włosy lub kark, gdyż to – w jego podświadomości – dodaje stosunkowi mocno zmysłowego charakteru. Jeśli pewność ta jest połączona z charakterystyczną mimiką twarzy, gwałtownym oddechem i niekontrolowanymi ruchami ciała, to mężczyzna staje się wtedy bardziej podniecony, niż w trakcie samego podziwiania nawet najbardziej ponętnej partnerki.

Bądź delikatna

Co ciekawe, zupełnie inne wyznaczniki kierują mężczyznami rozpoczynającymi dopiero współżycie ze swymi partnerkami, a inne doświadczonymi parami. W tym pierwszym przypadku niezwykle pociągająca jest niewinność partnerki, jej delikatność a nawet delikatna bielizna (tak, to już kwestie wzrokowe), Z biegiem czasu mężczyzn coraz bardziej podnieca pewność siebie, zgodnie zresztą z powyższym punktem. U niektórych facetów dochodzi nawet do osiągnięcia pewnego ekstremum, jakim jest upodobanie do czynności sado-maso.

Szepnij słówko

Jak zadowolić faceta od strony psychologicznej? Najlepiej zadbać o… kilka prostych słów. Wielu mężczyzn podkreśla, że krótkie „wejdź we mnie” lub „kocham cię” w momencie wspólnego orgazmu, to jedne z najprzyjemniejszych rzeczy, jakich oni doświadczają. Bardzo podniecające są też rozmowy w czasie stosunku, o ile rzecz jasna mają one charakter erotyczny. Zresztą trudno w takiej chwili rozmawiać o dzieciach, zakupach, czy naprawie samochodu.

Czas na przebieranki, czyli o szafie słów kilka

Bielizna i przebrania

Jak podniecić mężczyznę? Najlepiej seksownie się ubrać. Oto kilka propozycji seksownej „stylizacji” dla Pań, na które warto postawić:

 • Przebieranki nie zawsze muszą wiązać się z fetyszami. Czasami wystarczy ubrać seksowną sukienkę, która podkreśla walory ciała partnerki (dekolt, długość itd.). Można ją połączyć z seksownymi pończochami i – obowiązkowo – pasem do pończoch.
 • Istnieją i tacy mężczyźni, których podniecają… seksowne stroje wieczorowe. Prawdę mówiąc większość z nich ma mocno erotyczny charakter. Co więcej, nadają one zbliżeniu pewnego wyjątkowego charakteru.
 • Oczywiście można też przejść od razu do bielizny. Przyjęło się, że najbardziej podniecająca jest bielizna czerwona. W tej konfiguracji pończochy raczej się nie sprawdzą (choć pas jest całkiem seksowny). Na tą formę „stylizacji” decydują się zwłaszcza te pary, które chcą od razu przejść do rzeczy. Nadmiar dodatków mógłby tu zaszkodzić.
 • Oczywiście nie zapominajmy o seksownych strojach pielęgniarki lub policjantki. Tutaj wariantów jest bardzo dużo i wybór konkretnego zależy od indywidualnych preferencji. Pewną niszową formą tych przebieranej jest cosplay, ale jest to raczej propozycja dla wyjątkowych miłośników konkretnych, gier, ról, postaci, czy nawet… zabaw.

Czas na konkrety, czyli ulubione pozycje seksualne mężczyzn

Ulubione pozycje seksualne mężczyzn

Ulubione przez mężczyzn pozycje seksualne to prawdziwy temat rzeka. Każda z nich może być odrębną metodą podniecenia faceta w łóżku. Oto kilka propozycji, na które w szczególny sposób warto zwrócić uwagę w alkowie.

Pozycja na pieska

Materiał na odrębny temat, gdyż budzi ona – zwykle u kobiet – mnóstwo kontrowersji. Niektóre panie uwielbiają ją ze względu na głęboką penetrację i niesamowite doznania, ale są też i takie kobiety, które jej nie cierpią lub zwyczajnie się jej wstydzą. Z punktu widzenia mężczyzny, jest to pozycja idealna. Po pierwsze, zapewnia ona pełną dominację. Po drugie, zapewnia idealne wrażenia wzrokowe. Wreszcie po trzecie, jest idealną propozycją na tzw. szybki numerek, który zresztą jest jedną z ulubionych zabaw erotycznych Polaków.

Trzeba też dodać, że pozycja na pieska może być też dodatkowo modyfikowana. Jeśli kobieta preferuje „ostrzejsze klimaty”, może zadbać o kajdanki lub inne formy krępowania ciała. Mężczyzn podnieca również możliwość ciągnięcia za włosy, aczkolwiek kwestia ta musi być rzecz jasna akceptowana przez obydwie strony. Na marginesie warto zaznaczyć, że pozycja ta ma też swoje wady. Jedną z nich jest brak możliwości dotykania najważniejszych stref erogennych ciała partnerki.

Pozycja na jeźdźca

Kolejna, podniecająca mężczyzn pozycja seksualna. Co więcej, bardzo lubią ją również kobiety, gdyż to one odgrywają w niej pierwszorzędną rolę. Pozycja na jeźdźca jest dobrym rozwiązaniem dla odważnych pań, które nie krępują się swojego ciała. Z tego samego powodu doceniają ją również i mężczyźni, którzy dzięki temu mają pełny dostęp do ciała kobiety.

Również i tą pozycję można dodatkowo wzbogacić o różne „efekty specjalne”. Ciekawą propozycją (zwłaszcza dla wygimnastykowanych par) jest silne objęcie partnerki w talii i maksymalne odchylenie jej ciała do tyłu. W tym wariancie doznania między partnerami są jeszcze intensywniejsze, choć – z oczywistych względów – niosą ze sobą mnóstwo wysiłku.

Pozycja misjonarska

Pozycja seksualna uwielbiana przez mężczyzn, choć – z pewnych względów – jest ona niedoceniana. Tymczasem jak mało która zbliża ona partnerów, pozwala im się dotykać, całować i pod pewnymi względami obserwować. Oczywiście jej wadą (z punktu widzenia mężczyzny) jest pominięcie obserwacji ciała partnerki, ale biorąc pod uwagę wspomnianą bliskość, jest to ograniczenie akceptowalne dla obydwu, kochających się osób.

Zaletą pozycji misjonarskiej jest ogromna liczba jej modyfikacji. Pod tym względem jest ona jedną z najbardziej wszechstronnych pozycji seksualnych, gdyż umożliwia – w zależności od ułożenia ciała – mocniejszą lub delikatniejszą penetrację kobiety.

Szpilka

Pozycja seksualna, która nieznana jest tylko z nazwy. W rzeczywistości polega ona na tym, że kobieta siada na podwyższeniu (np. na krawędzi stołu), a mężczyzna wchodzi w nią na stojąco, znajdując się między jej nogami. Zaletą szpilki jest jej szybki, namiętny i mocno erotyczny charakter. Poza tym mężczyźni uwielbiają ją za jej niegrzeczny wymiar, kojarzący się w pewnym stopniu z filmami porno.

Przy okazji trzeba też podkreślić, że „szpilka” ułatwia obserwację całego ciała kobiety. Poza tym zawsze można ją urozmaicić, np. przez położenie się partnerki na plecach. W tym wariancie uzyskane doznania są jeszcze intensywniejsze, a sam seks o wiele przyjemniejszy.

Czas na fellatio!

Seks oralny - fellatio

Miłość oralna to osobny rozdział w życiu seksualnym Polaków. Wiele kobiet – często błędnie – uważa ją za coś obrzydliwego a nawet uwłaczającego. Tymczasem fellatio – bo tak nazywa się pieszczenie penisa ustami – ma w sobie mnóstwo czułości, uczucia i przyjemności dla obydwu stron.

Przygodę z fellatio należy rozpocząć od zapoznania się kobiety z penisem, jego kształtem i charakterystyczną budową. Partnerka, która chce w ten sposób okazać czułość swojemu partnerowi, musi zaakceptować jego ciało w pełny sposób. Tylko dzięki temu efekt pieszczot będzie satysfakcjonujący dla obydwu stron. Na początek warto rozpocząć od zwykłych pieszczot, polegających w głównej mierze na całowaniu i dotykaniu samego penisa, ale i jego okolic. Można do nich dołączyć szeroko rozumiane pieszczoty ud, podbrzusza a nawet jąder. Sztuka uprawiania pieszczot oralnych opiera się przede wszystkim na ich nieprzewidywalności. Pierwszy krok powinien być swojego rodzaju niespodzianką. Dopiero po pewnym czasie można przejść do włożenia penisa do ust, o ile jest to rzecz jasna dla kobiety akceptowalne.

Ars Armandi podkreśla za każdym razem, że fellatio potrzebuje czasu. Jeśli jesteś kobietą, nie martw się, że pierwszy raz nie udał się tak, jak tego chciałaś. Ćwicz i daj sobie odrobinę czasu. Poza tym czerp przyjemność z odkrywania przyjemności związanych z tą formą seksualności. W tego typu stymulacji ważne jest, by nie drażnić penisa zębami i… by się nie zadławić.

Jak pieścić męskie narządy ustami i językiem?

 1. Pieszczoty należy rozpocząć od delikatnego ssania penisa ustami, dbając jednocześnie o to, by językiem pieścić miejsce połączenia napletka i skóry penisa. Nawiasem mówiąc, jest to wędzidełko, które zarazem jest najwrażliwszym miejscem w obszarze penisa.
 2. Pieszczoty powinny mieć charakter stały i – w miarę możliwości – należy je odpowiednio dawkować. Pieszczoty członka nie muszą być jednostajne. Lepiej, żeby obejmowały one pocałunki, muśnięcia, ssanie i liźnięcia. Zresztą pełna kreatywność należy tu wyłącznie do kobiety.
 3. Istnieje wiele różnych technik fellatio. Najpopularniejsze z nich to:
  • lizanie penisa szerokim i rozluźnionym językiem,
  • lizanie spodniej części penisa, począwszy od dołu ku górze,
  • całowaniem nasady członka wraz z zaciskaniem na jego powierzchni ust,
  • uciskanie penisa ustami i wsuwanie go wraz wysuwaniem do i z ust,
  • stymulacja ustami w połączeniu z dodatkowymi pieszczotami ręką,
  • lizanie penisa metodą tzw. młynka, czyli kolistym ruchem wokół żołędzi itd.

Uwaga! Uciskanie miejsca pomiędzy moszną a odbytem sprawia, że wytrysk mężczyzny może zostać znacznie opóźniony. Przedkłada się to na znacznie dłuższą i efektywniejszą zabawę!

Podczas fellatio warto postawić na dodatkowe zabawy. Jedną z nich jest technika „kotki i myszka”, która polega na zaangażowaniu całego ciała kobiety w pieszczeniu penisa i tylko okazyjnych stymulacjach ustami. Inną, bardzo ciekawą techniką, jest dogłębne pieszczenie penisa ustami i ogrzewanie go w nich, a następnie wysunięcie i chłodzenie go oddechem (metoda ciepło – zimno).

Uwaga! Choć fellatio jest kojarzone głównie z bezpiecznym seksem, to może ono wiązać się z przekazywaniem wielu różnych chorób. Szacuje się, że około 15 procent wszystkich zakażeń kiłą, odbywa się poprzez kontakty oralne. Dlatego tak ważne jest, by pieszczoty ustami odbywały się pomiędzy zaufanymi i wiernymi sobie partnerami (dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn).

Jak zadowolić faceta, by… tego nie żałować?

Zadowolenie faceta w łóżku

Chcąc podniecić mężczyznę, trzeba mieć na uwadze również i własne preferencje. Robienie czegoś na siłę raczej się tu nie sprawdzi, gdyż wszelki przymus, niechęć, niezadowolenie a nawet obrzydzenie, będą i tak widoczne w trakcie zbliżenia. O czym jeszcze należy pamiętać przed wyborem konkretnej metody podniecenia?

 • Podniecenie mężczyzny, to również podniecenie kobiety. Jeśli mężczyzna jest zadowolony z aktywności kobiety, to ona – przy wyborze optymalnej metody – również powinna być tym zachwycona.
 • Kobieta nie powinna bać się rozmowy na temat seksualnych preferencji swojego mężczyzny. Rozmawianie o własnych fantazjach i szukanie w nich cech wspólnych, to sztuka prawdziwej i fantazyjnej sztuki miłosnej.
 • Podniecić mężczyznę można bardzo łatwo. Chociażby poprzez całodzienne rozmowy na temat przyszłego zbliżenia. Najlepiej rozpocząć je rano, gdy mężczyzna ma najsilniejsze podniecenie. Erotyczne wstawki w całodniowych rozmowach, są doskonałym wstępem przed nocną lub wieczorną kulminacją.
 • Jeśli uczucie między partnerami jest autentyczne, to podniecenie każdej ze stron (nie tylko mężczyzny), będzie stosunkowo łatwe. Czasami wystarczy się wykazać pewną kreatywnością.
 • I jeszcze jedno! Jak zadowolić faceta przed pójściem do łóżka?

Najlepiej przygotować dla niego niesamowitą kolację i stworzyć z nim romantyczny nastrój. Dobre jedzenie to wspaniały afrodyzjak!

Podsumowanie

Chcąc zadowolić faceta w łóżku, nie trzeba skupiać się wyłącznie na kwestiach wzrokowych. Mężczyźni – choć postrzegani jako wzrokowcy – również mają swoją erotyczną głębię uczuciową. Pobudzać ją można za pomocą gestów, prostych czynności, a nawet słów, które każdy mężczyzna chciałby usłyszeć.