Pompki do penisa (zwane również próżniowymi bądź erekcyjnymi) stosuje się w celu powiększenia penisa oraz wzmocnienia erekcji. Popularność tych urządzeń nie jest zbyt duża ze względu na rozwój farmakologii. W okresie przed odkryciem niebieskiej tabletki, a następnie jej pochodnych aparaty próżniowe były jedną z głównych metod leczenia impotencji. Jaka działa pompka do penisa? Jak jej używać i którą wybrać? Sprawdź najważniejsze informacje o tych urządzeniach.

Jak działa pompka do penisa?

Pompka do penisa składa się z cylindra oraz mechanizmu, który poprzez wyssanie powietrza wytwarza podciśnienie. Prowadzi to do osiągnięcia wzwodu w przeciągu około 10 minut. Sposób w jaki doprowadza się przyrodzenie do wzwodu można określić mianem erekcji mechanicznej. Metoda ta jest niezwykle skuteczna, kiedy organizm wykazuje niską podatność na środki farmakologiczne lub suplementy na potencję.

Skuteczność – przegląd literatury i opinie

Skuteczność pompki erekcyjnej jest uzależniona w dużej mierze od wybranego urządzenia. Kluczowe w tym przypadku jest ciśnienie wytwarzane przez pompkę oraz jej szczelność. Czynnikiem, na który nie mamy wpływu są predyspozycje organizmu do powiększenia penisa czy osiągnięcia wzwodu. Regularne używanie pompki do penisa przez okres 2 miesięcy pozwala powiększyć penisa o dodatkowe 2-4 centymetrów.

Według badań skuteczność pompki w leczeniu zaburzeń erekcji oscyluje w granicach 35-92% – zależne od kryterium klasyfikacji pacjentów do danego eksperymentu. Warto dodać, że nie tylko wysoka skuteczność jest zaletą tej metody leczenia. Przegląd literatury jednoznaczenie wskazuje, że pompki do penisa cechuje się znacznie mniejszym ryzykiem działań niepożądanych niż popularna niebieska tabletka.

Wyniki z kilku badań oceniających pompki próżniowe w leczeniu zaburzeń erekcji:

 • spośród 1517 mężczyzn, 92% uzyskało satysfakcjonujący wzwód[1],
 • u chorych na cukrzycę, pompka okazała się skuteczna u 58-75%[2][3],
 • wśród osób z urazem rdzenia kręgowego osiągnięto 85% odsetek skuteczności[4].

Skuteczność działania pompki próżniowej pod względem wzmoceninia erekcji zależy głównie od wieku oraz stanu zdrowia. Rozbieżności wyników w poszczególnych badaniach spowodowana jest selekcją pacjentów przystępujących do eksperymentu.

Ranking pompek do penisa

MIEJSCE 1

Bathmate Hydro 7

Pompka do penisa Bathmate Hydro 7
Bathmate Hydro 7 (wcześniejsza nazwa: Hercules) to urządzenie renomowanego brytyjskiego producenta. Produkty tej firmy cieszą się wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwem. Model Hydro 7 to nieco mniejszy brat Hydromax X30 – zajmującego drugie miejsce w rankingu. Pompka mniejszego rozmiaru, a mimo to zajmuje pierwsze miejsce w rankingu? Dla większości będzie wystarczająco duża, a przy tym pozwoli nieco zaoszczędzić. Jeśli nie planujesz występów w filmach porno rozmiar tego modelu pozwoli na wydłużenie i pogrubienie penisa do satysfakcjonujących rozmiarów. Produkt można podsumować stwierdzeniem – skuteczna pompka erekcyjna w dobrej cenie.
 • Cena: 329,90 złotych.
MIEJSCE 2

Bathmate Hydromax 7

Bathmate Hydromax 7
Bathmate Hydromax 7 (dawniej pod nazwą X30) jest bliźniaczym modelem Herculesa generującym 35% większą siłę ssącą. Pompka stworzona z myślą o najbardziej wymagających mężczyznach. Podobnie jak Bahmate Hercules wykorzystuje działanie wodnego środowiska łącząc wysoką skuteczność z bezpieczeństwem użytkowania.
 • Cena: 419 złotych.
MIEJSCE 3

Pump Master

Pompka Pump Master
Prostota wykonania i cena są mocnym argumentem stojącymi za tym urządzeniem. W przeciwieństwie do Bathmate nie wykorzystuje środowiska wodnego, przy zakupie tego produktu powinieneś zaopatrzyć się w dobry lubrykant. Częste użytkowanie będzie generować stały koszt wiążący się z zakupem lubrykantu – zastanów się czy będzie to dla Ciebie opłacalne. Jeśli nie to warto wybrać pompkę Bathmate, wyższa cena może zwrócić się z nawiązką, a przy tym otrzymasz urządzenie bardzo dobrej jakości.
 • Cena: 149,90 złotych.
MIEJSCE 4

XL Sucker

Pompka do powiekszania XL Sucker
Ekonomiczne rozwiązanie dla najbardziej oszczędnych. Do pompki warto zakupić lubrykant, zapewniający poślizg i odpowiednie nawilżenie, co jest bardzo ważne przy używaniu tego typu urządzeń. Polecamy mężczyznom chcącym dopompować swoją męskość w przypadku sporadycznych problemów ze wzwodem. Za dopłatą 50 złotych, dostępna jest pompka XL Sucker z wyświetlaczem ułatwiającym odczyt ciśnienia.
 • Cena: 99 złotych.

Co daje „pompowania” członka?

Pompki do penisa stosowne są w dwóch celach – powiększenia penisa oraz leczenie zaburzeń wzwodu. Zaletą pompki jest efekt widoczny już po pierwszym „pompowaniu”. Ze względu na zwiększenie objętości członka oraz twardszej erekcji stosunek może być znacznie bardziej satysfakcjonujący – w szczególności dla płci przeciwnej.

Mocniejsza erekcja 

W wyniku wytworzonego podciśnienia następuje zwiększony napływ krwi do tkanek prącia, która wypełniając ciała jamiste penisa prowadzi do wzwodu. Aparaty próżniowe były popularną metodą leczenia zaburzeń wzwodu tuż przed odkryciem właściwości erekcyjnych sildenafilu.

Powiększenie penisa 

Regularne stosowanie pompki powiększającej prowadzi do rozciągania tkanek penisa, które zwiększają swoją pojemność. W miarę upływu czasu oraz kolejnych sesji z użyciem pompki próżniowej przyrodzenie jest wstanie przyjmować więcej krwi. Następuje znaczne wzmocnienie erekcji oraz objętości członka.

Działanie aparatów próżniowych jest podobne do działania tabletek na powiększanie członka. Tabletki działają od wewnątrz dostarczając niezbędnych substancji natomiast pompki – działając od zewnątrz – mechanicznie pobudzają ciała jamiste. Szczególnie zauważalne jest zwiększenie grubości przyrodzenia, która według badań jest kluczowym czynnikiem wpływającym na wewnątrzpochwową stymulację seksualną kobiet.

Jak używać pompki do penisa?

Stosowanie pompki do penisa jest bardzo proste. Do regularnego stosowania polecamy wybrać urządzenie lepszej jakości, zniweluje to ryzyko działań niepożądanych oraz zapewni zadowalające efekty.

Potrzebny czas: 20 min..

Instrukcja stosowania pompki

 1. Nawilżenie członka

  Użyj lubrykantu nawilżając skórę penisa u jego nasady. W przypadku pompki wykorzystującej środowisko wodne krok ten można pominąć.

 2. Rozgrzanie penisa

  Przed pompowanie zaleca się rozgrzanie fallusa, polewając go ciepła wodą zwiększając ukrwienie ciał jamistych. Następnie włóż penisa do cylindra i dociśnij szczelnie do ciała.

 3. Wytworzenie podciśnienia

  Umieść penisa wewnątrz aparatu próżniowego. Zacznij usuwać powietrze/wodę za pomocą mechanizmu, w który została wyposażona pompka. Utrzymuj stałe ciśnienie w cylindrze.

 4. Uwolnienie podciśnienia

  Wciśnij zawór uwalniający ciśnienie. Jedna sesja powinna trwać do 10-20 minut. Pierwsze sesje nie powinny być długie, w tym czasie należy wyczuć jakie jest odpowiednie podciśnienie. Zaleca się utrzymanie co najmniej jednodniowej przerwy między sesjami.

W przypadku problemów z osiągnięciem bądź utrzymaniem wzwodu stosuje się pierścienie erekcyjne. Mają one na celu zatrzymanie krwi w ciałach jamistych penisa zapobiegając utracie wzwodu. Pierścienie nie powinny być stosowane dłużej niż przez 30 minut.

Pamiętaj o nawilżeniu! 

Odpowiednie nawilżenie niezbędne jest do zapewniania bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania pompki. Nie bez znaczenia jest wybór lubrykantu – większość gadżetów erotycznych można stosować wyłącznie ze środkami na bazie wody. Rozwiązaniem eliminującym udział lubrykantu jest zakup pompki wykorzystującej środowisko wodne.

Rodzaje pompek do penisa

Na rynku dostępne są różne rodzaje pompek do penisa, ich działanie jest podobne, jednak funkcjonują nieco inaczej. Urządzenia te można podzielić na: próżniowe, wodne oraz elektryczne.

Próżniowe

Ten typ pompek został wprowadzony na rynek jako pierwszy.  Jak sama nazwa wskazuje, powietrze jest wysysane ze szczelnego cylindra tworząc podciśnienie. Urządzenie tego typu wymaga operowania obiema rękoma. Jedną przytrzymujemy pompkę, drugą wysysamy powietrze za pomocą wbudowanego mechanizmu.

Niektóre pompki próżniowe posiadają manometr pozawalający odczytać ciśnienie. Manometr jest bardzo pomocny szczególne na początku „pompowania”. Wytworzenie zbyt dużego podciśnienia może prowadzić m.in. do uszkodzenia tkanek przyrodzenia. Przy korzystaniu z tego typu pompki zaleca się stosowanie lubrykantu.

Wodne

Pompki wodne działają na podobnej zasadzie co próżniowe, z tą różnicą, że wykorzystują środowisko wodne. Urządzenie obsługuje się najczęściej jedną ręką. Drugą możesz zająć się swoją partnerką, podczas wspólnego prysznicu, który jest świetnym zalążkiem gry wstępnej

Urządzenia te uważane są za znacznie bezpieczniejsze oraz skuteczniejsze, a dodatkowo nie wymagają użycia lubrykantu. Warto dodać, że wśród najlepszych przyrządów do powiększania i wzmocnienia erekcji królują właśnie pompki wodne. 

Z pompek wodnych można korzystać pod prysznicem lub w wannie, przygotowując penisa do akcji. Niestety ich wadą jest to, że nie użyjesz jej w zaciszu swojej sypialni – środowisko wodne jest w tym wypadku wymagane.

Elektryczne

Kolejny typ pompek jest najnowszą wersją wprowadzoną na rynek urządzeń zasilanych energią z baterii. Zaletą pompek elektrycznych jest wygoda. Cena pompek jest zbliżona do mniejszych wersji pompek wodnych. Niestety podobnie jak w przypadku przyrządów próżniowych, nie obędzie się bez stosowania lubrykantu. 

Pierścień erekcyjny

Kłopoty z erekcją dotyczą zarówno osiągnięcia wzwodu jak i jego utrzymania. Stosowanie aparatów próżniowych w celu osiągnięcia wzwodu może być frustrujące, jeśli zaraz potem członek będzie opadał. 

Mężczyźni mającym problem utrzymanie wzwodu mogą po sesji z użyciem pompki stosować pierścienie erekcyjne. Podczas pobudzenia seksualnego zwiększa się napływ krwi do tkanek penisa – jeśli równie szybko odpłynie jak wpłynęła, nici z dalszej zabawy. Pierścienie erekcyjne ograniczają odpływ krwi z ciał jamistych przyrodzenia. Pozwalają cieszyć się mocną erekcją oraz zwiększają intensywność bodźców seksualnych.

Na rynku dostępnych masa przeróżnych pierścieni, które nie tylko podtrzymują erekcję, ale także dodatkowo stymulują łechtaczkę partnerki. Zabawki tego typu są użyteczne co i niebezpieczne. Przy pierwszym użyciu zaleca się stosowanie przez maksymalnie 10 minut, przy kolejnym do 20 minut. Jeśli zauważysz lub odczujesz coś niepokojącego (ból, zasinienie, obrzęk) natychmiast zdejmij pierścień.

Skutki uboczne i przeciwskazania

Specjaliści uważają, że stosowanie pompki obarczone jest niskim ryzykiem działań nieporządanych. Występują one zazwyczaj w wyniku nieodpowiedniego używania bądź korzystania z pompki niskiej jakości.

Możliwe skutki uboczne:

 • bolesne erekcje,
 • napuchnięcie prącia,
 • zasinienia lub zaczerwieniania,
 • uszkodzenia tkanki skórnej.

W przypadku ich wystąpienia należy zaprzestać używania pompki erekcyjnej.

Przeciwskazania:

 • priapizm,
 • skrzywienie penisa kwalifikowane jako choroba Peyroniego,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Opinie stosujących

Przeglądając opinie na forach oraz stronach tematycznych można odnieść mieszane uczucia co do skuteczności tej metody. Zdania są podzielone, może być to spowodowane różnicą używanego urządzenia. Biorąc pod lupę osoby, które korzystały z pompek Bathmate lub innych podobnej klasy producentów większość opinii wskazuje na wysoką skuteczność. Jakość używanego urządzenia odgrywa w tej kwestii znaczącą rolę.


Źródła:
 1. Vacuum constriction device for management of erectile impotence.” J Urol. 1989 Feb.[]
 2. Treatment of Diabetic Impotence with a Vacuum Device: Efficacy and Effects on Psychological Status.” The American Journal of the Medical Sciences, 1992 May.[]
 3. Treatment of Male Erectile Dysfunction Using the Active Vacuum Assist Device.” Wiley Online Library, 1994 May.[]
 4. External vacuum device therapy for spinal cord injured males with erectile dysfunction.” International Urology and Nephrology, 1996.[]