UltraBlanc z węglem aktywnym


Mało jest na rynku past, które – przynajmniej w tak efektowny sposób – weszłyby do kanonu produktów używanych tak przez zwykłego Kowalskiego, jak i niektórych celebrytów. UltaBlanc – bo o niej mowa – to dość specyficzny produkt do pielęgnacji zębów. Uwagę przykuwa przede wszystkim jej charakterystyczny, czarny kolor, który jest efektem wprowadzenia do jej składu niektórych substancji aktywnych. Co warto wiedzieć o tym niezwykłym preparacie?

Działanie pasty – co warto wiedzieć?

Zgodnie z informacją przedstawioną przez producenta, pasta wybielająca UltraBlanc skutecznie wybiela zęby i jednocześnie nie uszkadza szkliwa. Co więcej, produkt ten ma usuwać z powierzchni uzębienia wszelkie substancje chemiczne (zwłaszcza garbniki), które niekorzystnie wpływają na ostateczny koloryt zębów. Na tym jednak nie koniec, gdyż produkt ten ma również bardzo bogaty, a zarazem dość egzotyczny skład. To dzięki tym kilku czynnikom jest on – zdaniem niektórych – tak bardzo skuteczny.

Poniższy artykuł będzie czymś w rodzaju analizy składu, właściwości i zastosowania tejże pasty. Co więcej, zostaną tu również przedstawione dane dotyczące przeciwwskazań związanych z jej stosowaniem, a także opinie osób, które już z niej skorzystały. Spróbujemy więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy pasta ta faktycznie działa i czym odróżnia się (zwłaszcza pod kątem skuteczności) od wielu innych, analogicznych preparatów.

UltraBlanc – co to jest?

Pod tą dość oryginalną nazwą kryje się pasta do zębów o głębokim, czarnym zabarwieniu. Ta specyficzna kolorystyka wynika w głównej mierze z obecności węgla aktywnego, który wchodzi w skład preparatu. Substancja ta – oddziałując na zęby – rozpuszcza znajdujące się na nich zabrudzenia, dzięki czemu stają się one z biegiem czasu znacznie bielsze.

Co ważne, pasta ta jest nie tylko preparatem wybielającym, ale też zapobiegającym różnego rodzaju zmianom w obrębie szkliwa, zębów i dziąseł. W jej skład wchodzą np. substancje, które – po długoterminowym i regularnym stosowaniu – chronią zęby przed dalszymi, pogłębiającymi się uszkodzeniami.

Skład – co warto o nim wiedzieć?

UltraBlanc to czarna pasta wybielająca, która może poszczycić się bardzo bogatym składem. Oto lista substancji aktywnych, które wchodzą w jej skład:

Węgiel aktywny

Najważniejszy składnik pasty, to dzięki niemu ma ona tak wyjątkowy, czarny kolor. Substancja ta pochłania związki garbnikowe z powierzchni zębów, dzięki czemu stają się one znacznie bielsze niż dotychczas.

Aby węgiel aktywny mógł spełnić pokładane w nim oczekiwania, musi on być stosowany w regularnych odstępach czasu. Tym samym skuteczność pasty będzie uzależniona od przestrzegania zaleceń dotyczących jej stosowania. Wracając do kwestii węgla aktywnego, jego stosowanie nie wpływa na strukturę szkliwa, dzięki czemu ząb zachowuje swą pierwotną warstwę ochronną.

Składniki ziołowe

Wyciągi z porostu islandzkiego i koszyczka rumianku to bardzo ważne składniki pasty UltraBlanc, dzięki którym zyskuje ona zupełnie nowe, wręcz niesamowite właściwości. Substancje te działają antyseptycznie, dzięki czemu eliminują nieprzyjemny, pojawiający się w ustach zapach.

Co więcej, działają one kojąco i przeciwzapalnie, dzięki czemu łagodzą ewentualne podrażnienia dziąseł. Warto też podkreślić, że uzyskany w ten sposób efekt utrzymuje się bardzo długo.

Fluor

Jeden z najważniejszych składników aktywnych większości dostępnych na rynku past. Jego regularne stosowanie zabezpiecza zęby przed próchnicą (spowodowaną często oddziaływaniem kwasów), a także chroni je przed ewentualną demineralizacją i wynikającym z niej osłabieniem.

Co ważne – fluor jest ważnym składnikiem szkliwa. Oznacza to, że jego stosowanie wzmacnia je, chroniąc tym samym zęby przed pojawianiem się dalszych, niebezpiecznych dla nich uszkodzeń.

Przeczytaj również: Wybielanie zębów w domu – 9 domowych sposobów na bielsze zęby!

Zastosowanie pasty

Pasta do zębów UltaBlanc jest skierowana przede wszystkim do osób młodych i dorosłych. Można z niej korzystać już po upływie 12 roku życia, przy czym obniżenie tej granicy może wywołać szereg niepożądanych, a nawet niebezpiecznych objawów zdrowotnych.

Pasta jest przeznaczona głównie dla tych osób, które chcą wybielić swoje zęby, aczkolwiek – biorąc pod uwagę jej skład – jest to preparat przeznaczony również dla osób chcących zapobiegać nawrotom chorób zębów i ich dalszemu osłabieniu.

Zaleca się, aby w trakcie stosowania pasty do zębów:

  • szczotkować je mniej więcej przez 2 – 3 minuty, dbając jednocześnie o równomierne rozprowadzenie pasty po całej jamie ustnej,
  • dokładnie wypłukać ją, stosując do tego celu letnią wodę z kranu.

Należy unikać sytuacji, w której nawet najmniejsza ilość preparatu zostałaby połknięta. W przeciwnym razie jej obecność w układzie pokarmowym może wywołać szereg działań niepożądanych, w tym problemy gastryczne i trawienne.

Przeciwwskazania

W związku z tym, że czarna pasta do zębów Ultra Blanc jest produktem bogatym w naturalne substancje aktywne, zakres przeciwwskazań dotyczących jej stosowania jest dość ograniczony.

Należy jednak pamiętać, że korzystanie z niej nie powinno mieć miejsca w przypadku wystąpienia zjawiska nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Zignorowanie tego ograniczenia może doprowadzić do gwałtownych reakcji alergicznych w tym zmian skórnych. Zgodnie z tym, co zostało podkreślone już wcześniej, preparatu nie powinny stosować dzieci poniżej 12 roku życia.

Cena

Czarna pasta do zębów UltaBlanc jest dostępna w bardzo korzystnej cenie. Pojedyncze, 75 mililitrowe opakowanie produktu kosztuje kosztuje zaledwie od 15 do 20 złotych. Naturalnie w porównaniu do innych, zwykłych past jest to cena dość wysoka, aczkolwiek w pełni akceptowalna, jeśli weźmie się pod uwagę jej właściwości czyszczące. Co ważne – pastę tą można nabyć w dobrych aptekach.

Mimo potwierdzonego składu preparatu, można znaleźć na rynku wiele jego podróbek. Dlatego zaleca się, by nabywać go wyłącznie za pośrednictwem sprawdzonych źródeł. W przeciwnym razie istnieje ryzyko nabycia wyrobu o zgoła odmiennych i – być może – niebezpiecznych właściwościach.

Opinie dotyczące produktu

Na koniec warto oddać głos tym wszystkim, którzy mieli do czynienia z pastą UltraBlanc. Osoby te – jak zawsze – można podzielić na dwie grupy. W skład pierwszej z nich wchodzą użytkownicy, którzy oceniają ją głównie pozytywnie. Do najczęściej wymienianych „plusów” należą m.in.:

  • niska cena i łatwa dostępność,
  • duża zawartość węgla aktywnego, a co za tym idzie wysoka skuteczność w wybielaniu zębów,
  • utrzymujące się znacznie dłużej uczucie świeżości zębów,
  • niecodzienny, wręcz zachęcający do korzystania wygląd.

Co ciekawe, wśród użytkowników pasty można znaleźć i takie osoby, które – mówiąc wprost – są z niej niezadowolone. Argumentują oni, że pasta:

  • nie poprawia wyglądu zębów lub też wybiela w sposób mocno ograniczony,
  • wywołuje dyskomfort w trakcie mycia zębów,
  • uszkadza szkliwo.

Należy jednak pamiętać, że powyższe zastrzeżenia nie dają pełnego obrazu właściwości produktu. Mogą one być skutkiem nieprawidłowej techniki mycia uzębienia, zastosowania niewłaściwej szczotki, a także… nieuważnego zapoznania się ze wskazówkami znajdującymi się na ulotce.

Podsumowanie

Czarna pasta wybielająca UltraBlanc to preparat w pełni dopracowany i skuteczny. Jego pomysłowy skład nie tylko oczyszcza zęby, ale też ogranicza emisję nieprzyjemnego zapachu z ust. Co więcej, chroni on zęby przed dalszymi uszkodzeniami.