Zinamax - opinie


Zinamax to suplement diety, którego zadaniem jest złagodzenie stanów zapalnych, ograniczenie ilości sebum oraz zmniejszenie liczby wyprysków. Mówiąc prościej – jest to produkt, który stosowany jest głównie w walce z trądzikiem. Poniższa recenzja zostanie poświęcona właśnie jemu. Opisana zostanie w niej metoda działania suplementu, jego skład, a także opinie osób, które już z niego skorzystały.

Rola suplementów w walce z trądzikiem

Nawet dziś trądzik uważany jest za swoiste „prawo młodości”, a więc za zjawisko, które – w powszechnym mniemaniu – nie jest niczym niebezpiecznym. Wręcz przeciwnie, uważa się nawet, że trzeba go przejść, przy czym rzadko mówi się już o tym, jak złagodzić skutki jego wpływu na skórę nastolatka, bądź nastolatki. Bo to, że trądzik zostawia szpecące blizny, nie powinno nikogo dziwić. Co gorsza, niektóre z nich pozostaną z człowiekiem na zawsze. Czy to oznacza, że trzeba się na nie godzić? Otóż nie! I właśnie dlatego powstał m.in. Zinamax, którego zadaniem jest zminimalizowanie skutków wpływu zmian trądzikowych na stan jeszcze rozwijającej się skóry.

Walka z trądzikiem powinna się rozpocząć wówczas, gdy na horyzoncie zaczynają się pojawiać pierwsze wywołane przezeń zmiany. Suplement diety Zinamax to produkt, który wykazuje największą skuteczność zwłaszcza na tym etapie choroby. Uwaga – nie jest to lek, którego zadaniem jest wyleczenie trądziku i pozbycie się go raz na zawsze. Wręcz przeciwnie, jest to swoisty „katalizator” zmian, do jakich musi dojść w obrębie struktury tkanki skórnej. W przeciwnym razie zmiany skórne mogą być na tyle złożone, że ich usunięcie za pomocą klasycznych leków nie będzie możliwe.

Jak działa Zinamax?

Zinamax to suplement diety w postaci tabletek, który działa wyłącznie w oparciu o naturalne składniki aktywne, w tym minerały, witaminy i wiele innych, analogicznych substancji. Stosowanie Zinamax ma w domyśle zahamować postęp zmian trądzikowych, a także poprawić kondycję skóry i zmniejszyć ryzyko powstawania kolejnych zmian. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez producenta, suplement ten ma wspierać organizm w następujących obszarach:

 • łagodzenia powstających stanów zapalnych,
 • ograniczania produkcji sebum, które powoduje wzrost podatności skóry na występowanie zmian trądzikowych,
 • przyspieszenia procesów odpowiedzialnych za gojenie się ran,
 • ograniczenia ryzyka pojawiania się przebarwień skóry,
 • oczyszczenia skóry i jej jak najszybszej detoksykacji.

STRONA PRODUCENTA

Zastosowanie suplementu – dla kogo jest on przeznaczony?

Producent deklaruje, że z tabletek Zinamax może korzystać każdy i to niezależnie od stopnia złożoności powstałych już wcześniej zmian trądzikowych. Co więcej, zgodnie z tymi danymi każdy, kto stosuje ów suplement diety, może liczyć na znaczącą poprawę wyglądu.

Interesujące wydaje się również i to, że z preparatu nie muszą korzystać wyłącznie niepełnoletnie osoby, które cierpią na różne odmiany trądziku. Wręcz przeciwnie – Zinamax to środek, który może być stosowany również przez osoby dorosłe.

Należy jednoznacznie podkreślić, że preparat ten ma w założeniu pomóc wszystkim osobom, które cierpią na różne odmiany trądziku. Co więcej, dotyczy to również tych osób, które chorują na trądzik hormonalny. Czy to jest prawda? O tym można się dowiedzieć jedynie na podstawie dokładnej analizy składu suplementu diety.

Laktoferyna kluczem sukcesu Zinamax

Głównym składnikiem Zinamax jest laktoferyna o solidnie udokumentowanej skuteczności w walce z trądzikiem. Na początku warto zacząć od badania, w którym podawano ochotnikom w wieku 18-30 lat fermentowane mleko (placebo) bądź taki sam napój wzbogacony laktoferyną. W porównaniu do placebo, w grupie osób otrzymującej laktoferynę odnotowano:[1]

 • zmniejszenie liczby zmian zapalnych o 38,6%,
 • redukcję całkowitej liczby zmian trądzikowycho 23.1%,
 • zmniejszenie nasilenia trądziku o 20,3%,
 • redukcję produkcji sebum o 31,1%.

W badaniu podawano pacjentom 200 mg laktoferyny dziennie – dokładnie tyle ile znajduje się w dziennej dawce Zinamax. Skuteczność laktoferyny potwierdzają również dwa inne badania, wnioski:

 • podawanie laktoferyna wpłynęło na redukcję liczby zmian trądzikowych u nastolatków i młodych dorosłych,[2]
 • suplementacja laktoferyną z witaminą E i cynkiem (wszystkie trzy znajdują się w składzie Zinamax) istotnie zmniejszyła zmiany skórne w przypadku trądziku pospolitego o łagodnym i umiarkowanym nasileniu.[3]

Pełny skład Zinamax

Zgodnie z tym, co zostało powiedziane już wcześniej, Zinamax jest środkiem o bardzo złożonym składzie działającym wielopłaszczyznowo.

 1. Laktoferyna – najważniejszy składnik czynny preparatu, związek ten działa antybakteryjnie i przeciwwirusowo, ogranicza powstawanie stanów zapalnych, a także korzystnie wpływa na zmniejszenie ilości wydzielanego przez ludzką skórę sebum. Zgodnie z aktualnymi badaniami, laktoferyna zmniejsza liczbę stanów zapalnych, ogranicza ilość nowych zmian skórnych, a także osłabia proces ich nasilenia.
 2. Ekstrakt z fiołka trójbarwnego – substancja, która znacząco poprawia kondycję skóry i jednocześnie ogranicza liczbę powstałych wyprysków. Co więcej, ekstrakt ten jest przez wiele osób traktowany jako naturalny środek upiększający skórę, gdyż dzięki niemu staje się ona bardziej naturalna i sprężysta. Zwłaszcza, że ekstrakt z fiołka jest bardzo często wykorzystywany w walce z przebarwieniami dermatologicznymi.
 3. Ekstrakt z dzikiej róży – posiada właściwości tonizujące i ściągające, dzięki niej skóra staje się zdrowsza, delikatniejsza w dotyku, a także piękniejsza, gdyż to właśnie dzięki niemu wszelkie powstałe na jej powierzchni rany goją się znacznie szybciej. Zaletą ekstraktu jest też ograniczenie powstawania jakichkolwiek zmian trądzikowych i to niezależnie od ich pochodzenia.
 4. Ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej – odgrywa ważną rolę nie tylko w kontekście samego trądziku, ale też w organizmie człowieka jako całości. Zaletą ekstraktu jest zdolność do szybkiego oczyszczania skóry, a także minimalizacji zmian powstałych na skutek cellulitu wodnego. Trzeba pamiętać o tym, że pokrzywa działa moczopędnie. Zaleca się zatem, by jej stosowaniu towarzyszyło picie dużych ilości czystej wody.
 5. Wyciąg z wąkrotki azjatyckiej – bogaty zestaw substancji, których głównym celem jest nawilżenie i odżywienie skóry, a także ograniczenie wpływu stresu oksydacyjnego na jej funkcjonowanie. Rolą wyciągu jest też znaczące ograniczenie zmian, jakie powstają na skutek występowania różnych odmian trądziku.
 6. Tokotrienole i tokoferole z olejowca gwinejskiego – pod tą zawiła nazwą kryje się dobrze nam znana witamina E, chroni lipidy naskórka przez degradacją, posiada właściwości nawilżające, odżywia skórę oraz poprawia jej elastyczność.
 7. Cytrynian cynku – odpowiada za regulację układu hormonalnego, który często jest przyczyną tzw. trądziku młodzieńczego. Cynk stymuluje proces obumierania starych komórek oraz powstawanie nowych, zapobiegając zatykaniu porów oraz tworzeniu się zaskórników.
 8. Witamina B6 – bierze udział w syntezie aminokwasów, enzymów oraz hormonów, jednym ze skutków niedoboru jest zwiększony łojotok.
 9. Beta-karoten – pobudza produkcje oraz regenerację włókien kolagenowy, w leczeniu trądziku może pomóc uporać się z pozostałościami w postaci blizn. Ponadto związek ten ogranicza aktywność gruczołów łojowych zmniejszając liczbę wyprysków.
 10. L-selenometionina (selen) – w leczeniu trądziku szczególnie ceniony za właściwości antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne.
 11. Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego – posiada silne działanie antyoksydacyjne, hamując aktywność wolnych rodników oraz zabiegając powstawaniu trądziku.

Cena i wydajność

Za jedno opakowanie Zinamax na 30 dni suplementacji – 60 kapsułek – trzeba zapłacić 179 złotych. Oszczędniejszą opcją jest kupno w pakiecie kilku sztuk suplementu, w najkorzystniejszej opcji cena za opakowanie wynosi 89,50 złotych. Cena produktu na tle konkurencji wydaje się wysoka, jednak przy porównywaniu w pierwszej kolejności należy spojrzeć na skład. Aktualne ceny oraz promocje możesz sprawdzić na na stronie producenta Zinamax.

Zinamax - cena pakietów

Głównym składnik Zinamax jest laktoferyna, której znajdziemy w jednej porcji aż 200 mg. Konkurencyjnym preparatem na trądzik zawierającym ten związek jest Acnex, którego koszt to około 25 złotych za 30 kapsułek. Różnica jest spora – jednak nie tylko w cenie. Acnex zawiera bowiem zaledwie 20 mg laktoferyny, czyli 10x mniej niż Zinamax.

Koszt suplementów zawierających laktoferynę oraz dodatek witaminy C kosztują około 80 złotych za opakowanie 60 kapsułek. Zinamax to jednak nie tylko laktoferyna, ale również 10 innych substancji o działaniu przeciwtrądzikowym. Podsumowując, choć cena dla niektórych może być zaporowa, wydaje się w pełni adekwatna do zawartości.

Przeczytaj koniecznie: Jak pozbyć się trądziku? 10 domowych sposobów.

Przeciwskazania

Zinamax to suplement diety o bardzo ciekawym, głównie oczyszczającym działaniu. Niemniej – choć jest oparty na naturalnych składnikach – może on wywołać pewne skutki uboczne, które zwykle mają dość ograniczoną postać. Aby ich uniknąć, nie należy:

 • stosować suplementu w przypadku występowania nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników; w przeciwnym razie może dojść do pojawienia się zmian skórnych, które w tym przypadku mają postać alergologiczną,
 • stosować nadmiernej ilości suplementu diety, zbyt duża ilość krążących w organizmie substancji aktywnych, może doprowadzić do działań niepożądanych.

Warto przy okazji podkreślić, że osoby cierpiące na inne choroby dermatologiczne, powinny przed zastosowaniem suplementu skonsultować się z lekarzem dermatologiem. Produkt nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące, gdyż na chwilę obecną nie przeprowadzono badań, które jednoznacznie określiłyby wpływ suplementu na zdrowie płodu lub noworodka.

Stosowanie

Zinamax to preparat na wypryski, który powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami producenta. Te zaś są niezwykle łatwe do zapamiętania. Aby uzyskać optymalny efekt, należy stosować od jednej do dwóch tabletek dziennie. Pierwszą z nich należy spożyć rano, tuż po śniadaniu. Z kolei drugą tabletkę stosujemy w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Pamiętajmy też, aby każdą tabletkę popić dużą ilością wody.

Opinie o Zinamax

Suplement na wypryski Zinamax dopiero niedawno pojawił się na rynku, przez co posiada niewiele opinii. Solidny skład produktu poparty badaniami wskazuje jednak, że produkt ten może niebawem wywołać sporo zamieszania w gronie suplementów do cery trądzikowej.


Źródła:
 1. Dietary effect of lactoferrin-enriched fermented milk on skin surface lipid and clinical improvement of acne vulgaris.” Nutrition, 2010 Sep.[]
 2. Efficacy and tolerability of oral lactoferrin supplementation in mild to moderate acne vulgaris: an exploratory study.” Nutrition, 2010 Sep.[]
 3. A randomized, double-blind, placebo-controlled trial to determine the efficacy and safety of lactoferrin with vitamin E and zinc as an oral therapy for mild to moderate acne vulgaris.” Int J Dermatol, 2017 Jun.[]