Niezależnie od tego, czy kobieta chce zadowalać się wibratorem samotnie, czy też z mężczyzną, konieczny jest dobór odpowiedniego sprzętu. Nie jest to łatwe, gdyż polskie sex-shopy (zarówno stacjonarne jak i internetowe), oferują dostęp do szerokiego spektrum dostępnych rozwiązań. Dlatego zanim zdecydujemy się na prosty i – często budżetowy – model, przeczytajmy poniższy artykuł. Znajdzie się tu sporo wskazówek nie tylko dotyczących wyboru odpowiedniego modelu, ale też osiągania orgazmu z wibratorem.

Tabu czy nie – kupić warto!

Niniejszy artykuł rozpoczniemy dość nietypowo, bo od… kwestii psychologicznych. Te – jak wiadomo – w znacznej mierze dotykają problematyki zakupu wibratora dla Pań. Nie da się ukryć, że jego zakup jest dość problematyczny. Ma on związek przede wszystkim z pewnym „ekshibicjonizmem”, wynikającym z konieczności uzewnętrznienia swoich pragnień, przed (najczęściej mężczyzną) prowadzącym sex shop. I choć lęk ten ma bardzo często dość naturalne podłoże, zawsze można poszukać sklepu… prowadzonego przez kobietę. Istnieje również możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy specjalistki, aczkolwiek na ten luksus nie każda kobieta może się zdecydować.

Wracając do tematu, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonej ekspedientki. Wibratory dla kobiet to bardzo szerokie spektrum produktów, przy czym te odpowiednie „dla początkujących”, to tylko ich pewna, wąska część składowa. I właśnie dlatego do sex shopu nie warto wysyłać swojego męża, przyjaciela, czy też… koleżanki. O wiele lepiej kupić wybrany produkt osobiście i cieszyć się jego właściwościami, które dopasowane są do wymagań konkretnej kobiety.

Oczywiście wibrator to nie tylko gadżet do zabaw solo. Można równie skutecznie korzystać z niego podczas gry wstępnej, która przeniesie Wasze doznania seksualne na wyższy poziom.

Kształt – bardzo ważny aspekt nowoczesnego wibratora

Jedną z podstawowych cech, którą powinien wyróżniać się dobry wibrator, jest jego kształt. Oczywiście nie ma tu jednego, słusznego wariantu. Wręcz przeciwnie – każda kobieta preferuje określony kształt, przy czym nigdy nie należy wstydzić się swoich upodobań! Mitem jest np. stwierdzenie, że zdecydowana większość wibratorów to produkty w kształcie męskiego penisa. Nie da się ukryć, że kształt ten jest dla większości kobiet dość deprymujący. Dlatego część z nich preferuje bardziej „zwierzęce” rozwiązania, których – co ciekawe – jest na rynku bardzo dużo.

W sprzedaży można znaleźć m.in. modele przypominające rybki, węże, a nawet… drapieżne pazury. Kształt poszczególnych wibratorów jest – wbrew pozorom – bardzo ważny dla kobiety. U większości z nich spełniają się w ten sposób pewne fantazje (często bardzo skryte), które jeszcze bardziej determinują przeżywanie intensywnej rozkoszy.

Tutaj należy podkreślić, że celem niniejszego artykułu jest wskazanie produktu odpowiedniego dla kobiety. Dlaczego jest to aż tak ważne? Ponieważ pary preferują zwykle dość zawężone (pod względem stylistycznym) modele wibratorów.

Przeczytaj również: Kulki gejszy – rodzaje i instrukcja obsługi dla początkujących.

Rodzaje wibratorów – który będzie najlepszy?

Dla wielu „początkujących” w tej dziedzinie kobiet, nazwa „wibrator damski” jest dosyć kłopotliwa i stresująca. Dlatego niektóre z nich swoją przygodę ze stymulacją rozpoczynają od specjalistycznych masażerów, przeznaczonych do odpowiednich części ciała. Wracając do tematu damskich wibratorów, na rynku można spotkać gadżety zaprojektowane do stymulacji praktycznie każdej strefy erogennej kobiety.

1. Wibrator łechtaczkowy

Jedna z popularniejszych odmian tego stymulatora. Kobiety często wybierają go ze względu na pobudzenie przezeń okolicy łechtaczki, która jest najbardziej unerwionym punktem w ciele kobiety. Cechą charakterystyczną tego urządzenia jest jego niewielki rozmiar, dostosowany do wymiarów wejścia do pochwy i samej łechtaczki.

Przeczytaj koniecznie: Masaż łechtaczki, czyli jak pieścić łechtaczkę?

1. Wibrator „króliczek”

Pod tą dość tajemniczą nazwą kryje się przyrząd, który oprócz standardowej końcówki penetracyjnej, posiada specjalną nakładkę stymulującą okolice łechtaczki.

Urządzenie to – ze względu na swą konstrukcję – zapewnia jeszcze intensywniejsze pobudzenie seksualne. Co więcej, modele te różnią się między sobą wymiarami, kształtem i kolorem.

3. Wibrator waginalny

Klasyczny, tak rozpowszechniony przez media wibrator. Jego kształt przypomina penisa, choć oczywiście nie musi być on jego „wierną reprodukcją”. Urządzenie to jest przeznaczone głównie do podrażniania wejścia do pochwy, przy czym stymulacja łechtaczki należy już do kobiety.

4. Wibrator punktu G

Niektóre urządzenia są tak zaprojektowane, by zapewnić kobiecie jak najlepszą stymulację tajemniczego punktu G. Chcąc go odnaleźć, należy odszukać miejsce znajdujące się na przedniej ścianie pochwy w odległości około 2.5 – 5 cm od jej wejścia. Wibratory stymulujące punkt G, posiadają specjalnie do tego celu wykonaną końcówkę.

5. Wibrator analny

Jego zasady działania nie trzeba tłumaczyć. Najczęściej jest on wykorzystywany w celu przygotowania się do późniejszego stosunku analnego. Należy przy tym jasno podkreślić, że odbyt – ze względu na swą delikatną strukturę – powinien być podrażniony odpowiednio zaprojektowanymi wibratorami.

Urządzenia te (zwłaszcza na początku) nie powinny być zbyt długie i szerokie. Ważne jest też, by posiadały one odpowiednio szeroką nasadę.

6. Wibratory realistyczne

Ich konstrukcja (niekiedy do złudzenia) przypomina budowę męskiego prącia. Różnią się one między sobą wielkością i kolorem, ale ich kształt jest z reguły ten sam. Na uwagę zasługuje również fakt, że ich producenci stawiają na ich wysoki realizm. To właśnie dlatego na ich powierzchni bardzo często znajdują się charakterystyczne wypustki i wybrzuszenia, przypominające żyły.

Pewną ciekawostką niech będzie fakt, że niektóre realistyczne wibratory dla kobiet, posiadają specjalne przyssawki, dzięki którym można je zamontować na płaskiej powierzchni.

7. Majtki z zabudowanym wibratorem

Bardzo ciekawa a zarazem intymna propozycja dla kobiet, które… chcą poczuć wyjątkowe doznania w różnych, często bardzo oryginalnych miejscach. Niektóre z pań zakładają je nawet na randkę, co znacznie zwiększa ich apetyt na seks!

Co ważne – konstrukcja takiego wibratora do złudzenia przypomina zwykłą bieliznę. Urządzenie to posiada dodatkowy włącznik, za pomocą którego można je dyskretnie włączyć. Dla dodatkowej wygody użytkowniczki, wibratorem można sterować również za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Oczywiście wiąże się to z koniecznością ustalenia bezprzewodowego połączenia i zainstalowaniem odpowiedniej aplikacji.

Materiał wykonania – przegląd najważniejszych informacji

Wybierając wibrator damski, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego został on wykonany. Oto przegląd najpopularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku:

1. Wibratory wykonane z silikonu

Są to produkty najwyższej jakości. Po pierwsze, charakteryzują się one niską (a w zasadzie zerową) porowatością, dzięki czemu ich utrzymanie w czystości jest bardzo łatwe.

Po drugie, silikon nie uczula, co oczywiście ma istotne znaczenie w kontekście utrzymania pełnej higieny narządów płciowych. Wreszcie zastosowanie silikonu pozwala na jego maksymalne dopracowanie. Tak zaprojektowany model nie tylko delikatnie tłumi drgania (co jest bardzo ważne dla początkującej kobiety), ale też wymaga minimalnej ilości lubrykantu.

2. Wibratory wykonane z elastomeru

Kolejna grupa produktów, które – całkiem słusznie – są uważane za tańszą kopię produktów silikonowych. O ile ich utrzymanie w czystości jest nieco trudniejsze, o tyle ich podstawową zaletą jest odporność na rozciąganie.

Elastomer to doskonały materiał dla… mężczyzn, aczkolwiek nie o takich produktach traktuje ten tekst. Aha i jeszcze jedno: istotną zaletą elastomeru jest brak w jego składzie niebezpiecznych ftalanów, które bardzo często doprowadzają do powstania uczuleń i stanów zapalnych. Stosując rozwiązania elastomerowe, należy też położyć nacisk na stosowanie lubrykantów wodnych!

3. Wibratory wykonane z tworzywa ABS

Propozycja dla bardziej doświadczonych i wymagających Pań. Po pierwsze – ABS jest tworzywem dość sztywnym, co oznacza znacznie intensywniejsze doznania w trakcie stymulacji. Po drugie – jest to materiał bardzo podobny do swych tańszych odpowiedników.

Wibratory z ABS-u powinny być nabywane wyłącznie przez doświadczone kobiety. Pomyłka może w tym przypadku skutkować bardzo poważnymi następstwami zdrowotnymi, w tym mechanicznymi uszkodzeniami pochwy i jej okolic (zwłaszcza łechtaczki). Co ważne – w przypadku modeli wykonanych z tworzywa ABS, bardzo ważne jest stosowanie lubrykantów wodnych i hybrydowych.

4. Wibratory szklane

Prawdziwy „high level” wśród analogicznych rozwiązań – wyróżniają się one twardą strukturą i dużym bezpieczeństwem użytkowania. Poza tym ich porowatość jest zerowa (co m.in. jest zasługą dodanych związków chemicznych), dzięki czemu utrzymanie ich w czystości jest bardzo proste.

Szkło wykorzystywane do produkcji tego typu stymulatorów, zawiera w sobie tlenki boru i krzemu. Dzięki temu nie tylko jest ono odpowiednio twarde, ale też odporne na uderzenia. Dla produktu wykonanego ze szkła, „kolizja” z panelami nie powinna być żadnym problemem. Znacznie gorzej dla wibratora może zakończyć się zderzenie z twardymi płytkami. Pamiętajmy, że w przypadku szkła, nawet drobne uszkodzenia mogą być bardzo niebezpieczne.

5. Wibratory wykonane ze stali nierdzewnej

Prawdziwa rynkowa rewolucja przeznaczona dla kobiet doświadczonych, które pragną doświadczać zupełnie nowych, niespotykanych wcześniej doznań. Wibrator damski ze stali szlachetnej jest trwały, odporny na uderzenia, złamania i różne rodzaje odkształceń. Poza tym jest to rozwiązanie wymagające pewnych umiejętności i ćwiczeń.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że chropowatość stali nierdzewnej jest praktycznie zerowa. Oznacza to, że utrzymanie wibratora w czystości jest bardzo łatwe. Zaletą rozwiązań stalowych jest też brak absorpcji zapachów. Stal gwarantuje też pełną dowolność w kontekście zastosowanych lubrykantów!

6. Wibratory super skin

Jak sama nazwa wskazuje, modele te pokryte są materiałem imitującym ludzką skórę. Dzięki temu uzyskane w ten sposób doznania są jeszcze intensywniejsze! Niestety zdecydowana większość modeli wykonanych z tego tworzywa, to rozwiązania przeznaczone dla mężczyzn.

Produkty super skin charakteryzują się – niezależnie od przeznaczenia – bardzo dużą elastycznością i porowatością na średnim poziomie. Jak łatwo się domyślić, oznacza to konieczność dość precyzyjnego i czasochłonnego czyszczenia.

Należy unikać zakupu wibratorów wykonanych z taniego, a przez to łatwo dostępnego żelu. Produkty te nie tylko charakteryzują się niskim stopniem higieny (wysoka porowatość), ale też nie prezentują się zbyt estetycznie. Czasami po ich rozpakowaniu można odnieść wrażenie, że są one pokryte nieprzyjemną, śliską substancją.

Orgazm z wibratorem – przebieg i najważniejsze porady

Dobry wibrator to nie jedyny gwarant maksymalnego zadowolenia w trakcie pieszczot. Równie ważne jest to, by… przekonać się do takiej formy symulacji. Co dalej?

1. Spokój i intymność

Gdy już pozbędziemy się psychologicznego oporu dotyczącego użycia wibratora, należy położyć się w wygodnym miejscu, w którym nikt nie będzie przeszkadzał. Najgorsze co może w tym przypadku dotknąć kobietę, to stymulacja w warunkach ciągłego podglądania i przeszkadzania przez osoby trzecie. Największy problem będą miały z tym kobiety, które mieszkają z dziećmi lub obcymi osobami (np. lokatorami). Jeśli jednak pociechy już nieco odrosły, „odizolowanie się” od nich na kilka minut nie powinno być problemem.

2. Przed użyciem dobrze poznaj wibrator

Następnym krokiem będzie… dokładne zapoznanie się z działaniem wibratora. Wbrew pozorom, jego obsługa nie zawsze musi być bardzo prosta. W przypadku niektórych urządzeń wymaga ona zapoznania się z dość obszerną instrukcją. Jeśli jest to nasze pierwsze użycie wibratora, to konieczna staje się jego dokładna obserwacja. Warto sprawdzić, czy nie posiada on ostrych zakończeń, pęknięć i innych wad, które mogłyby narazić kobietę na poważne powikłania zdrowotne.

3. Rozbudź swoje fantazje

Po zakończeniu lektury, warto zacząć fantazjować. Każda kobieta ma jakieś fantazje! Wystarczy, że pozwolimy im się pochłonąć. Podczas fantazjowania warto… zamknąć oczy. Bodźce dochodzące ze świata zewnętrznego, mogą bardzo przeszkodzić kobiecie. Puszczając wodze fantazji, warto jak najbardziej odnieść się do kwestii wyobraźni. W myślach można np. wyobrazić sobie wybraną scenkę, a następnie dać się jej pochłonąć w całości. Pamiętajmy, że w świecie fantazji erotycznych wszystko jest możliwe.

4. Świadomość ciała i najbardziej wrażliwych sfer

Fantazjowanie to pierwszy krok na drodze do orgazmu. Kolejnym krokiem będzie odszukanie miejsca wrażliwego na stymulację. Co ważne – nie muszą być to od razu okolice pochwy. Wręcz przeciwnie – u wielu kobiet najbardziej erogenne punkty ciała są bardzo oddalone od okolic intymnych. Można też – o ile warunki na to pozwolą – rozpocząć masaż od stóp, dłoni, a następnie poprzez piersi, zakończyć go w okolicach intymnych.

5. Tempo stymulacji

Podczas stymulacji należy zadbać o odpowiednią prędkość masażu. Zdecydowana większość dostępnych na rynku urządzeń, posiada przynajmniej dwustopniową regulację prędkości pracy. Z kolei najbardziej zaawansowane wibratory, mogą być regulowane płynnie i za pomocą sygnału bezprzewodowego. Stymulację warto rozpocząć od powolnych i niezbyt intensywnych drgań. Ich amplitudę i częstotliwość można stopniowo zwiększać, uzyskując przy tym coraz większy stopień zadowolenia. Dzięki temu osiągnięcie orgazmu będzie o wiele łatwiejsze.

6. Kontroluj oddech

W trakcie trwania rosnącego podniecenia, należy stale dbać o odpowiednią wentylację. U większości osób problem ten w ogóle nie istnieje, gdyż… ich oddech narasta automatycznie. Jeśli jednak jest to tzw. „pierwszy raz”, konieczne warto zwrócić uwagę na tą kwestię! Opcjonalnie można też postarać się o uzyskanie tzw. efektu hiperwentylacji, dzięki któremu łechtaczka i jej okolice, będą jeszcze lepiej ukrwione i natlenione. W ten prosty sposób będzie można jeszcze bardziej zwiększyć intensywność odczuwanych przeżyć seksualnych!

7. Intensywność stymulacji

W trakcie stymulacji może się okazać, że intensywność wibracji jest dla łechtaczki zbyt duża. Co wtedy zrobić? W takiej sytuacji najlepiej pieścić się przez ubranie (lub bieliznę). Jeśli jest ono odpowiednio grube, to z pewnością wpłynie ono na spadek odczuwanych doznań. W kontakcie z łechtaczką wibrator można też zastąpić… ręką. To od kobiety zależy, jaka forma stymulacji będzie dla niej najlepsza. Dlatego warto postawić m.in. na daleko idące eksperymenty, dzięki którym kobieta może przeżyć swój orgazm marzeń.

8. Stosuj lubrykant

I na koniec jeszcze jedna, ważna rzecz. W trakcie podniecania się za pomocą wibratora, należy stosować lubrykanty. Ok, dla większości osób jest to truizm, ale trzeba przyznać, że osoby początkujące „w temacie”, bardzo często o nim zapominają. Zastosowanie lubrykantu znacznie ogranicza ryzyko powstawania stanów zapalnych, infekcji i zranień. Nie jest też tajemnicą, że zastosowanie odpowiedniego preparatu, pozwoli zmniejszyć ból towarzyszący penetracji.

Podsumowanie

Wibratory dla kobiet nie są już tematem tabu. Coraz więcej pań sięga po nie, dostosowując swój wybór do własnych potrzeb. Wybierając spośród wielu różnych rozwiązań, należy postawić przede wszystkim na takie produkty, które będą jak najbardziej przyjazne dla organizmu kobiety. Jakiekolwiek oszczędności na tym polu, mogą w dalszej perspektywie wywołać wiele problemów o charakterze zdrowotnym.