Detusan - opinie


Każdy były palacz wie, że samo rzucenie palenia to jedno, a walka z towarzyszącymi mu powikłaniami to drugie. Jednym z nich jest kaszel palacza, który utrzymuje się nawet bardzo długo po odstawieniu papierosów. W poniższym artykule przyjrzymy się wyrobowi medycznemu Detusan, który – według producenta – ma złagodzić objawy kaszlu palacza. Przeanalizujemy jego skład, zastosowanie i sposób działania. Przyjrzymy się również opiniom na jego temat i – w zakończeniu – wyciągniemy wnioski dotyczące sensowności jego stosowania.

Czym jest Detusan?

Jest to wyrób medyczny, którego głównym zadaniem jest łagodzenie kaszlu palacza. Należy pamiętać, że preparat ten NIE ODWRACA skutków palenia, lecz jedynie łagodzi jego objawy, działając w sposób ochronny na płuca, oskrzela, a nawet jamę ustną. Produkt tworzy na powierzchni śluzówki specjalną warstwę ochronną, której celem jest:

 • ochrona płuc i oskrzeli przed dalszą degeneracją, wynikającą chociażby z faktu ciągłego kaszlu i związanych z nim powikłań,
 • zabezpieczenie płuc przed ewentualnymi infekcjami, na które są one znacznie bardziej podatne, chociażby poprzez fakt uszkodzenia tkanki płucnej,
 • zmniejszenie dyskomfortu związanego z suchością wewnątrz ust; objaw ten bardzo często towarzyszy osobom, które palą lub wcześniej rzuciły palenie,
 • zmniejszenie intensywności emisji nieprzyjemnego zapachu z ust, który jest jednym z najbardziej irytujących powikłań po rzuceniu palenia.

Jednym słowem – Detusan ma chronić układ oddechowy przed dalszymi powikłaniami. Należy przy tym pamiętać, że niezależnie od skuteczności jego zastosowania, warto wybrać się do specjalisty, w celu dokładnego zbadania stanu naszych płuc!

Skład produktu

Wyrób medyczny składa się z szeregu różnych substancji aktywnych, których oddziaływanie na organizm, ma wywołać powyższe efekty. Są to:

 • syrop glukozowy – pełni w produkcie rolę środka o działaniu pomocniczym,
 • kwas cytrynowy – dzięki swojemu atrakcyjnemu aromatowi, znacznie zmniejsza intensywność nieprzyjemnego zapachu uwalnianego z ust,
 • suchy wyciąg z porostu islandzkiego – zawarte w nim składniki, wykazują silne działanie przeciwzapalne i przeciwkaszlowe; produkt bardzo często stosowany jest w syropach na kaszel pod nazwą tarczownicy islandzkiej; jego działanie znacznie ogranicza ryzyko dalszych powikłań w funkcjonowaniu układu oddechowego,
 • gęsty ekstrakt z korzenia prawoślazu – substancja ta działa przeciwzapalnie, zmniejszając ryzyko występowania późniejszych schorzeń płuc; ponadto tworzy ona na powierzchni płuc specjalną powłokę ochronną, która zmniejsza intensywność kaszlu i chroni strukturę najważniejszego elementu układu oddechowego.
 • suchy wyciąg z kwiatów dziewanny – substancja ta korzystnie wpływa na funkcjonowanie płuc, zmniejszając ryzyko wystąpienia stanów zapalnych; warto też dodać, że dziewanna wykazuje bardzo silne działanie przeciwutleniające, dzięki czemu zmniejsza ona podatność tkanki płucnej na degradację w wyniku kaszlu i wcześniejszego palenia,
 • mentol i olejek eukaliptusowy – obydwie te substancje działają odświeżająco i bakteriobójczo; ponadto skutecznie usprawniają one funkcje oddechowe, chociażby poprzez wsparcie w usuwaniu nadmiaru flegmy, będącej skutkiem powstałych stanów zapalnych w obrębie płuc, oskrzeli i gardła,
 • olejek z mięty pieprzowej – substancja o silnym działaniu przeciwzapalnym; ważną jej cechą jest zdolność do szybkiego oczyszczenia całego układu oddechowego i usprawnienie funkcji wymiany gazów; olejek z mięty pieprzowej chroni dodatkowo płuca, tworząc na ich powierzchni specjalną warstwę ochronną,
 • olejek cytrynowy – jest dodatkiem aromatycznym, a jego zadaniem jest odświeżenie oddechu byłego palacza,
 • kurkumina – substancja czynna, która sprawdza się w zmniejszaniu zmian płucnych, będących efektem intensywnego palenia; poza tym stosowanie kurkuminy zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych (w tym przypadku w obrębie płuc) i pozwala na spowolnienie procesu oksydacji (starzenia się) poszczególnych tkanek,

Powyższe składniki działają na płuca w sposób wielopłaszczyznowy, redukując stany zapalne i wspierając procesy, których celem jest skuteczne nawilżenie układu oddechowego. Dzięki temu kaszel palacza ma znacznie częściej formę kaszlu mokrego, co oczywiście ma przełożenie na jego intensywność i dokuczliwość.

Stosowanie produktu

Detusan to wyrób medyczny, który ma postać pastylek do ssania. To dzięki aromatom cytrynowym i innym substancjom pomocniczym, jego smak jest tak wyjątkowy i przyjemny dla stosującej go osoby. Trzeba pamiętać, że charakterystyczna struktura pastylki sprawia, że substancje aktywne są uwalniane do organizmu bardzo powoli. Ma to istotne znaczenie w kontekście wydłużania czasu ich działania na płuca i cały układ oddechowy.

Jak zatem stosować wyrób medyczny? Zaleca się, by rozpocząć jego stosowanie od wizyty u lekarza. W zależności od stopnia nasilenia kaszlu, zaleci on spożywanie określonej liczby kapsułek dziennie. Zgodnie z informacją producenta, zaleca się stosowanie jednej kapsułki w ciągu dnia. W przypadku nasilenia kaszlu, można zwiększyć dawkę maksymalnie do 8 kapsułek na dobę. Po kilku dniach stosowania preparatu, kaszel palacza powinien minąć. Jeśli do tego nie dojdzie, po tygodniu należy zgłosić się na kolejną wizytę u lekarza.

Opakowanie i dodatkowe informacje dotyczące dawkowania

Rzucanie palenia to długotrwały proces. Używanie nikotyny może doprowadzić do wystąpienia wielu powikłań w obrębie układu oddechowego. I właśnie dlatego producenci Detusanu zadbali o to, by w jednym opakowaniu znajdowała się optymalna liczba kapsułek (tj. 24 sztuki). Jeśli ich spożycie nie przyniesie określonych rezultatów, należy – zgodnie z powyższym – udać się na wizytę do lekarza.

Detusan to wyrób medyczny, który – podobnie jak inne suplementy diety – jest dosyć wrażliwy na działanie wysokich temperatur i bezpośredniego oddziaływania światła słonecznego. Dlatego zawsze należy przechowywać go w zamkniętym opakowaniu, z dala od dzieci i w zacienionym miejscu (temperatura od 15 do 25 stopni Celsjusza).

Przeciwwskazania dotyczące stosowania preparatu

 1.  Suplement nie może być stosowany przez osoby, które wykazują nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.
 2. Wyrób medyczny nie jest zalecany u kobiet w ciąży, ani u karmiących. Na chwilę obecną nie ma jednoznacznych badań, które udowodniłyby brak jakichkolwiek powikłań wobec dziecka poczętego lub karmionego piersią.
 3. Nie zaleca się stosowania produktu u osób, które są niepełnoletnie. Detusan jest suplementem, który powinien być stosowany wyłącznie przez osoby dorosłe.
 4. Nie należy łączyć stosowania suplementu z alkoholem. Może ono doprowadzić do wystąpienia poważnych powikłań, w tym – do zmniejszenia lub nieoczekiwanego zwiększenia efektywności produktu.

Opinie

Detusan to środek wspomagający rzucenie palenia poprzez łagodzenie objawów, na temat którego użytkownicy wypowiadają się głównie w sposób pozytywny. Podkreśla się jego skuteczność i niską cenę (maksymalnie 25 złotych). Poza tym Detusan jest suplementem o bardzo ciekawym smaku, co wśród podobnych produktów nie jest standardem. Pewną wadą, na którą zwracają uwagę użytkownicy suplementu, jest zbyt mała ilość kapsułek dostępna w jednym opakowaniu.

Podsumowanie

Rzucanie palenia nie jest łatwe, ale równie trudne jest pokonanie towarzyszących mu powikłań. Kaszel palacza potrafi być uciążliwy, dlatego stosowanie Detusanu – jako środka chroniącego płuca – jest jak najbardziej wskazane. Zwłaszcza, że posiada on bardzo zróżnicowany skład.