Strefy erogenne rozmieszczone są po niemalże całym naszym ciele. Każdy z nas może inaczej odczuwać stymulację tych obszarów – wiele zależy również od płci. Kobiety z zasady mają więcej czułych punktów niż mężczyzna. Jeśli chcesz być świetnym kochankiem powinieneś je poznać i sprawdzić w praktyce, które z nich najbardziej rozpalają Twoją partnerkę.

Strefy erogenne, czyli jak rozbudzić kobietę

Kobiety potrzebują więcej czułości i dłuższej gry wstępnej, aby w pełni cieszyć się stosunkiem. Na szczęście ciało jest pełne miejsce erogennych, których pieszczenie, muskanie i drażnienie skutecznie rozbudzi Twoją kobietę. Jeśli chcesz być świetnym kochankiem nie spiesz się zbytnio podczas gry wstępnej – no chyba, że akurat macie oboje ochotę na szybki spontaniczny seks.

Wstęp

Zacznij od niewinnego flirtu, omijając najbardziej erogenne miejsce. Te zostaw na finał, kiedy Twoja partnerka, będzie wręcz drżała nie mogąc się doczekać części głównej. Zanim przejdziesz do pieszczot poniższych punktów erogennych możesz uraczyć partnerkę zmysłowym masażem bądź wziąć wspólną kąpiel, dodając do wody olejków eterycznych.

Głowa

Na skórze głowy, aż roi się od zakończeń nerwowych, których drażnienie czy przyjemnie głaskanie może wywołać mrowienie. Delikatnie przesuwaj palcami po skórze głowy, obszarach szyi oraz za uszami.

Uszy

Skoro wspomnieliśmy o uszach warto nieco rozwinąć ten temat. Skóra za uszami jest cienka oraz bardzo wrażliwa. W tej strefie idealnie sprawdzi się delikatnie muskanie palcami, lizanie oraz czułe pocałunki. Jeśli to dla Ciebie za mało, możesz przy okazji poflirtować szepcząc partnerowi co za chwilę zamieszasz z nim zrobić.

Brzuch

Dolna część brzucha oraz okolice pępka znajdują się nieopodal genitaliów. Jest to świetna strefa, na ostateczne rozbudzenie i miłosne tortury, podczas, których Twoja partnerka nie będzie mogła się doczekać, kiedy zajdziesz jeszcze nieco niżej.

Używaj opuszków palców, zjeżdżając coraz niżej brzucha – stale buduj napięcie, jednak z daniem głównym jeszcze poczekaj. Była mowa o miłosnych torturach? Użyj do tego piórka bądź kostek lodu przesuwając je po dolnych obszarach brzucha.

Wewnętrzna część nadgarstka oraz dłoni

W tych miejsca skóra jest bardzo cienka oraz wrażliwa. Głaszcz, muskaj i splataj palce dłoni ze swoją drugą polówką. W tym czasie drugą ręką drażnij pozostałe miejsca erogenne, kierując ją w okolice szyi. Buduj napięcie utrzymując kontakt wzrokowy, czerpiąc z tego radość.

Usta

Intymnym pocałunkiem możemy bez słowa przekazać kobiecie swoje uczucia. Czułe pocałunki i delikatnie ssanie warg partnerki zwieńcz francuskim pocałunkiem z użyciem języka. Oczywiście usta nie powinny być Twoim jednym celem pocałunków – obdarowuj nimi również pozostałe miejsca erogenne.

Rozwinięcie

Kiedy już temperatura się nieco powyższy stopniowo ściągaj kolejne części garderoby swojej wybranki. Podczas tego etapu nadal omijaj najbliższe okolice waginy.

Piersi i sutki

Drażnienie piersi oraz sutków jest dla kobiet naprawdę podniecające o ile odpowiednie do tego podejdziesz. Najpierw zacznij od głaskania oraz delikatnego masowania piersi. Zbliżaj się coraz bliżej sutków, aż one staną się Twoim głównym celem – delikatnie muskaj, całuj, liż, używaj kostek lodu oraz piórka.

Wewnętrza strona ud

Wewnętrzna strona ud podobnie jak niższe partie brzucha znajduje się bardzo blisko genitaliów. Jednocześnie z pocałunkami przesuwaj opuszki palców wzdłuż lini ud, zawracając tuż przed ostateczną strefą erogenną. Tutaj idealnie sprawdzi się delikatnie muskanie opuszkami palców.

Stopy

Stopy są bardzo wrażliwe, głaskanie i muskanie może łaskotać. Zamiast tego uciskaj i masuj stopy swojej partnerki. Jeśli o masażu mowa, możesz przechodzić coraz wyżej, masując łydki a następnie uda.

Dla części kobiet bardzo podniecająca jest również ssanie palców – zarówno dłoni jak i stóp. Eksperymentuj, eksploruj i sprawdzaj co Twoja kobietę rozbudza najbardziej.

Przeczytaj również: Tantra – sztuka kochania. Czym jest i na czym polega?

Finał

Czas na finał! Kiedy zostaną na Was ostatnie części ubrań (bądź już wcześniej je zrzucicie) zbliżaj się coraz bliżej swojego głównego celu. Nadal trzymaj rządze na wodzy, buduj napięcie, po czym daj swoje kobiecie tego czego pragnie. Podczas tego etapu możesz włączyć do gry zabawki erotyczne jak wibrator czy choćby opaskę na oczy.

Wzgórek łonowy

Obszar tuż nad łechtaczką pokryty jest zakończeni nerwowymi – pieszczenie tej strefy może podnieść napięcie seksualne do granic wytrzymałości. Masowanie wzgórka łonowego w górę i dół pośrednio stymuluje wargi sromowego, do których został już tylko jeden krok.

W zależności od preferencji partnera, do zabawy możesz użyć nie tylko dłoni ale także delikatnie muskać okolice wzgórka łonowego językiem bądź użyć wibratora.

Łechtaczka

Zaraz pod wzgórki łonowym znajduje się łechtaczka. Zawiera około 8 000 zakończeń nerwowych – całkiem sporo jak na tak niewielki narząd. Łechtaczka w organizmie kobiety pełni jedynie funkcje seksualne, odpowiada za pobudzenie seksualne oraz orgazm. Te dwa zdania powinny wystarczyć, aby uzmysłowić sobie, że stymulacja tej strefy erogennej jest warta poświęcenia czasu, zanim przejdziecie do zasadniczej części seksu.

Łechtaczka jest bardzo wrażliwa. Zacznij od delikatnego muskania opuszkami palców bądź języka. Wraz ze wzrostem podniecenia Twojej partnerki wykonuj szybsze ruchu z większym naciskiem na ten punkt. Zmieniaj tempo i kierunek ruchów obserwując reakcje drugiej połówki.

Punkt A

Teraz czas na nagrodę! Punkt A znajduje się w dolnej części waginy, tuż przy szyjce macicy. Drażnienie tej strefy odpowiada nie tylko za pobudzenie seksualne, ale także nawilżenie. Głęboka penetracja wymaga wyczucia – zbyt głęboka może być wręcz bolesna. Tą uwagę powinni mieć na uwadze w szczególności mężczyźni hojnie obdarzeni przez naturę.

Pozycjami sprzyjającymi głębokiej penetracji jest pozycja na pieska oraz misjonarska, w której kobieta przyciąga nogi do siebie. Podczas penetracja staraj się przesuwać członka po przedniej ścianie pochwy.

Przeczytaj koniecznie: Czy rozmiar penisa ma znaczenie? Średnia długość i grubość penisa.

Punkt G

Istnienie punktu G do dziś jest tematem kontrowersyjnym. Znajduje się on na przedniej ścianie pochwy, wyczuwalny jako niewielkie zgrubienie, które obrzmiewa wraz ze wzrostem podniecenia seksualnego.

Stymulacja punktu G może prowadzić do orgazmu połączonego często z kobiecym wytryskiem. Jak stymulować punkt G? Wsuń delikatnie palce, aż natrafisz na charakterystyczne zgrubienie. Następnie unoś palce do góry uciskają punkt G, tak jakbyś wykonywał masaż. Zacznij od powolnych ruchów, z czasem zwiększając tempo oraz nacisk. Możesz również użyć zakrzywionego wibratora.

Klasyczne posuwiste ruchy penetracyjne niestety nie są tak skuteczne w stymulacji tego punktu. Podczas seksu staraj się skupiać na przesuwaniu członka po górnej ścianie pochwy. Do drażnienia punktu G najlepiej sprawdzają się wszelkie kombinacje pozycji od tyłu.

Szyjka macicy

Stymulacja szyjki macicy następuje przy głębokiej penetracji – podobnie jak przy punkcie A. Głębokie ruchy mogą dostarczyć wiele przyjemności – orgazmu, który jest nieco inny niż ten następujący podczas płytkiej penetracji czy bezpośredniej stymulacji łechtaczki.

Podsumowanie

Rozległość stref erogennych u kobiety daje spore pole do popisu. Podstawową zasadą jest się nie spieszyć. Nie kieruj się od razu do najbardziej intymnych miejsc. Zacznij od przystawki, a danie główne zostaw na koniec – to co wyczekane smakuje najlepiej.

Eksperymentuj, obserwuj i zapamiętuj każde doznanie swojej partnerki. Istotna jest również otwartość w relacjach. Im lepiej się znacie i rozumiecie, tym jesteście bardzie świadomi swoich preferencji oraz potrzeb. Wszelkie dodatki do sypialni, przykładowo w formie wibratora, najlepiej wcześniej wspólnie przedyskutować.