Aqua-Femin - cellulit


Aqua-Femin to suplement diety, który stosowany jest przede wszystkim w przypadku wystąpienia „wodnej” odmiany cellulitu. Produkt ten posiada bardzo zróżnicowany i naturalny skład, dzięki któremu oddziałuje na organizm w sposób wielopłaszczyznowy. Cellulit wodny jest szczególnie niebezpieczną odmianą tak zwanej pomarańczowej skórki. O ile zwykłe zmiany cellulitowe wywołane są przez zjawiska, które stosunkowo łatwo zdiagnozować i zwalczyć, o tyle wodna ich odmiana jest znacznie trudniejsza w leczeniu. Problem polega głównie na tym, że – jak sama nazwa wskazuje – główną przyczyną tychże zmian jest woda, która w nieprawidłowy sposób odkłada się w tkance skórnej.

Czym jest Aqua-Femin?

Aqua-Femin to tabletki na cellulit wodny, których działanie oparte jest wyłącznie na naturalnych mechanizmach zachodzących w obrębie organizmu. Produkt ten jest suplementem diety, co oznacza że jego skład opiera się wyłącznie na ekstraktach pochodzenia naturalnego, z których co najmniej część występuje w codziennej diecie. Warto też zauważyć, że produkt ten nie jest zamiennikiem odpowiednio zrównoważonej diety. Wręcz przeciwnie – powinno się go stosować wyłącznie jako dodatek do niej.

Nie można też zapominać, że największą skuteczność Aqua-Femin wykazuje w połączeniu z odpowiednio zmodyfikowaną dietą antycellulitową i… sporą dawką ruchu. Suplement ten jest zatem swoistym katalizatorem zmian, dzięki któremu pozbycie się cellulitu wodnego będzie o wiele łatwiejsze.

Skład produktu

Zgodnie z tym co pisaliśmy wcześniej, skład produktu jest bardzo zróżnicowany. Oznacza to, że wchodzące w skład suplementu ekstrakty, działają nie tylko bezpośrednio na skórę (i na powstałe na niej zmiany), ale również na wiele innych mechanizmów zachodzących w naszym ciele. Dzięki temu skuteczność preparatu jest jeszcze większa.

 1. Pokrzywa – ekstrakt z tej rośliny już od wieków stosowany jest w procesie oczyszczania organizmu. Działanie pokrzywy w suplemencie jest dwojakie. Po pierwsze – korzystnie wpływa ona na procesy antyoksydacyjne, dzięki czemu skóra z występującymi zmianami znacznie szybciej się regeneruje. Po drugie – zawarte w pokrzywie substancje czynne znacznie przyspieszają wydalanie wody z organizmu. W ten sposób walczymy nie tylko z objawami cellulitu wodnego, ale też z jego najważniejszymi przyczynami.
 2. Zielona kawa – ekstrakt z zielonej kawy jest ogromnym rezerwuarem kwasu chlorogenowego. Jego działanie skupia się przede wszystkim na zwiększeniu efektywności odchudzania. Warto też zaznaczyć, że substancja ta zmniejsza ryzyko powstawania zmian cellulitowych, poprzez wzrost tempa przemian metabolicznych zachodzących w organizmie człowieka. Na marginesie warto zaznaczyć, że zielona kawa jest często spotykanym składnikiem suplementów wspierających proces odchudzania.
 3. Cykoria – wyciąg z cykorii to prawdziwa witaminowa bomba dla naszego organizmu. Zawarte w niej substancje czynne wspierają:
   • proces regeneracji skóry, który jest możliwy między innymi dzięki wysokiej zawartości witaminy A,
   • procesy odpowiedzialne za metabolizm; to dzięki nim organizm człowieka znacznie łatwiej przetwarza materię, co ma istotne znaczenie w kontekście walki z pomarańczową skórką w tym również cellulitem wodnym),
   • zjawiska zachodzące w wątrobie, co oznacza łatwiejsze pozbywanie się szkodliwych substancji będących efektem procesów metabolicznych.

  Co ważne – cykoria zmniejsza poziom cukru we krwi i jednocześnie korzystnie wpływa na poziom cholesterolu. Obydwa te czynniki działają hamująco na powstawanie zmian w postaci „pomarańczowej skórki”.

 4. Perz – ekstrakt z kłącza tej rośliny korzystnie wpływa na szybkość i efektywność wydalania wody z organizmu. Jeśli chodzi o sposób działania, to wpływa on na ciało człowieka podobnie jak pokrzywa. Dzięki niemu ryzyko powstawania cellulitu wodnego jest zdecydowanie mniejsze. Składnik ten istotnie zwiększa efektywność oczyszczania organizmu z toksyn i wielu innych, szkodliwych produktów przemiany materii.

Jak działa suplement diety?

Biorąc pod uwagę powyższy skład, działanie suplementu Aqua-Femin skupia się przede wszystkim na:

 • przyspieszeniu procesów metabolicznych, dzięki czemu ryzyko wystąpienia cellulitu jest mniejsze,
 • zwiększeniu efektywności pracy układu krwionośnego, dzięki czemu nadmiar tłuszczu i wody jest usuwany z organizmu znacznie szybciej,
 • zwiększeniu wydalania wody z ciała człowieka, co odbywa się najczęściej poprzez wzrost wydalania moczu i potu.

Stosowanie

Zgodnie z informacjami przesłanymi przez producenta zaleca się, by suplement diety był stosowany przede wszystkim w drugiej fazie cyklu miesiączkowego. W czasie jej trwania należy spożywać suplement w miarę regularnie, to jest w ilości 1 – 2 tabletek dziennie. Suplement należy zażywać rano (najlepiej pół godziny przed pierwszym posiłkiem) i – jeśli zachodzi taka potrzeba – również wieczorem. Każdorazowe spożycie tabletki na cellulit powinno wiązać się z popiciem jej dużą ilością wody, dzięki czemu zawarte w niej substancje czynne wchłaniają się szybciej i łatwiej.

Aqua-Femin to suplement diety, który poleca się kobietom nie tylko w kontekście cellulitu wodnego, ale też tym Paniom, które doświadczają:

 • uczucia ciężkości nóg,
 • mrowienia w okolicach kończyn,
 • opuchnięć (np. w okolicy oczu).

Suplement warto też spożywać w przypadku stosowania antykoncepcji, aczkolwiek w tej sytuacji należy go stosować wyłącznie pod nadzorem lekarza – specjalisty.

Przeciwwskazania dotyczące stosowania suplementu

Aqua-Femin to suplement diety, którego skład opiera się wyłącznie na naturalnych substancjach i ekstraktach. Mimo to – jak każdy inny podobny specyfik – również i on nie jest zalecany niektórym osobom ze względu na możliwe powikłania.

 1. Z suplementu nie powinny korzystać osoby poniżej 18 roku życia. Organizmy tych osób – w sensie biologicznym – nadal pozostają na etapie wzrostu. Towarzyszące mu zjawiska mogłyby zostać zaburzone przez nieodpowiednią suplementację (zwłaszcza, jeśli wiąże się ona z kwestią odchudzania i oczyszczaniem organizmu).
 2. Kobiety w ciąży i karmiące również nie powinny korzystać z suplementu. Dlaczego? Ponieważ producent specyfiku nie przeprowadził rzetelnych badań dotyczących jego wpływu na organizmy nienarodzonego i narodzonego dziecka. Co ważne – działanie niektórych substancji czynnych mogłoby w tym przypadku doprowadzić do odwodnienia u dziecka.
 3. Osoby wykazujące nadwrażliwość na którykolwiek ze składników suplementu również nie powinny decydować się na jego stosowanie. I choć produkt ten składa się przede wszystkim z naturalnych ekstraktów, to w jego skład wchodzi również szereg substancji pomocniczych, takich jak dwutlenek tytanu, dwutlenek krzemu itd.
 4. Ze względu na właściwości moczopędne, stosowanie suplementu u osób cierpiących na schorzenia nerek powinno być uzgodnione z lekarzem.

Podsumowanie – ogólna ocena produktu

Tabletki na cellulit Aqua-Femin to suplement diety. Oznacza to, że ich skuteczność jest zależna przede wszystkim od wprowadzenia korzystnych zmian dietetycznych i zwiększenia codziennej dawki ruchu. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe informacje, należy jednoznacznie stwierdzić, że opisywany produkt jest w pełni skuteczny i – przy zachowaniu podstawowych środków ostrożności – również bezpieczny dla organizmu człowieka. Ogromną zaletą wyrobu jest jego ogólne oddziaływanie na organizm, dzięki czemu można go stosować również przy innych, wymienionych wcześniej schorzeniach.