Prostalong Complex


Prostata, to – z męskiego punktu widzenia – jeden z najważniejszych organów wspomagających pracę układu rozrodczego. Narząd ten odpowiedzialny jest za produkcję płynu w którym poruszają się plemniki. Z upływem lat jego rola staje się coraz mniejsza. Co gorsza, narząd ten może z biegiem czasu zacząć się w sposób niekontrolowany powiększać, co u wielu mężczyzn wiąże się z dobrze znanymi problemami z oddawaniem moczu.

Prostata – (nie) taki straszny problem?

Nieleczone zmiany w prostacie mogą wywołać szereg poważnych powikłań. Czasem prowadzą one do zalegania moczu w pęcherzu moczowym, a czasem mogą być przyczyną schorzeń nowotworowych. Tak czy inaczej, przerost prostaty będzie wiązał się z rosnącym dyskomfortem, który z biegiem czasu będzie coraz to większym wyzwaniem dla mężczyzny.

Czy zjawisku przerostu gruczołu krokowego można jakoś zapobiec? Najskuteczniejszą, a zarazem najbezpieczniejszą metodą walki z rozrostem prostaty jest… zapobieganie temu zjawisku. Oczywiście niektórym przyczynom nie można zapobiec, gdyż w naturalny sposób wiążą się one ze starzeniem się organizmu, jak i z obniżeniem aktywności seksualnej.

Mimo to, warto pamiętać o odpowiedniej diecie i – przede wszystkim – solidnej dawce ruchu. Opcjonalnie można do tego celu wykorzystać spory potencjał, jaki niosą ze sobą m.in. suplementy diety. Jednym z nich jest Prostalong Complex, który – zgodnie z informacją podaną przez producenta – może skutecznie ograniczyć ryzyko związane z rozrostem prostaty i spowolnić następstwa tego procesu.

Czym jest Prostalong Complex?

Prostalong Complex to suplement diety, który ogranicza ryzyko powiększania gruczołu krokowego, a także wspiera męski organizm poprzez optymalizowanie procesu nieregularnego oddawania moczu. Mało tego – preparat ten chroni również układ krwionośny i spowalnia procesy związane ze starzeniem się organizmu. Poza tym można go traktować w roli preparatu uzupełniającego codzienną dietę w niezbędną dla zdrowia witaminę B6 i cynk.

Skład i działanie poszczególnych składników preparatu

Suplement diety składa się z wielu różnych składników, które – dobrane w odpowiednich ilościach – skutecznie wspierają mechanizmy odpowiedzialne za utrzymanie prostaty „w formie”. Oto najważniejsze z nich:

  1. Palma sabałowa – to pochodząca z Ameryki Północnej roślina, której cechą szczególną jest duża zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Co więcej, zawiera ona również niewielkie ilości kwasów nasyconych, które – w połączeniu z kwasami nienasyconymi – korzystnie wpływają na pracę gruczołu krokowego i całego, męskiego organizmu. Warto też zaznaczyć, że wyciąg z palmy sabałowej jest bardzo ceniony w kontekście wspierania męskich zdolności seksualnych i ogólnej poprawy witalności u mężczyzn.
  2. Olej z pestek dyni – to bardzo ważny element codziennej diety, który nieprzypadkowo jest stosowany przez osoby chcące w naturalny sposób zadbać o swoje zdrowie. Substancja ta jest bogata m.in. w fitosterole, które są niezbędne w procesie produkcji hormonów, ale też i ścian komórkowych. Oprócz wspomnianych związków tłuszczowych olej ten zawiera również wiele witamin, w tym E, B1, B2, B6, A, C i D. Co ciekawe, pestki te wykazują bardzo korzystny wpływ również na komórki nabłonka prostaty (gruczołu krokowego). Dzięki temu, narząd ten (zwłaszcza w początkowym etapie przerostu) znów zaczyna sprawnie funkcjonować, co ma istotne znaczenie w kontekście zatrzymania jego rozrostu. W skład oleju z pestek dyni wchodzi również tzw. likopen, czyli związek chemiczny zaliczany do grona antyoksydantów. Mało tego – powszechnie uważa się, że pod tym względem jest on dużo skuteczniejszy niż beta-karoten!
  3. Olej rybi – to olbrzymie źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Związki te bardzo korzystnie wpływają na pracę serca i naczyń krwionośnych, a także wzmacniają odporność. Warto też podkreślić, że odgrywają one istotną rolę w kontekście odchudzania, gdyż ich obecność organizmie istotnie wpływa na przyspieszenie metabolizmu, a w konsekwencji – również na zmniejszenie tkanki tłuszczowej.
  4. Cynk – to ważny dla zdrowia mikroelement, który – co ciekawe – wchodzi w skład wielu istotnych dla męskiego zdrowia enzymów. Substancja ta bierze m.in. udział w syntezie białek, ale też i kwasów nukleinowych. Poza tym cynk korzystnie wpływa na pracę prostaty, gdyż ogranicza jej rozrost i poprawia jej funkcjonowanie.
  5. Witamina B6 – jest to związek chemiczny, który w organizmie odgrywa bardzo istotną rolę. Bierze on udział m.in. w produkcji wielu różnych związków białkowych (w tym hormonów i enzymów), a także usprawnia pracę układu nerwowego, przyspieszając proces tworzenia się kolejnych połączeń między komórkami nerwowymi. Poza tym witamina B6 bierze też aktywny udział w regulacji ciśnienia krwi, w mechanizmach związanych ze skurczami mięśni (w tym z pracą serca), a także – w produkcji prostaglandyn.

Wskazania dotyczące stosowania produktu

Pakowanie po 90 sztuk tabletki na prostatę Prostalong Complex, to – jak zostało to już wcześniej opisane – suplement diety. Oznacza to, że nie działają one jak lek, lecz wyłącznie wspierają naturalne mechanizmy zachodzące w męskim organizmie. Co więcej, działają one w sposób wielopłaszczyznowy, gdyż oddziałują bezpośrednio na prostatę, ograniczają podaż wolnych rodników, zmniejszają dyskomfort towarzyszący oddawaniu moczu, a także poprawiają efektywność pracy serca i całego układu krwionośnego.

W celu uzyskania optymalnych efektów suplementacji, preparat ten powinien być stosowany w liczbie 1 – 2 kapsułek dziennie, i to w trakcie lub tuż po posiłku. Zaleca się również, aby każda z kapsułek była popijana solidną ilością wody, dzięki czemu zawarte w nich substancje czynne zostaną szybciej wchłonięte przez organizm.

Ważne jest również odpowiedzialne przechowywanie kapsułek, które nie powinny znajdować się w miejscu silnie nasłonecznionym, ani też narażonym na ingerencję ze strony dzieci. Optymalna temperatura przechowywania dla preparatu mieści się w granicach od 15 do 25 stopni Celsjusza.

Przeciwwskazania

Z suplementu Prostalong Complex nie powinni korzystać mężczyźni, którzy nie ukończyli jeszcze okresu dojrzewania płciowego, gdyż jego stosowanie może doprowadzić do wielu związanych z tym procesem powikłań. Zaleca się też, aby preparat nie był stosowany w połączeniu z alkoholem, gdyż może to doprowadzić do poważnych zaburzeń w pracy serca i układu krwionośnego.

W przypadku wystąpienia faktycznych problemów z prostatą mężczyzna powinien skonsultować się z lekarzem. Schorzenie to może bowiem być skutkiem wielu innych, zachodzących w organizmie nieprawidłowości, w tym również ciężkich chorób przewlekłych.

Cena i wskazówki dotyczące zakupu

Preparat Prostalong Complex to sprawdzony suplement diety, który należy nabywać wyłącznie u odpowiednich sprzedawców, to jest w sklepach z suplementami i w aptekach. W przeciwnym razie istnieje ryzyko nabycia fałszywki, której działanie na męski organizm może być nieprzewidywalne. Jedno opakowanie produktu zawierające 90 kapsułek to wydatek rzędu około 70 – 80 złotych.