Po pierwszych uniesieniach i przysłowiowych motylach w brzuchu każdy związek zaczyna przechodzić w kolejne etapy. Stabilizacja wkrada się także w życie seksualne. Nie oznacza to bynajmniej, że jest to coś złego, ale istnieje zagrożenie, że seks zacznie sprawiać mniej przyjemności, stanie się przewidywalny, a spektakularne uniesienia zostaną odsunięte do rozdziału przeszłości. Tantra jest dedykowana związkom dojrzałym i otwartym, potrafi przemienić seks w niesamowite przeżycie — i nigdy się nie nudzi!

Tantra łączy ciało i umysł

Seks tantryczny — pomimo swojej popularności — dla wielu owiany jest tajemnicami i mitami. Błędnie kojarzony z wymyślnymi pozami, czy odłączeniem fizycznego zbliżenia od tego duchowego przez niektórych spychany jest automatycznie na bok, jako coś, co nie spełni się w danym związku.

Tymczasem seks tantryczny należy do azjatyckiej filozofii opartej na różnorodnych nurtach myślowych. W swoich założeniach dociera do głębokich pokładów świadomości, rozciągając ją i tworząc pole dla nowości. W prostym rozumieniu ma on sprawić, że kochankowie staną się jednością nie tylko fizycznie, ale i umysłowo. Koncepcja jednego ciała i umysłu wpływa pozytywnie na przedłużenie stosunku oraz na codzienne relacje pomiędzy partnerami.

Seks tantryczny jako rytuał prowadzący do nieznanej rozkoszy

Tantra w odniesieniu do sfery seksualnej łączy w sobie to, co umysłowe, z tym, co fizyczne. Obie te sfery — choć wydają się znajdować na przeciwległych biegunach — mają nie tylko się połączyć, ale zespolić kochanków. Fizyczne miejsca ciała tj. szczyt głowy, okolice pępka, małżowiny uszne — uznawane są za największe skupiska energii erotycznej, która ma zostać przekazana do umysłu.

W praktyce seks tantryczny jest dłuższy, bardziej satysfakcjonujący i prowadzący do wielu uniesień oraz orgazmów. Skupienie się na emocjach partnera i wsłuchanie się w jego ciało podczas tzw. gry wstępnej to jeden z głównych czynników udanego seksu tantrycznego.

Partnerzy powinni patrzeć sobie w oczy, nie unikać wzajemnego wzroku, intensyfikować dotyk, a nawet chwilowo go zaprzestawać. Gra wstępna nie może trwać kilka sekund czy minut, ma ona być celebracją miłości i zbliżenia. Rosnące podniecenie i jednoczesne wstrzymanie się od natychmiastowego aktu seksualnego pozwala na przeżycie przyjemności w pełniejszym i dotychczas nieznanym wymiarze.

Seks tantryczny — czy jest instrukcja?

Osoby szukające instrukcji krok po kroku seksu tantrycznego mogą porzucić swoje poszukiwania. Tak jak nie ma dwóch tak samo przeżywających seks osób, tak samo nie ma ścisłego instruktażu seksu tantrycznego. Oczywiście, coraz częściej prowadzone są zajęcia mające naprowadzić partnerów na osiągnięcie tej niebywałej przyjemności, ale główne zadanie należy wyłącznie do kochanków.

Panowanie nad szczytowaniem pozwala opóźnić wytrysk, mężczyzna może więc kontynuować stosunek, aż jego partnerka osiągnie pełnię satysfakcji seksualnej. Szukając sposobu idealnego warto wyłączyć pośpiech, skoncentrować się na kochance lub kochanku, oceniać jego emocje i wpisać się w ich melodię. Pieszczoty, pocałunki, tulenie, pobudzenie — to wszystko ma opierać się na uwielbieniu i chęci duchowego połączenia.

Od czego zacząć praktykę tantry?

Decydując się na praktykowanie tantry zacznijcie od wdrożenia w swoje życie intymne kilku zmian.

 • Odetnijcie się od świata – wyłączcie telefon, telewizor oraz wszelki sprzęt, który może Wam przeszkodzić. Podczas praktykowania tantry nic nie powinno Was rozpraszać.
 • Zadbajcie o odpowiedni klimat – dostosujcie komfortową temperaturę powietrza, odpalcie świeczki lub nieco przyciemnione żarówki (światło doda romantyzmu), rozpalcie kadzidełka, łóżko pokryjcie miękkim satynowym kocem, włączcie romantyczną spokojną muzykę.
 • Otwarcie rozmawiajcie o swoich potrzebach – dowiedzcie się o sobie jak najwięcej, to co lubicie, czego Wam brakuje oraz co chcielibyście włączyć w swoje życie seksualne.

Istotą tantry jest połączenie duchowe oraz cielesne. Kontrolując swój oddech oddaj się swojej drugiej połówce. Romantyczny klimat w sypialni pozwala na zaangażowanie wszystkich zmysłów w przeżywaniu błogich chwil. Zarówno podczas gry wstępnej jak i seksu nie śpieszcie się. Powoli zdejmujcie z siebie kolejne części ubrań, muskając, głaszcząc oraz całując swoje ciała.

Praktycy tantry doceniają jej zalety. Zgłębiając tajniki tantry można zdobyć niemal całkowitą kontrolę nad wytryskiem lub też osiągać orgazm bez ejakulacji. Samo szczytowanie jest doznaniem znacznie głębszym oraz dającym więcej satysfakcji seksualnej.

Tantra – pozycje seksualne

W zasadzie każdą pozycję można określić jako tantryczną – tantra nie polega na wykonywaniu konkretnych ruchów, ale zespoleniu się z ukochaną osobą. Poniżej przedstawiamy 5 pozycji, które sprzyjają zgłębieniu tajników tantry.

Lotos

 1. Mężczyzna siada po turecku ze skrzyżowanymi nogami.
 2. Kobieta oplata biodra partnera siadając na jego udach.
 3. Synchronizując swoje oddechy obdarowujcie się pocałunkami, delikatnie muskając i głaszcząc swoje ciała.
 4. Ruchy penetracyjne powinny być powolne i kontrolowane.

Skrzyżowani kochankowie

 1. Kobieta leży na boku mając jedną nogę wyprostowaną, zaś drugą zgiętą pod kątem nieco mniejszym niż 90 stopni.
 2. Mężczyzna klęcząc z twarzą skierowaną ku partnerce wprowadza członka do pochwy wykonując ruchy frykcyjne.
 3. Pozycja ta jest świetna kiedy mężczyzna nie osiągnął jeszcze pełnej erekcji.

Pozycja misjonarska

 1. Kobieta leżąc na plecach rozchyla swoje nogi.
 2. Mężczyzna mając swobodny dostęp do yoni partnerki może kontrolować szybkość ruchów oraz jednocześnie pieścić łechtaczkę.

Pozycja od tyłu

 1. Kobieta klęczy opierając swoje ciało na ramionach.
 2. Partner wprowadza lingam od tyłu.
 3. Pozycja ta umożliwia głęboką penetrację stymulującą punkt G.
 4. Mężczyzna może pieścić łechtaczkę oraz subtelnie całować plecy oraz szyję partnerki.

Łyżeczka

 1. Kobieta kładzie się na boku z zgiętymi nogami.
 2. Mężczyzna otula partnerkę wprowadzając penisa do pochwy.
 3. Pozycja ta jest bardzo romantyczna oraz buduje więź miedzy kochankami.