HydrOFF - opinie i recenzja


Cellulit wodny jest jedną z najczęściej spotykanych chorób XXI wieku. I choć walka z nim jest o wiele łatwiejsza, niż w przypadku tradycyjnego cellulitu, to jednak wymaga on stosowania odpowiedniej diety, dużej dawki ruchu i zmiany trybu życia. Dobrym pomysłem jest też wprowadzenie odpowiedniej suplementacji, aczkolwiek tylko w przemyślany sposób.Przykładem takiego suplementu jest HydrOFF – zestaw kapsułek, którego zadaniem jest walka z nadmiarem wody w organizmie. W niniejszym artykule opiszemy jego skład, sposób działania wszystkich zawartych w nim składników i sposób jego stosowania, wraz z określonymi przeciwwskazaniami i ewentualnymi skutkami ubocznymi.

Opis i działanie produktu

HydrOFF to suplement diety, który jest przeznaczony dla osób walczących z cellulitem wodnym. Działanie produktu opiera się przyspieszeniu krążenia krwi i limfy wewnątrz organizmu, co ma doprowadzić do zmniejszenia charakterystycznych zmian skórnych. Należy pamiętać, że HydrOFF jest preparatem działającym jak suplement diety. Oznacza to, że nie można go traktować jako jej substytut (zamiennik), lecz wyłącznie jako uzupełnienie.

Co ważne – skuteczne działanie specyfiku jest w dużej mierze uzależnione od zmiany trybu życia. Ograniczenie się wyłącznie do stosowania suplementu, nie wyeliminuje charakterystycznej, „pomarańczowej skórki”.

HydrOFF – skład suplementu diety

Tabletki na cellulit HydrOFF posiadają w swoim składzie wiele różnych substancji czynnych, które z założenia działają na cellulit wodny w sposób złożony i wielopłaszczyznowy. Przyjrzyjmy się zawartym w suplemencie składnikom i przeanalizujmy sposób ich oddziaływania na organizm człowieka.

Składniki czynne preparatu:

 1. Zielona herbata – to substancja dobrze znana wśród osób zainteresowanych suplementacją diety. Składnik ten działa na organizm w sposób wielopłaszczyznowy, oddziałując przede wszystkim na optymalizację krążenia krwi i limfy w organizmie (zwłaszcza w kontekście prawidłowego odżywienia skóry). Dzięki swym właściwościom zielona herbata pozwala istotnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia krwi, w tym np. miażdżycy.
 2. Pokrzywa – wyciąg z tej rośliny zwiększa produkcję sekretyny, której głównym zadaniem jest aktywizacja pracy trzustki. Udowodniono też, że pokrzywa zwiększa wydzielanie soków trawiennych, jednoznacznie przyspieszając proces przemiany materii. Ma to istotne znaczenie w kontekście usuwania zmian wywołanych cellulitem wodnym (i nie tylko). Pokrzywę jest też bardzo wykorzystywana jako naturalny, wzmacniający odporność antybiotyk (zawiera mnóstwo witaminy C). Zawarte w pokrzywie witaminy korzystnie wpływają również na kondycję skóry.
 3. Opuncja figowa – wyciąg z łodyg tej rośliny również odgrywa ogromną rolę w oczyszczaniu organizmu. Opuncja korzystnie wpływa między innymi na pracę nerek, co jednoznacznie wiąże się ze zwiększonym wydalaniem wody z organizmu. Opuncja wpływa również bardzo korzystnie na proces usuwania z ciała wszelkiego rodzaju toksyn.
 4. Mniszek lekarski – podobnie jak opuncja działa moczopędnie. Korzystnie wpływa on również na usuwanie toksyn, zmniejszając tym samym skutki powstania cellulitu (przede wszystkim cellulitu wodnego). Obydwa wyciągi (z mniszka i opuncji) uzupełniają się ze sobą, tworząc skuteczną mieszaninę pełną właściwości odżywczych i zdrowotnych.
 5. Wyciąg z pestek winogron – substancja ta jest odpowiedzialna za spowalnianie procesów utleniania tkanek organizmu. Zawarte w niej flawonoidy skutecznie zmniejszają emisję wolnych rodników, co ma ogromne znaczenie również w kontekście regeneracji skóry (np. po zmianach wywołanych cellulitem). Wyciąg z pestek winogron jest dobrze znany współczesnej medycynie, która nie tylko traktuje go jak „superprzeciwutleniacz”, ale też wykorzystuje go w procesie zapobiegania występowaniu zmian nowotworowych.

Składniki pomocnicze preparatu:

 1. Żelatyna – produkuje się z niej otoczkę kapsułki. Dzięki niej preparat jest łatwiej wchłaniany przez organizm (w określonym miejscu i czasie).
 2. Sole magnezowe kwasów tłuszczowych – działają jako substancja zapobiegająca zbrylaniu się zawartości kapsułki. Dzięki temu jej okres przydatności do spożycia jest znacznie dłuższy a sama zawartość o wiele lepiej przyswajalna.
 3. Dwutlenek tytanu i indygotyna – substancje te wykorzystywane są w roli sztucznego barwnika.

HydrOFF – kilka słów o stosowaniu suplementu

Tabletki na cellulit HydrOFF należy stosować zgodnie z zaleceniami przedstawionymi przez producenta, to jest jedną kapsułkę w ciągu doby (najlepiej rano, tuż przed śniadaniem). Za każdym razem preparat należy popić dużą ilością wody. Dzięki temu zawarte w nim składniki czynne znacznie szybciej się rozpuszczą, uwalniając tym samym do organizmu znacznie więcej niezbędnych witamin i substancji odżywczych.

Suplement nie powinny być stosowane wraz z alkoholem, który może zintensyfikować sposób działania preparatu i wywołać szereg nieprzewidywalnych działań niepożądanych. Stosowanie nadmiernej ilości suplementu nie przełoży się na szybsze usunięcie cellulitu. Co gorsza – może to doprowadzić do szeregu powikłań, w tym problemów z prawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego.

Tabletki należy przechowywać w suchym miejscu o temperaturze od 15 do 25 stopni Celsjusza. Produkt nie może być przechowywany w miejscu dostępnym dla dzieci. Opakowanie z suplementem nie powinno znajdować się w miejscu silnie nasłonecznionym.

Przeciwwskazania – kiedy nie należy stosować preparatu?

Pomimo, że HydrOFF jest suplementem pochodzenia naturalnego, to również i on może wywołać pewne zjawiska niepożądane. Ograniczenie ich pojawiania się jest uzależnienie od dokładnego zapoznania się z przeciwwskazaniami co do jego stosowania.

 • HydrOFF to suplement diety, który nie powinien być stosowany jako jej substytut. Produkt wykazuje największą skuteczność wyłącznie wtedy, gdy zapewnimy naszemu organizmowi maksimum witamin i składników odżywczych. Podczas stosowania suplementu nie należy zapominać o odpowiedniej dawce ruchu!
 • Tabletki na cellulit nie mogą być stosowane przez osoby, które wykazują nadwrażliwość na którekolwiek składniki suplementu. Niedostosowanie się do tego zalecenia może wywołać szereg zjawisk niepożądanych, zwłaszcza o charakterze dermatologicznym.
 • Tabletek nie powinny stosować osoby cierpiące na choroby nerek, a także kobiety w ciąży i karmiące. W przeciwnym razie chęć suplementacji należy skonsultować z lekarzem. Niedostosowanie się do tego zalecenia może wywołać poważne komplikacje zdrowotne.
 • Suplement nie powinien być stosowany przez osoby niepełnoletnie. Brak przesłanek decydujących o osiągnięciu pełnej dojrzałości biologicznej może w tym przypadku skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi.

Tabletki na cellulit – ogólna ocena

HydrOFF to suplement diety, który jest ukierunkowany przede wszystkim na wsparcie w walce z cellulitem wodnym. Oczywiście zawarto w nim również substancje czynne wykorzystywane podczas usuwania „klasycznego” cellulitu, aczkolwiek ich liczba jest w tym przypadku nieco niższa.

Zaletą suplementu jest duża liczba składników aktywnych, dzięki którym może on skutecznie oddziaływań na zmiany skórne (pomarańczowa skórka). Rolą produktu jest aktywacja naturalnych reakcji zachodzących w organizmie. „Efektem ubocznym” jest poprawa samopoczucia pod kątem działania układu krwionośnego i limfatycznego.

Podsumowanie

HydrOFF to produkt całkowicie bezpieczny dla człowieka. Zawiera on naturalne, dobrze znane medycynie substancje aktywne. Ich stężenie jest stosunkowo nieduże, co minimalizuje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i to praktycznie do zera. Warto go polecić zwłaszcza tym osobom, które – oprócz suplementacji – cenią sobie również ogólną dbałość o dietę i kondycję fizyczną.