Już od wieków ludzie szukają rozwiązań, które mają poprawić ich życie seksualne. Rolą niektórych z nich jest fizyczna stymulacja obydwu partnerów, co można uzyskać dzięki odpowiedniej budowie gadżetu. Do tej grupy gadżetów należą pierścienie erekcyjne, których rolą jest nie tylko wydłużenie i wzmocnienie erekcji, ale też stymulacja łechtaczki partnerki.
Marketing vs rzeczywistość
Erekcja nieodłącznie kojarzy się z męskością, podobnie zresztą jak biust z kobiecością. Według wielu badań i psychoanaliz, to właśnie erekcja jest jednym z filarów psychologicznego wartościowania mężczyzny.
Oczywiście nie każdy mężczyzna zauważa tą zależność i nie każdy z jej powodu „cierpi”. Jedno z powyższych badań wykazało, że niedowartościowanymi z tego powodu czuje się około 40 procent mężczyzn. Takie podejście do swej seksualności jest błędne i może doprowadzić nawet do depresji. Rolą pierścieni nie jest leczenie czyiś kompleksów, lecz poprawa życia seksualnego. I tej zależności powinien trzymać się każdy mężczyzna, który chce korzystać z takich rozwiązań.
Czy sam pierścień jest skuteczny? O to należy zapytać samych użytkowników. Naturalnie producenci chwalą się, że gadżet ten może wydłużyć stosunek aż o kilkanaście minut. W praktyce jest to jednak (raczej) niemożliwe. Skuteczność stosowania pierścieni jest jak zwykle uzależniona od… samych użytkowników. Nie każdy mężczyzna musi być z niego zadowolony, ale nie oznacza to, że jest to rozwiązanie nieskuteczne.
Pierścienie i ich przełożenie na proces erekcji
Żeby uzmysłowić sobie jak działają pierścienie erekcyjne, warto dowiedzieć się, jak od strony biologicznej i biochemicznej przebiega proces męskiej erekcji.
Za męskie doznania seksualne odpowiedzialny jest mózg, którego zadaniem jest odbieranie bodźców (wzrokiem, zapachem, dotykiem i słuchem) i przetwarzanie się – poprzez obwodowy układ nerwowy – na określone zachowania. Nie byłoby to możliwe bez umiejscowionych w członku receptorów nerwowych, których zadaniem jest uwalnianie odpowiednich związków chemicznych. Jednym z nich jest tlenek azotu, który oddziałuje na włókna mięśniowe penisa. Skutkiem tej skomplikowanej zależności jest jego powiększenie i znaczna twardość – czyli wzwód.
Pierścień erekcyjny służy do zatrzymywania krwi wewnątrz tkanek penisa podtrzymując erekcję. Przy problemach z uzyskaniem wzwodu można posłużyć się aparatami próżniowymi, które wraz z ringami tworzą udany duet. Sprawdź koniecznie: Pompki do penisa: Ranking, opinie i sposób działania
Efekt ten utrzymuje się poprzez intensyfikację napływu krwi do penisa poprzez ciała jamiste. Naciskają one na powierzchnię żył, blokując jednocześnie odpływ krwi i powodując charakterystyczne nabrzmienie prącia. Zwiększone ciśnienie krwi prowadzi do zmiany jego położenia do pozycji pionowej. Pierścienie erekcyjne mają przedłużyć ten stan, jeszcze skuteczniej blokując odpływ krwi. Nie są one zatem lekiem na problemy z erekcją, ale przede wszystkim gadżetem erotycznym, wspierającym męskie zachowania seksualne.
Jak korzystać z pierścieni erekcyjnych?
Jak łatwo się domyślić, pierścienie erekcyjne przypominają swoim kształtem tradycyjne pierścionki nakładane na palec. Różnica polega na tym, że nakładamy je na penisa zależnie od sytuacji.
- Metoda pierwsza – elastyczne i rozciągliwe pierścienie erekcyjne można nakładać w trakcie erekcji. W takiej sytuacji nakładamy je do miejsca, w którym prącie styka się z jądrami.
- Metoda druga – pierścień można nakładać również w każdym innym, dowolnym momencie. W takiej sytuacji nakładamy go nie tylko na penisa, ale przede wszystkim przekładamy również przez jądra.
Nieco inaczej wygląda stosowanie pierścieni stalowych, których średnicy nie można regulować. Zawsze należy je zakładać przed erekcją, przekładając zarówno prącie, jak i same jądra. Ich ściąganie powinno odbywać się w całkowicie odwrotnej kolejności. Dokładna instrukcja stosowania każdego z modeli, powinna znajdować się na opakowaniu dołączonym do gadżetu.
Rodzaje pierścieni i ich charakterystyka
Istnieje co najmniej kilka różnych rodzajów pierścieni erekcyjnych, których kształt i zastosowanie jest zależny przede wszystkim od ich materiału wykonania. Oczywiście na rynku można znaleźć jeszcze bardziej złożone modyfikacje poszczególnych modeli. Ich sposób stosowania powinien zostać dokładnie opisany w dołączonej instrukcji.
Pierścienie elastyczne
Bardzo popularna forma pierścieni, które – jak sama nazwa wskazuje – są rozciągliwe i elastyczne. Pierścienie elastyczne nie muszą być dokładnie dobierane do rozmiaru penisa, co znacznie ułatwia ich zakup.
Modele elastyczne są wykonane z tworzywa bezpiecznego dla wrażliwej skóry prącia. Zwykle do ich produkcji stosuje się klasyczny lateks, gumę termoplastyczną (rozciąganą na skutek działania ciepła) lub silikonu. Pierścienie rozciągliwe występują w wielu różnych wariantach. Najczęściej spotyka się modele posiadające element stymulujący kobiecą łechtaczkę, dzięki czemu ich stosowanie przedkłada się na seksualny komfort u obydwu partnerów. Na rynku można znaleźć również modele posiadające nakładkę wibrującą (w niektórych wersjach z dwiema nakładkami – dla moszny i łechtaczki).
Jeszcze ciekawszą odmianę pierścieni stanowią produkty z dwoma osobnymi otworami. W pierwszy z nich wkłada się penisa a w drugi specjalną końcówkę, dzięki której można dodatkowo pobudzić łechtaczkę. Niezależnie od wybranego modelu, elastyczne pierścienie erekcyjne doskonale „współpracują” z prezerwatywą. Ich metalowe odpowiedniki mogą doprowadzić do jej szybkiego pęknięcia.
Pierścienie metalowe
W przeciwieństwie do pierścieni rozciągliwych, wybór konkretnego modelu jest tu uzależniony przede wszystkim od rozmiaru penisa. Zgodnie z powyższym akapitem nie powinny one być łączone z prezerwatywą. Jak obliczyć optymalny rozmiar pierścienia?Najlepiej wykorzystać w tym celu klasyczny… centymetr krawiecki. W trakcie pomiaru narzędzie pomiarowe nie powinno uciskać jąder. Zaleca się, by delikatnie przylegało ono do powierzchni penisa. Uzyskany w ten sposób wynik należy podzielić przez liczbę 3.14, czyli wartość „pi”. Łatwo można się w ten sposób domyślić, że rozmiar pierścienia będzie uzależniony przede wszystkim od jego promienia. W przypadku pierścieni metalowych najlepszym rozwiązaniem jest wybór większego modelu, który nie uszkodzi delikatnej struktury prącia.
Należy pamiętać, że stalowe pierścienie erekcyjne są znacznie trudniejsze „w obsłudze”, niż ich odmiany klasyczne. Zakłada się je o wiele trudniej i są przeznaczone wyłącznie dla doświadczonych mężczyzn, którzy wcześniej korzystali z podobnych rozwiązań stymulujących.
Pierścienie wibrujące
Specyficzna odmiana nakładek erekcyjnych. Jak sama nazwa wskazuje, zostały one wyposażone w specjalny silniczek, którego element obrotowy posiada dodatkową przeciwwagę. Jej szybki ruch obrotowy sprawia, że pierścień wpada w wibrację, znaną chociażby z urządzeń mobilnych.
Konstrukcja pierścieni wibrujących jest nieco inna, niż ich standardowych i „klasycznych” odpowiedników. Po pierwsze, są one zdecydowanie masywniejsze, dzięki czemu mogą one utrzymać skądinąd ciężki silniczek, wraz z układem zasilającym. Po drugie – wymagają one podłączenia zasilania, które najczęściej ma postać baterii lub akumulatora. Niektóre modele są zasilane bezpośrednio z gniazdka, aczkolwiek nie poleca się ich głównie ze względu na ich mało funkcjonalny charakter.
Korzystanie z pierścienia – dodatkowe informacje
Korzystanie z pierścieni erekcyjnych nie ogranicza się wyłącznie do ich nałożenia. Jego bezpieczne stosowanie jest uzależnione od szeregu czynników, które zostaną opisane w kilku poniższych punktach.
- Jeśli pierścień wywołuje ból, należy go jak najszybciej zdjąć. Wielu mężczyzn uważa, że ów dyskomfort to skutek braku odpowiedniego „dotarcia” i przyzwyczajenia. Takie podejście jest błędne i wynika z nieznajomości zagrożeń, które w ten sposób mogą nas dotknąć. Dolegliwości bólowe i pojawiający się obrzęk to tylko niektóre z największych powikłań stosowania pierścienia. Jeśli po jego usunięciu nadal się one utrzymują, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem specjalistą.
- Wielu mężczyzn po udanym stosunku lubi sobie… usnąć. Takie zachowanie przy nałożonym pierścieniu jest niedozwolone, gdyż może ono wywołać poważne następstwa chorobowe. Zasada ta dotyczy zarówno gadżetów rozciągliwych (z tworzywa), jak również ich metalowych odpowiedników. Dlatego po udanym stosunku należy – dla bezpieczeństwa jego Użytkownika – jak najszybciej usunąć go z prącia.
- Pierścienie erekcyjne powinny być stosowane w ten sposób, by zapewnić Użytkownikowi jak najwięcej osobistego komfortu. W tym celu należy stosować lubrykant, dzięki któremu nakładanie i zdejmowanie pierścienia będzie o wiele łatwiejsze. Lubrykant pozwoli również na zmniejszenie ryzyka powstania stanów zapalnych i wielu innych, podobnych schorzeń. Mężczyźni stosujący pierścienie powinni również przemyśleć kwestię depilacji miejsc intymnych, co powinno się przełożyć na łatwiejsze zdejmowanie i nakładanie gadżetu.
- Zaleca się, by mężczyźni korzystający z pierścieni erekcyjnych, robili sobie określone przerwy pomiędzy ich użyciem. Każda taka przerwa powinna wynosić co najmniej godzinę. Dzięki temu prącie może z łatwością powrócić do stanu poprzedniego, nie będąc jednocześnie uciskane przez jakiekolwiek sztuczne elementy. Tym samym – po każdym udanym stosunku – należy ściągnąć pierścień i po upływie godziny nałożyć go ponownie.
- Czas optymalnego stosowania pierścienia nie powinien być dłuższy niż 10 – 20 minut. Mężczyźni którzy po raz pierwszy korzystają z gadżetu, powinni go ściągnąć po upływie mniej więcej 10 minut. Osoby z większym „doświadczeniem”, mogą sobie pozwolić na jego noszenie nawet przez 20 minut. Dlaczego? Ponieważ dłuższe stosowanie gadżetu może doprowadzić do uszkodzenia nerwów w obrębie prącia.i do utrudnienia w przepływie krwi wewnątrz jego struktury.
- Pierścienie rozciągliwe można stosować kilka razy. Niemniej właściwości materiału z którego zostały one wykonane sprawiają, że z biegiem czasu stają się one coraz szersze, co wyklucza je z dalszego stosowania. Pierścienie metalowe nie ulegają rozciągnięciu, dzięki czemu można z nich korzystać wielokrotnie. Koszt modeli elastycznych waha się w okolicach 20 – 50 złotych. Najdroższe modele metalowe (z wbudowanym wibratorem) mogą kosztować nawet 300 złotych. Cena zwykłego modelu stalowego wynosi około 60 złotych, i jest uzależniona od jego rozmiaru i dodatkowych funkcji.
Przeciwwskazania do stosowania pierścienia
Choć pierścienie erekcyjne są reklamowane jako „cudowne” gadżety erotyczne, to ich stosowanie wiąże się z pewnym ryzykiem, które związane jest z wieloma przeciwwskazaniami. Oto lista schorzeń, które uniemożliwiają korzystanie z gadżetu.
- Zbyt mała krzepliwość krwi – co prawda ryzyko powstania ran w obrębie penisa jest w przypadku stosowania pierścieni minimalne, aczkolwiek jest ono większe, niż w „standardowych warunkach”. Dlatego z pierścienia nie powinni korzystać mężczyźni, u których może on doprowadzić do poważnych krwotoków.
- Cukrzyca – to kolejne schorzenie, które uniemożliwia korzystanie z gadżetu. Wiąże się ono ze zmniejszoną krzepliwością krwi i – tym samym – z poważnymi komplikacjami w przypadku zranienia. W przypadku wystąpienia niewielkiej cukrzycy (np. w początkowym stadium choroby) stosowanie gadżetu powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
- Problemy z sercem – to bardzo poważne schorzenie, które całkowicie uniemożliwia korzystanie z pierścieni. Ich stosowanie wiąże się z intensywniejszymi doznaniami seksualnymi, które mogą negatywnie przełożyć się na funkcjonowanie serca i całości układu krwionośnego.
Pierścienie erekcyjne nie powinny być stosowane również i u tych osób, które wykazują nadwrażliwość na materiał z którego są one wykonane (np. lateks). Nie zaleca się korzystania z nich np. po spożyciu dużej ilości alkoholu a także w przez osoby cierpiące na nadciśnienie.
Pierścień erekcyjny – ocena i istota działania
Pierścienie erekcyjne to gadżety erotyczne, których zadaniem nie jest leczenie problemów z erekcją, ani też trudności w samoakceptacji związanej z tym tematem.
Pierścienie stymulacyjne mają swoje wady i zalety. Do tych pierwszych zalicza się zwiększone ryzyko zranień, konieczność przestrzegania określonych zasad stosowania i powikłania, które mogą zostać przez nie wywołane. Atutem gadżetów jest możliwość dopasowania ich do własnych upodobań (duża liczba dostępnych modeli) i możliwość jednoczesnego stymulowania łechtaczki partnerki. Nie bez znaczenia jest też dodatkowa stymulacja, dzięki której czas trwania stosunku można wydłużyć nawet o kilkanaście minut. Z drugiej strony, stosowanie takich gadżetów nie zawsze jest akceptowalne w związku, co rodzi szereg problemów natury psychologicznej. Reasumując, pierścienie erekcyjne warto stosować, o ile korzyści z tym związane są większe, aniżeli ryzyko i ewentualne niedogodności.
Podsumowanie
Opisywane rozwiązania to tylko część całej gamy gadżetów erotycznych. To, które z nich wybierzemy, jest uzależnione przede wszystkim od naszego komfortu (w tym psychicznego) i relacji z partnerką. Przemyślane stosowanie gadżetu z pewnością przyniesie mnóstwo satysfakcji i to zarówno mężczyźnie jak i kobiecie.