Serum do rzęs Long4Lashes - Opinie


Zadaniem serum do rzęs jest ich optyczne wydłużenie, wzmocnienie i pogrubienie. W tej roli doskonale sprawdza się odżywka Long4Lashes, która zbiera bardzo dobre opinie wśród użytkowniczek, jednocześnie wykazując bardzo dużą skuteczność. W niniejszym artykule sprawdzimy jak działa ów preparat, z czego się składa i jakie ewentualne skutki uboczne może on spowodować.

Opis produktu

Long4Lashes to odżywka do rzęs, której działanie polega na wydłużeniu aktywnej fazy wzrostu włosa i jednoczesnym pobudzeniu do działania cebulek włosowych. Dzięki tej wydawałoby się prostej kombinacji, włoski bardzo szybko wzrastają (zwłaszcza po 2 – 3 tygodniach stosowania produktu) a same rzęsy wydajnie się regenerują, nawet jeśli wcześniej były niekompletne, zaniedbane i ledwie zaznaczone. Składniki zawarte w produkcie korzystnie wpływają nie tylko na same włosy, ale i na cebulki.

Składniki produktu Long4Lashes

Serum do rzęs Long4Lashes składa się z wielu substancji aktywnych, których zadaniem jest przyspieszenie wzrostu włosa, wzmocnienie go i odżywienie. W skład produktu wchodzą między innymi:

  1. Bimatoprost – jest to substancja chemiczna, która jest odpowiedzialna za stymulację wzrostu włosków rzęs. Wcześniej stosowano ją w procesie leczenia jaskry, jako lek zmniejszający ciśnienie wewnątrz oka. Dopiero po pewnym czasie zauważono, że osoby wykorzystujące w leczeniu ten związek chemiczny, posiadają pięknie odżywione rzęsy. Bimatoprost działa nie tylko na same włoski, ale też na cebulki włosowe.
  2. Kwas hialuronowy – jest to substancja odpowiedzialna za wzmocnienie rzęs i wygładzenie ich powierzchni. Dzięki swym ciekawym właściwościom przenika ona do struktury włosa sprawiając, że staje się on zdrowszy, grubszy i – co ciekawe – wyróżnia się bardzo dobrą pigmentacją. Dodatkowo kwas hialuronowy wykorzystywany jest również jako substancja spowalniająca proces starzenia się skóry, co ma znaczenie w kontekście utrzymania dobrej kondycji zarówno rzęs, jak i powieki
  3. Pantenol – to kolejny składnik odżywki, który odpowiedzialny jest za regenerację struktury skóry jak i samych rzęs. Substancja ta zwykle jest stosowana jako przeciwutleniacz, w tym po zbyt intensywnym opalaniu. Jej zaletą jest łagodzenie podrażnień skóry, co również ma istotne znaczenie w kontekście pielęgnacji rzęs i ich optycznego wydłużania.
  4. Alantoina – to substancja, która tworzy na powierzchni rzęs specyficzną warstwę ochronną. Chroni ona skórę powiek przed podrażnieniem, zapobiegając nadmiernemu wypadaniu włosów rzęs. Dzięki alantoinie ryzyko zaczerwienia powiek jest zdecydowanie mniejsze. Nawiasem mówiąc, zjawisko to jest zresztą bardzo często spotykane w początkowym okresie odżywiania rzęs.

Kilka słów o stosowaniu produktu

Long4Lashes to należy stosować wyłącznie według zaleceń producenta podanych na dołączonej ulotce.

  1. Serum należy stosować wyłącznie po demakijażu. Nieusunięte pozostałości makijażu tworzą barierę, której składniki zawarte w preparacie nie mogą pokonać. Zaleca się, by odżywkę nakładać wyłącznie wieczorem, po całkowitym usunięciu wszelkich pozostałości ze skóry twarzy.
  2. Odżywkę należy nakładać wyłącznie raz w ciągu dnia (wieczorem). Zbyt częste stosowanie produktu może doprowadzić do powstania szeregu stanów zapalnych i wielu innych zjawisk niepożądanych. Odżywka Long4Lashes wchłania się w całości, dzięki czemu jej pozostałości nie trzeba usuwać.
  3. Podczas nakładania serum należy zwrócić szczególną uwagę na technikę jego stosowania. Produkt powinien być nakładany jednym pociągnięciem pędzelka, począwszy od nasady włosa a kończąc na jego zakończeniach. Odżywkę należy aplikować wzdłuż linii górnych rzęs.

Podczas stosowania preparatu należy pamiętać o tym, by nie wniknął on do wnętrza oka. W przypadku osób które noszą szkła kontaktowe, aplikację należy poprzedzić ich tymczasowym usunięciem. Z odżywki mogą korzystać również osoby po chemioterapii i posiadające sztuczne, przedłużone rzęsy.

Przeciwwskazania do stosowania produktu

Odżywka do rzęs Long4Lashes to produkt w pełni bezpieczny dla zdrowia, przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa w trakcie jego nakładania. Mimo to zaleca się, by nie korzystały z niego osoby wykazujące nadwrażliwość na wybrane składniki aktywne preparatu. W przeciwnym razie, istnieje możliwość pojawienia się szeregu reakcji o podłożu alergicznym i zapalnym, mogącym – w dalszej perspektywie – prowadzić do poważnych schorzeń oczu.

Skutki uboczne

Serum do rzęs zawiera w swoim składzie bimatoprost, który jest odpowiedzialny na gwałtowne przyspieszenie procesu wzrostu i wzmocnienia rzęs. Niestety, substancja ta może doprowadzić do wystąpienia szeregu zjawisk niepożądanych, pojawiających się na wskutek nieodpowiedniego nakładania serum. Pod żadnym pozorem nie należy doprowadzić do kontaktu serum z powierzchnią oka!

W przypadku niektórych osób istnieje możliwość wystąpienia stanów zapalnych w okolicach powiek, trwających przez pierwszy tydzień stosowania produktu. U niektórych osób może też dojść do obniżenia ciśnienia wewnątrz oka a nawet – w dalszej perspektywie – pogorszenia jakości wzroku i osłabienia ostrości widzenia. Częstym objawem jest też stan zapalny rogówki i spojówki.

Efekty stosowania

Odżywka do rzęs powoduje wydłużenie okresu aktywnego wzrostu rzęs, co oznacza, że pierwsze efekty jej stosowania zauważymy dopiero po około 2 – 3 tygodniach. Po tym czasie zmiany w obrębie rzęs powinny być już widoczne, zwłaszcza w kontekście ich pogrubienia i powolnego odrastania.

Efekt powiększonych, wzmocnionych i wydłużonych rzęs widać zwłaszcza już po 8 tygodniach od rozpoczęcia stosowania, kiedy to rzęsy gwałtownie wzrastają i stają się mocniejsze i gęste. Długotrwałe odstawienie serum sprawia, że wracają one do dawnej postaci. Dlatego zaleca się, by po około 2 miesiącach stosowania produktu zmniejszyć częstotliwość jego nakładania do około 2 – 3 razy w ciągu tygodnia. Dzięki temu nasze rzęsy pozostaną zdrowe, silne i gęste.

Informacje praktyczne

Odżywka do rzęs Long4Lashes posiada specjalny aplikator w postaci eyelinera. Dzięki niemu nakładanie preparatu jest wygodne, bezpieczne i szybkie. Wewnątrz opakowania znajduje się około 3 ml odżywki, co z powodzeniem wystarczy na kilka miesięcy stosowania. Produkt powinien być przechowywany w miejscu niedostępnym dla dzieci i – co równie ważne – zabezpieczonym przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Dzięki swym właściwościom, odżywka nie pozostaje na rzęsach i nie ulega zlepieniu.

Ocena Long4Lashes

Przedstawione serum do rzęs to kompleksowe rozwiązanie, którego celem jest wsparcie rozrostu włosków wchodzących w skład rzęs. Produkt jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, przy zachowaniu odpowiednich procedur bezpieczeństwa. Jego istotną zaletą jest łatwe rozprowadzenie się na powierzchni rzęsy i szybkie wchłanianie się do jej struktur.

Produkt – podobnie jak każda inna odżywka – powinien być nakładany wyłącznie na oczyszczoną twarz. Dzięki temu skuteczność zawartych w nim składników aktywnych będzie optymalna. Odżywkę tą warto polecić wszystkim kobietom, dla których wygląd i pielęgnacja rzęs jest bardzo ważna. Z powodzeniem można go stosować niezależnie od rodzaju skóry.

Podsumowanie

Long4Lashes to kompleksowe serum do rzęs, które działa zarówno na same włoski, jak również na cebulki, stymulując je do wzrostu. Produkt dostępny jest wraz z wygodnym aplikatorem. Podczas jego stosowania należy przedsięwziąć szczególne środki ostrożności. W przypadku zetknięcia się preparatu z powierzchnią oka, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem specjalistą.