Merz spezial dragees - opinie


Na rynku istnieje wiele suplementów diety, których działanie jest ukierunkowane na zapobieganie wypadaniu włosów. Niestety, część z nich to preparaty, których zakup jest po prostu nieopłacalny. I choć – teoretycznie – mają one wspierać procesy odbudowy włosów i paznokci, to ich cena jest pod tym względem zaporowa.

Skóra, paznokcie i włosy – dlaczego warto?

Pielęgnacja skóry, włosów i paznokci to ważny proces, bez którego trudno zadbać o zdrowy, naturalny wygląd. Co ważne, należy ją realizować za pomocą kilku różnych, sprawdzonych metod. Ograniczanie się wyłącznie do suplementacji to błąd, gdyż wygląd naskórka i jego wytworów zależy również od:

 • prawidłowej diety,
 • regularnej higieny skóry,
 • aktywności fizycznej,
 • odpowiednio dobranej ekspozycji na światło słoneczne,
 • zastosowania czynności pielęgnacyjnych.

Preparat Merz Spezial Dragees to – zgodnie z informacją podaną przez producenta – sprawdzony środek, który ma korzystnie wpłynąć na kondycję skóry i wytworów naskórka. Czy jest to reklamą, czy to kolejny tani, marketingowy chwyt?

Czym jest Merz Spezial Dragees?

Zgodnie z informacją przedstawioną przez producenta drażetki Merz Spezial Dragees to preparat, który przyspiesza porost włosów, odnawia i odmładza skórę, a także wzmacnia strukturę paznokci. Co więcej, regularne stosowanie preparatu ma też przełożyć się na lepsze samopoczucie, gdyż zawarte w nim substancje aktywne wpływają na cały organizm, a nie jedynie na skórę.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż kapsułki te zostały wzbogacone o substancje aktywne w odpowiednich, właściwych dla organizmu ilościach. Oznacza to, że – zgodnie z opinią producenta – powinny one realnie wpływać na funkcjonowanie organizmu.

Zalecenia dotyczące stosowania

Zanim przejdziemy do konkretnych wskazówek dotyczących stosowania preparatu, warto podkreślić, że Merz Spezial Dragees jest specyfikiem pochodzenia naturalnego. Zawarte w nim substancje aktywne są bezpieczne dla zdrowia. Co więcej, ich nadmiar jest zwykle usuwany z organizmu za pośrednictwem standardowych procesów metabolicznych. Niemniej stosowanie zbyt dużej liczby kapsułek może doprowadzić do wielu różnych zaburzeń związanych m.in. nieprawidłową pracą jelit.

Osoba stosująca preparat powinna go przyjemność maksymalnie dwa razy dziennie i to po jednej kapsułce. Najlepiej pierwszą z nich przyjąć rano, na około 30 – 60 minut po pierwszym posiłku, a drugą po południu, w okolicach godziny 15 – 18. Każdą kapsułkę należy popić w miarę dużą ilością (około jedna szklanka) czystej, przegotowanej wody. Co ważne, nie powinna być to woda gazowana, gdyż znajdujący się w niej dwutlenek węgla może doprowadzić do ograniczenia wpływu substancji czynnych na organizm człowieka.

Merz Spezial Dragees to tabletki na wypadanie włosów, które powinny być traktowane jako standardowy suplement diety. Oznacza to, że nie można ich wykorzystywać w roli np. zamiennika (substytutu) dietetycznego, lecz wyłącznie jako wsparcia dla naturalnej i odpowiednio zbilansowanej diety.

Efekty stosowania preparatu

W związku z tym, że mowa tu o preparacie, który nie tylko przyśpiesza porost włosów, ale też wzmacnia skórę i paznokcie, to efekty jego stosowania należy ujmować właśnie w tych trzech aspektach.

 1. Korzyści dla skóry – dzięki wprowadzonym substancjom czynnym skóra staje się gładsza, lepiej odżywiona, a także bardziej elastyczna. Co więcej, wydaje się ona również dużo jaśniejsza, co oczywiście jest oznaką zdrowia.
 2. Korzyści dla włosów – dzięki zastosowaniu suplementu włosy nie są aż tak łamliwe, dużo lepiej radzą sobie z oddziaływaniem zjawisk pogodowych, a także zachowują swój wyjątkowy i niepowtarzalny blask
 3. Korzyści dla paznokci – dzięki Merz Spezial Dragees paznokcie stają się grubsze, twardsze i mniej podatne np. na rozwarstwianie.

Skład preparatu

 1. Witamina A – to jeden z najważniejszych składników tego preparatu. Zamiennie nazywa się ją retinolem. Nawiasem mówiąc, pojęcie to jest bardzo dobrze znane wśród osób zajmujących się pielęgnacją skóry. Nic w tym dziwnego, gdyż witamina ta jest też bardzo często nazywana „substancją urody”, gdyż dzięki niej skóra staje się bardziej elastyczna i miękka. Atutem witaminy A jest jej wpływ na procesy związanie z produkcją nabłonka, co ma przełożenie na znaczącą poprawę jakości cery. Dzięki witaminie A można łatwiej pozbyć się przebarwień i trądziku, a także szpecących efektów nadmiernego opalania. Substancja ta jest też naturalnym przeciwutleniaczem, czyli związkiem ograniczającym proces starzenia się skóry.
 2. Witamina C – to związek chemiczny nazywany zamiennie kwasem askorbinowym. Jego zaletą jest m.in. to, że bierze on udział w produkcji substancji zwanej kolagenem. Tak, to ten kolagen, który jest odpowiedzialny za poprawę elastyczności i sprężystości skóry. Ważną cechą tej witaminy jest również i to, że wpływa ona również na wzmocnienie struktur naczyń krwionośnych, które odgrywają przecież olbrzymią rolę w odżywianiu i natlenieniu skóry. Co więcej, wprowadzenie witaminy C do codziennej diety sprawia, że skóra staje się bardziej odporna na urazy mechaniczne. Mało tego – pojawiające się na skórze rany znacznie szybciej ulegają zabliźnieniu, co ogranicza ryzyko powstawania stanów zapalnych w ich obrębie. Na koniec warto dodać, że witamina C korzystnie wpływa też na poprawę kolorytu skóry.
 3. Witamina E – to ważny dla kondycji skóry antyoksydant. Zadaniem tej substancji jest nie tylko spowolnienie procesu starzenia skóry, ale też jej nawilżenie. W skład suplementu Merz Spezial Dragees wchodzi dość ciekawa odmiana witaminy E, czyli alfa-tokoferol. Związek ten ujędrnia skórę, zatrzymuje w niej wodę, ale też ogranicza zjawisko powstawania tzw. starczych plam.

Ponadto w składzie znajdziemy również szereg innych substancji:

 • niacynę,
 • witaminy B6, B2, B12, B1,
 • kwas foliowy,
 • biotynę.
 • kwas pantotenowy,
 • żelazo,
 • cynk.

Cena produktu, czyli ile kosztują tabletki na wypadanie włosów?

Preparat Merz Spezial Dragees jest stosunkowo tani. W jednym opakowaniu znajduje się 60 kapsułek, co – jak łatwo obliczyć – wystarczy na 30 dni stosowania. Jego cena oscyluje w granicach od 30 do 40 złotych i jest zależna od marży sklepu, ale też wybranej przez klienta formy dostawy. Nabywając suplement warto pamiętać o tym, aby kupować go jedynie u sprawdzonych dostawców. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zakupienia podróbki, której skutki stosowania mogą być wręcz opłakane.

Opinie

Merz Spezial Dragees to suplement, który przyśpiesza porost włosów, wzmacnia paznokcie, ale też i poprawia kondycję skóry. Co ważne, suplement ten jest bardzo popularny wśród swoich użytkowników. Wiąże się to z dużą liczbą opinii, jakie można znaleźć na jego temat w Internecie.

Zdecydowana większość tychże opinii ma charakter pozytywny. Wielu ludzi podkreśla, że jego stosowanie przynosi określone skutki. Co prawda często są one efektem długotrwałego, bo nawet dwumiesięcznego stosowania, ale z reguły i tak można je łatwo zauważyć.

Oczywiście trzeba też pamiętać o wszystkich negatywnych opiniach, jakie pojawiają się na temat tego suplementu. Większość z nich dotyczy braku jakichkolwiek efektów wdrożenia kuracji. Trzeba jednak pamiętać, że ocena pojawiających się zmian ma bardzo często charakter indywidualny, co naturalnie i tak przedkłada się na ostateczną ocenę. Co gorsza, niektóre z „negatywów” wynikają z błędnego zrozumienia istoty suplementu diety, ale jest to już zupełnie inna kwestia.

Podsumowanie

Preparat Merz Spezial Dragees to suplement diety, który – jak pokazują opinie – jest bardzo skuteczny wśród swoich użytkowników. Świadczy o tym również jego skład, który opiera się głównie na witaminach A, C i E.