Miralash - Opinie i recenzja


Kuszące, gęste, długie i zalotne rzęsy to pragnienie zdecydowanej większości kobiet. Niestety, stosowanie makijażu, źle dobrana dieta i przebyte choroby sprawiają, że nie zawsze wyglądają one tak, jakby się tego chciało. Przerzedzenia, wypadanie włosków i ich zbyt delikatna struktura to problemy, którym można zaradzić, stosując odpowiednie odżywki. Jedną z nich jest Miralash, której poświęcimy niniejszy artykuł.

Miralash – co to jest?

Miralash to serum do rzęs, której zadaniem jest pogrubienie i wzmocnienie ich struktury. Produkt ten istotnie wpływa na cykl życia i wzrostu włosa, dzięki czemu już po kilku tygodniach stosowania, jego struktura stanie się mocniejsza i zdrowsza. Efekt ten uzyskuje się dzięki odpowiednio dobranym składnikom, których rolą jest zmodyfikowanie i wydłużenie okresu wzrostu włosa. W poniższym artykule dokładnie opiszemy skład tego produktu, dowiemy się jak go stosować a także poznamy ewentualne przeciwwskazania i skutki uboczne z nim związane.

Skład preparatu

Serum do rzęs Miralash składa się z wielu substancji, z których część pełni rolę substancji aktywnie wspierających proces wzrostu włosa.

 • Pantenol – jest to substancja wzmacniająca strukturę włosa. Przenika ona do jego wnętrza, wpływając korzystnie zarówno na sam włos, jak i na cebulki znajdujące się wewnątrz skóry.
 • Gliceryna – jest substancją pomocniczą. Jej zadaniem jest ułatwienie przenikania substancji czynnych preparatu bezpośrednio do włosów i skóry.
 • Biotinoyl Tripeptide-1 to peptyd, którego rolą jest stymulowanie wzrostu włosów, również poprzez oddziaływanie na cebulki włosowe.
 • Dechloro Dihydroxy Difluoro Ethylcloprostenolamide – jest to jedna z najważniejszych substancji aktywnych wchodzących w skład produktu. Jest ona odpowiedzialna za wzrost włosa, a także… stosuje się ją przy leczeniu jaskry, poprzez obniżenie ciśnienia wewnątrz oka.
 • Ekstrakt z żeń-szenia – korzystnie wpływa na proces wzmacniania struktury włosa. Co więcej, stymuluje on mieszki włosa, dzięki czemu wzrasta on szybciej i efektywniej.
 • Ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej – to substancja której głównym zadaniem jest odżywianie włosów i ochrona przed ich wypadaniem. Substancja wnika bezpośrednio w strukturę włosa.
 • Nikotynamid – jest to pochodna witaminy B5. Rolą substancji jest wzmocnienie cebulek włosów w obrębie rzęs.

Jak stosować preparat?

Odżywkę Miralash najlepiej stosować wieczorem, tuż po demakijażu. Przed zastosowaniem serum należy dokładnie sprawdzić, czy na rzęsach i ich okolicach nie znajdują się pozostałości środków do makijażu. Jeśli tak, należy miejsca te dokładnie oczyścić. Substancje zawarte w zwykłym, dziennym makijażu skutecznie blokują działanie składników odżywek, przez co ich stosowanie jest całkowicie nieefektywne.

Po dokładnym usunięciu wszelkich zanieczyszczeń należy nasączyć końcówkę aplikatora, a następnie przesunąć nią po górnej powiece wzdłuż linii rzęs. Podczas stosowania produktu należy uważać, by nie wszedł on w bezpośredni kontakt z powierzchnią oka oraz dolną częścią rzęsy. Osoby stosujące odżywkę Miralash nie muszą przeciągać aplikatorem po całej długości włosa. Wystarczy, że produkt zostanie nałożony tuż przy samej nasadzie rzęs. Mamy wtedy pewność, że serum wniknie w odpowiednie miejsce.

Jak długo stosować odżywkę? Zaleca się, by stosować ją raz dziennie i to najlepiej wieczorem. Pierwsze efekty nakładania serum do rzęs można zobaczyć już po około 2 tygodniach stosowania. Po około 8 tygodniach rzęsy powinny uzyskać swój optymalny wygląd. Po tym czasie odżywkę stosujemy wyłącznie w celu podtrzymania efektu, czyli od 2 do 3 razy w ciągu tygodnia.

Uwaga! W jednym opakowaniu znajduje się około 3 ml produktu. Zawartość jednego opakowania całkowicie wystarczy na kilka miesięcy stosowania!

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Odżywka do rzęs Miralash jest produktem całkowicie bezpiecznym dla ludzkiego zdrowia o ile jest ona w odpowiedni sposób nakładana. Przed jej zastosowaniem należy dokładnie przeczytać informację przedstawioną przez producenta, a także zapoznać się z dokładną metodologią nakładania odżywki.

Odżywki nie powinny stosować osoby, które:

 • aktualnie są w ciąży, bądź w okresie laktacji – u tych kobiet stosowanie niektórych substancji aktywnych zawartych w preparacie, może doprowadzić do przeniknięcia ich przez łożysko, bądź też bezpośrednio do mleka matki,
 • wykazują nadwrażliwość na niektóre substancje zawarte w preparacie; osoby takie powinny (przed pierwszym zastosowaniem produktu) skonsultować się z lekarzem.

Mimo tego, że Miralash jest produktem całkowicie bezpiecznym dla ludzkiego zdrowia, może się okazać, że jego niewłaściwe stosowanie, może:

 • wywołać reakcję uczuleniową, wynikającą z delikatnej struktury okolicy oka,
 • doprowadzić do zmniejszenia jakości widzenia, bólów głowy i wielu innych schorzeń, które są efektem zmniejszenia ciśnienia wewnątrz gałki ocznej.

W przypadku osób, u których odżywka zetknęła się z powierzchnią oka, zaleca się, by dokładnie przemyły jego powierzchnię za pomocą czystej wody. Jeśli objawy w postaci pieczenia, świądu i pogorszenia jakości widzenia nie ustąpią, należy obowiązkowo skontaktować się z lekarzem.

Efekty stosowania preparatu

Serum do rzęs Miralash, to produkt, który wykazuje bardzo złożone i skuteczne efekty stosowania. Wynikają one przede wszystkim z bardzo bogatego składu produktu, o którym pisaliśmy wcześniej. Według danych przedstawionych przez producenta odżywka sprawia, że:

 • rzęsy stają się dłuższe nawet o 22 procent,
 • rzęsy osiągają znacznie większą grubość, której wzrost to nawet 88 procent,
 • rzęsty stają się znacznie gęstsze, zanikają charakterystyczne przerzedzenia,
 • oprawa oczu staje się znacznie ciemniejsza i bardziej kusząca,
 • proces wypadania rzęs istotnie zwalnia (do około 1 – 2 włosków na dobę),
 • rzęsty stają się mocniejsze, będąc jednocześnie bardziej odpornymi na działanie kosmetyków.

Uwaga! Odżywka do rzęs w całości jest wchłaniania poprzez ich strukturę. Oznacza to, że po upływie nocy nie skleja się ona, przez co poranna toaleta przebiega o wiele sprawniej.

Gdzie kupić i ile to kosztuje?

Biorąc pod uwagę wydajność jednego opakowania, cena produktu jest relatywnie niska i wynosi – w zależności od sklepu – od 140 do 180 złotych. Oczywiście zakup większej liczby opakowań wiąże się z redukcją ceny jednostkowej. Gdzie najlepiej kupić serum? Oczywiście na stronie producenta. Zakup poprzez pośredników wiąże się z ryzykiem nabycia fałszywego serum, którego oddziaływanie na ludzki organizm może mieć nieprzewidywalny charakter.

Ogólna ocena produktu

Serum do rzęs Miralash to produkt ukierunkowany na odpowiednie odżywienie rzęs. Dzięki niemu proces ich wzrostu zostaje znacznie wydłużony a one same stają się o wiele grubsze, ciemniejsze (efekt działania pigmentu) i bardziej gęste. Odżywka ta doskonale sprawdzi się gdy rzęsy są osłabione, np. na wskutek działania intensywnego makijażu, bądź też jeśli intensywnie wypadają ze względu na nieodpowiednią dietę. Jest to możliwe głównie dzięki zaimplementowanej w odżywce witaminie B5, a także jej pochodnych.

Stosowanie produktu jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia o ile przestrzega się instrukcji dołączonej do opakowania przez producenta. Całość jest zamknięta w wygodnym i stylowym pojemniku, który z łatwością można zabrać w podróż.

Podsumowanie

Reasumując, Miralash to odżywka do rzęs o bardzo złożonym i wielopłaszczyznowym działaniu. Jest ona ukierunkowana zarówno na wzmocnienie samego włosa, jak i też na poprawę kondycji cebulek włosowych. Jej długotrwałe stosowanie gwarantuje zwiększenie objętości rzęs i ich wzmocnienie.