Stymen - opinie


Stymen jest preparatem pomagającym w problemach z potencją. Jakie są o nim opinie na forum? Czy ten jednoskładnikowy środek jest skuteczny? Podstawowe informacje na temat Stymenu.

Stymen – opis produktu

Stymen jest jednoskładnikowym preparatem, stosowanym min. w przypadku zaburzeń erekcji. Zawarty w nim prasteron (DHEA – dehydroepiandrosteron) to hormon produkowany w organizmie przez nadnercze. Według specjalistów najwyższy jego poziom osiągamy między 20. a 30. rokiem życia. Jego ilość bezpośrednio wpływa na produkcję testosteronu. Zastosowanie:

 • andropauza,
 • zaburzenia wzwodu,
 • obniżenie popędu płciowego,
 • stany lękowe oraz depresyjne,
 • nadwaga,
 • niewydolność kory nadnerczy,
 • spadek sprawności fizycznej.

Skład i dawkowanie

W składzie znajdziemy 10 mg prasteronu przypadające na jedną tabletkę. Zalecana dawka początkowa to 10 mg, stopniowo można zwiększać, aż do 50 mg na dobę, z progresją 10 mg co dwa tygodnie. Dzienną dawkę najlepiej stosować rano do posiłku – nie przekraczając zalecanej dawki. W razie wątpliwości odnośnie stosowania należy zasięgnąć porady lekarskiej.

OkresDawka1 tydzień10 mg/doba (1 tabletka)2 tydzień10 mg/doba (1 tabletka)3 tydzień20 mg/doba (2 tabletki)4 tydzień20 mg/doba (2 tabletki)5 tydzień30 mg/doba (3 tabletki)6 tydzień30 mg/doba (3 tabletki)7 tydzień40 mg/doba (4 tabletki)8 tydzień40 mg/doba (4 tabletki)9 tydzień50 mg/doba (5 tabletki)10 tydzień50 mg/doba (5 tabletki)

Cena i dostępność w aptekach

Aby zauważyć poprawę należy stosować Stymen regularnie przez kilka tygodni. Preparat łatwo dostępny w aptekach, do kupienia bez recepty. Cena wynosi około 35zł za jedno opakowanie zawierające 60 tabletek. Przejście przez 10 tygodniową kurację zgodnie z zalecanymi dawkami wymaga zakupienia 5 opakowań – z ostatniego opakowania zostanie 20 tabletek.

Skuteczność Stymenu

Stymen pomaga zwalczyć problem jeśli przyczyną zaburzeń wzwodu w Twoim przypadku jest niedobór DHEA. Stężenie hormonu można zweryfikować badaniami – polecamy ich wykonanie przed stosowaniem Stymenu. Może się okazać, że przyczyna leży gdzie indziej. W takim przypadku suplementacja DHEA nie przyniesie spektakularnych efektów. Koszt badania wynosi około 60-70 złotych. Badanie pozwala zweryfikować poziom hormonu oraz zacząć przyjmowanie Stymenu w razie stwierdzonego niedoboru. Zaleca się wykonanie badań również w przypadku długotrwałego stosowania dawek rzędu 50 mg. Według producenta efekt kuracji następuje po kilku tygodniach stosowania

Przeciwskazania i skutki uboczne

Stymen nie jest powinien być stosowany przez osoby:

 • poniżej 40. roku życia,
 • uczulone na DHEA lub substancje pomocnicze leku,
 • niewydolność nerek lub wątroby,
 • z przerostem lub nowotworem prostaty,
 • innymi nowotworami.

Lek stosowany według zaleceń producenta nie powinien negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Stymen powinien być stosowany pod kontrolą lekarską. Skutki uboczne przy stosowaniu tego preparatu występują rzadko (1-10 osób na 10 000). Mimo to można doświadczyć:

 • zmian skórnych,
 • nadmiernego owłosienia lub wypadania włosów,
 • powiększenia prostaty,
 • nudności oraz dolegliwości żołądkowych,
 • pobudzenia apetytu,
 • zwiększonego zatrzymywania wody i soli w organizmie,
 • zwiększenia stężenia wapnia,

Przeciwskazania w stosowaniu dotyczą również osób stosujących: leki przeciwzakrzepowe, hormonalne, przeciwdrgawkowe, psycholeptyczne oraz przeciwpsychotyczne

Opinie na forum

Ciężko znaleźć opinie na forach i jednoznacznie określić czy Stymen to rzeczywiście dobry środek na potencję. Nie oznacza to oczywiście, że Stymen jest nieskuteczny. Jednoskładnikowe preparaty mają swoje wady i zalety. Z jednej strony można liczyć na bardzo dobre efekty, jeśli przyczyną będzie niedobór konkretnej substancji. Z drugiej przyczyna może leżeć w niedoborze nie jednej, a wielu składników. W takim przypadku Stymen może okazać się nie wystarczający.

Silne działania marketingowe innych środków na potencję zostawia ten preparat w cieniu, choć naszym zdaniem warto bliżej się przyjrzeć Stymenowi, a dokładnie DHEA, czyli substancji, którą zawiera. Zawartość tego hormonu z wiekiem spada, zwiększając między innymi ryzyko chorób układu krążenia. Choroby te natomiast wpływają na kłopotu z osiągnięciem erekcji. Jedynie opinie osób po 40. roku należy brać pod uwagę. Jest to wiek, w którym niedobór DHEA może być na tyle znaczny, że wpływa na pogorszenie życia seksualnego.

Stymen – na otyłość i zwiększenie masy mięśniowej

Stymen jest preparatem do stosowania nie tylko w leczeniu zaburzeń erekcji. Hormon zawarty w preparacie może również pomóc osobom z nadwagą. Badania przeprowadzone przez badaczy z Uniwersytety w Waszyngtona w St. Louis oraz Baylor Co dowodzą, że przyjmowania DHEA wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej.

DHEA w organizmie syntezowany jest do testosteronu oraz dihydrotestosteronu – hormonów anabolicznych. Suplementacja może więc, pomóc w zwiększeniu masy mięśniowej oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Należy dodać, że sama suplementacja nie zwiększa siły, ani masy mięśniowej. Konieczne jest wykonywanie treningów siłowych, których efekty są potęgowane przez przyjmowanie DHEA.