Vitapli biotyna + Bambus - Opinie i recenzja


Vitapil to preparat, który stosuje się w przypadku problemów z nadmiernym wypadaniem włosów. Ponadto pozwala zregenerować płytkę paznokci oraz poprawić kondycję skóry głowy. Preparat opracowany przez zespół fachowców zawiera szesnaście składników wpływających na regenerację zniszczonych włosów.

Vitapil – jakie jest jego zastosowanie?

Po tabletki Vitapil warto sięgnąć wtedy, gdy mamy do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów. Będzie to również odpowiedni preparat, jeśli zauważamy u siebie rozdwojone końcówki włosów, a także wtedy, gdy włosy są kruche i łamliwe. Warto też stosować ten produkt w przypadku, gdy doszło do zaburzenia gospodarki hydro-lipidowej skóry głowy i włosów.

Vitapil – jak działa ten preparat?

Vitapil jest profesjonalnym suplementem diety, w którego składzie znajduje się szesnaście składników odpowiadających za zdrowe, odżywione włosy i skórę głowy. Preparat ten zawiera składniki odżywcze, jak i naturalne wyciągi z roślin. Suplement powinien znaleźć się na półce każdej osoby, która zmaga się z kruchymi, łamliwymi włosami, a marzy o tym, by mieć mocne, gęste, a przede wszystkim zdrowe włosy od nasady aż po końce.

Vitapil jest skutecznym preparatem przeciw wypadaniu włosów, ponieważ działa od wewnątrz, docierając zarówno do łodygi włosa, do cebulki, jak również do gruczołów łojowych. Stosując ten preparat regularnie, można w niedługim czasie cieszyć się mocnymi, elastycznymi włosami, które jednocześnie stają się bardziej lśniące.

Przeczytaj koniecznie: Jak przyśpieszyć porost włosów? 20 domowych sposobów!

Skład tabletek Vitapil

Precyzyjnie dobrane składniki zapewniają włosom właściwą pigmentację, jak również kompleksową ochronę. Dzięki nim pasma są odporne na działanie wolnych rodników. W skład preparatu wchodzi szesnaście składników aktywnych. Wszystkie odgrywają ważną rolę w procesie regeneracji włosów i skóry głowy. Witaminy, sole mineralne i pozostałe składniki, które znajdują się w preparacie, mają zbawienny wpływ na strukturę włosów. Obecność biotyny, cynku, a także jodu i niacyny ma wpływ na zdrowy wygląd włosów i skóry głowy.

Składniki aktywne:

 • dwuwinian choliny,
 • kwas pantotenowy,
 • proteiny sojowe,
 • inozytol,
 • niacyna,
 • PABA,
 • sproszkowane pędy z bambusa,
 • żelazo,
 • cynk,
 • mangan
 • drożdże,
 • miedź,
 • kwas foliowy,
 • biotyna,
 • jod,
 • witamina B12.

Vitapil – opis najważniejszych składników

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o pędach bambusa. Jego pędy są najbogatszym naturalnym źródłem krzemu w naturze. Zawierają, aż siedemdziesiąt pięć procent krzemionki, co przekłada się na liczbę związków krzemu, jakie znajdują się w bambusie – nie ma ich w takiej ilości w żadnych innych preparatach, które są na bazie krzemu. Ilość związków krzemu w bambusie jest znacznie większa niż w wyciągach ze skrzypu polnego.

Drugim składnikiem, który występuje w suplemencie w dużej ilości, jest biotyna. Składnik ten oddziałuje na strukturę włosa, zapewniając właściwy metabolizm energetyczny, co przekłada się na wzrost i zatrzymanie procesu wypadania włosów. Jest to możliwe z tego względu, że biotyna wpływa na procesy, które zachodzą bezpośrednio w każdej cebulce włosów. Również dzięki niej pasma odzyskują zdrowy i naturalny wygląd.

Krzem wpływa na cebulkę włosa w taki sposób, że staje się ona bardziej wytrzymała, grubsza, a także bardziej elastyczna.

Zawarta w tabletkach Vitapil miedź odpowiada za właściwą pigmentację włosów. Cynk, oprócz tego, że pozwala zachować włosom zdrowy wygląd, odgrywa ważną rolę w prawidłowej syntezie białek włosa. Wraz z witaminą B12 i folianami bierze udział w podziale komórek znajdujących się w cebulkach włosa.

Cynk w połączeniu z miedzią i manganem zapewnia włosom ochronę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, a także przed stresem oksydacyjnym. Stres ten wytwarza się wtedy, gdy włosy są wystawione na działanie czynników atmosferycznych, w tym na słońce, czy na mróz. Ponadto stres oksydacyjny powstaje wtedy, gdy suszymy włosy suszarką lub podczas codziennej pielęgnacji, która nie zawsze jest właściwie wykonywana.

Kwas pantotenowy, który znajduje się w preparacie w największej ilości wśród preparatów dostępnych na rynku, wpływa korzystnie na wygląd włosów. Składnik ten może osiągnąć taki efekt dzięki temu, że wpływa na metabolizm energetyczny mieszków włosowych. Z kolei niacyna (witamina PP) odpowiada za optymalne odżywienie cebulki włosów, co przekłada się na właściwe funkcjonowanie skóry głowy, a także na to, że włosy stają się mocniejsze.

Vitapil – jak przyjmować?

Tabletki należy przyjmować w dawce jedna dziennie, najlepiej w trakcie posiłku, by uniknąć możliwych mdłości, czy bólu żołądka.

Vitapil – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest nadwrażliwość na chociażby jeden ze składników suplementu. Preparat nie jest zalecany kobietom w ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie należy przekraczać dawek zalecanych przez producenta.