Ekspandery służą do systematycznego rozciągania tkanek penisa. Urządzenia te ocenia się jako bezpieczniejszą alternatywę ćwiczeń na powiększenie członka. W przypadku tej metody powiększania warto podkreślić, że skuteczność została udowodniona przez badaczy. Sprawdź polecane urządzenia do rozciągania penisa oraz dowiedz się jak je prawidłowo używać.

Rozciąganie penisa ekspanderem w praktyce

Ekspandery jak każda inna metoda posiada zarówno zalety jak i wady. W zależności od producenta, zalecane jest noszenie go od 1 do nawet 12 godzin dziennie; czas uzależniony jest od specyfiki danego produktu. Zanim jednak zrezygnujesz z tej metody ze względu na czas przez jaki powinno się go nosić musisz wiedzieć, że dobrze wykonane ekspandery są całkowicie niewidoczne pod ubraniem.

Oprócz powiększania członka ekspandery korygują skrzywienie – co wpływa na zwiększenie rozmiaru penisa. Metoda jest jedną z najbezpieczniejszych bezoperacyjnych sposobów powiększania rozmiaru członka. Co więcej można znaleźć informacje o znacznie lepszej trwałości efektów niż w przypadku pompek erekcyjnych.

MIEJSCE 1

ProLong System

Ekspander ProLong System
Aktualnie najlepszy produkt na rynku, który jest wart swojej ceny. Wykonany z wysokiej jakości materiałów zapewnia trwałość i niezawodność. Badania przeprowadzone wykazały, że poza wydłużeniem członka znacząco wpływa na korekcję skrzywienia, a w niektórych przypadkach doprowadza do kompletnego wyeliminowania tego problemu. Według badania producenta w przeciągu 6 miesięcy mężczyźni zwiększyli rozmiar penisa średnio o 4,39 centymetra. Urządzenie do kupienia w w stylowym drewnianym opakowaniu.
 • Stosowanie: zakładaj ekspander na 6-9 godzin dziennie dla uzyskania optymalnych efektów.
 • Cena: 959 złotych.
MIEJSCE 2

Jes-Extender Gold

Ekspander Jes-Extender
JesExtender to kolejny wysokiej klasy urządzenie wykorzystujące siłę trakcji, poddając członka stałemu rozciąganiu. Dostosowanie siły rozciągania odbywa się według harmonogramu przygotowanego przez producenta i dołączone w instrukcji użytkowania. Urządzenie renomowanej marki schowane w eleganckim pudełku zostało wykonanie z wysokiej jakiś materiałów. Producenta oferuje urządzenia w wersji Light od 599 złotych, aż po wersje premium sięgającą kwoty 799 złotych. Wybierając ekspander w najbogatszej wersji otrzymujemy dożywotnią gwarancję.
 • Stosowanie: zalecane noszenia ekspandera Phallosan do 12 godzin dziennie, przez okres 8-24 tygodni.
 • Cena: 799,90 złotych.
MIEJSCE 3

Male Edge Pro

Ekspander Male Edge Pro
Male Edge Pro to solidnie wykonany ekspander zapewniający skuteczność na bardzo wysokim poziomie. Producent oferuje również uboższą wersję produktu (Extra oraz Basic), dzięki której możesz sporo zaoszczędzić. Ekspander Male Edge jest certyfikowanym urządzeniem medycznym do zastosowania w warunkach domowych.
 • Stosowanie: zalecany czas dziennie stosowania wynosi od 3-6 godzin.
 • Cena: 499,90 złotych.
MIEJSCE 4

Male Edge Basic

Ekspander Male Edge Basic
Zdecydowaliśmy się na umieszczenie tego modelu urządzenia ze względu na jego cenę. Jesteśmy świadomi tego, że nie każdego stać na produkt z najwyższej półki. Ekspander do złudzenia przypomina wersję Pro jednak jest pozbawiony kilku dodatków.
 • Stosowanie: zalecany czas dziennie stosowania wynosi od 3-6 godzin.
 • Cena: 399,90 złotych.

Skuteczność powiększania penisa ekspanderami

Problemem części metod na powiększanie penisa jest brak naukowego potwierdzenia. Skuteczność powiększania za pomocą urządzeń rozciągających jest natomiast poparta badaniami z wyszczególnieniem konkretnych wyników.

Badaniem[1] z 2008 roku objęto 23 mężczyzn z kompleksem rozmiaru penisa. Przez pierwsze 2 tygodnie pacjencji nosi ekspander przez 4-6 godzin dziennie, przez kolejne tygodnie, aż do pełnych 3 miesięcy przez 9 godzin dziennie. Eksperyment potwierdził skuteczność tej metody w zwiększeniu długości i grubości zarówno w przypadku penisa wiotkiego jak i również w fazie wzwodu. Wyniki:

 • długość wiotkiego penisa wzrosła średnio o 1,7 cm w przeciągu 3 miesięcy,
 • długość członka w stanie wzwodu również wzrosła o średnio 1,7 cm podczas 3-miesięcznego badania,
 • obwód żołędzi uległ zwiększeniu o średnio 0,5 cm.

Potwierdzenie skuteczności ekspanderów jest przegląd badań[2] z 2010 roku. Wnioskiem z owego przeglądu jest stwierdzenie, że rozciągając penisa tymi urządzeniami może uzyskać przyrost porównywalny z zabiegiem chirurgicznym. Autorzy wskazują również na kolejny istotny argument – jakim jest niskie ryzyko skutków ubocznych.

Nieco dłuższe badanie[3], trwające aż 6 miesięcy odbyło się z udziałem 15 mężczyzn w 2009 roku. Po wstępnym instruktażu pacjenci zakładali ekspander na minimum 4 godziny dziennie. Wynikiem badania jest średni przyrost o 2,3 cm przy wiotkim członku oraz 1,7 cm w stanie erekcji.

Skutki uboczne

Rozciąganie penisa ekspanderami podobnie jak w przypadku ćwiczeń na powiększenie członka wiąże się z niskim ryzykiem skutków ubocznych. Najczęściej występują w wyniku niewłaściwego stosowania (nadmiernej siły naciągu bądź czasu noszenia) oraz korzystania w wątpliwej jakości urządzeń. Działania niepożądane obejmują:

 • uszkodzenia tkanek penisa,
 • osłabienie erekcji,
 • uszkodzenie naczyń krwionośnych,
 • zaczerwienienia oraz drobne opuchnięcia,

Przed użyciem warto przedyskutować stosowanie ekspandera z lekarzem. Warto pamiętać, że będzie to urządzenie codziennego użytku przez kilka najbliższych miesięcy. Decydującym czynnikiem przy zakupie nie powinna być więc jedynie cena, a jakość wykonania oraz atesty producenta.


Źródła:
 1. Effect of penile-extender device in increasing penile size in men with shortened penis: preliminary results.” J Sex Med. 2011 Nov.[]
 2. Non-invasive methods of penile lengthening: fact or fiction?” BJUI International, 2010 May.[]
 3. A pilot phase‐II prospective study to test the ‘efficacy’ and tolerability of a penile‐extender device in the treatment of ‘short penis’.” BJUI International, 2009 Feb.[]