Visaxinum D


Trądzik to dolegliwość, która dotyka nie tylko nastolatków, ale też osób dorosłych. O ile w pierwszym przypadku jego występowanie można wytłumaczyć pewnymi mechanizmami zachodzącymi w dojrzewającym organizmie, o tyle jego występowanie u osób dorosłych może mieć dość zróżnicowane podłoże.

Czy trądzik można leczyć?

Trądzik to dolegliwość dermatologiczna, a to oznacza, że walką z nią jest uporczywa i czasochłonna. Z trądzikiem można walczyć, ale wiąże się to z koniecznością współdziałania na wielu polach. Mowa tu m.in. o:

 • rzetelnej suplementacji i to najlepiej pod kontrolą lekarza dermatologa,
 • ograniczeniu podaży tłustych, mocno przyprawionych potraw (zwłaszcza soli),
 • zwiększeniu ilości przyjmowanej wody mineralnej niegazowanej,
 • unikaniu światła słonecznego w porze jego najintensywniejszej emisji,
 • częstych kąpielach i przemywaniu twarzy specjalnymi, najlepiej przepisanymi przez lekarza preparatami.

Visaxinum D – kilka słów na temat tabletek

Visaxinum D to suplement diety, który jest przeznaczony dla osób dorosłych, u których występuje cera trądzikowa. W związku z coraz późniejszym występowaniem trądziku wśród osób dorosłych, mogą go stosować również osoby w średnim wieku.

Zadaniem preparatu jest przede wszystkim wsparcie naturalnych procesów skórnych odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych. Wyjątkowość suplementu polega m.in. na tym, że jest on ukierunkowany na oczyszczanie skóry z toksyn (świadczy o tym jego skład). U osób niepełnoletnich zmiany trądzikowe są najczęściej spowodowane przez przetłuszczającą się skórę. W przypadku osób dorosłych, a także starszych, wynika on raczej z obecności toksyn w organizmie. I właśnie dla tych osób przeznaczone są tabletki na trądzik Visaxinum D.

Przeczytaj również: Jak pozbyć się trądziku? 10 domowych sposobów.

Jak działa preparat?

Działanie suplementu diety ma charakter wielopłaszczyznowy. W jego skład wchodzi np. sporo oczyszczających skórę substancji czynnych, takich jak chociażby wyciąg z zielonej herbaty, czy też mniszek lekarski. Dzięki nim toksyny są efektywniej usuwane naturalnymi drogami (np. drogą moczową). Na uwagę zasługuje również obecność cynku i niektórych witamin (np. witaminy B6), dzięki której szybciej goją się rany powstałe na skutek wyprysków.

Niektóre z substancji czynnych zawartych w preparacie pozwalają ustabilizować poziom cukru. Nie jest bowiem tajemnicą, że podwyższony poziom glukozy również może przyczynić się do znacznego wzrostu liczby trądzikowych zmian dermatologicznych. Visaxinum D korzystnie wpływa też na funkcjonowanie wątroby. Dzięki temu może ona znacznie skuteczniej oczyszczać organizm z toksyn i tym samym ograniczać występowanie zmian trądzikowych. Suplement zawiera również substancje, które powszechnie uważane są za związki o działaniu antyoksydacyjnym. Dzięki nim efekt starzenia się tkanek (zwłaszcza skóry) zostaje mocno ograniczony, co również ma wpływ na ograniczenie liczby pojawiających się wągrów.

Skład preparatu – co warto o nim wiedzieć?

Tabletki na trądzik składają się zarówno z substancji czynnych, jak i pomocniczych. W poniższym zestawieniu opisane zostaną wyłącznie substancje czynne, gdyż rola pozostałych składników ogranicza się do łatwiejszego stosowania preparatu.

 1. Wyciąg z fiołka trójbarwnego – jest to substancja, która skutecznie ogranicza liczbę toksyn znajdujących się w organizmie. Preparat ten korzystnie wpływa na przemianę materii, poprawia wydalanie moczu i poprawia nastrój u stosujących go osób.
 2. Wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego – jest to związek chroniący organizm człowieka przed działaniem wolnych rodników. Mówiąc wprost – jest to substancja ograniczająca postępowanie procesów starzenia i korzystnie wpływająca na mechanizmy przemiany materii.
 3. Wyciąg z zielonej herbaty – to substancja działająca w sposób przeciwzapalny. Dzięki niej skóra wytwarza znacznie mniej łoju i wolniej się starzeje. Zielona herbata jest też bardzo pomocna w odtruwaniu organizmu i zwiększa efektywność spalania tkanki tłuszczowej, zapewniając tym samym sporą dawkę energii na każdy dzień.
 4. Wyciąg z Gymnema sylvestre – to substancja czynna, która korzystnie wpływa na stabilizację poziomu glukozy we krwi. Pośrednio wspiera ona mechanizmy odpowiedzialne za prawidłową przemianę materii. Jej długotrwałe stosowanie ułatwia późniejszą redukcję masy ciała.
 5. Wyciąg z kurkumy – jest to substancja o bardzo silnym działaniu antyoksydacyjnym. Produkt ten ogranicza również wytwarzanie sebum poprzez regulacje pracy gruczołów łojowych. Na uwagę zasługuje również i to, że kurkuma ogranicza powstawanie (i przebieg) stanów zapalnych, a także w pewnym stopniu wyrównuje koloryt skóry.
 6. Melisa – wyciąg z tej rośliny działa uspokajająco i odprężająco. Stosowanie melisy znacznie zmniejsza negatywny wpływ stresu na działanie organizmu. A jak wiadomo, stres jest reakcją, która znacząco zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku u osób dorosłych.
 7. Laktoferyna – jest to substancja czynna, która wykazuje silne właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne.
 8. Cynk – to ważny dla zdrowia mikroelement, który stabilizuje równowagę hormonalną i zwiększa efektywność procesów odpowiedzialnych za regenerację tkanek. Na uwagę zasługują antybakteryjne i przeciwzapalne właściwości cynku, który nie bez podstaw jest uważany za kolejny, naturalny antybiotyk.
 9. Niacyna – to kolejna, ważna dla zdrowia substancja czynna. Jest ona odpowiedzialna m.in. za ograniczenie utraty wody przez skórę. Co więcej, wykazuje ona również silne właściwości regeneracyjne (zwłaszcza w obrębie naskórka) i zwiększa produkcję kolagenu, będącego podstawowym składnikiem tkanki skórnej. Niacyna jest też przez środowisko lekarskie uważana za niezwykle skuteczną w walce z procesami starzenia się skóry. Dzięki niej jest ona dużo odporniejsza na działanie promieniowania UV.

Stosowanie preparatu – najważniejsze wskazówki

Visaxinum D to tabletki na trądzik, które pomagają w walce z trądzikiem tylko wówczas, gdy są stosowane regularnie. Pierwsze efekty przyjmowania preparatu można zobaczyć po około 3 – 4 tygodniach. Ważne, aby był on przyjmowany wyłącznie przez osoby dorosłe i to w liczbie jednej tabletki dziennie.

Warto zaznaczyć, że preparat dla osób dorosłych jest suplementem diety. Jego stosowanie nie zwalnia danej osoby z konieczności odpowiedniego zbilansowania dietetycznego. Mało tego! Krok ten może być niezbędny do skutecznego wyeliminowania problemów związanych z trądzikiem.

Suplementu diety nie należy stosować u:

 • osób niepełnoletnich, gdyż wchodzące w jego skład składniki czynne mogą doprowadzić do niekontrolowanych zmian w procesie dojrzewania skóry,
 • osób uczulonych na którykolwiek ze składników preparatu,
 • kobiet, które karmią piersią bądź też są ciężarne.

Informacje dodatkowe

W jednym opakowaniu produktu znajduje się 30 tabletek. Jego cena to około 9 – 15 złotych. Kapsułki cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród użytkowników, którzy podkreślają ich skuteczność. W przypadku, gdy pomimo długotrwałego stosowania produktu objawy trądziku nie ustępują, warto skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia faktycznej przyczyny tej dolegliwości. Visaxinum D to suplement diety, dzięki któremu można nie tylko zahamować, ale też cofnąć zmiany powstałe na skutek wystąpienia zmian trądzikowych.