Follixin - opinie i recenzja tabletek na wypadanie włosów


Follixin wzmacnia włosy zapobiegając łysieniu oraz stymuluje porost nowych. Jak działa i czy jest skuteczny? Recenzja popularnego preparatu przeciw wypadaniu włosów. Sprawdź jak działa i jak stosować Follixin.

Follixin – dla kogo?

Follixin jest produktem dla osób brykających się z nadmiernym wypadaniem włosów. Składniki zawarte w tym preparacie redukują skutki naturalnych procesów starzenia się organizmu. Zaliczają się do nich między innymi:

 • łysienie,
 • siwienie,
 • łamliwość włosów,
 • rozdwajanie się końcówek włosów.

Skład tabletek Follixin

Follixin posiada bardzo bogaty, kompleksowy skład. Zawiera wiele kluczowych substancji takie jak witaminy z grupy B, minerały, aminokwasy siarczanowe i wyciągi roślinne bogate w krzemionkę.

Pełny skład:

 • wyciąg ze skrzypu polnego – zawiera krzemionkę występującej w organach wewnętrznych, największe skupisko krzemionki w ludzkim organizmie znajduje się w paznokciach oraz włosach, niedobory wpływają na osłabienie włosów,
 • wyciąg z pokrzywy – źródło krzemionki,
 • hydroizolowany kolagen – budulec włosów,
 • l-cysteina – aminokwas siarczanowy, chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi, min. suszeniem, wpływem słońca czy mrozów.
 • witamina C – przeciwutleniacz, posiada właściwości przeciwstarzeniowe, stymuluje syntezę kolagenu,
 • cynk – kontroluje metabolizm aminokwasów, w tym syntezę keratyny,
 • witamina E – odpowiada za prawidłową pracę mieszków włosowych,
 • niacyna – usprawnia transport składników odżywczych do cebulek włosów, inaczej nazywana witaminą PP,
 • kwas pantotenowy – wpływa na prawidłowy wzrost włosów, regenerację skóry oraz pigmentację włosów,
 • witamina B6 – wzmacnia cebulki włosów, niezbędna w prawidłowym wzroście włosów,
 • witamina B12 – niedobór może powodować niedokrwistość, będącej przyczyną nadmiernego wypadania włosów,
 • witamina B1 – inaczej nazywaną tiaminą, odpowiada za prawidłową pracę gruczołów łojowych,
 • miedź – niedobór prowadzi do wielu schorzeń, w tym nadmiernego wypadania włosów,
 • kwas foliowy – zapobiega starzeniu się skóry, odpowiada za prawidłowy wzrost włosa oraz odbudowę tkanek,
 • biotyna – nazywana również witaminą B7 lub H, pełni istotną rolę w procesie wzrostu włosów oraz produkcji keratyny,
 • witamina B12 – odpowiada za strukturę, rozwój oraz wygląd włosów.

Opis poszczególnych substancji jest jedynie częściowy. Składniki odżywcze zawarte w Follixin pełnią o wiele więcej ważnych funkcji. Wpływają nie tylko na polepszenie kondycji włosów, ale również prozdrowotnie na cały organizm.

Składników odżywczych, które wpływają na stan włosów jest wiele. Dlatego, też nie jesteśmy zwolennikami jednoskładnikowych produktów. Często łysienie jest przyczyną niedoboru nie jednej, ale wielu substancji. W takim przypadku zlokalizowanie konkretnego bywa uporczywe.

Stosowanie i przeciwskazania

Zalecana dawka preparatu wynosi 2 kapsułki dziennie. Większe dawki można przyjmować wyłącznie po konsultacji ze specjalistą. Dzienną dawkę można podzielić na 2 porcje – przyjmując jedną po śniadaniu, drugą po kolacji. Follixin przeznaczony jest zarówno dla mężczyz jak i kobiet.

Suplement bazuje na naturalnych składnikach – tych, które są obecne w pożywieniu, jest więc bezpieczny w stosowaniu. Przeciwskazania do stosowania dotyczą osób uczulonych na jakikolwiek składnik tabletek. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią oraz dzieci mogą przyjmować Follixin wyłącznie po konsultacji lekarskiej.

Skuteczność tabletek na wypadnie włosów Follixin

Follixin jak i inne suplementu nie przynoszą natychmiastowych efektów. Najlepsze rezultaty osiąga się po 3-6 miesięcznej kuracji. Warto dodać, że niedobór poszczególnych substancji zawartych w tabletkach jest jedną z wielu przyczyn złego staniu włosów. Kuracja wzmacniająca będzie efektywniejsza jeśli wprowadzisz kilka zasad zdrowego odżywiania oraz prawidłowej pielęgnacji skóry głowy.

Podczas kuracji poprawi się nie tylko stan włosów, ale również skóry i paznokci. Substancje za to odpowiedzialne są ze sobą powiązane, dzięki czemu także w tej kwestii można zauważyć widoczną poprawę.

Gdzie i za ile kupisz Follixin?

Najpewniejszą drogą zakupu tabletek jest oficjalna strona producenta. Zapewnia szybką wysyłkę oraz 100% oryginalności produktu o długiej dacie zdatności do spożycia. Ponadto producent oferuje 90-dniową gwarancję zwrotu. W razie niezadowolenia można zwrócić każde nieotwarte opakowanie. Jedno opakowanie Follxin kosztuje 179 złotych z przesyłką. Kupując więcej opakowań możesz liczyć na rabat.

Po co mi suplementacja? Przecież zdrowo się odżywiam!

Zbilansowana dieta jest podstawą w utrzymaniu zdrowia oraz dobrej kondycji włosów. Niestety jakość żywności wraz z rozwojem gospodarczym spada. Rolnictwo nastawione na ilość i wydajność sprawia, że zawartość składników odżywczych w pożywieniu jest coraz mniejsza.

Szacuje się, że zawartość magnezu w bananach od 1985r. spadła o 23%, natomiast witaminy B6, aż o 95%. To samo tyczy się innych produktów. Rozwiązaniem jest prowadzenie własnego ekologiczne ogródka, bądź okresowe wspomaganie się suplementami, kiedy dostęp do świeżych warzyw czy owoców jest utrudniony.

Opinie o Follxin

Każdy suplement posiada swoich zwolenników jak i tych, którzy zarzucają brak jakiegokolwiek działania. Aby tabletki na wypadanie włosów były skuteczne, należy przyjmować je najczęściej przez kilka miesięcy (bez względu na preparat). Kuracja trwająca miesiąc może być zbyt krótka. Część osób nie widząc poprawy kończy suplementację zupełnie lub przerzuca się na inny środek.

Wśród osób które stosowały Follixin dłużej, skuteczność preparatu kształtuje się o wiele lepiej. Wielu konsumentów zauważyło zmniejszenie ilości wypadanych włosów oraz zwiększenie porostu nowych. Żaden suplement nie zapewnia 100% skuteczności – tak jest i w przypadku Follixin.

Pamiętaj, że suplementy są dodatkiem do diety, a nie ich zamiennikiem. Mimo stosowania tabletek, należy zadbać o zdrowe odżywiania oraz prawidłową pielęgnację skóry głowy. Takie kompleksowe działanie wpływa na skuteczność kuracji.