Szacuje się, że cellulit dotyka około 90% kobiet i choć żadne kosmetyki w pełni nie rozwiązują tego problemy, mogą być pomocne w walce z pomarańczowa skórką. Regularne stosowanie kremów czy balsamów antycellulitowych może poprawić wygląd skóry – szczególnie kiedy połączy się je z innymi metodami.

Ranking kremów i balsamów na cellulit

Spośród wielu kosmetyków dla kobiet z cellulitem wybraliśmy 5, które naszym zdaniem są warte szczególnego zainteresowania. Większość środków do pielęgnacji skóry zawiera wyciągi roślinne, witaminy, kofeina oraz kilka innych związków. Zawarte w nich substancje są jednak zaledwie częścią sukcesu, niezmiernie istotne jest odpowiednie przygotowanie skóry oraz prawidłowa aplikacja.

MIEJSCE 1

Serum Vialise

Serum antycellulitowe Vialise
Vialise to kolejny bardzo dobry preparat antycellulitowy. Skuteczność na podobnym poziomie co Sinial, jednak nieco droższy co plasuje go na drugim miejscu w rankingu. Zbliżona skuteczność nie jest przypadkiem, bowiem Vialise bazuje na niemalże identycznym składzie. Do właściwości serum należy poprawa mikrokrążenia, usuwanie toksyn, rozbijanie lipidów oraz odżywienie i pielęgnacja skóry. W ofercie producenta znajduje się również serum do Body Wrappingu – czyli nakładania preparatu, a następnie owinięcie folią, pozwalając na swobodne wchłanianie się substancji aktywnych.

  • kofeina,
  • ekstrakty z: bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, alg, bylicy boże drzewko,
  • rutyna,
  • zielona herbata,
  • kwas askorbinowy.

Dwa razy dziennie, rozprowadzając serum w miejscach występowania cellulitu.

229 złotych

MIEJSCE 2

Krem Sinial

Krem na cellulit Sinial
Krem na bazie naturalnych składników, przyśpiesza rozkład lipidów oraz zapobiega ich powtórnemu odkładaniu. Sinial to nie tylko krem pomagający uporać się z cellulitem, ale również preparat świetnie nawilżający i odżywiający skórę. Na korzyść producenta przemawiają informacje na stronie, w których podaje, że sam krem w przypadku intensywnego nasilenia cellulitu może nie dać oczekiwanych rezultatów. Podkreśla przy tym, że usunięcie cellulitu wymaga nie tylko stosowania preparatów do tego celu, ale również diety oraz aktywności fizycznej. Sam krem pomoże jedynie w przypadku początkowej fazy powstawania cellulitu – tj. widocznego podczas ściśnięcia tkanki skórnej. W bardziej zaawansowanym stadium nie obędzie się bez zmian nawyków życiowych oraz zabiegów.

  • kofeina,
  • ekstrakty z: guarany, alg, bluszczu pospolitego, bylicy boże drzewko, ruszczyka kolczastego,
  • kwas askorbinowy.

Dwa razy dziennie na oczyszczoną skórę w miejscach dotkniętych cellulitem.

189 złotych

MIEJSCE 3

Krem Elancyl Slim Design

Krem na cellulit Slim Design
Krem marki Elancyl zaprojektowany jest do walki z uporczywym cellulitem. Preparat ujędrnia, odżywia oraz wyrównuje skórę. Producent posiada w ofercie również krem antycellulitowy na noc. Połączenie obu środków zwiększa ich skuteczność i niestety również koszty. Jeśli zdecydujesz się na ten produkt sprawdź cenę w różnych punktach sprzedaży – może się ona różnić o nawet kilkadziesiąt złotych.

  • kofeina,
  • bluszcz,
  • salacia,
  • ksantyksylina,
  • florydzyna.

Krem równomiernie rozprowadzać na skórze, podczas stosowania zaleca się wykonywanie masażu.

89 złotych

MIEJSCE 4

Żel-Krem Timmewise Body

Żel-Krem antycellulitowy Timmewise Body
Krem firmy Mary Kay to kolejny preparat do walki z cellulitem, którym warto się zainteresować. Według producenta, po 2 tygodniach stosowania 9/10 kobiet odnotowało zauważalnie gładszą skórę. Po 10 tygodniach, aż 87% stwierdziło znaczącą redukcję cellulitu. Z reguły podchodzimy z dystansem do badań producentów – którym oczywiście zależy, aby wyszły w jak najlepszym świetle.

  • kwas glikolowy,
  • kofeina,
  • olejek arganowy,
  • ekstrakty morskie i roślinne.

Nanieś niewielką ilość preparatu ma miejsca występowania cellulitu, wcierając żel okrężnymi ruchami – stosuj 2 razy dziennie – rano i wieczorem.

189 złotych

MIEJSCE 5

Balsam Payot Celluli Ultra Performence

Celluli Ultra Performence
Balsam korygujące skórne niedoskonałości, skutecznie redukuje efekt pomarańczowej skórki. Preparat pomocny również w przypadku rozstępów spowodowanych ciążą bądź kuracją odchudzającą. Balsam skutecznie ujędrnia oraz odżywia skórę.

  • pleurimincyl,
  • kofeina,
  • kakao,
  • centella asiatica,
  • rutyna,
  • witamina A,
  • witamina E.

Okrężnymi ruchami wmasuj balsam w partiach ciała dotkniętych cellulitem, balsam stosuj rano i wieczorem.

189 złotych

Składniki kremów na cellulit

Skład kosmetyku na cellulit wraz z jego opiniami może sporo mówić o jego skuteczności. Warto zapoznać się z poniższą listą i sprawdzić czy Twój krem zawiera przynajmniej kilka z nich.

  1. Algi – bogate źródło witamin, minerałów, aminokwasów oraz kwasów tłuszczowych. Stosowanie miejscowe alg nadaje skórze jędrności i miękkości. Algi są również doskonałym przeciwutleniaczem, które opóźnia oznaki starzenia się skóry.
  2. Bluszcz pospolity – ekstrakt z tej rośliny zawiera saponiny, flawonoidy oraz całą gamę kwasów działających wygładzająco oraz ujędrniająco. Odpowiada za zmiękczenie skóry, pozwalając na efektywniejsze przenikanie pozostałych substancji znajdujących się w kremie antycellulitowym.
  3. Ruszczyk kolczasty – stosowany w kosmetyce w celu wsparcia układu żylnego, działa przeciwzapalnie, pobudza mikrokrążenie oraz wygładza skórę. Poza balsamami na cellulit, można go spotkać między innymi w maściach do cery naczynkowej.
  4. Bylica boże drzewko – roślina o szerokim zastosowaniu kosmetologicznym – znajdziemy ją w licznych kremach antycellulitowych jak i również szamponach, wcierkach oraz odżywkach do włosów. Ekstrakt z bylicy boże drzewo wzmacnia naczynia krwionośne, działa przeciwzapalnie, pobudza krążenie oraz wspomaga usuwanie toksyn.
  5. Kofeina – spożywana najcześciej w formie małej czarnej, może być stosowana naskórnie w walce z cellulitem. Zawarte w kofeinie antyutleniacze zwalczają wolne rodniki chroniąc skórę przez negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Stosowana miejscowo zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się płynów, będącego przyczyną cellulitu wodnego. Dzięki kofeinie Twoja skóra będzie napięta, gładka i jędrna.
  6. Witamina C – w składzie kosmetyków widnieje również pod nazwa kwas askorbinowy. Witamina C bierze udział w produkcji kolagenu niezbędnego do utrzymania jędrnej i napiętej skóry. Związek ten pomaga również rozjaśnić przebarwienia wpływając pozytywnie na wygląd skóry.
  7. Witamina A – odżywia i regeneruje skórę, zapobiega powstawaniu zmarszczek opóźniając procesy starzenia. Witamina A wchodzi w skład wielu kosmetyków antycellulitowych, przeciwzmarszczkowych oraz przeciwtrądzikowych.
  8. Witamina E – należy do grupy związków zwanych tokeferolami (pod taką nazwą często widnieje w składzie kosmetyków), potocznie zwana witaminą młodości. Witamina E wspomaga regenerację naskórka, chroni skórę przed wypływem czynników zewnętrznych oraz wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych.

Przeczytaj koniecznie: Tabletki na cellulit – TOP 7 preparatów.

Czy kosmetyki na cellulit działają?

Preparaty do zastosowania zewnętrznego, nakładane bezpośrednio na skórę mogą skutecznie pomóc w redukcji cellulitu z ud, bioder, brzucha, pośladów oraz innych obszarów skóry. Pamiętaj, jednak, że kremy, żele oraz balsamy antycellulitowe powinny być częścią kuracji, a nie jej fundamentem. Bez zmian nawyków żywieniowych oraz odpowiedniej aktywności fizycznej możesz nie osiągnąć wymarzonych efektów.

Przeczytaj koniecznie: Jak skutecznie pozbyć się cellulitu – 14 sprawdzonych sposobów!

Jak stosować krem antycellulitowy?

Poza wyborem dobrego kremu czy balsamu na cellulit bardzo istotną kwestią jest jego odpowiednie stosowanie oraz przygotowanie skóry. Kosmetyki antycellulitowe należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta – zazwyczaj 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Podczas stosowania ważna jest oczywiście regularność oraz cierpliwość, cellulit nie zniknie z dnia na dzień.

Przygotowanie skóry

Pierwszym krokiem jest oczyszczenie oraz złuszczenie skóry. Zrogowaciały naskórek utrudnia wchłanianie składników aktywnych kosmetyków. Regularne złuszczanie naskórka stymuluje regenerację skóry oraz pozwala na efektywnie przenikanie składników wgłąb skóry.

Do peelingu możesz użyć dedykowanych preparatów lub zmieszać brązowy cukier bądź sól morską z żelem do kąpieli. Złuszczanie przeprowadzaj raz w tygodniu po wieczornym prysznicu, skupiając się na miejscach ciała dotkniętych cellulitem.

Aplikacja

Krem nakładaj na czysta i osuszoną skórę, najlepiej rano i wieczorem tuż po kąpieli. Ciepła woda rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu substancje aktywne łatwiej się wchłaniają.

Aplikację kosmetyku połącz z masażem, podstawowa technika masażu antycellulitowego polega na wykonywaniu okrężnych, energicznych ruchów, aż do całkowitego wchłonięcia się kremu. Sporym ułatwieniem jest zakup specjalnego masażera antycellulitowego.