Opadający i wiotki biust wraz z jego rozmiarem jest częstym kompleksem wielu kobiet. Kliniki medycyny estetycznej oferują liczne zabiegi modelujące piersi, jednak nie są one jedynym rozwiązaniem. Poznaj sprawdzone triki na podniesienie biustu. Część z nich sprawdzi się również świetnie w celu optycznego powiększenia piersi.

1. Odpowiednio dobrany ubiór

Ciemne kolory mają tendencję do pochłaniania światła, podczas gdy jasne kolory je odbijają. Dlatego ciemne topy i sukienki mogą pomóc optycznie powiększyć piersi. Dodatkowo poziome paski mogą również sprawić, że piersi będą się wydawać większe, ponieważ przyciągają oko na zewnątrz. Kolejną opcją jest noszenie topu z marszczeniami lub ozdobami wokół klatki piersiowej, które również skutecznie zwiększają objętość biustu.

2. Prawidłowa postawa ciała

Nie przykładasz uwagi do postawy ciała? Czas to zmienić! Nawet lekkie garbienie wpływa niekorzystanie na kręgosłup oraz wygląd biustu. Twoja sylwetka powinna być wyprostowana, tak abyś mogła w pełni eksponować swoje wdzięki. Odsuń ramiona do tyłu, wyprostuj szyję i delikatnie wypchnij klatkę piersiową. Stań przed lustrem wykonując opisane kroki, a zobaczysz różnicę.

Przeczytaj koniecznie: Jak ujędrnić piersi? 9 sposobów na jędrny biust.

3. Dobrze dobrany biustonosz

Używanie wysokiej jakości biustonosza, który będzie dopasowany do Twoich piersi zapewni im odpowiedni kształt. Tylko co piąta kobieta nosi dobrze dobrany biustonosz! Odpowiednio dobrany stanik powinien podtrzymywać i lekko unosić piersi.

Wiele kobiet nosi biustonosze, które są dla nich za małe, co może skutkować nieodpowiednim dopasowaniem i spłaszczeniem piersi. Warto to zadanie powierzyć brafitterce, która zmierzy biust dobierając dopasowany biustonosz.

4. Taśmy do biustu

Taśma do biustu jest obecnie jednym z najpopularniejszych trików na podniesienie biust, a także jego optyczne powiększenie. Przy prawidłowym stosowaniu taśma do biustu może pomóc unieść i ukształtować piersi, nadając im bardziej młodzieńczy wygląd.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, ważne jest, aby wybrać taśmę specjalnie zaprojektowaną do modelowania piersi. Taśmy te są zwykle wykonane z elastycznego materiału, który dopasowuje się do kształtu piersi. Dodatkowo często mają klejący podkład, który pomaga utrzymać taśmę na miejscu.

Podczas nakładania taśmy na biust ważne jest, aby zacząć od dołu piersi i iść w górę. Dodatkowo pamiętaj, aby wygładzić wszelkie zmarszczki lub zagniecenia taśmy przed trwałym przyklejeniem jej do skóry. Postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, możesz osiągnąć naprawdę niesamowity efekt.

5. Makijaż biust – Konturing

Punkt ten wymagać będzie od Ciebie wprawnego panowania nad sztuką makijażu. Prawidłowo nałożony makijaż może dawać złudzenie większego, pełniejszego i jędrnego biustu.

Jednym z trików makijażowych jest nałożenie bronzera lub rozświetlacza na szczyty biustu. Spowoduje to pojawienie się cieni, dzięki czemu piersi będą wyglądały tak, jakby odstawały bardziej niż w rzeczywistości.

Kolejną sztuczką na powiększenie piersi jest użycie ciemnego cienia do powiek lub konturówki wzdłuż zewnętrznych krawędzi biustu. Stwarza to iluzję głębszego dekoltu, dzięki czemu piersi wydają się większe. Przy odrobinie czasu i praktyki każdy może nauczyć się stosowania makijażu w celu wizualne podniesienia piersi.

Przeczytaj koniecznie: Jak powiększyć piersi? 8 sprawdzonych metod na powiększenie biustu!

6. Biustonosz typu push-up

Biustonosz tego typu może zwiększyć objętość piersi o nawet 3 rozmiary. Push-up wypycha piersi w kierunku dekoltu dodając im kształtności, a przy tym wyglądają na uniesienione i jędrne. Jeśli rozmiar Twoich piersi jest bliższy pierwszym literom alfabetu, prawdopodobnie spotkałaś się z sytuacją, kiedy piękna sukienka nie leżała na Tobie dobrze ze względu na biust. Puch-up może być dobry rozwiązaniem w przypadku ubierania kreacji, które wymagają pełniejszych kształtów.

Jeśli rozmiar Twoich piersi jest bliższy pierwszym literom alfabetu, prawdopodobnie spotkałaś się z sytuacją, kiedy wymarzona sukienka nie leżała na Tobie dobrze ze względu na biust. Push-up może być dobry rozwiązaniem w przypadku ubierania kreacji, które wymagają pełniejszych kształtów.

7. Wkładki push-up

Wkładki push-up oferują stosunkowo bezpieczny i niedrogi sposób na osiągnięcie skromnego poziomu powiększenia piersi. Wkładki działają poprzez lekkie uniesienie i rozdzielenie piersi, tworząc wrażenie pełniejszej klatki piersiowej.

Dodatkowo wkładki pomagają podtrzymać biust, zapewniając dodatkowe uniesienie i modelowanie. Chociaż wkładki push-up nie zapewnią takiego samego efektu jak zabiegi liftingu piersi to mogą być pomocnym narzędziem dla kobiet, które chcą poprawić swój wygląd w bezpieczny i niedrogi sposób.

8. Stanik uszytwiany z fiszbinami

Kolejnym prosty i skutecznym trikiem jest zainwestowanie w dobrej jakości biustonosz usztywniany z fiszbinami. Fiszbiny pomagają unieść i modelować piersi, a wypełnienie pomoże dodać objętości i wyrazistości.

9. Wzmocnienie mięśni utrzymujących piersi

Warto również zapewnić sobie regularną aktywność fizyczną angażującą mięsnie stabilizujące oraz mięśnie klatki piersiowej. Te pierwsze dbają o utrzymanie prawidłowej postawy ciała, natomiast drugie zapobiegją wiotczeniu i opadaniu piersi.

Istnieje szereg ćwiczeń, które mogą pomóc w podniesieniu biustu. Jednym ze skutecznych ruchów są rozpiętki z hantlami, która pomaga wzmocnić mięśnie wokół klatki piersiowej. Zacznij od leżenia na płaskiej ławce z hantlami w każdej ręce. Następnie podnieś hantle do góry, aż spotkają się pośrodku, nad klatką piersiową. Stąd opuść je z powrotem do pozycji wyjściowej.

Kolejnym ćwiczeniem, które może pomóc w podniesieniu biustu, jest pompka. Ten klasyczny ruch działa nie tylko na mięśnie klatki piersiowej, ale także ramiona, barki i mięśnie stabilizujące. Aby zrobić pompkę, zacznij w pozycji wysokiej deski z rękami bezpośrednio pod ramionami. Opuść się, aż klatka piersiowa oprze się o podłogę, a następnie popchnij z powrotem do pozycji wyjściowej.

Przeczytaj koniecznie: Ćwiczenia na powiększenie biustu – 6 domowych ćwiczeń!

Dzięki konsekwentnej praktyce możesz osiągnąć zauważalne rezultaty w krótkim czasie, choć nie jest to sposób na wymodelowany piersi, który zadziała od zaraz. Warto jednak podkreślić, że ćwiczenia są jednak jedynym trałym trikiem na podniesienie biustu opisanym w tym artykule.