Bavera Control - opinie


Nowoczesna kosmetologia zna wiele sposobów na walkę z przedwczesnym wytryskiem. Niektóre z nich są – na pierwszy rzut oka – dość zaskakujące. O ile stosowanie suplementów w postaci kremów, maści lub ewentualnie kapsułek, jest w pełni zrozumiałe, o tyle używanie aerozolu już nie do końca. Bravera Control to środek, które (działając pod postacią aerozolu) ma – zgodnie z informacją podaną przez producenta – obniżyć wrażliwość penisa na bodźce, co ma przełożyć się na komfortowe życie seksualne dla obydwojga partnerów.

Bravera Control – preparat na przedwczesny wytrysk

Dlaczego mężczyźni cierpią na przedwczesny wytrysk? Przyczyn takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka. Zbyt intensywne pobudzenie seksualne, inicjacja życia intymnego i nadmierna wrażliwość penisa, to najczęściej występujące przyczyny takiego stanu rzeczy.

Bravera Control jest preparatem, który – według producenta – ma wpłynąć głównie na spadek wrażliwości skóry penisa. W poniższym artykule przeanalizujemy skład tego produktu, dowiemy się, jak działają jego poszczególne składniki, a także zwrócimy uwagę na szczegóły dotyczące jego stosowania, przeciwwskazań itd.

Inforamcje o Bravera Control

W dużym uproszczeniu, jest to po prostu aerozol, który – za pomocą specjalnego atomizera – nakłada się bezpośrednio penisa. O ile kwestia skuteczności składników tego produktu będzie analizowana w dalszej części artykułu, o tyle trzeba przyznać, że ta metoda aplikacji jest bardzo korzystna. Dlaczego?

  • Ze względu na lotny charakter produktu, zawarte w nim składniki łatwo docierają do skóry prącia, szczelnie i równomiernie pokrywając ją specjalną warstwą ochronną.
  • Delikatna struktura produktu sprawia, że zostaje on szybko wchłonięty przez skórę, a co za tym idzie – nie pozostawia po sobie szpecących i trudnych do usunięcia resztek.
  • Forma aerozolu znacznie ogranicza emisję produktu, dzięki czemu pojedyncze opakowanie, wystarczy na znacznie dłużej niż np. maść o analogicznej objętości.

Reasumując, forma aerozolu jest jak najbardziej praktyczna z punktu widzenia mężczyzny i kobiety, ale… wiadomo, że tak naprawdę o niczym to nie świadczy. Znacznie istotniejszą kwestią pozostaje skład i jego działanie na organizm mężczyzny.

Sprawdź najniższą cenę

Skład preparatu

W porównaniu do np. często spotykanych w sklepach suplementów diety, Bravera Control jest preparatem o dość „ubogim” składzie. Oczywiście nie chodzi tu o nasycenie substancjami czynnymi, lecz o ich liczbę. Skład produktu można bowiem sformułować w kilku podstawowych punktach. Oto one:

  1. Lidokaina – jeden z najważniejszych składników produktu. Działa on przede wszystkim na skórę penisa, zmniejszając jej wrażliwość na bodźce. W praktyce oznacza to mniej intensywną erekcję i mniejszą zdolność do wytrysku. W medycynie lidokaina jest stosowana bardzo często i to głównie jako substancja uśmierzająca ból a nawet prowadząca do miejscowego znieczulenia. W Bravera Control występuje ona w znacznie mniejszych ilościach, dzięki czemu jej działanie jest ograniczone.
  2. Mirystynian izopropylu – bardzo ważny składnik preparatu, który działa przede wszystkim jako substancja pomocnicza (ale nie tylko). Jest to substancja o kleistej i wodnistej strukturze, która – ze względu na swą formę – doskonale sprawdza się jako nośnik substancji aktywnych w różnych preparatach i suplementach diety. Poza tym tworzy ona na powierzchni skóry charakterystyczny film, który spowalnia proces odparowywania wody i zwiększa poziom jej nawilżenia.
  3. Kwas stearynowy – substancja, która jest składnikiem wielu różnych maści i kremów. Doskonale sprawdza się ona jako rozpuszczalnik dla wielu różnych składników aktywnych. Poza tym – ze względu na swą strukturę – idealnie rozprowadza się po powierzchni skóry. Co ciekawe, kwas ten bardzo często jest składnikiem wielu mydeł, co zresztą jest dość zrozumiałe, biorąc pod uwagę jego neutralny wpływ na skórę.
  4. Glikolu dietylenowego monoetylowy eter – substancja stosowana w pielęgnacji jako środek nawilżający i odżywiający skórę. Ze względu na jej charakterystyczny skład, sprawdza się ona przede wszystkim jako środek zwiększający lepkość produktów kosmetycznych. W niektórych przypadkach stosuje się ją również jako nośnik zapachowy (tak jak np. w preparacie Bravera Control).

Przeczytaj również: Tabletki na opóźnienie wytrysku bez recepty: Ranking i Opinie.

Reasumując powyższe informacje można dojść do wniosku, że najważniejszą substancją aktywną, która wchodzi w skład tego preparatu, jest oczywiście lidokaina. W związku z tym, że ogranicza ona wrażliwość na bodźce fizyczne, może być ona z powodzeniem stosowana jako substancja spowalniająca wytrysk.

Efekty stosowania

Bravera Control to preparat w formie aerozolu, który wykazuje wyłącznie działanie chwilowe i pomocnicze. Należy jasno podkreślić, że substancję tą należy stosować przede wszystkim wspomagająco, a nie leczniczo. Środek ten należy do grupy produktów doraźnych, które skutecznie przedłużają stosunek już od pierwsze użycia.

Przedłużające się problemy z przedwczesnym wytryskiem, mogą być spowodowane wieloma różnymi dysfunkcjami w obrębie układu nerwowego, hormonalnego, płciowego a nawet moczowego. Dlatego jeśli przedwczesny wytrysk utrzymuje się zbyt długo, warto tą kwestię poruszyć na spotkaniu z lekarzem – seksuologiem.

Przeciwwskazania dotyczące stosowania Bravera Control

1. Preparatu nie powinny stosować osoby, które wykazują nadwrażliwość na którąkolwiek z powyższych substancji, wchodzących w skład produktu. W przypadku zaobserwowania reakcji alergicznych po zastosowaniu Bravera Control, należy jak najszybciej zaprzestać jego stosowania i – o ile to możliwe – usunąć go ze skóry za pomocą bieżącej wody. Jeśli reakcje alergiczne utrzymają się przez dłuższy czas, należy zgłosić ten fakt lekarzowi. Uwaga! Reakcje alergiczne mogą wystąpić również u partnerki!

2. Preparatu nie należy stosować w sytuacji, gdy partnerka jest w ciąży. Nie wiadomo bowiem, jak substancje zawarte w preparacie, mogą wpływać na stan nienarodzonego dziecka. Z tego samego powodu nie zaleca się stosowania Bravera Control w sytuacji, gdy partnerka karmi piersią. Istnieje bowiem ograniczone ryzyko przedostania się niektórych substancji czynnych do pokarmu matki.

3. Pod żadnym pozorem nie należy stosować preparatu bezpośrednio na podrażnioną lub zmienioną stanem zapalnym skórę. Istnieje bowiem ryzyko wystąpienia szeregu zjawisk niepożądanych, w tym powiększenia obszaru wspomnianych zmian skórnych. Co ważne – to samo dotyczy partnerek mężczyzn stosujących ów preparat!

4. Z preparatu Bravera Control nie powinny również korzystać osoby w wieku poniżej 18 roku życia, gdyż zawarte w nim substancje czynne mogą zaburzyć proces rozwoju narządów płciowych. Produktu nie powinny też stosować osoby starsze, ze względu ma możliwe wystąpienie różnych powikłań.

Lek Braveran Control zawsze należy stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, lub farmaceuty. Przed pierwszym zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Przeczytaj również: 7 ćwiczeń na przedwczesny wytrysk – 5 minut do przedłużenia stosunku!

Jak stosować preparat – instrukcja krok po kroku

Stosowanie preparatu należy rozpocząć od zsunięcia napletka z żołędzia. Następnie należy złapać pojemnik w pozycji pionowej (zawór do góry) i naciskać pompkę od 3 do 7 razy, by preparat równomiernie pokrył powierzchnię prąca. Co ważne – czynność tą należy wykonać mniej więcej na 5 – 15 minut przed stosunkiem. Jeśli po upływie 5 minut od nałożenia preparatu jego część nadal pozostaje na powierzchni penisa, należy ją jak najszybciej usunąć.

Jeśli preparat używany jest po raz pierwszy, należy kilkukrotnie wcisnąć pompkę, kierując zawór atomizera na powierzchnię neutralną. Dzięki temu płyn swobodnie wypełni całą rurkę, co oczywiście poprawi skuteczność późniejszej aplikacji. Należy pamiętać, by czynność tą powtórzyć, jeśli opakowanie stoi nieużywane przez co najmniej tydzień.

Podsumowanie

Bravera Control to lek, którego zadaniem jest ograniczenie bodźców zewnętrznych w obrębie skóry prącia. Oznacza to, że podczas stosowania preparatu, należy zwrócić szczególną uwagę na jego dozowanie. W przeciwnym razie efekt ograniczenia bodźców będzie zbyt intensywny, co oczywiście może wiązać się z trudnościami w uzyskaniu satysfakcji seksualnej.