Piersi z pewnością są jednym z atutów atrakcyjności kobiety. Coraz częściej kobiety poddają się zabiegowi operacyjnemu, jednak wszyscy chyba się zgodzą, ze najlepsze jest to co naturalne. Zioła na powiększenie biustu są jednym z naturalnych sposobów na pobudzenie piersi do wzrostu. Poznaj kilka naszych propozycji!

Zioła – które mogą powiększyć biust?

Zioła wykorzystywane są do leczenia wielu dolegliwości jak i również poprawy wyglądu. Istnieje szereg ziół, które mogą pomóc Ci powiększyć biust. Część z nich znajduje zastosowanie w tabletkach powiększających piersi, kremach czy żelach do masażu okolic klatki piersiowe. Wpływają pozytywnie na stan skóry, działają ujędrniająco oraz zwiększają objętość biustu.

1. Kozieradka

Kozieradka jest naturalnym źródłem fitoestrogenów, poprawia wygląd piersi pobudzając je do wzrostu. Często stosowany składnik tabletek oraz kremów na powiększanie biustu. Wspomaga produkcję hormonów oraz prawidłowe działania gruczołów piersiowych.

kozieradka

2. Koper włoski

Obfituje w flawonoidy stymulujące syntezę estrogenów. Miksturę przygotowaną na bazie nasion z kopru włoskiego można używać jako preparat do zewnętrznej pielęgnacji piersi lub spożywać w formie naparów.

Koper włoski

3. Dong Quai

Reguluje produkcję estrogenów odgrywających kluczową rolę w aspekcie rozmiaru piersi. Ponadto oczyszcza organizm z toksyn, których nadmiar może prowadzić min. do problemów skórnych.

Dong Quai

4. Palma sabalowa

Wyciąg z palmy sabalowej ogranicza przemiany testosteronu do jego innych form, jednocześnie podnosząc poziom estrogenów w organizmie. Działa stymulująco na wzrost tkanek budujących piersi.

Palma sabałowa

5. Mniszek lekarski

Liście mniszka lekarskiego zawierają wiele cennych witamin i minerałów. Wspiera oczyszczanie receptorów estrogenowych oraz wspomaga budowanie nowych tkanek.

Mniszek lekarski

6. Wierzbownica

Zastosowanie znajduje w leczeniu zaburzeń dotyczących nadmiaru hormonów np. testosteronu. Działa synergicznie z estrogenami wzmagając ich dobroczynne działanie na estetykę biustu, dlatego wskazane jest łączenie Wierzbowicy ze środkami działającymi estrogennie.

Wirzebownica drobnolistna

7. Wild yam

Obniża poziom cukru oraz złego cholesterolu (LDL) w krwi, obfituje w fitoestrogeny pobudzając tworzenie się nowych tkanek piersi.

Wild yam

8. Czarnuszka

Zioło często stosowane jako posypka do pieczywa. Zwiększa laktacje po porodzie, powodując wzmożony proces wydzielania prolaktyny. Można ja stosować jako dodatek do posiłków lub w postaci naparu.

Czarnuszka

9. Pueraria Mirifica

Roślina naturalnie występującą w Tajlandii, gdzie uznawana jest za roślinę młodości. Zbawienny wpływ Pueraria Mirifica wynika z zawartości izoflawonów. Wykazują one korzystne działanie podczas leczenia nowotworów piersi, prostaty oraz łagodzenia skutków menopauzy.

Pueraria Mirifica

Kompozycje wyciągów z ziół znajdziesz tabletkach dedykowanych do pielęgnacji piersi. Sprawdź koniecznie: Ranking tabletek na powiększenie biustu.

Fitoestrogeny – naturalne powiększanie piersi siłą natury?

Fitoestrogeny to naturalne substancje pochodzenia roślinnego. Ich budowa oraz działanie jest zbliżone do żeńskich hormonów – estrogenów, wydzielanych przez jajniki. Fitoestrogeny zapobiegają miedzy innymi chorobom układu krążenia czy problemom z podwyższonym cholesterolem. Wpływają na pobudzenie receptorów estrogenowych w piersiach prowadząc do naturalnej produkcji nowych komórek, w wyniku czego zwiększa się ich objętość.

Właściwości fitoestrogenów:

 • stymulują komórki tkanek piersi do podziału, a tym samym to zwiększenia rozmiaru biustu,
 • obniżają ciśnienie krwi,
 • łagodzą objawy menopauzy,
 • chronią przez osteoporozą,
 • obniżają poziom cholesterolu LDL w krwi,
 • pozytywnie wpływają na układ nerwowy,
 • spowalniają proces wiotczenia skory oraz tworzenia się zmarszczek,

Jak bezpiecznie korzystać z ziół?

Stosując jakiekolwiek zioła w ich naturalnej formie należy zapoznać się odpowiednim przygotowanie oraz dawkowaniem. Przed stosowaniem należy tak jak w przypadku gotowych kompozycji ziołowych sprawdzić przeciwskazania oraz możliwe skutki uboczne. Poszczególne zioła znajdziesz w lokalnych punktach zielarskich lub zamówisz online.

Alternatywną, a zarazem wygodną forma stosowania ziół jest przyjmowanie specjalnie skomponowanych mieszanek ziołowych. Niewielki procent kobiet zgłasza skutki uboczne wynikające ze stosowania preparatów powiększających piersi. Suplementy zazwyczaj zawierają wysokie, jednocześnie bezpieczne dawki składników.

Ziół oraz suplementów na ich bazie, nie powinny stosować kobiet w ciąży, matki karmiące piersią oraz osoby z chorobami chronicznymi przyjmujące leku. Przed stosowaniem skonsultuj się z lekarzem. 

Jak wykorzystać maksymalny potencjał ziół na powiększenie piersi?

Stosowanie ziół w celu powiększenia piersi nie jest niczym nowym. Właściwości zwiększające rozmiar biustu kozieradki czy palmy sabałowej dostrzeżono już wieku temu. Skuteczność ziół zależy w dużej mierze od odpowiedniego stosowania.

Nieprawidłowe użytkowanie sprawia, że organizm nie jest w stanie przyswoić składników aktywnych, w skutek czego nie osiągniesz oczekiwanych rezultatów – lub wykorzystasz zaledwie niewielką cześć ich potencjału.

Porady jak wykorzystać potencjał drzemiący w ziołach powiększających biust:

 1. Przyjmuj zioła co osiem godzin.
 2. Kuracja powiększająca przyniesie najlepsze efekty kiedy w swoim organizmie będzie stały strumień cennych składników zawartych w ziołach. Pierwszą porcję przyjmij rano, kolejną osiem godzin później, a ostatnią przed pójściem spać.
 3. Przyjmuj zioła na pusty żołądek.
 4. Zioła najlepiej przyswajają się stosując je na pusty żołądek, przyjmuj je na około 30-60 minut przed posiłkiem. Jeśli doświadczysz dolegliwości żołądkowych stosuj zioła do posiłku lub po nim.
 5. Unikaj stosowania ziół z kofeiną oraz napojami gazowanymi – po przyjęciu mieszkanki ziołowej odczekaj około godziny. Kofeina oraz napoje gazowane mogą zmniejszać przyswajalność ziół.

Przestrzeganie tych pięciu prostych wskazówek pozwoli Ci na maksymalne wykorzystanie ziół. Zapewne będziesz musiała wprowadzić kilka zmian, aby się do nich dostosować, jednak zwiększona skuteczność powinna Ci to wynagrodzić z nawiązką.