Piersi wraz z sutkami są z pewnością jedną z niedocenianych stref erogennych. Ponadto niewiele kobiet wierzy, że orgazm sutkowy rzeczywiście jest możliwy! Stymulacja gruczołów sutkowych wymaga wprawy oraz eksperymentowania. Warto się jednak potrudzić, bowiem tego typu orgazm dostarcza zupełnie innych doświadczeń niż przyjemność czerpana z drażnienia łechtaczki czy też penetracji wewnątrz-waginalnej.

Jak działa orgazm sutkowy?

Stereotypowo kobiecy orgazm najczęściej kojarzony jest ze stymulacją okolic pochwy. Nic bardziej mylnego! Ciało kobiety jest wręcz wypełnione strefami erogennymi, a jedną z nich są właśnie sutki i okolice piersi.

Delikatne pieszczoty piersi stymulują znajdujące się w nich zakończenia nerwowe. Organem odpowiedzialnym za doznanie orgazmu jest mózg. Impulsy wysłane przez zakończenia nerwowe aktywują szereg procesów biochemicznych pobudzając układ nagrody. Pieszczenie piersi może doprowadzić kobietę do orgazmu, a co najważniejsze odkryć nowe obliczenie przyjemności seksualnej.

Jak pieścić piersi i doprowadzić do orgazmu sutkowego?

Teoretycznie każda kobieta (a nawet i mężczyzna) jest zdolna do osiągnięcia orgazmu sutkowego. Prawdopodobnie będzie to jednak wymagać eksperymentowania, szukając własnej drogi do osiągnięcia szczytu rozkoszy.

Odpowiedni nastrój i przygotowanie

Przygotowanie do miłosnych igraszek zaczyna się jeszcze na długo przed samym seksem. W zasadzie można zacząć już od samego poranka. Jeśli jesteś mężczyzną nie szczędź komplementów, podaruj drobny upominek, kwiaty bądź przygotuj kolację.

Nastawienie u kobiet znacznie ważniejsze w zdolności do osiągnięcia orgazmu niż u mężczyzn – i to nie tylko sutkowego.

 1. Zrelaksuj się – przygaszone światła, zmysłowa muzyka, zapalenie aromatycznej świecy czy kadziła pomaga stworzyć romantyczny nastrój, który pozwoli się zrelaksować i odstawić na bok troski dnia codziennego.
 2. Fantazjuj – pobudź swoją wyobraźnie fantazjując o wszystkim co Cię kręci, pomoże Ci to szybciej osiągnąć stan podniecenia.
 3. Nie spiesz się – osiągnięcie orgazmu sutkowego jest nieco bardziej wymagające niż łechtaczkowego. Ostatecznie jeśli nie uda Ci się go doświadczyć, zabawa z pieszczotami piersi będzie świetną grą wstępną.

Poznaj swoje ciało

Czas przejść do konkretów, czyli właściwej części stymulacji sutków i ich okolic. Poznanie własnego ciała jest bardzo ważne z punktu widzenia osiągnięcia orgazmu – nie zawsze musisz angażować do tego swojego partnera.

 1. Zacznij od zmysłowego głaskania okolicznych miejsc erogennych – brzucha oraz obszarów nad, pod i między piersiami. Buduj napięcie zanim dotrzesz do piersi i sutków.
 2. Zbliżając się do miejsca docelowo zacznij od głaskania a następnie masażu piersi, nadal omijając sutki.
 3. Kiedy podniecenie nieco wzrośnie możesz zacząć delikatnie pieścić brodawki sutkowe.
 4. Spróbuj lekkiego szczypania, wyciągania czy nawet skręcania sutków sprawdzając co przynosi Ci najwięcej przyjemności.
 5. Nie skupiaj się wyłącznie na sutkach, daj im na chwilę odpocząć stymulując inne strefy erogenne, po chwili wytchnienia powróć do pieszczenia piersi.

Orgazm sutkowy z partnerem

Zabawa piersiami z partnerem otwiera nieco większe możliwości. Krótka instrukcja dla mężczyzn, która jest zmodyfikowaną wersją z wcześniejszego akapitu:

 1. Zacznij od pocałunków jednocześnie głaskając brzuch i okolice piersi.
 2. Zanim dotrzesz piersi całuj i przesuwaj dłońmi po okolicznych strefa erogennych.
 3. Przejdź do głaskania i masowania piersi.
 4. Zacznij delikatnie stymulować sutki, zwiększając nacisk wraz ze wzrostem podniecenia.
 5. Całuj, ssaj i baw się brodawkami sutkowymi, Twoje dłonie mogą w tym czasie zająć się piersiami bądź innymi strefami erogennym.

Nowe bodźce, nowe doznania

Po opanowaniu techniki i poznaniu co sprawia największą przyjemność warto przejść na kolejny poziom włączając stymulację kostkami lodu, olejkami czy specjalnymi gadżetami. Każdy nowy bodziec może zbliżyć Cię do osiągnięcia orgazmu sutkowego.

Zabawa w ciepło zimno

Kostki lodu do zabawy ciepło-zimno

Ciekawym urozmaiceniem mogą być kostki lodu. Przejedź kostką wkoło piersi, a następnie wkoło sutków. Odłóż lód wracając do pieszczot rozgrzanymi dłońmi. Takie naprzemienne pieszczoty stymulują zakończenia nerwowe, co może pomóc osiągnąć orgazm.

Olejki i balsamy

Olejki do masażu piersi

Olejki świetnie sprawdzają się podczas masażu piersi – zarówno solo jak i z partnerem. Oczywiście można go również wykorzystywać do masażu całego ciała, stymulując również pozostałe strefy erogenne.

Gadżety

Piórko do drażnienia sutków

Kobiety lubiące nieco bardziej perwersyjne zabawy mogą zainteresować się zakupem specjalnych gadżetów. W ofercie sklepów z tej kategorii znajdziemy zaciski, klamry, klipsy, przyssawki oraz piórka.

Do stymulacji gruczołów sutkowych można używać również wibratorów. Otwierając się na nowe bodźce masz większe szanse na przeżycie orgazmu sutkowego.

Podsumowanie

Orgazm sutkowy nie jest mitem! Każda kobieta, która otworzy się na nowe doznania może go osiągnąć – pamiętaj, że orgazm jest zjawiskiem, za który odpowiada mózg. Odpowiednie nastawienie, poznawanie swojego ciała, komunikacja z partnerem oraz eksperymentowanie z nowymi bodźcami zwiększy szanse na doświadczenie nowego oblicza orgazmu.