Mało kto wie, że sztuczne rzęsy wcale nie muszą być doklejane. Coraz więcej kobiet korzysta również z modeli magnetycznych, które nie wymagają stosowania silnych środków chemicznych i nie grożą podrażnieniem skóry. I choć modele te są spotykane głównie w USA, to ich popularność w Polsce również stopniowo rośnie. Co zatem warto wiedzieć na ich temat?

Jak założyć rzęsy magnetyczne – poradnik

Jak założyć rzęsy magnetyczne? Teoretycznie zabieg ten jest bardzo prosty i ogranicza się do zaledwie kilku kroków. Niemniej wymaga on sporej precyzji, pewnej dozy doświadczenia i… zgrabnych palców. Bądźmy szczerzy – efekt naturalnie wyglądających, sztucznych rzęs, uzyskamy najwcześniej po kilkunastu próbach.

Aplikację rzęs magnetycznych rozpoczynamy od wyjęcia z pudełka rzęsy górnej, którą następnie nakładamy na naszą rzęsę naturalną. Nie jest to oczywiście proste zadanie, gdyż musi być ona ułożona dosyć równo. Poza tym nasza naturalna rzęsa może okazać się zbyt mała, by móc uzyskać efekt w miarę trwałego nałożenia rzęsy sztucznej. Dlatego tak ważna jest tu wspomniana precyzja.

Gdy już górna rzęsa zostanie nałożona, wyjmujemy z pudełka rzęsę dolną, którą to następnie zakładamy od dołu rzęsy naturalnej. W związku z tym, że obydwie części przyciągają się ze sobą, ich chwyt powinien być w miarę stabilny i mocny. W praktyce jest to bardzo trudne, a najczęstszą przyczyną niedokładnego ich nałożenia jest ich stopniowe i częściowo niekontrolowane przesuwanie się po powierzchni rzęsy naturalnej.

Ściąganie rzęs magnetycznych – jak zrobić to delikatnie?

Rzęsy magnetyczne muszą być ściągane bardzo ostrożnie. Powód zachowania najwyższych środków ostrożności jest banalnie prosty: ich nagłe rozerwanie, mogłoby wiązać się z uszkodzeniem, a nawet usunięciem naturalnych włosków.

Jak zatem czynność tą wykonać w sposób możliwie delikatny? Najlepiej podważyć górną, sztuczną rzęsę, dzięki czemu ta dolna powinna w miarę szybko odpaść. Oczywiście krok ten należy wykonać za pomocą takich narzędzi, które nie wykazują właściwości ferromagnetycznych. W przeciwnym razie uzyskany efekt będzie przeciwny do oczekiwanego.

Przeczytaj również: Lifting rzęs krok po kroku – w domu czy u kosmetyczki?

Zalety rzęs magnetycznych – dlaczego warto je mieć?

Implementacja rzęs magnetycznych wiąże się z całą masą korzyści, które z chęcią docenią nowoczesne kobiety.

  1. Sztuczne rzęsy magnetyczne nie obciążają naturalnych włosków. Ich wzajemne przyciąganie sprawia, że utrzymują one strukturę naturalnej rzęsy i to bez ryzyka jej ewentualnego wyrwania.
  2. Rzęsy magnetyczne nie posiadają powierzchni klejonych. Dzięki temu nie podrażniają one skądinąd wrażliwej cery wokół oczu i nie wywołują jakichkolwiek reakcji alergicznych.
  3. Stosowanie rzęs magnetycznych nie wymaga późniejszych wizyt w salonie kosmetycznym. Analogiczne rzęsy klejone – które również można nakładać w zaciszu własnego domu – mogą wyrywać kępki włosów i zmniejszać efekt zastosowanego upiększenia.
  4. Rzęsy magnetyczne są lekkie, dlatego nie wyrywają naturalnych włosków. Ich zaletą jest też swoista różnorodność dostępnych modeli. Dlatego jeśli obawiamy się, że uszkodzą nam one nasze naturalne rzęsy, warto na początek postawić na mniej rozbudowane modele.

Opinie użytkowników – wszystko, co warto o rzęsach wiedzieć

A co na temat rzęs magnetycznych mówią ich użytkownicy? Zdecydowana ich większość poleca je, chociażby ze względu na niską cenę (najczęściej w okolicach kilkudziesięciu złotych), dzięki czemu są one tanią alternatywą dla skądinąd kosztownych wizyt w gabinecie kosmetycznym.

Poza tym użytkownicy sztucznych rzęs magnetycznych chwalą sobie ich łatwą aplikację, choć jednocześnie przyznają, że jej nauka była czasochłonna a pierwsze udane założenie produktu było możliwe dopiero po kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu próbach.

Dla wielu osób korzystających z potencjału „magnetyków” istotną rolę odgrywa czas aplikacji. Są to osoby, które z reguły nie mają czasu na wizyty w salonie. Nawiasem mówiąc kobiety te często podkreślają, że nałożenie rzęs przez osobę wprawioną, ogranicza się do zaledwie kilku minut. Brzmi rewelacyjnie, prawda?

Mimo to trzeba pamiętać, że rzęsa magnetyczna ma również swoje wady. Część użytkowników całkiem słusznie podkreśla, że stosowanie jej może wywołać reakcje alergiczne. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, które są uczulone na nikiel i inne metale.

Kolejną wadę, która jednak nie dotyczy wszystkich modeli rzęs magnetycznych, stanowi ich konstrukcja. Otóż wiele użytkowniczek tego „systemu” skarżyło się na to, że ich końcówki zwyczajnie odstają od krzywizny naturalnej rzęsy. Bądźmy szczerzy – nie wygląda to dobrze, a przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieodpowiednia konstrukcja samych rzęs, w których magnesy umieszczone są wyłącznie na ich środkowej części. Dlatego warto kupować tylko takie produkty, zapewniają maksymalne przyleganie obydwu rzęs na całej ich długości.

Rzęsy na magnes – ile to kosztuje?

Rzęsy magnetyczne to bardzo tania alternatywa dla wizyty w salonie kosmetycznym. Cena produktu waha się od 20 do 40 złotych i zależy przede wszystkim od:

  • masy sztucznej rzęsy, jej wielkości i związanym z tym efektom upiększającym,
  • rozmieszczenia magnesów; w droższych modelach są one rozmieszczone na całej długości produktu,
  • jakości połączenia, wynikającej z właściwości magnetycznych konkretnego wyrobu.

Mówiąc prościej – warto poszukać modeli droższych, które zapewnią odpowiednią stabilność „uchwytu” rzęsy nawet w trudnych warunkach pogodowych, a zwłaszcza – w trakcie oddziaływania silnego wiatru.

Przeczytaj również: Jak wzmocnić rzęsy? Domowe sposoby na długie i gęste rzęsy!

Alternatywa dla rzęs magnetycznych

Choć opinie na temat rzęs magnetycznych są z reguły pozytywne, to jednak nie można nie odnieść wrażenia, że naturalne i słabo wykształcone rzęsy mogą nie stanowić stabilnej podstawy dla modeli z magnesami. Sprawdźmy zatem, jakie alternatywne wobec nich rozwiązania oferuje nam rynek.

Prawdę mówiąc takich rozwiązań nie jest zbyt wiele – w zasadzie jedynie rzęsy klejone oraz odżywki przedłużające naturalny włos.

Odżywki do rzęs

Działają podobnie do suplementów diety, gdyż zawierają składniki pobudzające wzrost włosków. W ich skład wchodzi również słynny już bimatoprost, który wydłuża aktywną fazę wzrostu rzęs.

Niestety odżywki do rzęs również maja wady. Po pierwsze, wspomniany bimatoprost bardzo silnie oddziałuje na skórę i kontakt z nią (zwłaszcza w obszarze oczu) może doprowadzić do podrażnień. Po drugie – zaprzestanie stosowania odżywki sprawia, że włoski z biegiem czasu wracają do poprzedniej formy.

Rzęsy klejone

Stabilniejsze od „magnetyków” i nakłada się je o wiele łatwiej, ale mogą również podrażniać skórę. Poza tym są one pokryte dość mocnym klejem, który w trakcie zdejmowania może doprowadzić do wyrywania pojedynczych włosków, a nawet całych ich kępek. Błędnie założonej rzęsy klejonej nie da się już poprawić bez ryzyka uszkodzenia włosków naturalnych. Mimo wszystko przedłużanie rzęs odpowiednią metodą pozwala cieszyć się długimi rzęsami nawet przez 4-6 tygodni, ważne jednak aby postawić na sprawdzonego specjalistę.

Podsumowanie

Efektownie wyglądające rzęsy magnetyczne to ciekawa, ale nie jedyna propozycja dla kobiet, które w miarę bezpieczny sposób chcą wydłużyć swoje naturalne rzęsy i podkreślić piękno swojego spojrzenia. Niemniej, ze względu na niski stopień inwazyjności jest to rozwiązanie bardzo korzystne, zwłaszcza jeśli posiada się w miarę gęste i długie rzęsy naturalne.