Vigrafast - opinie


Vigrafast to suplement diety, którego działanie wspiera potencję, dodaje sił mężczyźnie i – mówiąc ogólnie – poprawia jakość jego życia. W poniższym artykule zastanowimy się, czy walka z brakiem potencji jest dzięki niemu w ogóle możliwa. Przeanalizujemy jego skład, sposób działania, ale też ewentualne działania niepożądane. Od razu podkreślamy, że jest to suplement diety, który rządzi się swoimi prawami. Nie jest tajemnicą, że problemy z potencją dotykają coraz większej grupy mężczyzn. Wpływ na to ma wiele czynników, w tym oczywiście stres, złe odżywianie, ale też brak ruchu i tężyzny fizycznej. Z problemami z potencją jak najbardziej można walczyć. Jeśli jednak ta walka ma być skuteczna, to musi ona wiązać się z zachowaniem odpowiedniej podaży substancji czynnych.

Suplementacja a problemy z potencją – co warto wiedzieć?

Vigrafast jest suplementem diety wspomagającym erekcję. Oznacza to, że oddziałuje on na organizm w dość specyficzny sposób. Preparat nie może być traktowany jako lek, ani też jako dowolna forma środka o charakterze leczniczym. Można go stosować wyłącznie wspomagająco i wzmacniająco, aczkolwiek nie można również zapominać o ćwiczeniach i szeroko pojętej aktywności ruchowej. Są to warunki niezbędne w celu utrzymania potencji mężczyzny na odpowiednim poziomie. Nie można zapominać, że suplementy diety to preparaty, które nie są zamiennikiem (substytutem) odpowiednio zbilansowanej i uporządkowanej diety. Wręcz przeciwnie – należy je traktować wyłącznie w charakterze komplementarnym.

Kłopoty z potencją to dość skomplikowany i wstydliwy problem, który tylko w niektórych przypadkach da się rozwiązać za pomocą suplementów diety. Ich mechanizm ogranicza się do:

 • zwiększenia aktywności męskich hormonów płciowych, które w znacznej mierze są odpowiedzialne za uczucie podniecenia,
 • poprawy ukrwienia penisa i jego okolic, co przedkłada się na efektywniejszą pracę tychże narządów i na wzrost pobudzenia,
 • poprawy ukrwienia skóry w okolicach męskich narządów płciowych, co wiąże się ze wzrostem wrażliwości na bodźce zewnętrzne,
 • poprawy efektywności procesów metabolicznych, które zachodzą w męskim organizmie.

Vigrafast – skład produktu

Vigrafast to suplement diety, który – według producenta – stworzony jest dla osób, które mają problemy z potencją. Jak na suplement przystało, preparat ten składa się z zaledwie kilku składników. Mimo to jest on uważany za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań na rynku. Jakie substancje czynne wchodzą zatem w jego skład?

 1. Ekstrakt z buzdyganka naziemnego – to substancja, która jest jedną z najbardziej znanych w kontekście walki ze zbyt niską potencją. Buzdyganek naziemny pobudza pracę układu krążenia, intensyfikuje działanie układu hormonalnego, a także wspiera procesy odpowiedzialne za przyspieszony metabolizm. Jednym słowem – jest to produkt, który w znaczący sposób wspiera nie tylko sferę seksualną organizmu, ale też ogólne samopoczucie człowieka.
 2. Ekstrakt z żeń-szenia – to jeden z najskuteczniejszych, a zarazem naturalnych preparatów zwiększających potencję i podniecenie seksualne. Ekstrakt ten skutecznie pobudza krążenie, dodaje sił, ale też działa przede wszystkim na układ hormonalny, wspierając procesy odpowiedzialne za produkcję męskich hormonów seksualnych. Nawiasem mówiąc, to właśnie żeń-szeń jest jedną z roślin, które są najczęściej stosowane w takich przypadkach.
 3. Pieprzyca peruwiańska – pod tą dość skomplikowaną i mało znaną nazwą, kryje się bardzo popularna… maca. Ekstrakt z tej rośliny działa przede wszystkim na procesy metaboliczne, zwiększając podaż energii w organizmie. Nie trzeba nikogo przekonywać, że duże zasoby energetyczne w organizmie, z pewnością pomogą w uzyskaniu satysfakcji w życiu seksualnym.
 4. L-Arginina – pod tą dość skomplikowaną, choć w miarę dobrze znaną nazwą, kryje się substancja o silnych właściwościach pobudzających (zwłaszcza w kwestiach związanych z seksualnością). Z substancji tej produkuje się między innymi tlenek azotu, który odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu odczucia pobudzenia seksualnego.

Kiedy nie stosować preparatu?

Jak w przypadku każdego suplementu diety, również Vigrafast nie wykazuje żadnych działań ubocznych (o ile jest prawidłowo stosowany). Niemniej – ze względu na jego specyfikę – niektóre osoby powinny zrezygnować z jego stosowania. Mowa tu zwłaszcza o:

 • osobach, które są uczulone na którykolwiek ze składników preparatu; zignorowanie tego ważnego zalecenia, może spowodować szereg zjawisk niepożądanych, które dotykają najczęściej sfery dermatologicznej,
 • osobach, które cierpią na schorzenia układu krwionośnego – w ich przypadku podanie suplementu diety (a zwłaszcza jego długotrwałe stosowanie) może doprowadzić do wystąpienia poważnych stanów chorobowych i pogłębienia nadciśnienia,
 • osobach cierpiących na schorzenia układu rozrodczego i moczowego; w takich przypadkach stosowanie produktu może doprowadzić do pogłębienia tychże zjawisk, w tym do zaniku erekcji.

Vigrafast to suplement na potencję, który nie powinien być stosowany również przez osoby poniżej 18 roku życia. Istnieje bowiem ryzyko, że zawarte w produkcie substancje aktywne, mogą zaburzyć normalny cykl rozwojowy u chłopców. Należy przy tym zwrócić szczególną uwagę na te substancje, które oddziałują bezpośrednio na układ hormonalny człowieka.

Jak stosować, czyli garść prostych wskazówek

Suplement diety należy stosować zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na opakowaniu lub w dołączonej ulotce. I tak:

 • każdego dnia należy spożyć 1 – 2 kapsułek,
 • pierwszą kapsułkę należy spożyć rano, koniecznie po posiłku,
 • drugą kapsułkę można spożyć na około 30 minut przed stosunkiem,
 • nie zaleca się spożywania kapsułek wieczorem, gdyż zawarte w nich substancje, mogą negatywnie wpłynąć na komfort i jakość snu,
 • po każdorazowym zażyciu kapsułek, należy popić je dużą ilością wody.

W trakcie stosowania wyrobu, należy też zwrócić szczególną uwagę na jego sposób przechowywania. Opakowanie nie powinno znaleźć się w miejscu silnie nasłonecznionym (optymalna dla niego temperatura otoczenia to 15 – 25 stopni Celsjusza), zawilgoconym, ani też narażonym na bezpośrednią bliskość dzieci.

Dodatkowe informacje na temat produktu

Stosowanie suplementu tuż przed stosunkiem, znacznie zwiększa szansę na uzyskanie silnej erekcji. Niemniej – w celu podtrzymania tego efektu – suplement warto stosować codziennie. W jednym opakowaniu znajduje się 60 kapsułek suplementu, co oznacza, że wystarczy ono na 1 – 2 miesięcy stosowania. Cena jednego opakowania waha się w okolicach 100 – 110 złotych i jest zależna od wielu czynników, w tym od marży naliczonej przez sprzedawcę. Produkt należy kupować wyłącznie na stronie bezpośredniego producenta. W innych przypadkach istnieje ryzyko nabycia podróbki, której zastosowanie może negatywnie odbić się na zdrowiu człowieka.

Vigrafast jest suplementem diety, a nie jej zamiennikiem! Oznacza to, że można go stosować wyłącznie w formie uzupełnienia diety, a także – jeśli tak zadecyduje lekarz – jako środek wspomagający w trakcie leczenia. W przypadku pogłębienia się problemów z erekcją, warto skonsultować się z lekarzem – specjalistą.

Podsumowanie

Vigrafast to suplement na erekcję, dzięki któremu jakość pożycia seksualnego nie tylko wzrośnie, ale też utrzyma się na odpowiednio wysokim poziomie. Opinie jego użytkowników jednoznacznie wskazują, że dzięki niemu erekcja wraca „na normalne tory”. Niemniej na efekty stosowania suplementu należy poczekać co najmniej 3 – 4 tygodnie. Nie można też zapominać o odpowiedniej diecie i <pcldużej dawce ruchu.