Rio Beauty Professional


Lśniące, białe zęby to marzenie każdego człowieka. Co ciekawe, istnieje szereg metod, dzięki którym utrzymanie pięknie wyglądającego uzębienia jest możliwe. Niektóre z nich są bardziej a niektóre mniej czasochłonne. Rio Beauty Professional to produkt, którego zadaniem jest oczyszczenie zębów w stosunkowo krótkim czasie. W poniższym artykule opiszemy działanie zestawu Rio Beauty Professional, dowiemy się jaki jest sposób jego działania a także poznamy ewentualne przeciwwskazania co do jego stosowania.

Rio Beauty Professional – co to jest?

Zestaw Rio Beauty Professional to urządzenie, które – w dużym uproszczeniu – można by opisać jako połączenie nakładki na zęby i emitera niebieskiego światła.

Choć połączenie to przywodzi na myśl zagadnienia science fiction, to jednak – dzięki odpowiednio dobranej recepturze – rozwiązanie to umożliwia pełną optymalizację czyszczenia zębów. Zasada działania zestawu Rio Beauty Professional jest bardzo prosta i ogranicza się do nałożenia specjalnej nakładki z żelem, która następnie jest naświetlana intensywnym światłem barwy niebieskiej. Zawarte w żelu substancje są przez wspomniane światło aktywowane, dzięki czemu przyspieszają one nie tylko oczyszczanie zębów, ale też usuwanie kamienia nazębnego.

Wybielanie światłem – w domu, czy w gabinecie?

Wybielanie zębów światłem jest procesem dość dobrze znanym nauce. Jeszcze kilkanaście lat temu metoda ta była stosowana wyłącznie przez profesjonalne gabinety medycyny estetycznej.

Rio Beauty Professional to urządzenie, które przeczy tej zasadzie. Dziś metodę tą można z powodzeniem zastosować również w domu, aczkolwiek wymagane jest przestrzeganie określonych zasad. Co ważne – istnieją również przeciwwskazania co do korzystania z tego urządzenia. Zostaną one dokładnie opisane w dalszej części artykułu.

Rio Beauty Professional – co warto wiedzieć?

Urządzenie to jest w rzeczywistości zestawem elementów czyszczących, które razem wykorzystywane są w procesie czyszczenia szkliwa. Rio Beauty Professional składa się przede wszystkim z:

 • Jednostka Blue Light – jest to podstawowy element całego zestawu. Emituje on światło niebieskie o określonej częstotliwości, które oddziałuje bezpośrednio na substancje czynne zawarte w dedykowanej paście wybielającej. Jednostka posiada wbudowany zestaw filtrów, których zadaniem jest pochłanianie podczerwieni. Dzięki temu struktura dziąsła nie ulega przegrzaniu.
 • Ustniki – posiadają one specjalną konstrukcję, umożliwiającą nałożenie aktywnego żelu na powierzchnię zębów. W jednym zestawie Rio Beauty Professional znajdują się aż trzy takie ustniki. Dzięki temu z urządzenia może korzystać cała rodzina.
 • Żel – jest to jeden z najważniejszych elementów Rio Beauty Professional. W jednym zestawie znajduje się pięć osobnych pojemników, z których każdy zawiera około 5 ml specyfiku. Podczas stosowania żel należy nakładać bezpośrednio na ustniki.
 • Klucze bezpieczeństwa – umożliwiają szybkie i awaryjne wyłączenie lampy naświetlającej. W jednym zestawie znajdują się aż 2 klucze, dzięki czemu urządzenie można łatwo wyłączyć nawet w przypadku zagubienia jednego egzemplarza.

Parametry techniczne urządzenia

Rio Beauty Professional jest urządzeniem elektrycznym, zasilanym bezpośrednio z gniazdka 230 V. W zestawie znajduje się transformator, który konwertuje parametry prądu zasilania do bezpiecznej wartości 9 V (około 300 mA). Zestaw Rio Beauty Professional zużywa niewielkie ilości energii. Jego optymalna moc robocza wynosi około 9 W.

Prezentowany zestaw przeszedł wszelkie badania i certyfikacje. Produkt spełnia europejskie normy dotyczące emisji wspomnianego niebieskiego światła. Całość zestawu zamknięta jest w wygodnej i estetycznej obudowie, która zapewnia ergonomiczne korzystanie z możliwości sprzętu.

Żel – najważniejsze składniki

Istotną rolę w całym zestawie odgrywa wspomniany już wcześniej żel. Składa się on z trzech odrębnych składników czynnych, które – zmieszane w odpowiednich proporcjach – wykazują bardzo dobre właściwości czyszczące. Substancja żelowa wykorzystywana w zestawie, składa się przede wszystkim z:

 1. Glikol propylenowy – jest to substancja pomocnicza, która wykazuje właściwości wiążące. Oznacza to, że utrzymuje ona „w całości” poszczególne składniki żelu, dzięki czemu można ją dosyć łatwo rozprowadzić po powierzchni zębów (bez ryzyka jej odpadnięcia lub rozbicia).
 2. Hydroksypropylo-celuloza – jest to związek obojętny fizjologicznie. Wykorzystuje się go jako typową substancję przeciwzbrylającą. Co ciekawe, substancję tą równie często wykorzystuje się w innych gałęziach gospodarki, w tym przemyśle spożywczym (zwłaszcza do produkcji nadzienia).
 3. PVP – Poli(winylopirolidon) – to substancja wiążąca. Jej działanie opiera się przede wszystkim na wiązaniu brudu znajdującego się na powierzchni zębów. Jej działanie potęguje się w przypadku bezpośredniego działania niebieskiego światła.
 4. Nadtlenek wodoru – to substancja aktywna, której zadaniem jest rozbijanie pozostałości jedzenia i – w konsekwencji – oczyszczanie zębów. Bezpośrednie stosowanie nadtlenku wodoru (czyli popularnej wody utlenionej) ma ogromne znaczenie w kontekście wybielania zębów.

Stosowanie i uwagi ogólne

Rio Beauty Professional to zestaw dość prosty w obsłudze. Idealnie mieści się w dłoni, dzięki czemu można nim łatwo sterować za pomocą jednej ręki. Problemem pozostaje jednak samo nałożenie żelu. Osoba wykonująca zabieg wybielania po raz pierwszy, może rozczarować się trudnością aplikacji żelu (którą należy wykonać za pomocą dedykowanej strzykawki).

Po nałożeniu żelu wystarczy włączyć urządzenie. W zależności od programu może ono pracować przez 20 lub 12 minut (odpowiednio program podstawowy i uzupełniający). Swoistym problemem jest brak sygnalizacji dźwiękowej, dlatego najlepiej wybielać zęby za pomocą stopera. Co jeszcze warto wiedzieć na temat stosowania zestawu?

 • W przeciwieństwie do alternatywnych żelów, substancja wykorzystywana w zestawie ma dość dobry smak. Dzięki temu wybielanie zębów jest w miarę przyjemne.
 • Nieumiejętne nałożenie żelu może doprowadzić do powstania charakterystycznych, białych plam. Dlatego jeśli mamy taką możliwość (instrukcja użytkownika przewiduje taki scenariusz), możliwe jest powtórzenie całego zabiegu.
 • Efektywne wybielanie zębów powinno być połączone z dobrze dobraną dietą. Można oprzeć się np. na produktach mlecznych i ryżowych. Pod żadnym pozorem nie należy spożywać tak zwanych „substancji barwiących”, czyli kawy, herbaty, czerwonego wina i niektórych sałatek (surówek) np. z buraków.
 • Wybielanie zębów za pomocą zestawu Rio Beauty Professional, warto poprzedzić wizytą u lekarza stomatologa. Jego zadaniem będzie dokładna kontrola stanu uzębienia a także zbadanie sztucznych wypełnień, które – w przeciwieństwie do zębów – nie ulegną wybieleniu.

Przeciwwskazania

Zestaw Rio Beauty Professional nie jest polecany osobom, które:

 • są niepełnoletnie – z urządzenia nie powinny korzystać osoby w wieku poniżej 18 lat,
 • są w okresie ciąży lub karmienia piersią – nie przeanalizowano wpływu zawartych w preparacie składników czynnych na stan dziecka w różnych okresach wzrostu,
 • cierpią na stany zapalne jamy ustnej – żel zawarty w ustniku działa dość agresywnie na płytkę zębową, co może doprowadzić do zwiększenia stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej,
 • cierpią na reakcje alergiczne względem substancji zawartych w preparacie, które – w przypadku zastosowania zestawu – mogą doprowadzić do wielu powikłań (w tym dermatologicznych).

Podsumowanie

Rio Beauty Professional jest zestawem skutecznie wybielającym zęby, aczkolwiek przed jego zastosowaniem warto skonsultować się z lekarzem specjalistą. W przeciwnym razie efekty wybielania mogą zostać mocno ograniczone, poprzez pojawienie się charakterystycznych przebarwień.