Bratek - zioła w tabletkach


Okres dojrzewania to czas, w trakcie którego skóra – dosłownie – buntuje się przeciwko swojemu „właścicielowi”. Owszem, stwierdzenie to jest w pewnym sensie przesadne, ale każdy młody człowiek wie, że jest w nim sporo prawdy. I właśnie dlatego skóra ta wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań, które pomogą w jej pielęgnacji.

Okres młodzieńczy a funkcjonowanie skóry

W okresie młodzieńczym skóra ma tendencję do nadmiernego wydzielania łoju, czyli – używając języka medycznego – tak zwanego sebum. Niestety, ujścia kanalików porowych są wtedy podatne na zatkanie, co przy tak dużej ilości wydzieliny może doprowadzić do powstawania charakterystycznych, mało estetycznych wągrów. Co więcej, okres młodzieńczy to czas, w którym szczególną rolę zaczynają odgrywać różnego rodzaju hormony. Działanie niektórych z nich może doprowadzić do stanu zapalnego, który zwiększa prawdopodobieństwo powstawania wągrów.

Jak pielęgnować skórę?

Istnieje kilka sposobów walki ze zmianami trądzikowymi. Zioła w tabletkach Bratek to jeden z nich. Jest to preparat, który nie tylko działa na trądzik, ale też wspiera wiele innych procesów zachodzących w organizmie. Dzięki temu jego regularne przyjmowanie może korzystnie wpłynąć na wiele procesów biochemicznych, które występują w organizmie człowieka. Zioła w tabletkach Bratek to suplement diety, który jest dostępny w postaci łatwo przyswajalnych tabletek. W jednym opakowaniu znajduje się aż 90 kapsułek, co jest ilością pozwalającą na stosowanie go nawet przez 3 miesiące.

Zioła w tabletkach Bratek – podstawowe informacje

Niewątpliwą zaletą preparatu jest jego ciekawy skład. Zawarte w nim składniki można podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich są (a w zasadzie jest) składnik aktywny. Mowa tu oczywiście o wyciągu z fiołka trójbarwnego. Wraz z nim w skład produktu wchodzą również substancje pomocnicze, dzięki którym pojedyncza tabletka ma łatwo przyswajalną formę.

Wyciąg z fiołka trójbarwnego – to dość ciekawy preparat, który jest pozyskiwany z rośliny występującej głównie w Europie i na Syberii. Substancja ta korzystnie wpływa na strukturę naczyń krwionośnych, dzięki czemu stają się one dużo bardziej wytrzymałe i lepiej uszczelnione. Na uwagę zasługuje również fakt, że ekstrakt ten ogranicza powstawanie łojotoku i zmniejsza widoczność wszelkich, pojawiających się na skórze niedoskonałości. Wyciąg poprawia też kondycję skóry, wygładza ją, a także działa nawilżająco i ochronnie. udowodniono również, że ekstrakt z fiołka trójbarwnego ma również silne właściwości antyoksydacyjne, dzięki którym ogranicza on postęp zjawisk odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Na koniec warto dodać, że ekstrakt wpływa również na regenerację naskórka, gdyż pobudza on znajdujące się w nim białka do syntezy.

Oprócz substancji czynnej, w skład preparatu wchodzi również szereg substancji pomocniczych. Oto najważniejsze z nich:

 • celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca) – dzięki niej każda z tabletek ma ściśle określoną gęstość,
 • stearynian magnezu – to związek chemiczny, który zwiększa przyczepność i ma wpływ na uzyskanie przez tabletki określonej spoistości,
 • dwutlenek krzemu (substancje przeciwzbrylające); to związek, który utrzymuje spoistość preparatu i zapobiega jego zbrylaniu w opakowaniu,
 • karagen – to substancja zagęszczająca,
 • alginian propylenowo-glikolowy – to kolejna substancja zagęszczająca, która działa bardzo podobnie do karagenu,
 • laktoza,
 • lecytyna (emulgator).

Przeczytaj koniecznie: Jak pozbyć się trądziku? 10 domowych sposobów.

Wskazówki dotyczące stosowania preparatu

W ciągu dnia należy spożyć dwie tabletki preparatu. Pierwszą z nich najlepiej przyjąć tuż z rana, dzięki czemu zawarty w niej składnik aktywny będzie wspomagał pracę organizmu przez cały dzień. Drugą tabletkę suplementu diety należy przyjąć wieczorem, dzięki czemu efekt ten będzie kontynuowany również w porze wieczornej i nocnej. Każdorazowe przyjęcie preparatu wiąże się z koniecznością popicia go dużą ilością wody (np. jedna szklanka). Już po około 3 – 4 tygodniach stosowania tabletek można zauważyć pierwsze efekty wprowadzenia kuracji.

Uwagi dotyczące stosowania

 1. Tabletki na trądzik są przeznaczone dla tych osób, które cierpią na jego łagodną postać. Jeśli trądzik wystąpił w formie gwałtownie pojawiających się wyprysków, konieczne jest zastosowanie specjalistycznych lekarstw dermatologicznych. Mimo to, produkt ten może być stosowany w sposób pomocniczy. Zaleca się jednak, aby osoby chore na ciężką postać trądziku, przyjmowały do tylko za przyzwoleniem lekarskim.
 2. Tabletki nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży i kobiety karmiące. O ile sama substancja czynna nie wpływa negatywnie na stan zdrowia dziecka, o tyle nie przeprowadzono badań, które mogłyby potwierdzić neutralność wyrobu jako całości. Jeśli mimo to istnieje konieczność zastosowania preparatu w trakcie ciąży lub karmienia piersią, warto w tym celu skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę.
 3. Preparat nie powinien być stosowany przez osoby, które wykazują jakąkolwiek nadwrażliwość na działanie zawartych w nim składników. Dotyczy to zarówno substancji czynnej, jak i dowolnych substancji pomocniczych. W przypadku zaobserwowania zjawisk, które wskazywałyby na powstanie takiej reakcji (rumień skórny, wysypka, zaczerwienienie), należy jak najszybciej zaprzestać stosowania preparatu.

Skutki uboczne – co warto wiedzieć?

Zioła w tabletkach Bratek to preparat na trądzik młodzieńczy, którego działanie może wykazywać pewne skutki uboczne. Do częściowo niepożądanych zjawisk towarzyszących stosowaniu tego preparatu, należy zaliczyć m.in. częstsze oddawanie moczu. Wynika ono z faktu, że substancja czynna wchodząca w skład produktu ma dość silne właściwości moczopędne.

Przeczytaj koniecznie: Jak stosować aloes na trądzik?

Opinie dotyczące produktu – co warto wiedzieć?

Produkt jest uważany za bardzo skuteczny, dzięki czemu cieszy się on bardzo dużą popularnością wśród użytkowników. Świadczą o tym m.in. jego oceny, które zwykle są pozytywne. Do największych tzw. „pozytywów” trzeba zaliczyć:

 1. Niską cenę suplementu – można go kupić za jedyne kilkadziesiąt złotych, choć trzeba pamiętać, że cena u niektórych sprzedawców może być nieco inna ze względu na naliczoną marżę.
 2. Łatwość stosowania – tabletki są niewielkie, łatwo się je połyka i przyswaja. Co więcej, nie powodują one charakterystycznych mdłości podczas połykania.
 3. Bezpieczeństwo – ryzyko wystąpienia jakichkolwiek groźnych zjawisk niepożądanych jest ograniczone do minimum. W zasadzie trudno znaleźć jakąkolwiek opinię, która wskazywałaby na ich wystąpienie.

Jeśli chodzi o negatywne opinie użytkowników, to najczęściej wynikają one z konieczności długotrwałego oczekiwania na pierwsze efekty stosowania suplementu. Warto jednak zauważyć, że zioła w tabletkach Bratek są przeznaczone głównie dla tych osób, u których przebieg trądziku młodzieńczego jest dość lekki.

Jak pozbyć się trądziku? Oto garść ważnych porad!

Owszem, tabletki na trądzik są bardzo ważne w kontekście walki z tą dermatologiczną dolegliwością, ale nie można zapominać, że równie ważne jest też dbanie o siebie i wprowadzenie określonych standardów dietetycznych. Dlatego ich działanie warto wspomóc:

 • określoną, bezpieczną dla organizmu dietą, w której wykluczy się obecność mocno przyprawionych i tuczących potraw,
 • ograniczeniem do minimum słodkich napojów gazowanych,
 • znaczną aktywnością fizyczną, aczkolwiek poza porą największej intensywności padania promieni słonecznych.

Podsumowując, tabletki na trądzik Bratek to skuteczny sposób na wzmocnienie skóry, a także na ograniczenie pojawiania się wyprysków i innych zmian dermatologicznych.