Damskie perfumy z feromonami różnią się od męskich składem – choć cel ich stosowania jest bardzo podobny. Najczęściej kojarzymy perfumy z feromonami jako sposób na zwiększenie atrakcyjności u płci przeciwnej. Jest w tym sporo prawdy, choć na tym zastosowanie feromonów się nie kończy. W niniejszym artykule spróbujemy przyjrzeć się jednym z najbardziej tajemniczych substancji znanych nowoczesnej medycynie. Sprawdzimy też, czy rzeczywiście są one tak skuteczne, jak mówią o tym reklamy.

Czym są feromony?

Nazwa „feromony” jest zapożyczona z greki i oznacza „nośnik pożądania” Jest w tym stwierdzeniu sporo prawdy, ale… i nieprawdy. W świecie zwierząt ich działanie nie ogranicza się wyłącznie do zalotów, ale też do oznaczania własnego terytorium, ostrzegania innych zwierząt a także do wzajemnego alarmowania się o pojawiającym się zagrożeniu. U nas wszystkie te zdolności praktycznie zanikły, choć – jak twierdzi wielu naukowców – stale wydzielamy (i odbieramy) feromony płciowe.

Perfumy damskie z feromonami – Ranking

Perfumy damskie z feromonami to standard. Większość produktów przeznaczonych dla Pań oferuje dodatkową nutę zapachową (choć feromony dla kobiet są z natury bezwonne).

Dlaczego tak jest? Po pierwsze, kobiece feromony zapachowe, wyróżniają się typowo „kobiecym” aromatem, to jest orzeźwiającymi, cytrusowymi kombinacjami zapachowymi. Po drugie, stosowanie takich feromonów jest bardzo praktyczne, gdyż podczas codziennej toalety można pominąć zwykłe perfumy. Wreszcie po trzecie, kombinacje zapachowe również mają wpływ na aktywność płciową i mogą – pod pewnymi względami – pogłębić efekt zauroczenia.

MIEJSCE 1

Love & Desire for Women

Perfumy z feromonami Love Desire damskie
Love & Desire to popularne feromony damskie skomponowane z połączenia 4 składników. Perfumy posiadają zmysłowy kobiecy zapach – według opinii podobny do Miracle Lacome, jednak w zdecydowanie niższej cenie. Love & Desire to pachnidło zaprojektowane aby uwodzić i ułatwić nawiązywanie znajomości – do stosowania jako perfumy na codzień jak i również do osiągnięcia określonych celów.

 • Androstenon,
 • Androsteron,
 • Copulins,
 • Estratetraenol.

Stężenie: 0,22 mg / ml.

Rozpyl feromony, podobnie jak klasyczne perfumy.

119.90 zł / 100 ml.

MIEJSCE 2

Pheromax Woman

Pheromax Woman
Na wstępie warto podkreślić, że Pheromax Woman to produkt w skoncentrowanej formie. W przeciwieństwie do lidera rankingu nie rozpyla się ich jak tradycyjnych perfum, ale nanosi zaledwie 1-2 krople. Kobiety doceniają Pheromax za wysoką skuteczność oraz poręczny rozmiar – buteleczka, która zmieści się w torebce. Produkt ze stosunkowo wysoką ceną, wydaje się skutecznie bronić swoją wydajnością i zdobywa serca kobiet, które chcą zwiększyć swoją aparycję.

 • Kopuliny,
 • Androstenol,
 • Estratetraenol.

Stężenie: 0,35 mg / ml.

Nałóż 1-2 krople na skórę w obszarze szyi, dekoltu, nadgarstka, zgięcia łokciowego bądź skóry za uchem.

196 zł / 14 ml.

MIEJSCE 3

BTB for Woman

BTB damskie
Feromony BTB to kolejna propozycja warta zainteresowania. Stosując ten produkt zwiększysz swoją atrakcyjność wśród mężczyzn jak i również zainteresowanie ze strony kobiet, co może przydać między innymi w kontaktach biznesowych. Związki uwalniane po aplikacji działają na narząd nosowo-lemieszowy sprawiając, że czujemy się pewniej i bardziej towarzyscy.

 • Estratetraenol,
 • Androstenol,
 • Beta-Androstenol,
 • Androstanon,
 • Kopuliny.

Stężenie: 0,65 mg / ml.

Aplikuj 1 krople w miejsce ciała, gdzie skóra jest cienka – obszar szyi, nadgarstka lub obszaru za uchem.

183 zł / 10 ml.

MIEJSCE 4

Pheromone Essence Woman

Pheromone Essence Woman
Produkt w formie olejku, który można stosować jako dodatek do ulubionych perfum używanych na codzień. Pheromone Essence zawiera bezwonne feromony wydzielane przez stanowcze i dominujące kobiety. W biznesie otoczysz się aurą lidera, a na randce zdecydowanej i pewnej siebie kobiety.

 • Androsteron,
 • Copulins,
 • Estratetraenol.

Stężenie: 0,85 mg / ml.

Stosować bezpośrednio na skórę lub jako dodatek do ulubionych perfum – 7.5 ml Pheromone Essence na maksymalnie 100 ml perfum.

153 zł / 7,5 ml.

MIEJSCE 5

Love & Desire – Premium Edition

Love Desire Premium - dla kobiet
Limitowa edycja posiada 2 razy wyższe stężenie feromonów niż klasyczna wersja perfum tej marki. Produkt ten jest nie tylko pomocny w osiągnięciu obranych celów (biznes – związek) ale również zapachem na codzień. Love & Desire Premium ceniony jest za ładne nuty zapachowe oraz korzystną cenę.

 • Androstenol,
 • Androstenon,
 • Androsteron,
 • Adrostadienon.

Stężenie: 0,44 mg / ml.

Rozpyl feromony na skórę, podobnie jak w przypadku klasycznych perfum.

199,99 zł / 100 ml.

MIEJSCE 6

Phero Strong

Phero Strong kobiece
Phero Strong to feromony zamknięte w szykownej buteleczce, designersko nie ustępując najlepszym markowym pachnidłom. Według kobiet produkt ten przyciąga ludzi, zwiększa pewność siebie, a do tego pięknie pachnie.

 • Estratetraenol,
 • Kopuliny.

Stężenie: brak informacji.

Rozpyl Phero Strong na suchą skórę, w miejsca aplikacji tradycyjnych perfum.

79 zł / 50 ml.

MIEJSCE 7

Sexual Attraction

Feromony Sexual Attracion
Sexual Attraction dedykowane są kobietom chcącym podkreślić swoją kobiecość. Mówi się, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie – te feromony idealnie się sprawdzą na pierwszą randkę. Stosującego go kobiety wskazują niestety na szybkie ulatnianie się feromonów.

 • Alfa-Androstenol,
 • Beta-Androstenol,
 • Androstenon,
 • Estratetraenol.

Stężenie: brak informacji.

Rozpyl feromony w okolicach szyi lub nadgarstków podobnie jak klasyczne perfumy.

49,99 zł / 15 ml.

MIEJSCE 8

The Edge

The EDGE damskie
The EDGE to produkt, który musiał znaleźć się w naszym rankingu. Ze względu na niejasny skład (2 tajemnicze substancje) klasyfikujemy go na ostatniej pozycji. Receptura produktu powinna być ujawniona klientowi – w końcu nikt nie chce kupować kota w worku. Według opinii kobiet feromony posiadają ładny zapach oraz skutecznie zwiększają pewność siebie. Gdyby producent uchylił rąbka tajemnicy być może The EDGE ostatecznie plasowałoby się na nieco wyższej pozycji.

 • Estratetraenol,
 • Dwa składniki pozostające tajemnicą producenta.

Stężenie: 0,1 mg / ml.

Rozpyl feromony na suchą skórę, przed aplikacją unikaj stosowania zapachowych kosmetyków.

126 zł / 25 ml.

Naturalne feromony i ich sposób działania

Medycynie udało się już udowodnić, że każdy ludzki organizm wydziela feromony. U kobiet jest to np. estratetraenol, który – według powszechnej opinii – decyduje o tym, czy dana kobieta jest dla mężczyzny pociągająca, czy też nie. Niestety nauka do dziś nie wie, jak wygląda proces odpowiedzialny za odbieranie bodźców zawartych w feromonach. Najpopularniejszą tezą jest stwierdzenie, że odpowiedzialny za to jest tzw. organ lemieszowy. Niestety sekcje zwłok wykazały, że występuje on tylko u 37 procent badanych.

Sztuczne feromony dla kobiet i ich działanie

Sztuczne feromony żeńskie powstały niejako na kanwie feromonów męskich. Pozyskano je dokładnie tak samo, jak w przypadku ich męskich laboratoriów, czyli… produkując je w laboratorium (oczywiście w oparciu o substancje naturalne). Podstawą dla stworzenia żeńskich feromonów syntetycznych, były dwa typy substancji, wydzielane przez kobiece ciało. Są to:

 • Estratetraenol – to feromon, o którym pisaliśmy już kilka akapitów wcześniej. Jego skład wygląda podobnie do estrogenów. Zwiększona zawartość tego feromonu działa na przedstawicieli obydwu płci, zwiększając tym samym ich pobudzenie seksualne. Okazało się również, że działają one na mężczyzn jeszcze w inny sposób, to jest energizująco.
 • Kopuliny – to substancje wydzielane razem z wydzieliną pochwową. Według niektórych badań wpływają one na znaczny wzrost produkcji testosteronu. Analizy wykazały, że jego zawartość w organizmie wzrasta nawet o 150 procent. Co ciekawe, kopuliny najczęściej są wydzielane w czasie trwania dni płodnych.

Perfumy z feromonami dla kobiet – czy to jest skuteczne?

Trudno (od strony medycznej) jednoznacznie odpowiedzieć, czy działanie żeńskich jak i męskich feromonów rzeczywiście ma wpływ ma budowanie relacji z przedstawicielami innej płci. Oczywiście producenci perfum z feromonami reklamują je jako bardzo skuteczne, ale w gruncie rzeczy bywa z tym różnie. Każda kobieta zainteresowana zakupem tego produktu, powinna wziąć pod uwagę kilka kwestii:

 • mężczyzn pociągają jej walory fizyczne i sposób bycia, działanie substancji chemicznych jest dopiero na trzecim miejscu,
 • perfumy damskie mogą być nieskuteczne, chociażby ze względu na ich nieprawidłową aplikację,
 • produkty dostępne na rynku mogą zapewniać zbyt niskie stężenie substancji czynnej, co w praktyce znacznie zmniejsza ich skuteczność.

Czy to oznacza, że feromony dla kobiet nie są skuteczne? Otóż nie. Nawet, jeśli pominiemy kwestię badań medycznych, to opinia wielu użytkowniczek feromonów, jasno wskazuje, że:

 • cieszą się one zwiększonym zainteresowaniem wśród mężczyzn,
 • odczuwają większą pewność siebie,
 • mają więcej energii do codziennych wyzwań itd.

Reasumując, stosowanie feromonów nie zastąpi swoistej kultury, pewności siebie i atrakcyjności fizycznej, ale w pewnym sensie może pomóc w codziennym życiu.

Przeczytaj również: Jak powiększyć usta w domu? 5 naturalnych sposobów.

Jak stosować perfumy z feromonami?

Zaczynając „przygodę” z feromonami, nie można uzależniać swojej samooceny od ich skuteczności. Bądźmy szczerzy – skutek działania produktu nie będzie taki, jak reklamują to sprzedawcy. Z drugiej strony można uznać, że feromony pomagają, gdyż potęgują skuteczność „naturalnych” sposobów podkreślania swojej atrakcyjności seksualnej. Jak zatem je stosować?

Perfumy damskie z feromonami należy stosować tuż przed założeniem ubrania i to najlepiej na wykąpane, czyste ciało. Produkt najlepiej nakładać wszędzie tam, gdzie występuje najwyższa ciepłota ciała, to jest w okolicach:

 • szyi,
 • nadgarstków,
 • kolan,
 • łokci.

Częstym błędem przy stosowaniu preparatów jest rozcieranie ich na powierzchni skóry. Jest to błąd, który zmniejsza skuteczność działania feromonów, które znacznie szybciej ulatniają się w powietrzu i zwiększa ryzyko wystąpienia podrażnień skórnych. Przy stosowaniu feromonów, warto też zwrócić uwagę na korzystanie z innych perfum. Jeśli stosujemy typowe perfumy z feromonami, to nie zaleca się nakładania kolejnych warstw zapachowych. Mogą one zakłócić sposób emitowania substancji lotnych do otoczenia i tym samym zmniejszyć ich skuteczność.

Poważnym nieporozumieniem przy stosowaniu żeńskich feromonów jest opinia dotycząca czasu ich utrzymywania się na skórze. Według niektórych producentów, ich skuteczność utrzymuje się nawet do 8 – 10 godzin od nałożenia. W rzeczywistości ulatniają się one już po 4 – 6 godzin, co oznacza, że warto je zabrać do torebki w celu ich późniejszego, ponownego użycia. Poza tym czas utrzymywania się preparatu na skórze, może zostać skrócony poprzez:

 • nadmiernie suchą skórę, która ogranicza działanie feromonów,
 • nadmierną potliwość, wywołaną zarówno przez temperaturę otoczenia jak i przez własne dolegliwości,
 • otoczenie, w którym aktualnie się znajdujemy (w otwartych przestrzeniach skuteczność produktu jest mniejsza).

Cena, czyli ile kosztują feromony dla kobiet?

Cena feromonów dla kobiet utrzymuje się już od paru lat na stałym poziomie. Jeśli interesuje nas próbka produktu o pojemności 1 ml, to zapłacimy za nią około 50 złotych. Duży flakon to wydatek rzędu 150 złotych. Jego pojemność to około 15 ml produktu, Za większą butelkę (około 40 ml) trzeba będzie już zapłacić mniej więcej 400 złotych.

Uwaga! Zakup produktów tańszych po prostu się nie opłaca. Koszt wytwarzania feromonów w czystej postaci jest bardzo duży, a sam proces ich produkcji bardzo czasochłonny. Dlatego, jeśli interesujący nas produkt jest wyjątkowo tani, to znaczy, że stężenie zawartych w nim „substancji czynnych” jest bardzo niskie. Takiego produktu nie warto kupować, ze względu na jego zerową skuteczność!

Kiedy działają perfumy damskie z feromonami i kto powinien je stosować?

Po pierwsze – feromony są całkowicie bezpieczne dla zdrowia kobiety. Mogą one oczywiście wywołać podrażnienia skóry, ale tylko wtedy, gdy są one stosowane w sposób nieodpowiedni (tj. przez roztarcie na powierzchni naskórka). Stosować je może każda kobieta, choć – z oczywistych względów – zaleca się je zwłaszcza tym Paniom, które:

 • chcą poczuć się pożądane i szukają swojej „drugiej połówki”, dzięki czemu mogą one zostać łatwiej zauważone w tłumie innych kobiet,
 • chcą odnieść sukces w życiu zawodowym; pamiętajmy, że żeńskie feromony działają również na inne kobiety, dzięki czemu osoby korzystające z nich będą miały – przynajmniej w teorii – większe szanse na odniesienie sukcesu np. w życiu zawodowym,
 • chcą poczuć się pewne siebie, choć rzecz jasna stosowanie feromonów jako czynnika stymulującego psychikę, jest dość kontrowersyjne.

Jeśli chcemy, aby nasze feromony działały skutecznie, musimy pamiętać, że mają na to wpływ również czynniki otoczenia, to jest:

 • odległość (optymalna skuteczność związków lotnych to około 1 może 2 metry),
 • wilgotność powietrza, której wartość jest odwrotnie proporcjonalna do skuteczności wyrobu,
 • zastosowane perfumy,
 • ewentualny wiatr itd.

Męskie feromony a żeńskie feromony

Perfumy z feromonami bardzo często zawierają – oprócz typowo kobiecych składników – również pewną zawartość hormonów męskich. Dzieje się tak dlatego, że większość tego typu perfum, nie jest skupiona wyłącznie na sferze erotycznej. W skład produktów przeznaczonych dla kobiet, mogą znaleźć się między innymi:

 • Alfa Androstenol (5α-androst-16-en-3α-ol) – który jest uznawany za hormon popularności. Dzięki niemu kobieta łatwiej wyróżnia się na tle innych osób, co oczywiście może wiązać się z sukcesami towarzyskimi i zawodowymi.
 • Beta-Androstenol – feromon przyciągania – jest to substancja ułatwiająca komunikację między przedstawicielami przeciwnej płci. Dzięki niej łatwiej nam wejść w głębszą relację już na poziome rozmowy.
 • androstenon (5a-androstanu-3a-ol-17-one) – to substancja, która pomaga we wzbudzeniu szacunku u innych osób, również u tych z którymi pracujemy.

Podsumowanie

Czy perfumy damskie z feromonami są skuteczne? Na te pytanie medycyna nie zna jeszcze oficjalnej, naukowej odpowiedzi. Mimo to wielu ludzi podkreśla ich skuteczność, oczywiście w połączeniu z sympatyczną aparycją, otwartością i atrakcyjnością seksualną. Czy warto je polecić? Naszym zdaniem, tak!