Ekspander Male Edge - Opinie


Ekspander Male Edge to proste urządzenie, którego zadaniem jest „zmuszenie” członka do stałego wzrostu oraz prostosowania jego skrzywienia. Oczywiście proces ten nie jest zbyt szybki i wymaga sporej cierpliwości.  Penis, to jeden z najważniejszych organów w ciele mężczyzny. Oprócz oczywistych funkcji rozrodczych, jest on też niezbędny w procesie usuwania moczu z organizmu. Stosowane na nim zabiegi, muszą być wykonywane z zachowaniem maksymalnej ostrożności. W przeciwnym razie, mogą one doprowadzić do powstania w jego obrębie trwałych uszkodzeń.

Jak działa cytokineza, czyli podstawa działania Male Edge

Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez producenta, ekspander Male Edge wykorzystuje zjawisko cytokinezy. Polega ono na stopniowym rozroście poszczególnych tkanek, który jest determinowany między innymi poprzez uwarunkowania zewnętrzne. Powiększenie członka zachodzi niejako w sposób mechaniczny, gdyż jest on – za pomocą odpowiednich procesów – rozciągany w delikatny i bezbolesny sposób. Przyrost tkanki trwa nawet do kilku miesięcy.

Należy pamiętać, że uzyskanie efektów znanych np. z filmów dla dorosłych, jest w tym przypadku nierealne. Próba nadużycia ekspandera i wymuszenie nadmiernego rozrostu członka, może skończyć się poważnym urazem.

Co mężczyźnie daje trakcja?

Ekspander do rozciągania penisa działa na zasadzie trakcji. Jej skutkiem jest:

 • trwałe powiększenie członka, niezależnie od stanu, w którym się on znajduje (spoczynek, wzwód),
 • ukształtowanie członka, który często jest krzywy lub nieproporcjonalny,
 • poprawa jakości życia seksualnego,
 • zwiększenie objętości ciał jamistych, dzięki czemu penis staje się jeszcze większy i twardszy.

Należy przy tym pamiętać, że efekty stosowania ekspandera, polegają w głównej mierze na uzyskaniu optymalnego wzrostu penisa. Chcąc zadbać o poprawę jakości życia seksualnego, warto również zastanowić się nad:

 • aktywnością fizyczną, polegającą w głównej mierze na bieganiu, przysiadach lub uprawianiu sportów siłowych,
 • zmianą przyzwyczajeń dietetycznych, w tym wyeliminowaniu z codziennej diety maksymalnej ilości cholesterolu,
 • ewentualną suplementacją, jeśli zachodzi taka potrzeba,
 • wizytą u seksuologa.

Ekspander do rozciągania penisa jest wyrobem medycznym. Niemniej warto przed jego zastosowaniem, skonsultować się z lekarzem na temat zasadności jego stosowania. Ponadto lekarz pomoże dobrać optymalny czas noszenia ekspandera, dzięki czemu efekty jego stosowania będą jeszcze lepsze.

Jak stosować ekspander?

Powiększanie członka za pomocą ekspandera, to proces bardzo łatwy. Ogranicza się on jedynie do nałożenia urządzenia na penisa, zgodnie z zaleceniami producenta. Należy przy tym podkreślić, że zbyt długie noszenie urządzenia, może doprowadzić do uszkodzenia struktury prącia. Optymalny czas jego aktywnego działania, to 3 – 5 godzin na dobę. Po upływie tego czasu należy zdjąć go z członka, prowadząc przy tym normalną aktywność fizyczną.

Wyjątkowość produktu Male Edge polega na:

 • prostocie działania – im nosimy go dłużej, tym większe efekty przyniesie jego stosowanie (oczywiście nie można zapominać o zdrowym rozsądku),
 • łatwemu utrzymaniu produktu w czystości, gdyż jest on wykonany z bezpiecznego dla skóry tworzywa, które – dodatkowo – jest bardzo proste w czyszczeniu,
 • możliwości wyboru wariantu pakietu, dostosowanego do potrzeb każdego mężczyzny.

Pro, Basic, czy Extra – który wariant wybrać?

Ekspander Male Edge dostępny jest w trzech różnych wariantach.

Basic

Podstawowy zestaw, który utrzymany jest w biało – niebieskiej stylistyce. Znajdujący się w nim ekspander, posiada dokładnie te same właściwości, co w innych pakietach. Różnica polega na tym, że w wariancie Basic, nie ma wielu dodatkowych akcesoriów, no może poza linijką i specjalnym, gumowym paskiem. Jest to więc zestaw przeznaczony dla początkujących użytkowników, którzy dopiero zapoznają się z tematyką powiększania penisa z wykorzystaniem metody trakcji.

Extra

Nieco bardziej rozbudowany wariant. W jego skład – oprócz akcesoriów z pakietu Basic – wchodzą również dwa gumowe paski, torba podróżna i specjalistyczna opaska ochronna. Nawiasem mówiąc, zestaw ten należy do najpopularniejszych na rynku.

Pro

Najbardziej rozbudowany zestaw. Oprócz ekspandera posiada on wszystkie akcesoria, które wchodzą w skład pakietów Basic i Extra. Oprócz nich można tu znaleźć cztery dodatkowe, gumowe paski, dwie zapasowe opaski, a także niezbędną gazę. Zestaw Pro utrzymany jest w ciekawej, czerwono – czarnej stylizacji. Przeznaczony jest od przede wszystkim dla najbardziej świadomych i doświadczonych klientów.

Koszt ekspandera Male Edge

Cena zestawu ekspandera jest uzależniona od wybranego przez użytkownika pakietu. Zgodnie z informacją przedstawioną przez producenta:

 • pakiet Basic kosztuje jedynie 399.90 PLN,
 • pakiet Pro kosztuje jedynie 499.90 PLN,
 • pakiet Extra kosztuje 449.90 PLN.

Należy podkreślić, że cena wybranego przez klienta zestawu, może być uzależniona od wielu różnych czynników (np, marż). Tak czy inaczej, produkt warto kupować bezpośrednio u producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, że kupiony ekspander skutecznie spełni swoją rolę.

Uwagi dotyczące stosowania

Ekspander najlepiej stosować po konsultacji z lekarzem. Jeśli zajdzie taka potrzeba, skuteczność można zwiększyć poprzez stosowanie dedykowanych suplementów diety powiększających członka. Mają one postać kapsułek i specjalnych maści, dzięki czemu łatwiej wchłaniają się one w skórę członka.

Przed zastosowaniem ekspandera, warto dokonać pomiaru długości członka w stanie spoczynku. Można to zrobić bardzo łatwo, gdyż do pakietu dołączona jest specjalna linijka pomiarowa. Po upływie 2 tygodni, warto dokonać kolejnego pomiaru. Zdecydowana większość mężczyzn już wtedy powinna zauważyć pierwsze efekty powiększania penisa.

Z ekspandera nie powinny korzystać osoby, które:

 • nie mają ukończonych 18 lat, gdyż jego działanie może zaburzyć proces rozrostu narządów płciowych,
 • cierpią na schorzenia narządów płciowych (zwłaszcza o charakterze onkologicznym),
 • doświadczyły różnych uszkodzeń mechanicznych prącia – w tym przypadku konieczne jest zapoznanie się z opinią lekarską,
 • miały wykonywane zabiegi chirurgiczne w okolicach penisa.

Poza tym nie zaleca się stosowania ekspandera na noc. Badania dowiodły, że optymalny wzrost penisa ma miejsce wyłącznie w ciągu dnia, to jest w czasie standardowej aktywności fizycznej.

Opinie

Wielu mężczyzn boryka się z problemem zbyt małego lub zakrzywionego członka. Nic więc dziwnego, że w Internecie pojawia się sporo opinii na temat różnych rozwiązań, umożliwiających wydłużenie i wyprostowanie prącia. Tak jest też w przypadku ekspandera Male Edge, którego działanie – jako jednego z flagowych produktów producenta – jest dość często komentowane w Sieci. Wśród opinii pozytywnych dominują wypowiedzi o wysokiej skuteczności produktu, bezpieczeństwie jego stosowania, a nawet o łatwości utrzymania go w czystości. Użytkownicy chwalą sobie również jego dyskrecję.

Z kolei najwięcej negatywnych opinii na temat wyrobu, dotyczy przede wszystkim jego ceny. Według wielu użytkowników, jest ona po prostu zbyt wysoka. Dla niektórych osób problemem jest też technika używania ekspandera. Na szczęście cały proces jego nakładania został w dołączonej przez producenta instrukcji, szczegółowo opisany. Trzeba zatem przyznać, że na chwilę obecną, to właśnie ekspander jest najbezpieczniejszą, a zarazem najskuteczniejszą metodą powiększania członka.

Podsumowanie

Male Edge, to ekspander do rozciągania penisa, który z pewnością warto polecić. I choć nie jest to produkt tani, to jego funkcjonalność i niezawodność są niezaprzeczalne.