Biotebal rzęsy XXL


Problemy z wypadaniem włosów dotykają obecnie znacznego odsetka populacji, zarówno pośród kobiet, jak mężczyzn. Choć źródła tego rodzaju zaburzeń należą do bardzo zróżnicowanych, uzupełnienie niedoborów cennych składników w organizmie w wielu przypadkach pozwala ograniczyć utratę włosów. Z tego powodu na rynek wprowadzony został Biotebal – lek OTC, wspomagający utrzymanie zdrowego poziomu biotyny oraz pomagający usunąć jej niedobory.

Lek OTC Biotebal – rewolucyjny produkt o wysokiej skuteczności

Zarówno okazjonalne wypadanie włosów, jak długotrwałe łysienie powodują u cierpiących na nie osób sporo frustracji i niepokoju. Warto przy tym pamiętać, że niekiedy mogą być one pierwszym objawem poważnych chorób, dlatego każdy przypadek uporczywego łysienia dobrze jest skonsultować z dermatologiem bądź trychologiem. Doświadczenie i wiedza lekarzy w tym zakresie pozwolą uniknąć groźnych konsekwencji przeoczenia procesu chorobowego, który wywiera wpływ na organizm danej osoby.

Znacznie powszechniejszą przyczyną wypadania włosów bywa jednak niedobór koniecznych dla zdrowia pierwiastków, składników mineralnych czy witamin, wśród których niebagatelną rolę gra biotyna. Ta mało znana witamina potrzebna jest ludziom jedynie w niewielkich ilościach, ale jej niedobór może nieść ze sobą znaczące konsekwencje. Utrata blasku cery, łamliwość paznokci czy łysienie mogą świadczyć o niedostatecznym bogactwie żywności w biotynę lub o problemach z jej przyswajaniem. Główną przyczynę pozytywnego działania biotyny na zdrowie włosów czy paznokci stanowi jej wysoka zawartość siarki, pomagającej w odbudowie keratyny.

By efektywnie rozwiązać powyższe problemy, powstał nowatorski preparat Biotebal OTC, zawierający optymalną dawkę biotyny (5 mg na dobę). Decyzja o rozpoczęciu kuracji lekiem Biotebal może okazać się strzałem w dziesiątkę w przypadku dolegliwości takich, jak wypadanie włosów, kruchość płytki paznokciowej i rozdwajanie się paznokci, a także szeregu objawów skórnych. Biotebal zdążył już udowodnić swoją skuteczność w przypadkach, w których trudno było wskazać na jednoznaczną przyczynę tych i podobnych problemów. Okazał się nią znaczny niedobór biotyny, po wyrównaniu którego organizmy osób przyjmujących Biotebal wróciły do normalnego funkcjonowania, a po gwałtownym łysieniu nie pozostał nawet ślad.

Co wchodzi w skład leku Biotebal?

Substancję czynną leku OTC Biotebal stanowi biotyna, zwana w niektórych źródłach witaminą H lub witaminą B7. Biotyna jest rozpuszczalną w wodzie witaminą, biorącą udział w szeregu niezbędnych w organizmie procesów. Choć wiele osób sięga po preparaty z jej udziałem z uwagi na wypadanie włosów, biotyna wpływa także na prawidłowe działanie tarczycy czy optymalne parametry krzepnięcia krwi, działając przy tym jako istotny koenzym, bez którego nie może obejść się zdrowe ciało.

Lek Biotebal został stworzony przez zespół ekspertów, którzy doskonale zdają sobie sprawę z roli biotyny w organizmie człowieka. Jednorazowa dawka leku dostosowana została do możliwości jego wchłaniania, stanowiąc ilość wystarczającą, by przeciwstawić się niedoborowi biotyny. Duże niedobory biotyny to stosunkowo rzadko występująca sytuacja, uwarunkowana genetycznie w przypadkach, gdy niedobór ten ma swoje źródło w samym funkcjonowaniu organizmu.

Może on jednak pojawić się także u osób pozbawionych takiego uwarunkowania, jeżeli w grę wchodzi długotrwała kuracja antybiotykowa czy przyjmowanie określonych leków. Uzupełnienie biotyny w takim przypadku stanowi szansę, by powstrzymać łysienie, odzyskać zdrową skórę i paznokcie, a także usprawnić inne procesy organizmu. Poza biotyną w składzie Biotebalu znajdziemy dwie substancje pomocnicze oraz substancję słodzącą (sorbitol).

Biotebal OTC – jak go stosować?

Biotebal to wysokiej klasy lek bez recepty, który powinien być stosowany w przypadku niedoborów biotyny w organizmie. Choć biotyna w naturalny sposób syntetyzowana jest w jelicie grubym człowieka, w rzeczywistości powstaje ona w formie trudnej do przyswojenia przez organizm. Co więcej, jej pokarmowe źródła charakteryzuje najczęściej niezwykle niska dawka tej cennej witaminy, co nie pozwala oprzeć się wyłącznie na zmianach dietetycznych w sytuacji niedoboru.

Lek OTC Biotebal powinien być stosowany w ilości 1 tabletki dziennie, o ile nie istnieją przeciwwskazania do jego przyjmowania. To standardowa dawka, która dostarcza organizmowi 5 mg biotyny na dobę, co w większości przypadków wystarcza do skutecznej walki z niedoborami. Zalecona przez lekarzy lub farmaceutę dawka nie powinna być przekraczana – nie pomoże to w szybszym uzupełnieniu niedoboru, a wiąże się z możliwością odczucia negatywnych konsekwencji przedawkowania. Dawki nie należy przekraczać także w sytuacji przypadkowego pominięcia poprzedniej.

Biotebal – uwaga na przeciwwskazania!

Biotyna jest substancją, której negatywne działanie na organizm nie występuje zbyt często. Dotychczas zanotowano jedynie pojedyncze przypadki wystąpienia problemów jelitowych, żołądkowych i skórnych podczas stosowania leku Biotebal. Warto pamiętać przy tym o możliwości wystąpienia potencjalnego uczulenia na każdą substancję – biotyna pod tym względem nie jest żadnym wyjątkiem. Osoby uczulone na biotynę oraz inne dodatki do preparatu, w tym sorbitol, nie powinny go przyjmować.

Podobnie, jak w przypadku każdego innego leku, rozpoczęcie stosowania leku Biotebal powinno nastąpić dopiero po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą, który rzetelnie oceni ryzyko oraz korzyści płynące z zażywania preparatu. Lekarz powinien otrzymać od nas informację o pozostałych przyjmowanych lekach (niedawno, obecnie lub w niedalekiej przyszłości).

Niektóre z nich mogą znacząco wpływać na proces przyswajania i metabolizmu biotyny, jak choćby hormony steroidowe i leki przeciwdrgawkowe. Dotyczy to także pewnych produktów żywnościowych, jak alkohol czy białko jaja – ich spożywanie wraz z lekiem obniża jego skuteczność. Leku Biotebal nie powinno się stosować w ciąży i w czasie karmienia piersią. Biotebal nie powoduje zaburzeń przy obsłudze maszyn czy pojazdów.