Tabletki na odchudzanie Calominal


Niektóre tabletki na odchudzanie to nie tylko suplementy diety, ale również wyroby medyczne. Nazwa ta oznacza, że są to kapsułki o sprawdzonym i bezpiecznym dla zdrowia składzie. Tak też jest w przypadku tabletek Calominal, które – biorąc pod uwagę ich skład – są formalnie suplementem diety.

Jak schudnąć, czyli Calominal w natarciu

Skuteczność preparatów na odchudzanie zależy od wielu czynników, w tym od:

 • ilości zastosowanej substancji aktywnej, dzięki której spalanie tłuszczu jest znacznie zintensyfikowane,
 • przyjętej strategii redukcji masy ciała, a więc od zdrowego trybu życia, znacznej aktywności fizycznej itd.,
 • specyfiki działania wybranego suplementu diety,
 • składu zawartych w nim substancji aktywnych.

Calominal zapewnia maksymalną skuteczność działania, gdyż – biorąc pod uwagę powyższe zestawienie – jest substancją o bardzo złożonym, wręcz wielopłaszczyznowym działaniu. Co więcej, jest to suplement całkowicie bezpieczny dla ludzkiego zdrowia, co zresztą zostało potwierdzone w ramach wielu badań medycznych.

Jak działa Calominal

Jak już wspomniano wcześniej, Calominal to tabletki na odchudzanie, które wyróżniają się wielopłaszczyznowym działaniem odchudzającym. Działanie to wynika z ich sprawdzonego, a zarazem dość zróżnicowanego składu. Zgodnie z informacjami podanymi przez producenta, suplement ten zawiera Chitozan, który posiada właściwości wiążące lipidy, dzięki czemu umożliwia on ich wydalenie naturalną drogą z organizmu. Proces ten pozwala na ograniczenie ilości trawionych tłuszczy, które dzięki temu nie odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Chitozan wpływa w ten sposób na gospodarkę tłuszczową organizmu, który odtąd skupia się przede wszystkim na usunięciu lipidów z ciała człowieka.

Dzięki zastosowaniu chitozanu, tabletki na odchudzanie pomagają w:

 • kompleksowym leczeniu nadwagi, aczkolwiek należy tutaj pamiętać, że suplement ten jest stosowany tylko w formie pomocniczej.
 • ograniczaniu zjawiska przyswajania cholesterolu przez organizm,
 • przyspieszeniu procesu metabolizmu, dzięki któremu tkanka tłuszczowa spala się o wiele szybciej i efektywniej,
 • kontrolowaniu masy ciała, gdyż tabletki te mogą być stosowane również po zakończeniu procesu odchudzania w celu późniejszej stabilizacji wagi na określonym poziomie.

Stosowanie

W przypadku redukcji masy ciała, Calominal powinien być stosowany dwa razy dziennie w liczbie dwóch tabletek. W przypadku stosowania suplementu w celu kontroli i stabilizacji masy ciała, należy liczbę spożywanych tabletek ograniczyć o połowę (dwa razy po jednej tabletce).

Stosując suplement diety, warto też pamiętać o ogólnych zasadach bezpieczeństwa:

 • stosowanie tabletek powinno być zgodne z zaleceniami zawartymi w instrukcji dołączonej przez producenta; z obowiązku tego zwalnia wyłącznie decyzja lekarza, który może w niektórych sytuacjach zalecić zwiększenie częstotliwości użycia specyfiku,
 • każdorazowe spożycie tabletek winno wiązać się ze spożyciem dużej ilości wody; zaleca się, aby było to co najmniej 250 mililitrów (jedna szklanka), gdyż dzięki temu zawarte w Calominal substancje aktywne będą się znacznie szybciej wchłaniać,
 • należy pamiętać, by preparat był przyjmowany wyłącznie do dwóch głównych posiłków, to jest najlepiej do śniadania i obiadu; w informacji przedstawionej przez producenta zaleca się, aby wraz z tabletkami spożywać przynajmniej jeden posiłek bogaty w wartościowe kwasy tłuszczowe.

Przeciwskazania

Mimo, iż Calominal jest wyłącznie suplementem diety (i tak powinien być on traktowany), to preparat ten nie powinien być stosowany przez niektóre grupy osób. Oto lista przeciwwskazań przypisanych do tego produktu:

 1. Tabletek nie należy stosować w przypadku występowania uczulenia na produkty pochodzące ze skorupiaków lub mięczaków, a także innych substancji, które wchodzą w skład suplementu. Chitosan jest bowiem substancją odżywczą, która jest pozyskiwana bezpośrednio z ich organizmów.
 2. Suplementu nie powinny stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Należy przy tym pamiętać, że leczenie nadwagi w tych stanach może być w pewnym stopniu niebezpieczne zarówno dla organizmu matki, jak i dla jej (nie)narodzonego dziecka.
 3. Calominal nie powinien być stosowany u dzieci w wieku do 3 lat. W przeciwnym razie może on doprowadzić do wielu trudnych w oszacowaniu i przewidywaniu powikłań!
 4. Z tabletek na odchudzanie nie powinny korzystać osoby, których wiek przekracza 80 lat. U takich osób decyzję co do odchudzania powinien podjąć lekarz – specjalista.
 5. Calominal nie jest przeznaczony dla osób u których wskaźnik masy ciała (dobrze znane wszystkim BMI) jest niższy niż 18.5. W przeciwnym razie stosowanie suplementu może wywołać szereg reakcji niepożądanych z hipoglikemią włącznie.
 6. Suplement nie jest przeznaczony dla tych osób, które z różnych powodów cierpią na zaburzenia trawienia (w tym zaparcia, zaniki w perystaltyce jelit, czy też stan po operacji jelit). Nie zaleca się też stosowania wyrobu u osób, które chorują na schorzenia związane z zaburzeniami przemiany materii. W przeciwnym razie, stosowanie suplementu może doprowadzić do ostrych zaparć i niedrożności.

Pod żadnym pozorem nie należy łączyć Calominalu z lekami lipofilowymi, w tym ze środkami antykoncepcyjnymi. Zaleca się również, by nie łączyć go z antybiotykami i witaminami z grupy ADEK. W przypadku konieczności ich zastosowania, należy przyjąć je z zachowaniem co najmniej czterogodzinnego odstępu od stosowania Calominalu.

Dodatkowe uwagi

1. Calominal to suplement diety, który powinien być traktowany wyłącznie jako uzupełnienie, a nie stały zamiennik dietetyczny. Jego skuteczność działania zależy w głównej mierze od aktywności fizycznej, ilości spożywanych kalorii itd.

2. Suplement nie ma właściwości wiążących inne substancje odżywcze (takie jak np. węglowodany). Oznacza to, że działa on wyłącznie na tłuszcze, co oczywiście wiąże się z koniecznością ograniczenia podaży cukrów i białek.

3. Produkt należy przechowywać wyłącznie w szczelnie zamkniętym i bezpiecznym opakowaniu. Koniecznie musi być on też zabezpieczony przed dziećmi. W przypadku połknięcia tabletki przed dziecko poniżej 3 lat, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

4. W jednym opakowaniu znajduje się 60 tabletek. Ilość ta wystarczy albo do 15 dniowej, albo też do 30 dniowej kuracji. Koszt jednego opakowania to wydatek rzędu około 30 – 40 złotych.

Należy pamiętać, aby kupować suplement diety wyłącznie w sprawdzonych źródłach. Nabywanie go w „niższej cenie” u mało wiarygodnych sprzedawców, może wiązać się z nabyciem niebezpiecznej dla zdrowia fałszywki. Bezpieczny suplement jest dostępny w aptekach.

Opinie o Calominal

Suplement diety jest szeroko komentowany na różnego rodzaju forach i w mediach społecznościowych. Większość opinii na jego temat ma pozytywny charakter, gdyż jego użytkownicy doceniają jego skuteczność, niską cenę, a także – co równie ważne – bezpieczeństwo związane z jego stosowaniem. Niestety w Internecie można znaleźć również negatywne opinie na temat Calominalu, aczkolwiek wynikają one z nieznajomości faktów dotyczących odchudzających suplementów diety.

Podsumowując, tabletki na odchudzanie Calominal to produkt sprawdzony, bezpieczny i – przy zachowaniu odpowiednich procedur – w pełni skuteczny. Co więcej, jest on też (w przeciwieństwie do wielu innych suplementów diety) zdecydowane tańszy, gdyż jego cena wynosi zaledwie 40 złotych za pojedyncze opakowanie.