Desmoxan - opinie i recenzja


Tabletki Desmoxan to jedne z najbardziej rozpoznawalnych pigułek na rzucenie palenia. Lek bazuje na substancji czynnej cytyzynie, która pomaga w walce z nałogiem. Skuteczność Desmoxanu zależy od trzymania się szczegółowych wytycznych producenta leku. Poznaj recenzję i opinie stosujących.

Opis produktu

Desmoxan znajduje swoje zastosowanie w terapii przy uzależnieniu od nikotyny. Tabletki zawierają tę samą substancję czynną co inny popularny lek – Tabex. Między tymi dwoma środkami istnieje jednak pewna różnica. Desmoxan prowadzi intensywną kampanię reklamową, przez co jest znacznie bardziej rozpoznawalny, przekładając się również na większa sprzedaż. Produkt w postaci kapsułek twardych po połykania.

Substancja czynna: cytyzyna.
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezy.

Jak działa Desmoxan?

Wskazując jedną szkodliwą substancję w dymie papierosowym na myśl jako pierwsza przychodzi nikotyna. To właśnie ona jest odpowiedzialna za uzależnienie. Oczywiście poza nikotyną w zależności od marki, obecne są setki a nawet tysiące szkodliwych substancji, które powodują szereg chorób.

Desmoxan zawiera cytyzynę, której działanie jest zbliżone do nikotyny. Cytyzyna zaspokaja głód nikotynowy, przez co ułatwia rzucenie palenia. Według producenta leku już po 25 dniach można zakończyć leczenie i skutecznie rozstać się z nałogiem raz na zawsze.

Jak stosować Desmoxan?

Sposób przyjmowania znajdziesz na ulotce. Przyjmując Desmoxan stosuje się regresję dawkowania (z każdym okresem zmniejsza się ilość przyjmowanej cytyzyny):

 • 1 – 3 dzień: 1 kapsułka co 2 godziny – maksymalnie 6 dziennie,
 • 4 – 12 dzień: 1 kapsułka co 2,5 godziny – maksymalnie 5 dziennie,
 • 13 – 16 dzień: 1 kapsułka co 3 godziny – maksymalnie 4 dziennie,
 • 17 – 20 dzień: 1 kapsułka co 5 godziny – maksymalnie 3 dziennie,
 • 21 – 25 dzień: 1- 2 kapsułki na dobę.

Przez pierwsze 3 dni można palić, jednak należy zmniejszać ilość wypalanych papierosów. Od 4 dnia należy bezwzględnie odstawić papierosy. Stosowanie preparatu oraz jednoczesne palenie może prowadzić do poważnych skutków ubocznych. Należy restrykcyjnie przestrzegać zaleceń opisanych przez producenta.

Możliwe skutki uboczne

Desmoxan jest lekiem i tak jak praktycznie każdy farmaceutyk może wywoływać pewne skutki uboczne. Najcześciej występują podczas wstępnego okresu przyjmowania, czyli rozpoczęcia kuracji. Możliwe działania niepożądane:

 • nudności,
 • zmęczenie, złe samopoczucie,
 • bóle i zawroty głowy,
 • zaburzenia snu,
 • obniżona koncentracja,
 • obniżone libido,
 • problemy żołądkowo-jelitowe,
 • suchość oraz nadmierne wydzielanie śliny w jamie ustnej.

Wszelkie dolegliwości powinny przejść w miarę upływu czasu. Dla własnego bezpieczeństwa, jeśli stwierdzisz nasilone skutki uboczne stosowania leku skonsultuj się z lekarzem.

Przeciwskazania

Leku Desomaxan nie powinny stosować:

 • kobiety w ciąży/karmiące piersią,
 • osoby przyjmujące leki przeciwgruźlicze,
 • osoby chorujące na: wrzody żołądka, cukrzycę, nadciśnienie, nadczynność tarczycy, refluks przełyku, guz chromochłonny,
 • osoby z niewydolnością nerek oraz wątroby.

Osoby młode – poniżej 18 roku życia, oraz w podeszły wieku – powyżej 65 roku, powinny przed stosowaniem zasięgnąć profesjonalnej porady lekarskiej.

Skuteczność leczenia Desmoxanem?

Lek Desmoxan nie jest panaceum. Aby terapia okazała się skuteczna potrzeba silnej woli i determinacji. Szczególnie podczas pierwszych dni, kiedy ochota na papierosa jest największa. Trzeba pamiętać aby w 4 dniu bezwzględnie odstawić papierosy. Terapię należy przeprowadzić do końca. Jeśli po zakończeniu leczenia wrócisz do nałogu, kolejną próbę leczenia możesz podjąć nie wcześniej niż po 2-3 miesiącach.

Ile kosztuje Desmoxan i gdzie kupić?

Desmoxan jest popularnym lekiem OTC na rzucenie palenia, znajdziesz go w większości punktów aptecznych. Przed wybraniem się do apteki warto porównać cenę w aptekach internetowych. Zamawiając online ceny zaczynaj się od około 61 złotych za opakowanie zawierające 100 kapsułek. Jedno opakowanie pozwala na przeprowadzenie pełnej 25 dniowej kuracji przy zastosowaniu maksymalnych dawek zalecanych przez producenta.

Desmoxan – opinie konsumentów

Desmoxan znajduje uznanie, konsumenci chwalą go za wysoką skuteczność przy stosunkowo niewielkiej cenie. Z drugiej strony wielu uskarża się na skutki uboczne obecne podczas terapii. Trzeba nadmienić, że jest to lek, a nie suplement i trzeba liczyć się z możliwością pewnych dolegliwości podczas stosowania.

Wielu osobom udało się rzucić palenie już po jednym opakowaniu. Z pewnością jest to produkt, który z odrobiną determinacji ułatwi wyjście z nałogu. Trzeba pamiętać o przestrzeganiu zaleceń producenta, a w razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultować się z lekarzem.