Reprostal - opinie


Reprostal to produkt wspierając prawidłowe funkcjonowanie prostaty. Dawkowanie, cena i opinie użytkowników forum na temat Reprostalu. Gdzie kupić oryginalny produkt, jak działa i kto powinien go stosować?

Reprostal – jak działa i dla kogo?

Reprostal wspiera działanie prostaty, która wchodzi w skład układu rozrodczego mieszcząca się pod pęcherzem moczowym. Prostata zdrowego mężczyzny jest mniej więcej wielkości kasztana. Wraz z wiekiem jesteśmy narażeni na powiększanie się prostaty co prowadzi do zwężenia cewki moczowej. W skład preparatu wchodzą naturalne składniki, dzięki czemu nie wywołuje skutków ubocznych. Wyciągi z ziół, witaminy i minerały w nim zawarte zapewniają prawidłowe działanie gruczołu krokowego, zwiększają płodność oraz wspierają właściwy przepływ moczu.

Skład Reprostalu

W skład wchodzą:

 • cynk,
 • pokrzywa,
 • jeżówka wąskolistna,
 • palma sabałowa,
 • witamina E,
 • selen,
 • żurawiana.

Według urologa dr Marcina Zaręby jest to kompleksowy skład na problemy z prostatą.

Dawkowanie i cena

Reprostal przyjmuje się rano i wieczorem po jednej kapsułce popijając wodą. Nie należy przekraczać dziennej porcji w ciągu dnia. Cena jednego opakowania wystarczającego na miesiąc wynosi 139zł. Jako, że jest to nowy preparat producent oferuje korzystne pakiet (np. 3 opakowania w cenie 2). Przysyłka również jest za darmo.

Gdzie można kupić Reprostal?

Reprostal można kupić bezpośrednio od producenta. Preparatu nie znajdziesz w aptekach ani sklepach z suplementami diety. Taka właśnie sprzedaż ma zapewnić pewność, że wszystkie przez Was kupowane środki będą w 100% oryginalne. Kupując na portalach aukcyjnych jesteś narażony na ryzyko kupienia podrobionego produktu – niższa cena powinna wzbudzić Twoją czujność.

Czy Reprostal jest skuteczny?

Naszym zdaniem Reprostal może pomóc w problemach z prostatą o łagodnym nasileniu. Pozwala na skutecznie zwalczenie pierwszych objawów jakimi są:

 • częste potrzeby oddawania moczu w nocy,
 • nietrzymanie moczu,
 • przerywany strumień moczu,
 • ból podczas załatwiania potrzeby,
 • zaburzenia erekcji, obniżenie potencji,
 • uczucie pełnego pęcherza, nawet po wizycie w toalecie.

Opinie konsumentów

Reprostal to stosunkowo nowy preparat na rynku dlatego niezbyt wiele o nim opinii na forum, jednak wśród tych, które można znaleźć przeważają opinie pozytywne.

„Oceniam Reprostal na bardzo duży plus. Trudności z oddawaniem moczu w końcu dopadły i mnie, więc zacząłem przeglądać fora, czytać o prostacie i szukać czegoś co mi pomoże wrócić do normy. Uczucie pełnego pęcherza, wstawanie w nocy zaczęło mnie męczyć, no i szef w pracy zaczął na mnie krzywo patrzeć bo chodziłem do ubikacji kilka razy dziennie jakbym migał się od pracy. Ciesz mnie to, że wszystko już za mną, a jeśli problem powróci na pewno znowu sięgnę po Reprostal.” – relacjonuje jeden z użytkowników forum.

Mimo, dobrych ocen co do skuteczności, zalecamy w pierwszej kolejności wizytę u specjalisty. Problemu nie można bagatelizować, im szybciej zaczniesz leczenie tym lepiej. Ostateczna decyzja o zakupie powinna nastąpić po konsultacji lekarskiej.

Zdrowa prostata – jak zapobiegać powiększeniu?

Przerost prostaty jest naturalnym procesem starzenia się organizmu. Można jednak w pewien sposób opóźnić bądź ograniczyć skutki. Podstawą jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Ograniczenie bądź wyeliminowanie używek (alkohol, papierosy), zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna.

Problem występuje w wyniku zmniejszenia się ilości testosteronu. Stosunek żeńskich hormonów ulega zwiększeniu co powoduje rozrost gruczołu krokowego. Proces ten intensyfikują choroby – przykładowo nadciśnienie. Prowadząc zdrowy tryb życia ograniczamy powstawanie wszelkich chorób, które przekładają się następnie na powiększenie prostaty.

Jednym ze skutków przerostu prostaty może być nietrzymanie moczu. Wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie dnia miednicy jest świetnym lekarstwem. Można je wykonywać w ciągu dnia podczas codziennych czynności. Warto zacząć przygodę z ćwiczeniami Kegla przed osiągnięciem podeszłego wieku. Jedną z wielu zalet, jest również zwiększenie satysfakcji z seksu – łatwiej osiągnąć erekcję a orgazmy są dostarczają intensywniejszych doznań.

Pierwsze objawy – od czego zacząć?

Przede wszystkim pierwsze co powinieneś zrobić udać się do lekarza. Po wywiadzie lekarskim oraz badaniach specjalista oceni nasilenie problemu oraz dobierze metodę leczenia. Leczenie na własną rękę może być nieskuteczne. Najbardziej narażeni na problemy z prostatą są mężczyźni po 50. roku życia.

Objawów nie należy bagatelizować, mogą być one przyczyną nie tylko same przerostu, ale również zmian nowotworowych. Rak prostaty jest jednym z najczęściej występujących wśród mężczyzn. Ciekawostką są badania, które dowodzą, że aktywność seksualną koreluje ze zmniejszonym ryzykiem raka prostaty. Receptą na zdrowie jest częste współżycie oraz zdrowy tryb życia – zbilansowana dieta oraz sport.