Inofem jest przeznaczonym dla kobiet suplementem diety, stosowanym w przypadku wystąpienia problemów z utrzymaniem równowagi hormonalnej. Produkt ten składa się z szeregu substancji aktywnych, wspierających pracę narządów odpowiedzialnych za wytwarzanie hormonów.

Inofem – informacje o produkcie

Inofem jest suplementem diety, którego zadaniem jest uporządkowanie gospodarki hormonalnej w organizmie kobiety. Ma on zastosowanie wspomagające i profilaktyczne. W przypadku wystąpienia poważnych zaburzeń pracy układu hormonalnego, bezwzględnie należy zgłosić się do lekarza, który przepisze odpowiednie leki.

Skład – podstawowe informacje

W skład suplementu diety Inofem wchodzą następujące substancje czynne:

  1. Mio-inozytol – substancja wchodząca w skład błon komórkowych organizmów. Odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu tak zwanych przekaźników hormonalnych. Wpływa również na prawidłowe przetwarzanie tłuszczy (lipidów) i glukozy. Bardzo korzystnie wpływa również na stan skóry, dbając o jej odpowiednią sprężystość i redukując wpływ procesów starzenia na jej strukturę.
  2. Kwas foliowy – podstawową funkcją tej substancji jest podtrzymanie prawidłowego funkcjonowania narządów odpowiedzialnych za przemianę materii. Oprócz tego, kwas foliowy korzystnie wpływa na syntezę aminokwasów. Jest też nieodzowny w procesie podziału i namnażania komórek organizmu. Dodatkowo, kwas foliowy wpływa na procesy krwiotwórcze.
  3. Maltodekstryna i kwas cytrynowy – są substancjami pomocniczymi poprawiającymi smak i wchłanianie zawartych w proszku substancji czynnych.

Inofem – stosowanie

Suplement diety Inofem jest preparatem o bardzo złożonym zastosowaniu. Ma on wpływ na pracę hormonów, co nie jest bez znaczenia dla wszystkich elementów kobiecego organizmu. Dlatego zaleca się, by produkt był stosowany wyłącznie pod kontrolą lekarza.

Kiedy stosować Inofem?

  1. Wystąpienia zespołu policystycznych jajników (PCOS). Oddziaływanie substancji zawartych w preparacie korzystnie wpływa na ich pracę, co ma istotne, wspomagające znaczenie w leczeniu tego schorzenia.
  2. Przygotowań do zapłodnienia metodą in vitro, w ramach których należy podawać preparaty stabilizujące naturalny poziom określonych hormonów.
  3. Leczenia schorzeń związanych z niemożnością utrzymania wagi a także zaburzeń hormonalnych (również o podłożu dermatologicznym).
  4. Leczenia cukrzycy. Zawarte w Inofem substancje czynne korzystnie wpływają również na samą trzustkę, skutecznie zwiększając poziom wytwarzanych przez nią hormonów. Produkt warto stosować zwłaszcza u Pacjentów z cukrzycą typu 2.

Przeciwwskazania, czyli kiedy nie wolno stosować suplementu diety?

Suplement diety Inofem oparty jest przede wszystkim na substancjach naturalnych, co oznacza brak przeciwwskazań dla organizmu. Niemniej, nie powinno się go stosować w dwóch istotnych przypadkach:

  1. Gdy u Pacjenta występują reakcje alergiczne na zawarte w preparacie składniki. Chodzi tu zwłaszcza o substancje czynne, które wpływają na funkcjonowanie układu hormonalnego.
  2.  Gdy Pacjent nie ukończył jeszcze 18 roku życia. Stosowanie suplementu przez dzieci jest zabronione, głównie ze względu na niedorozwój ich układu hormonalnego a także ze względu na jego niestabilne jeszcze funkcjonowanie.

Jak stosować produkt?

Suplement diety Inofem powinno się stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli nie zadecyduje on inaczej, w ciągu dnia należy zastosować wyłącznie jedną saszetkę, to jest rozpuścić ją w 200 mililitrach wody i wypić. Mieszanina powinna być letnia a zwarte w niej składniki dobrze rozpuszczone.

Podczas stosowania Inofemu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych faktów:

1. Dawkowanie suplementu nie powinno przekraczać wartości zalecanej, chyba że zdecyduje o tym lekarz. Nadmiar substancji czynnej zawartej w organizmie zostanie szybko usunięty, co wiąże się z brakiem spodziewanej reakcji organizmu.

2. Suplement nie powinien być stosowany jako substytut odpowiednio dobranej i zbilansowanej diety. W większości przypadków pogorszenia samopoczucia, problem powinien zostać rozwiązany poprzez odpowiednie i przemyślane żywienie a także ruch na świeżym powietrzu.

3. Suplementu nie należy łączyć z alkoholem, ani z innymi używkami. Substancje te mogą doprowadzić do powstania nieprzewidywalnych reakcji, które mogą doprowadzić do powstania wielu różnych zaburzeń o podłożu zdrowotnym.

Skutki uboczne

Krótkotrwałe, niewielkie przekroczenie zalecanej ilości wchłanianego suplementu, nie powinno wiązać się z jakimikolwiek skutkami ubocznymi. Wielokrotnie jej przekroczenie (więcej niż 12 gram), może doprowadzić do powstania wymiotów i innych drobnych schorzeń w obrębie układu pokarmowego.

Opcjonalnie mogą wystąpić nudności i wzdęcia, choć te ostatnie pojawiają się zdecydowanie rzadziej niż pozostałe. Wielokrotne przekroczenie zalecanej dawki może też prowadzić do bezsenności.

W przypadku wystąpienia wyżej wymienionych schorzeń, bezwzględnie należy przerwać stosowanie suplementu na co najmniej tydzień. Pod żadnym pozorem nie należy go również eksponować w łatwo dostępnych miejscach, np. w zasięgu rączek dzieci.