Nanolash - opinie i recenzja


Nanolash to odżywka do rzęs, która – przynajmniej w kontekście marketingowym – jest kolejnym, cudownym produktem, mającym na celu poprawienie grubości i kondycji rzęs. Czy tak jest naprawdę? W poniższym artykule odpowiemy sobie na to pytanie, analizując jednocześnie skład produktu, jego działanie i ewentualne przeciwwskazania (skutki uboczne). Zapraszamy do lektury!

Czym jest Nanolash?

W gruncie rzeczy jest to odżywka do włosów w postaci serum. Tak trzeba ją traktować, ponieważ rzęsy to inaczej „małe włosy”, które podobnie jak ich „duże” odpowiedniki, wymagają rzetelnej troski i pielęgnacji.

Czy z pomocą Nanolash odżywienie rzęs jest możliwe? Tak, ponieważ jest to odżywka do rzęs, a więc produkt, którego celem jest poprawa ich kondycji. Te z kolei są narażone na szereg niebezpiecznych czynników, począwszy od promieniowania UV, a kończąc na… zwykłym makijażu. Rolą odżywki jest wzmocnienie i wydłużenie rzęs, ich regeneracja, ale też ogólne pogrubienie. Według informacji przedstawionych przez producenta odżywki, Nanolash jest produktem spełniającym powyższe wymagania. Czy tak jest naprawdę?

Działanie odżywki

Omawiania odżywka do rzęs ma – według producenta – bardzo szeroki skład (o tym później), dzięki któremu działanie produktu ma charakter wielopłaszczyznowy. Stosowanie serum według zaleceń przedstawionych na stronie producenta, ma spowodować:

 • znaczne pogrubienie rzęs a także zintensyfikowanie ich pigmentacji, co niewątpliwie jest oznaką zdrowia i dobrej kondycji,
 • odżywienie włosków, wzmocnienie ich struktury a także – w niektórych przypadkach – ich pełną regenerację,
 • pobudzenie cebulek włosowych do działania, co ma przełożyć się na wydłużenie włosków i nadanie im zdrowego wyglądu,
 • redukcja liczby wypadających włosków,
 • odżywienie skóry wokół oczu, nadanie jej zdrowego wyglądu itd.

Ciekawostką jest fakt, że producent opisywanego serum podaje dokładne liczby (wartości procentowe), które mają podkreślić efektywność wzrostu rzęs. Według danych przedstawionych na stronie (https://nanolash.pl/), stosowanie odżywki przez 30 dni ma doprowadzić do wydłużenia rzęs nawet o 50 procent.

Jak to wszystko możliwe? Otóż niniejsza odżywka posiada w swoim składzie substancję, która wydłuża czas aktywnego wzrostu włosków rzęs. Wzrost rzęs – podobnie jak w przypadku każdego innego włosa – opiera się na kilku fazach. Jedną z nich jest anagen, czyli faza aktywnego wzrostu. Stosowanie odżywki znacznie ją wydłuża, co oczywiście przedkłada się na dłuższy włos. Należy pamiętać, że efekt długich rzęs utrzyma się tylko w trakcie stosowania odżywki. Po jej odstawieniu, wrócą one do swej pierwotnej formy.

Skład odżywki – najważniejsze informacje

Na stronie producenta nie ma dokładnego opisu zawartych w preparacie składników. Mimo to w poniższym zestawieniu spróbujemy określić, czym tak naprawdę są składniki o dość tajemniczych nazwach.

 1. Aqua – to oczywiście woda. Działa ona jako rozpuszczalnik a jej obecność w produkcie jest w pełni uzasadniona. To dzięki niej nakładanie odżywki jest tak łatwe i – co równie ważne – skuteczne.
 2. Trifluoromethyl Dechloro Ethylprostenolamide – jest to analog bimatoprostu, który jest substancją stosowaną w leczeniu jaskry. Co ma jaskra do wydłużenia rzęs? Otóż to, że stosowane w jej przypadku leki (a takim jest bimatoprost) znacznie wydłużają aktywną fazę wzrostu włosa, czyli mówiąc prościej – są odpowiedzialne za jego wydłużenie. Efekt ten zauważono już co najmniej kilkanaście lat temu. Okazało się, że Pacjenci leczeni na jaskrę, mają bardzo długie i grube rzęsy. Ten „efekt uboczny” jest również wykorzystywany w odżywce Nanolash.
 3. Euphrasia Officinalis Extract – jest to ekstrakt ze świetlika lekarskiego. Ta niezwykła substancja wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i kojące. W odżywce Nanolash stosuje się ją jako substancję czynną, wspierającą proces wydłużania rzęs i gwarantującą dobrą kondycję skóry powiek i samych cebulek.
 4. Sodium Chloride – czyli popularna sól, jest wykorzystywana jako środek pomocniczy. Zapewnia ona odpowiednią konsystencję odżywki Nanolash, dzięki czemu jej nakładanie jest tak proste.
 5. Alcohol Denat – za tą tajemniczą nazwą kryje się zwykły etanol. Wykazuje on właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i odkażające. Jest substancją pomocniczą, zapewniającą włosom rzęs odpowiednie warunki wzrostu.
 6. Benzalkonium Chloride – czyli chlorek benzalkoniowy – to substancja odkażająca, która redukuje powstawanie stanów zapalnych w obrębie oka, skóry powiek i samych rzęs. W odżywce pełni ona rolę pomocniczą.

Jak stosować preparat?

Stosowanie serum do rzęs Nanolash jest bardzo proste i w zasadzie ogranicza się do kilku prostych zasad. Przestrzeganie ich gwarantuje bezpieczny i szybki wzrost rzęs, zgodnie z informacjami przedstawionymi przez producenta. Jak zatem stosować odżywkę?

Przede wszystkim jej nakładanie należy rozpocząć od dokładnego demakijażu. Stosowanie preparatu bezpośrednio na warstwę kosmetyków, znacznie ogranicza skuteczne działanie produktu. Po wykonaniu demakijażu (codziennie, najlepiej wieczorem), należy delikatnie rozprowadzić odżywkę po linii dolnych i górnych rzęs. Podczas nakładania produktu należy szczególną troską otoczyć oko, które nie powinno zetknąć się z preparatem. Jeśli jednak do tego dojdzie, należy jak najszybciej przemyć oko ciepłą, bieżącą wodą. W przypadku wystąpienia stanu zapalnego, lub podrażnienia oka, należy natychmiastowo skonsultować się ze specjalistą.

Jak długo należy stosować odżywkę? Najlepiej do momentu uzyskania efektu pełnych, wydłużonych i pogrubionych rzęs. Efekt ten pojawia się już po 30 – 40 dniach od rozpoczęcia nakładania produktu. Gdy rzęsy będą miały odpowiednią długość, należy ograniczyć stosowanie odżywki do 2 – 3 razy tygodniowo. W ten sposób podtrzymamy uzyskany efekt. Warto też zwrócić uwagę na czas przydatności odżywki. Producent deklaruje, że zachowuje ona swoje właściwości do roku po otwarciu opakowania.

Uwaga! Nanolash charakteryzuje się bardzo delikatną konsystencją. Dzięki temu łatwo wchłania się w strukturę włosa i jednocześnie nie pozostawia charakterystycznych, kleistych grudek. Rzęsy pokryte odżywką nie wymagają późniejszego (najczęściej porannego) czyszczenia.

Przeciwwskazania do stosowania serum

Nanolash jest produktem o bardzo łagodnym działaniu. W jego skład wchodzi kilka substancji wykazujących działanie kojące i odkażające. Mimo to – jak każdy inny preparat – posiada on pewne przeciwwskazania. Jakie?

Odżywki nie powinny stosować osoby o nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Należy zwrócić uwagę, by nie stosowały jej osoby cierpiące na podrażnienia okolicy powiek. U osób chorych na jaskrę zaleca się, by przed nałożeniem serum skonsultować się lekarzem specjalistą. Należy też zwrócić szczególną uwagę na częstotliwość nakładania produktu. Zbyt częste stosowanie odżywki może wywołać szereg działań niepożądanych.

Uwaga! Zwiększenie częstotliwości stosowania preparatu nie przyspieszy wzrostu rzęs.

Ogólna ocena i podsumowanie

Serum do rzęs Nanolash to produkt o wszechstronnym działaniu. Jest on bezpieczny dla zdrowia i – stosowany zgodnie z zaleceniami – nie wywołuje reakcji alergicznych, świądu, czy też stanów zapalnych. Odżywka do rzęs działa kojąco, aczkolwiek nie powinna ona wejść w kontakt z powierzchnią oka. Produkt jest przebadany i spełnia wszystkie wymogi dotyczące odżywek do rzęs.

Podsumowując, jest to bardzo dobry preparat, który warto polecić każdej kobiecie. Zwłaszcza, że efekty jego stosowania naprawdę są oszałamiające.