Visaxinum - Recenzja i opinie produktu


Trądzik to jedna z najbardziej tajemniczych chorób skóry. Większość osób nie docenia powikłań, jakie może ona wywołać. Zwykle traktujemy ją jako charakterystyczne wypryski na skórze, które pojawiają się najczęściej w okresie młodzieńczym. Czasem jednak wejście w dorosłość nie oznacza wyjścia z choroby a jej skutki – dosłownie – widać na skórze przez wiele lat.

Co zrobić w takiej sytuacji? Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na rozwiązania kliniczne, czy też na dedykowane suplementy diety, musimy uwzględnić długi czas zanikania tego typu zmian. Terapia medyczna jest co prawda skuteczna, ale wiąże się z koniecznością częstych wizyt u lekarza. Visaxinum – któremu poświęcono niniejszy artykuł – jest suplementem diety, który (być może) pomoże uniknąć konieczności zastosowania kosztownych leków.

Visaxinum – co to jest?

Visaxinum to suplement diety w postaci kapsułek, który polecany jest osobom cierpiącym na zmiany trądzikowe. W skład produktu wchodzi wiele różnych substancji czynnych i pomocniczych, których zadaniem jest kompleksowe wsparcie procesów odpowiedzialnych za regenerację skóry.

Tabletki są dostępne w łatwo przyswajalnej postaci. Są one niewielkie, dzięki czemu bardzo łatwo można je połknąć. Co więcej – ilość substancji czynnych w preparacie jest dobrana w sposób zrównoważony, dzięki czemu istnieje praktycznie zerowe ryzyko wystąpienia jakichkolwiek zjawisk niepożądanych.

Visaxinum – najważniejsze informacje dotyczące składu

Podstawowym składnikiem suplementu na trądzik jest celuloza. Pozwala ona skutecznie spowolnić wchłanianie substancji czynnych zawartych w preparacie. Oprócz niej Visaxinum zawiera również następujące składniki:

 • wyciąg z ziela bratka trójbarwnego,
 • wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego,
 • wyciąg z zielonej herbaty,
 • wosk biały,
 • krzem.

Jak działają w/w składniki? Ich połączenie jest nieprzypadkowe, co oznacza, że ich działanie uzupełnia się nawzajem.

 1. Oczyszczanie skóry – niektóre z w/w składników skupiają się na oczyszczeniu skóry z toksyn. Tak działa między innymi wyciąg z mniszka lekarskiego, który – jak powszechnie wiadomo – działa moczopędnie. Proces wytwarzania i usuwania moczu wiąże się z oczyszczeniem organizmu z wszelkich szkodliwych pozostałości procesu przemiany materii.
 2. Nawilżenie skóry – niektóre ze składników Visaxinum wspierają również naturalne procesy odpowiedzialne na nawilżenie i natłuszczenie skóry. Do tej grupy produktów należy między innymi wosk biały, który – ze względu na swą konsystencję – doskonale utrzymuje się na powierzchni skóry, redukując ryzyko jej nadmiernego wysuszania.
 3. Walka z procesem starzenia się skóry – Visaxinum zawiera również szereg składników, które odpowiedzialne są za zmniejszenie emisji tak zwanych wolnych rodników. Dzięki temu skóra staje się piękniejsza, gładsza i przede wszystkim zdrowsza. W opisywanym suplemencie diety rolę tą odgrywa wyciąg z zielonej herbaty, który nie tylko spowalnia proces starzenia się skóry, ale też działa jak naturalny antybiotyk.
 4. Ukrwienie – praktycznie wszystkie składniki suplementu na trądzik są ukierunkowane na lepsze ukrwienie skóry. Zdrowsza sieć naczyń krwionośnych to gwarancja lepszego odżywienia skóry. Co więcej – w ten sposób możemy łatwiej zaopatrzyć cerę w niezbędny dla niej tlen.
 5. Metabolizm kwasów tłuszczowych – jest to dość skomplikowany proces o podłożu dermatologicznym. Dzięki niemu ryzyko wystąpienia kolejnych zmian trądzikowych jest zdecydowanie niższe. Za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest między innymi cynk, który wchodzi w skład suplementu.

Tabletki na trądzik – dla kogo?

Analizując powyższą listę substancji wchodzących w skład suplementu diety, można odnieść wrażenie, że produkt ten jest ukierunkowany głównie na te osoby, które borykają się z trądzikiem już od dłuższego czasu.

Powyższe, naturalne składniki suplementu uzupełniane są przez ważne minerały, wśród których dominującą rolę odgrywa cynk. Jego rolą jest spotęgowanie działania substancji czynnych zawartych w produkcie, dzięki czemu działa on jeszcze skuteczniej. W przypadku osób młodych, które – z reguły – cierpią na tak zwany trądzik młodzieńczy, zaleca się stosowanie klasycznych leków przeciwtrądzikowych, które dostosowane są do specyfiki funkcjonowania nastoletniego organizmu.

Visaxinum a pomoc lekarska

Choć Visaxinum jest suplementem diety o bardzo szerokim spektrum działania, to jednak należy pamiętać, że nadal jest to wyłącznie forma wsparcia codziennej diety w walce z tą chorobą. Żaden przeciwtrądzikowy suplement diety nie zastąpi nam odpowiednio częstych kąpieli, zmian w przyzwyczajeniach dietetycznych, czy też większej dawki ruchu. Kiedy zatem warto skonsultować stosowanie preparatu z lekarzem?

 1. Gdy Pacjent cierpiący na trądzik jest niepełnoletni. W tej sytuacji mamy najczęściej do czynienia z trądzikiem młodzieńczym, którego natura jest bardzo zmienna i zależna od wielu czynników zewnętrznych.
 2. Gdy cierpimy na poważne schorzenia dermatologiczne, lub inne choroby o charakterze przewlekłym. Składniki zawarte w suplemencie mogą wywołać – w połączeniu np. z lekami – szereg powikłań i działań niepożądanych.
 3. Gdy leczymy się dermatologicznie a suplement diety Visaxinum chcemy potraktować jako wsparcie dla klasycznych leków dermatologicznych. Takie wsparcie jest możliwe, aczkolwiek tylko po akceptacji lekarza prowadzącego leczenie.

Jak stosować suplement diety?

W jednym opakowaniu Visaxinum znajduje się aż 60 kapsułek. Codziennie należy stosować dwie (chyba, że lekarz podczas konsultacji zaleci inaczej). Tabletki należy połykać dwa razy dziennie: jedną rano a drugą wieczorem. Należy pamiętać o tym, by każdą tabletkę popijać dużą ilością wody. Dzięki temu proces wchłaniania składników czynnych produktu odbywać się będzie znacznie szybciej.

Podczas stosowania suplementu należy zadbać o jego bezpieczne przechowywanie. W tym celu umieszcza się go w miejscu ciepłym (temperatura pokojowa), suchym i – co równie ważne – z dala od dzieci. Tabletki nie powinny być narażone na silne działanie promieni słonecznych!

Uwagi dotyczące stosowania

Visaxinum jest suplementem diety, którego działanie nie ogranicza się wyłącznie do skóry twarzy. Nie powinny go stosować osoby cierpiące na poważne schorzenia dermatologiczne, nadwrażliwe na poszczególne składniki suplementu i w wieku poniżej 18 lat (o czym pisaliśmy wcześniej). Podczas stosowania suplementu należy również pamiętać o:

 • doborze odpowiedniej diety, która nie powinna zawierać intensywnych (zwłaszcza ostrych i kwaśnych) przypraw, soków, tłuszczów nienasyconych i innych, podobnych składników,
 • ograniczonym narażeniu na intensywne promienie słoneczne,
 • częstych kąpielach i unikaniu przepocenia ciała,
 • dużej dawce ruchu, z uwzględnieniem powyższych czynników.

Stosując suplement diety, należy również zwrócić uwagę na ewentualne działania niepożądane, które mogą się pojawić zależnie lub niezależnie od działań Pacjenta. Wśród najczęściej spotykanych działań niepożądanych wymienia się:

 • schorzenia o podłożu trawiennym i gastrycznym, wywołane przez nadmierne stosowanie suplementu diety,
 • schorzenia o podłożu dermatologicznym, wynikające przede wszystkim z nieodpowiedniej diety lub nadwrażliwości na niektóre składniki preparatu.

Ocena suplementu diety

Visaxinum jest suplementem o dość intensywnym działaniu. Choć jego skład opiera się na naturalnych składnikach, to nie brak w nim również mikroelementów (np. cynku), wykazujących bardzo intensywne działanie dermatologiczne.

Preparat wykazuje bardzo dużą skuteczność redukcji zmian trądzikowych, aczkolwiek należy pamiętać, że pierwsze zmiany wyglądu skóry mogą pojawić się dopiero po około 3 tygodniach stosowania. Zaleca się również, by po 3 miesiącach stosowania suplementu, zaprzestać „kuracji” na około 2 – 4 tygodni.

Podsumowanie

Prezentowane tabletki na trądzik należą do ścisłej czołówki suplementów o działaniu dermatologicznym. Niemniej należy pamiętać, że wciąż mamy do czynienia z klasycznym suplementem diety a nie jej zamiennikiem. Co więcej – w niektórych przypadkach może zajść potrzeba zastosowania standardowych leków.