Eleverbrow - odżywka do brwi


W pielęgnacji okolic oczu często wspomina się – i to słusznie – o rzęsach. Niestety, nie wszyscy pamiętają o brwiach, których wygląd, a konkretnie gęstość, również ma wpływ na ogólną prezencję twarzy. Eleverbrow to suplement diety, którego zadaniem jest wsparcie wzrostu włosków brwiowych.

Jak rosną włoski, czyli zagęszczanie brwi

Gęste i wyraźnie zarysowane brwi to nie tylko efekt wzrostu pojedynczych włosków. Owszem te, które wypadły muszą zostać zastąpione nowymi, ale samo przyspieszenie wzrostu z pewnością w tym przypadku nie pomoże. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z preparatu, który będzie działał w sposób wielopłaszczyznowy. Mowa tu przede wszystkim o:

 • wydłużeniu włosa, które wynika z jego efektywniejszego odżywienia i lepszego ukrwienia,
 • wydłużeniu okresu wzrostu włosa, dzięki czemu stanie się on znacznie dłuższy,
 • zwiększeniu liczby włosków, co przedkłada się na zwiększenie gęstości brwi,
 • przyciemnieniu włosów, dzięki czemu brwi stają się piękniejsze i wyraźniejsze.

Brwi można zagęszczać za pomocą wielu różnych, mniej lub bardziej skutecznych metod. Jedną z nich jest suplementacja, która polega na stymulowaniu ich rozrostu za pomocą naturalnych substancji czynnych. Źródłem takich substancji jest z pewnością serum Eleverbrow, które pełni rolę odżywki. Co warto wiedzieć na temat tego produktu?

Eleverbrow – co to jest i jak działa?

Jest to serum do brwi na bazie suplementu diety. Oznacza to, że preparat nie leczy uszkodzonych mieszków włosowych, lecz przede wszystkim wspiera ich wzrost naturalnymi metodami. Świadczy o tym bogaty pakiet substancji czynnych, które wchodzą w skład preparatu. Regularne stosowanie odżywki sprawia, że włosy w okolicach brwi stają się dłuższe, gęstsze, grubsze i zawierają więcej barwnika. Reasumując, długotrwałe stosowanie preparatu sprawi, że po około 3 – 4 tygodniach brwi staną się zdecydowanie gęstsze.

Skład preparatu i właściwości zastosowanych składników

Odżywka do brwi cechuje się bardzo złożonym składem, dzięki któremu preparat działa w sposób wielopłaszczyznowy. Na długiej liście znajdujących się tutaj składników można znaleźć również i takie substancje, które działają pomocniczo (np. w kontekście wchłaniania składników czynnych). Niemniej w niniejszej analizie przedmiotem badań będą wyłącznie substancje aktywne, które działają przede wszystkim na konstrukcję włosa:

 1. Gliceryna – co prawda jest to substancja przez wielu uważana za pomocniczą, gdyż dzięki niej zawarte w preparacie związki szybciej i efektywniej docierają w obręb skóry, ale na tym jej rola się nie kończy. Gliceryna jest też substancją o silnych właściwościach nawilżających i przeciwzapalnych, co w gruncie rzeczy prowadzi do ograniczenia ryzyka wypadania włosów w okolicach brwi.
 2. Pantenol – jest to substancja, która w znacznym stopniu ogranicza podrażnienia, stany zapalne i inne, bakteryjne dolegliwości dermatologiczne. Pantenol jest też bardzo często wykorzystywany do ochrony włosów, gdyż pomaga on tworzyć na ich powierzchni specjalną warstwę ochronną. Związek ten pogrubia włosy, nawilża je i jednocześnie sprawia, że wyglądają one ładnie i zdrowo (są błyszczące).
 3. Polysorbate 20 – jest to kolejna substancja pomocnicza, której zadaniem jest poprawa efektywności wchłaniania składników czynnych przez strukturę włosa i skóry. Warto jednak zaznaczyć, że ma ona również silne właściwości oczyszczające, co ma istotne znaczenie w zapobieganiu późniejszym stanom zapalnym i innym zaburzeniom dermatologicznym.
 4. Ekstrakt ze świetlika lekarskiego – to preparat pochodzenia naturalnego, który wykorzystuje się przede wszystkim w walce z dermatologicznymi dolegliwościami okolic oczu. Jest to substancja działająca w sposób łagodzący, przeciwzapalny i przeciwbakteryjny. Jej regularne stosowanie ogranicza efekt zmęczenia oczu.
 5. Spirytus rektyfikowany – to substancja, która konserwuje zawarte w odżywce substancje czynne i znacznie wydłuża jej przydatność do użycia. Warto też zauważyć, że spirytus rektyfikowany wykazuje właściwości odkażające, usuwając z powierzchni skóry wszelkie znajdujące się na jej powierzchni bakterie i inne patogeny.
 6. Ester etylowy z hydrolizatów proteinowych jedwabiu – pod ta dość skomplikowaną nazwą kryje się substancja, która zapobiega elektryzowaniu się włosków i ułatwia ich późniejsze rozczesywanie. Użycie estru jest konieczne ze względu na konieczność zachowania ładnych brwi, które nie będą się łamać i łatwo wchłoną substancje czynne.

Wskazówki dotyczące stosowania preparatu

Serum do brwi najlepiej stosować wieczorem. Zanim zostanie ono nałożone należy dokładnie oczyścić twarz, zmyć makijaż i osuszyć brwi. Nie można też zapominać o okolicach oczu, które są w szczególny sposób narażone na działanie odżywek do brwi. Następnie należy za pomocą aplikatora nałożyć preparat na brwi, pamiętając jednocześnie, aby ilość nałożonego preparatu nie była zbyt duża.

Zaleca się też, aby aplikator miał formę specjalnej gąbeczki, która umożliwia efektywniejsze rozprowadzenie produktu na powierzchni brwi. Co ważne, naniesiony na brwi preparat już po chwili wchłania się przez skórę i włosy. W związku z tym nie trzeba oczyszczać brwi po jego nałożeniu.

Uwagi dotyczące stosowania produktu

Eleverbrow to produkt, który mimo naturalnego składu może w niektórych sytuacjach wywołać pewne zjawiska niepożądane. Dlatego nie powinny go stosować osoby, które:

 • nie ukończyły 18 lat, gdyż zastosowane w preparacie składniki czynne mogą doprowadzić do różnych podrażnień i reakcji alergicznych,
 • wykazują nadwrażliwość na jakiekolwiek substancje czynne zawarte w preparacie; nawet niewielka reakcja alergiczna jest tu przeciwwskazaniem,
 • są w ciąży i/lub karmią piersią, gdyż na chwilę obecną nie ma jednoznacznych badań, które całkowicie wykluczałoby ryzyko dla dzieci nienarodzonych, noworodków lub niemowląt.

W razie zaobserwowania jakichkolwiek reakcji alergicznych należy jak najszybciej zaprzestać stosowania wyrobu!

Opinie dotyczące preparatu

Duża popularność suplementu przedkłada się na ogromną liczbę opinii, jakie (zwłaszcza w Internecie) pojawiają się na jego temat. Zdecydowana większość z nich (około 85 – 90 procent) to opinie pozytywne, które jednoznacznie świadczą na korzyść preparatu. Osoby je piszące często podkreślają, że Eleverbrow faktycznie pomaga w walce z przerzedzonymi i łamliwymi brwiami. Co ciekawe, sporo osób podkreśla, że pierwsze efekty widać już po około 2 – 3 tygodniach regularnego stosowania wyrobu.

Wśród Internautów są też osoby, które raczej wypowiadają się negatywnie w kontekście stosowania tego suplementu. Niestety, są to często ludzie, u których zanik brwi jest spowodowany wieloma innymi schorzeniami, które powinny być leczone za pomocą odpowiednich leków.

Podsumowanie

Podsumowując, Eleverbrow to preparat, który z pewnością pomoże każdemu (i każdej) w walce o znacznie grubsze i mocniejsze brwi. Mimo to nie można zapominać, że o jego skuteczności decyduje przede wszystkim sposób przyjmowania preparatu i zdrowy tryb życia. Co ważne, preparat nie powinien być stosowany jako zamiennik odpowiednio zbilansowanej diety!