L'Biotica Active Lash


W poniższym artykule skupimy się na jednej z lepiej znanych odżywek. L’Biotica Active Lash to inaczej serum do rzęs, którego zadaniem jest wsparcie ich wzrostu. Sprawdzimy z czego wspomniane serum się składa, jakie są ewentualne przeciwwskazania co do jego stosowania i o czym pamiętać, zanim zdecydujemy się na jego nałożenie. Zapraszamy do lektury!

Odżywka do rzęs L’Biotica – podstawowe założenia

Jak pielęgnować rzęsy? Teoretycznie odpowiedź jest prosta: należy dostarczyć im niezbędne składniki odżywcze, by mogły szybko i efektownie wzrastać. W praktyce znalezienie odpowiedniego produktu już takie nie jest i często kończy się – w najlepszym razie – poważnymi wątpliwościami co do zasadności stosowania odżywek do rzęs.Serum do rzęs L’Biotica Active Lash to preparat, którego zadaniem – według danych przedstawionych przez producenta – jest:

 • Wzmocnienie struktury rzęs i ich jednoczesne pogrubienie.
 • Wzmocnienie pigmentacji włosa, dzięki czemu jest on zdrowszy i piękniejszy.
 • Wydłużenie aktywnej fazy wzrostu włosa.
 • Zmniejszenie liczby wypadających włosków.
 • Regenerowanie zarówno samych włosów, jak i skóry okolic oczu.

Ponadto stosowanie serum do rzęs ma odżywić włoski, poprawić ich kondycję i sprawić, że będą one wyglądały pięknie i zdrowo. Długotrwałe nakładanie serum ma doprowadzić do zwiększenia ich objętości, aczkolwiek efekt ten utrzymuje się wyłącznie w trakcie stosowania produktu (o czym zresztą napiszemy poniżej).

L’Biotica Active Lash – skład produktu

Odżywka do rzęs L’Biotica Active Lash posiada bardzo ciekawy skład, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie wielopłaszczyznowego efektu wzmocnienia rzęs. Oprócz składników pomocniczych (takich jak np. woda), L’Biotica zawiera również szereg substancji czynnych, bez których uzyskanie rewelacyjnego efektu wzmocnienia i pogrubienia rzęs nie byłoby możliwe.

 • Keratyna – podstawowy składnik włosów i występuje przede wszystkim w tak zwanej korze włosowej. Substancja ta odpowiedzialna jest nie tylko za wzmocnienie i regenerację włosków, ale też za wywołanie efektu charakterystycznego połysku (oczywiście niedostrzegalnego w przypadku rzęs). Keratyna korzystnie wpływa również na zwiększenie objętości włosa, z jednoczesnym zmniejszeniem ryzyka jego wypadnięcia.
 • Panthenol – powszechnie stosowany środek zmniejszający stany zapalne skóry i korzystnie wpływający na wzmocnienie struktury włosów. Panthenol jest często nazywany zamiennie prowitaminą B5 i wykazuje bardzo silne działanie nawilżające. Substancja ta wpływa również w pewien sposób na pogrubienie struktury włosa i jego ogólne wzmocnienie (także w obrębie cebulek włosowych).
 • Arginina – odmiana aminokwasu, którego działanie w preparatach do odżywiania rzęs skupia się przede wszystkim na ich wzmocnieniu i przyspieszeniu procesu wzrostu. Arginina korzystnie wpływa na wydłużenie etapu wzrostu włosa, korzystnie wpływając również na skórę i zawarte w niej cebulki. Nie bez znaczenia jest fakt, że to właśnie arginina odbudowuje strukturę naczyń krwionośnych, które są odpowiedzialne za prawidłowe odżywienie skóry w okolicach oczu.
 • Bimatoprost – bardzo silna substancja stymulująca wzrost włosów. Jej działanie polega przede wszystkim na wydłużeniu aktywnej fazy wzrostu włosa, dzięki czemu jest on dłuższy i mocniejszy. Bimatoprost stosowany jest jako środek leczniczy, zwłaszcza w przypadku wystąpienia chorób oczu. Wzmocnienie i wydłużenie rzęst to swoiste „skutki uboczne” jego stosowania. Należy pamiętać, że procedura nakładania preparatów z tym składnikiem czynnym powinna być zgodna z instrukcją opisaną w ulotce.
 • Kwas mlekowy – substancja, która działa w sposób wielopłaszczyznowy. Po pierwsze, skutecznie zmniejsza stany zapalne, zmniejszając ryzyko podrażnień skądinąd wrażliwej skóry wokół oczu. Po drugie – działa jako naturalny środek antyoksydacyjny. Kwas mlekowy zmniejsza emisję wolnych rodników, dzięki czemu struktura włosa jest mocniejsza i bardziej odporna na oddziaływania mechaniczne. Związek ten jest odpowiedzialny również za zwiększenie nawilżenia skóry i struktur wytworów naskórka.

Działania niepożądane

L’Biotica Active Lash może wywołać – podobnie jak każda inna odżywka do rzęs – niektóre działania niepożądane. Zwykle związane one są z nieprawidłowym nakładaniem odżywki, podczas którego dochodzi do kontaktu skóry oczu z zawartymi w preparacie składnikami czynnymi. Jakie działania niepożądane może wywołać wspomniane serum do rzęs?

Najczęściej występującym powikłaniem jest stan zapalny skóry w okolicach oczu. Jest to spowodowane bezpośrednim oddziaływaniem bimatoprostu, który – sam w sobie – jest substancją o działaniu podrażniającym. Zastosowane w preparacie substancje przeciwzapalne i łagodzące (np. wspomniany penthanol) tylko częściowo łagodzą skutki jego działania. Dlatego w przypadku wystąpienia fizycznego kontaktu pomiędzy odżywką a powierzchnią oka, należy jak najszybciej przepłukać ją ciepłą wodą. Jeśli ewentualne podrażnienie nie ustąpi do 3 dni od momentu kontaktu, należy skonsultować się z lekarzem.

Jak stosować?

Odżywka do rzęs powinna być stosowania zgodnie z zaleceniami producenta. Tylko w ten sposób można uniknąć ewentualnych powikłań związanych z jej nakładaniem.

 1. Przed nałożeniem odżywki należy dokładnie oczyścić twarz z makijażu. Najlepiej zabieg ten wykonać wieczorem. Ewentualne pozostałości dziennych kosmetyków mogą wywołać stan zapalny lub inne powikłania dermatologiczne.
 2. Serum do rzęs powinno być nakładane za pomocą specjalnego eyelinera, który jest dołączony do zestawu. To wykonane z naturalnego włosia narzędzie znacznie ułatwia stosowanie preparatu. Należy pamiętać o tym, by nakładać odżywkę od nasady rzęs aż po same końce włosów. Eyeliner nie może dotknąć skóry twarzy, a zwłaszcza skóry wokół oczu.
 3. Po nałożeniu serum do rzęs nie trzeba stosować żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Specjalna konsystencja preparatu sprawia, że doskonale rozprowadza się on po powierzchni włosów. Dzięki temu odżywka nie zasycha na ich powierzchni, co zresztą znacznie skraca czas stosowania makijażu.
 4. Preparat należy stosować przez okres 8 – 10 tygodni i to najlepiej codziennie. Specjalna formuła odżywki L’Biotica sprawia, że pierwsze efekty wzrostu rzęs zobaczymy już po około miesiącu regularnego stosowania. Należy pamiętać, że odstawienie serum będzie wiązało się z powrotem rzęs do „zwykłej” formy. Żeby tego uniknąć, należy – po upływie wspomnianego okresu – stosować odżywkę 2 – 3 razy w tygodniu (dla podtrzymania efektu wydłużonych rzęs).

Odżywka L’Biotica nie powinna być stosowana przez osoby cierpiące na nadciśnienie w gałce ocznej lub też na choroby pokrewne (np. cukrzycę). Jeśli już zachodzi w tym przypadku potrzeba stosowania produktu, należy skonsultować ją z lekarzem.

Ogólna ocena preparatu

L’Biotica Active Lash to kompletna odżywka do rzęs. Jej działanie opiera się na wielu różnych składnikach odżywiających i nawilżających, aczkolwiek największą rolę w produkcie odgrywa wspomniany bimatoprost. Jego obecność w produkcie wiąże się z pewnymi ograniczeniami co do jego stosowania, np.:

 • przeciwwskazaniach dotyczących jego stosowania (cukrzyca, choroby oczu),
 • konieczności wizyty u lekarza (w razie wystąpienia w/w chorób),
 • obostrzeniami związanymi z techniką stosowania produktu,
 • zwiększonym ryzykiem wystąpienia podrażnień skóry wokół oczu.

Oczywiście nie oznacza to, że L’Biotica jest preparatem niebezpiecznym dla zdrowia. Jeśli stosuje się go według określonych przez producenta zasad, jego nakładanie jest w 100 procentach bezpieczne. Co więcej – gwarantuje on bardzo dużą skuteczność działania.

Podsumowanie

L’Biotica Active Lash to jedna z niewielu odżywek do rzęs, której działanie, sposób stosowania i ewentualne działania niepożądane zostały opisane w tak dokładny i rzetelny sposób. I właśnie warto polecić go wszystkim paniom, które szukają rozwiązań bezpiecznych i skutecznych.